Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Internet i WWW vodič

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2012, 18:56   #21
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

A pro po stranice - zašto su klipovi kačeni kao fejsbuk video a ne kao linkovi ka YT? Mislio sam da odatle izvire kinta. Jer kad se uzme u obzir trud da se klip skine sa YT pa aploaduje na FB mislim da nije "rentabilno".
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2012, 18:59   #22
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Ni jedan video nije skidan sa YT, dosta video snimaka nama su fanovi aploudovali ili sa raznih drugih izvora, koliko se samo snimaka pojavi 5 minuta na YT nakon naše objave na FB. Tako se i širila stranica jer su ljudi šerovali i tagovali se na video snimcima. Nama nije u interesu nikakva zarada bila, jednostavno smo voleli to što radimo i delimo sa ljudima.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2012, 21:50   #23
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Stranica je stvarno bila fenomenalna. Jedino da budeš uporan kod abminostracije da ti vrate stranicu na tvoj nalog da je vežu ponovo.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Levčanin na korisnoj poruci:
Васили (28.12.2012)
Stara 27.12.2012, 23:31   #24
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Покушаћу да будем упоран, не знам више ни шта да им пишем.
Штета је да пропадне толико труда.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2012, 23:49   #25
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Znaci ti si taj ludjak koji je kacio po 200 slika dnevno?
Svaka ti cast, bas su bile zanimljive slike...
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (29.12.2012)
Stara 28.12.2012, 1:10   #26
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Citat:
luka filipovic kaže: Pregled poruke
znaci ti si taj ludjak koji je kacio po 200 slika dnevno? :d
svaka ti cast, bas su bile zanimljive slike...
Хвала Сад неко уништава то све...
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 1:23   #27
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

ybg namirisao je neko da moze neku korist da izvuce,ako je vec toliko posecena stranica


Seti se pre gubljenja kontrole s kim si cetovao dan/noc pre,to su sve potencijalni osumnjiceni.

Drugo sta ti je sa mejlom sa kojim si otvorio profil?

Koje zastite profila si koristio(ne koristim fejs al pretpostavljam da imaju sigurnosna pitanja i 'beck up' mejlovi,koje samo znate ti i FB)?

Da si zastitio stranicu/profil sa brojem licnog telefona,ne bi imao sad ovaj problem.Oni bi ti poslali poruku ti bi uneo sifru i beckup iz Lenglija bi vratio sve na staro.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 1:40   #28
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
ybg namirisao je neko da moze neku korist da izvuce,ako je vec toliko posecena stranica


Seti se pre gubljenja kontrole s kim si cetovao dan/noc pre,to su sve potencijalni osumnjiceni.

Drugo sta ti je sa mejlom sa kojim si otvorio profil?

Koje zastite profila si koristio(ne koristim fejs al pretpostavljam da imaju sigurnosna pitanja i 'beck up' mejlovi,koje samo znate ti i FB)?

Da si zastitio stranicu/profil sa brojem licnog telefona,ne bi imao sad ovaj problem.Oni bi ti poslali poruku ti bi uneo sifru i beckup iz Lenglija bi vratio sve na staro.
Nisam chatovao ni sa kim, moguće je da sam greškom kliknuo neki link od fanova koji je ustvari bio phishing ili već šta, nikad ne klikćem na sumnjive linkove..Nemam drugog objašnjenja za ovu situaciju kako je to nekom uspelo.
Mejl je živ i profil je zaštićen brojem telefona i ostalim kerefekama, imao sam i pored mog profila rezervne profile kao administratore za svaki slučaj ako mi ugase moj profil da ne bi stranica bila izbrisana.
E sad na nekim od tih profila primećen je pokušaj ulaska na iste od strane nepoznatog uređaja, to je FB registrovao i upozorio me, to je i email indetifikovao, čak imam i IP adresu tog uređaja, koji sam pokušao da proverim preko Google-a i vodi negde dole na Kosmet.
Promenio sam sve šifre na tim profilima kao i na email-ovima.
Budi sad pametan šta i kako dalje...
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 1:59   #29
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Ok,a zasto ne ides na zaboravio sam sifru,pa da ti ponude opcije za oporavak iste????????

Tu bi broj telefona trebao da odigra svoju ulogu...

btw : On sigurnosna pitanja ne moze da promeni,jer ne zna originalna!
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 2:16   #30
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Nema šifra veze sa stranicom, jednostavno neko je provalio nekim programom moju šifru ili šta već, ušao na stranicu, postavio sebe za administratora i izbacio mene i sad je on glavni tamo i ja kao da nikad nisam bio ništa.
Probaću preko Facebook-a da isteram pravdu jer je to moja intelektualna svojina.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 2:27   #31
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Aha nije licni profil,nego grupa...

Izgleda da ti je to onda jedina opcija.


Ako ih 'dobijes' (fb staff) vratice ti stranicu,imas previse dokaza da je tvoja.


Nadam se da ces uspeti...

Srecno
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
Васили (28.12.2012)
Stara 28.12.2012, 2:52   #32
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Хвала..Надам се да ће правда победити, јер страница није као све остале, имала је душу и људи су је обожавали. Чак је било пар пута и у новинама и на ТВ реч о тој страници..Штета да је неко овако уништава.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 3:09   #33
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom

Procitao sam ovo sve, zao mi je sto se to dogodilo i nadam se da ces uspjeti u tome. Inace ne volim Fejsglup, imam profil koji rijetko posjecujem, a nisam pratio tvoju stranicu. A posebno me nervira sto je to, izgleda, neki Siptar koji sada hoce da zaradjuje kradjom...
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
Васили (28.12.2012)
Stara 28.12.2012, 4:51   #34
Васили
Član
 
Član od: 10.2.2010.
Poruke: 239
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Izgleda da tako jeste, neko je odradio posao i prodao verovatno nekom klincu koji objavljuje gluposti.
Васили je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 11:31   #35
marinvip
Novi član
 
Član od: 30.9.2011.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Citat:
Васили kaže: Pregled poruke
Pa meni je žao jer mi je to bio hobi jer su ljudi obožavali stranicu i bez skromnosti mogu da kažem da je bila najkvalitetnija stranica na ovim prostorima.

Citiram samo jednog člana od danas '' Da l' je neko ukrao najbolju facebook balkansku stranicu?! .... Fb will never be the same without you zivci.. ''

Ljudi su bukvalno dolazili na FB zbog ove stranice.
Evo da ti pomognem, jer mnogi hakeri koji postoje ti neće pomoći da vratiš svoj nalog nazad. Pomoću ti rečima a ti probaj da realizuješ jer da bih ja to radio trebao bih puno platiti a to nije cilj
Moj savet je prvi. Zbog čega nisi jednostavno zaštito bezbednost profila? Da pri svakom logovanju moraš da dobiješ FB poruku sa sišfom koju unosiš i ulaziš u FB profil? Tako niko ne bih mogao da uđe u tvoj profil i da zna šifru to je dodatna i najbolja zaštita koja sada postoji kod FB-a i google. Ja samo za to znam do sada. Druga stvar, moraš mi reći šta si tačno radio? Koliku zaštitu uopšte imaš na računar? Premotaj film u nazad, da li si kucao negde svoju fb šifru i mail ? Takođe mi reci da li je tvoj mail bio google ili yahoo ili čak što više msn mail. Što znači da li je free mail bio u pitanju? Kada mi daš sve konkretne odgovore možda i uspeš nešto, ali moraš dobro razmisliti šta si drndao u proteklih dana. Isto tako dali imaš softer poput antivirusa na svom računaru i koji? Možeš me kontaktirati na skype pod imenom marinvip i napiši kada me budeš dodavao da si ti, odnosno da se javljaš u vezi fb stranice "svi mi koji smo otišli sa živcima". Ja sam tvoj ljubitelj stranice, svaki dan sam je pratio, gledao snime DOBRE! kvalitetne fotografije i svaka ti čast na takvom trudu. Ali taj tvoj trud si trebao početi i naplaćivati i uzimati neke parice... Samo oko toga još nisam upućen ali za 4 god si se mogao obrazovat

EDIT: Ne bih da ti dajem nadu, zato ću ti reći da 90% kada izgubiš svoj nalog, možeš ga isto tako već počet polako zaboravljati i svoj FB profil, stranicu i sve ostalo. Jedino ako nećeš da pozoveš medije da se oglasiš pa da možda doputuje do glavašina koji su osnovali FB Meni su hakovali 500 000 000 čipova na čuvenom texas holdem pokeru. I šta da kažem? Bio sam glup, nisam znao da treba da se štitim, reko neće oni meni moći i hop ja se za**** Mesto da sam odradio pametno, podučio se malo kako da zaštitim svoj nalog pa onda dalje na kocku da se bacim. I taj isti lik nije samo meni hakovao već i mojoj devojci 400 000 000 miliona. A da ti ne pričam na koji jednostavan način je to uradio, tj nije baš jednostavan ali kada dođeš do podataka koji ti trebaju mnogo je lako. A samo da ti kažem još, ako si stavio slične podatke na fb-u kao na mailu onda je lako preuzezi tvoj mail preko supporta eto ti brzi odgovori kako rade na lakše načine To nije hack, već mangupisanje. Takođe sve što oni nazivaju hakom nije hack, već jednostavno manipulisanje drugima, odnosno ako ne znaš puno o svetu računara, malo tehnologiji možeš lako nases A pravi hack rade Anonymousi oni rade lep posao i svaka im čast Voleo bih da znam šta i oni znaju, ali to moraš učiti bukvalno sve programske reči i da ih dobro poznaješ isto tako da učih web programske reči i da dobro barataš time

EDIT2: Posto nisam video stranu br2. da ne brisem ovo sto sam napisao vec da dodam. Ako si zastitio porukama fb profile, da li si to uradio i na drugim profilima ili si samo zastitio obicnom fuknciom da ti salje na mail ko je pokusao? Onda mi reci koje e-maile si koristio? To je jako bitno, kako si zastitio te maile i da li si uopste zastitio? On nije morao da ti uzme sve, probaj u sve maile da se ulogujes. A sa druge strane, ako ti svi maili funkcionisu i svi profili rade kao sto kazes, onda mora da si se upecao na obican psihing. Jer druge nema, ili da je neko od tvojih bliznjih uzeo da te zeza :P Stvarnno postoji puno mogucnosti a to ostaje na tebi da odgonetnes odakle je moglo doci. A ako to provalis, onda ides sledecim putem da pronadjes cija je to ip adresa bila tad, da pitas da ti ovi iz telekoma pomognu pronaci i ostalo. Sve u svemu ko moze da ti da te poverljive podatke da ti pomogne. A nekad se i potplacuje kod nas za te stvari

Poslednja ispravka: marinvip (28.12.2012 u 12:01)
marinvip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 14:06   #36
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

A dobro brate ,treba da otkrije i vanzemaljce. Nije on Poaro ,ni on to ne bi otkrio. Saznaj phishing, saznaj sa kime si pricao ,saznaj kome si sta rekao, saznaj IP adresu ... Cak i da zna kako je izgubio stranicu (a nece to ni znati), nece mu to pomoci da je vrati.

Facebook najbrze reaguje ako prijavis stranicu za bilo sta ,pa u napomeni napises da je ukradena. I to kazi svim prijateljima neka prijave i neka u link stave tvoj FB profil. Facebook tako vrati stranice (guglaj ,ima toga dosta na netu).

Poslednja ispravka: Sladjan85 (28.12.2012 u 14:14)
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 20:49   #37
cupa85
Novi član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 20
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Druze ja sam isao na "prijavi stranicu", a u obrazlozenju sam naveo da sam je redovno posecivao a da je sada ne prepoznajem i da je verovatno stranica ukradena. Toliko od mene, jer si stvarno gotivan lik i stranica je bila mozda i jedini razlog zbog koga sam ujutru i palio face Nadam se da ces nesto uspeti...
cupa85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2012, 0:40   #38
Marko Marinkovic
Novi član
 
Član od: 30.12.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Trebalo bi svi to da uradimo,da svako od nas prijavi da je stranica ukradena. Ja jesam i mojih 5,6 drugara je takodje. Imas nasu podrsku i pomocicemo koliko god mozemo. Svima nam nedostaje,stvarno je bila najbolja stranica na ovim prostorima i jedan od razloga zbog kojeg i dalje imam fejs. Budi uporan i ako treba svaki dan pisi fesjbuku,ne dozvoli da propadne toliki trud!
Marko Marinkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2013, 21:13   #39
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

Ukoliko ne nadjes nacina da autentifikujes da si ti vlasnik stranice, nema sanse da je povratis...

Evo na primer, otkud ja znam da si ti (Vasili) vlasnik te stranice? (za koju sam cuo, licno je ne posecujem i mislim da izjava da je to tvoja intelektualna svojina presmesna, jer nijedan klip nisi ti licno snimio, niti si ti nacinio fotografije...moze se reci da si content aggregator)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2013, 21:24   #40
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ukradena stranica na Facebook-u

pa valjda vode evidenciju ko je napravio stranicu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Sigurnost u Win XP OS wog326 Zaštita 5 11.8.2010 14:54
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com