Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2014, 17:56   #21
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Moj surak je upotrebio izraz "pravoslavna dzamahirija". Ne postoji bolji.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Sass Drake (4.8.2014)
Stara 4.8.2014, 18:18   #22
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Kakve veze ima to o čemu pričaš sa onim što sam napisao?

Nikakve.

Ja sam komentarisao to što se neko u novonastalom duhu frlja izrazom "klerofašista" komentarišući Kuzminu kolumnu gde nema ni "k" od klerofašizma. Ima drugih stvari, prvenstveno kritike i paralele u igrama prema zapadu i Americi, ali klerofašizma ne. Ako neko tvrdi drugačije, onda očigledno ne zna šta je klerofašizam već se frlja sa tim izrazom, jer je danas to tako pomodno i poželjno.

A to šta ja mislim o ovoj našoj državi i pogotovo svim vlastima unazad dvadeset godina nisi ama baš nikako mogao da zaključiš iz mog posta.

Stoga nazad na temu i na Kuzminu kolumnu. O tome je reč, a ne o klovnovima u skupštini i državi uopšte.

Poslednja ispravka: Yonai (4.8.2014 u 18:26)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Rockstar (5.8.2014)
Stara 4.8.2014, 19:13   #23
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Srbistan je daleko od talibanije. Dođi kod mene u BiH, pa ćeš da vidiš šta je talibanija.
Nije Yonai jedini kome se gadi etiketiranje "klerofašistom" svakog ko se neslaže sa mišljenjem kvaziliberalne i kvaziurbane beogradske i novosadske trećageneracija elite. Ti što tako etiketiraju, em što ne znaju šta je ustvari fašizam (to je nešto mnogo gore nego što ga oni zamišljaju i ne čini ga samo mržnja "prema nižim rasama"), nisu ništa bolji od onih sa druge strane (koji mi takođe idu na onu stvar) što vole da dijele etikete "ustaša", "zapadni plaćenik", "zapadni špijun", "antisrbin", itd.
Ovi prvi su mnoge komuniste (one prave, ne ove što se furaju na anarhizam, majice sa likom Če Gevare i što uživaju u velikim parama koje im zarađuju mame i tate) nazvali klerofašistima samo zato što navijaju za pobunjenike u tom građanskom ratu. Da li jedan komunista (koji je ujedno i ateista) može da bude klerofašista? Što Yonai reče, u pitanju je čisto pomodarstvo i da ja dodam, lažni evropeizam.
Nisi ni ti jedini kome smeta ta sprega crkve i vlasti, ali imaj na umu da one prave neonacističke i neofašističke desničarske organizacije u Srbiji se ne mirišu sa SPC jer su većina njihovih pripadnika staroslavci ili ateisti (al' to neće sebi da priznaju) pa sam termin klerofašizam baš i ne pije vodu u Srbiji, a prvi razlog je to što nije obavezno služenje vojnog roka i zato što se za VS iz budžeta izdvaja sića koja većinom ide na plate.



Što se tiče Kuzmine kolumne, ubola u srž k'o nijedna u zadnje vrijeme. Do kakvog otkrića sam ja došao igrajući RA2 i gledajući neka igrana i animirana filmska ostvarenja bolje da vam i ne govorim. Mao,Staljin, Hitler, itd. bi bile male mace u odnosu na mene kao diktatora. Da to predočim u kolumnu, završio bih u ludnici.



Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Moj surak je upotrebio izraz "pravoslavna dzamahirija". Ne postoji bolji.
Pogodio je u srž.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
Rockstar (5.8.2014), Yonai (4.8.2014)
Stara 5.8.2014, 10:49   #24
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Problem sa većinom naših ljudi, bez obzira kojoj ideologiji naginju, je što su isključivi. Za komuniste, neonaciste, klerofašiste je to i očekivano, to su takve ideologije, ali kod raznih "liberala" i "demokrata" je apsurdno i samo pokazuje da ni njihov nivo svesti nije mnogo bolji nego kod onih drugih, bez obzira za kakve se ideje formalno zalažu.
Drugo, preovladava taj potpuno ostrašćeni navijački stav, šta god da je u pitanju. Kuzma je pomenuo oboreni avion i CIA i Ruse koji ne umeju da naprave spin - kod nas su svi, bez obzira za koga "navijaju", istog trenutka znali da su to uradili oni drugi.
Da ne govorim koliko je besmisleno stavljati se na jednu ili drugu stranu kada su nam informacije veoma oskudne i upitne verodostojnosti. Ja jedino mogu da budem na strani običnih normalnih ljudi koji su silom prilika upleteni u prepucavanja velikih sila, njihovih lokalnih operativaca i tupavih ostrašćenih sledbenika.


Inače, da se vratim na osnovnu temu, mnoge igre su bile "proročanske" u nekim svojim elementima, jer su mogle relativno slobodno i bez mnogo političke korektnosti i diplomatske uzdržanosti da se igraju alternativnim budućnostima, a u toj hiperprodukciji normalno je da se, pored gomile banalnih (pa i komičnih) promašaja, nešto i pogodi.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
pedjosav (12.8.2014), Sh0m1 (5.8.2014), Yonai (5.8.2014)
Stara 5.8.2014, 12:12   #25
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Kuzmanović je rasista, to će vam objektivno reći svako osim njegovih obožavalaca kada pročita bilo koju njegovu recenziju neke japanske igre.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
ZoNi (6.8.2014)
Stara 5.8.2014, 13:20   #26
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Kuzmanović je rasista, to će vam objektivno reći svako osim njegovih obožavalaca kada pročita bilo koju njegovu recenziju neke japanske igre.
Druzeci se sa njim stekao sam utisak da samo misli da su jako cudni... e sad kako on to objasnjava u svojim tekstovima...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
DragonSlayer (20.8.2014), Wolverine (6.8.2014)
Stara 5.8.2014, 15:16   #27
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Druzeci se sa njim stekao sam utisak da samo misli da su jako cudni... e sad kako on to objasnjava u svojim tekstovima...
Problem je sto on u svojim tekstovima takve stvari postavlja previse iskljucivo, pa nekome izgleda rasisticki.

Elem, jel moguce da se on pojavi na forumu, pa da prodiskutuje s nama?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 15:40   #28
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Elem, jel moguce da se on pojavi na forumu, pa da prodiskutuje s nama?
Odbija da ucestvuje na forumu.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 15:47   #29
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Odbija da ucestvuje na forumu.
To mi deluje malo neozbiljno (da ne kazem neprofesionalno).

Jel' moguce organizovati neki Q&A? I ne samo s njim, nego i s ostalim autorima.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 16:02   #30
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Odbija da ucestvuje na forumu.
To tako liči na njega... već zamišljam scenu gde ga komplet redakcija tera puškom na forum, a on komplet sve vas lepo kulira zabijanjem glave u pesak.

Pravi pesak.

Baš je ludilo kada to vizuelizuješ u glavi. Nadrealno, a opet... so him.

Poslednja ispravka: Yonai (5.8.2014 u 16:17)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 16:05   #31
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Jel' moguce organizovati neki Q&A? I ne samo s njim, nego i s ostalim autorima.
Dobra ideja. Ne znam koliko je izvodljiva, zbog njihovih obaveza, ali zanimljiv predlog.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 16:31   #32
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
To mi deluje malo neozbiljno (da ne kazem neprofesionalno).
Nije mi jasno zbog čega. Niko nije vezan ugovorom da učestvuje u radu foruma.
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Jan Čmelik na korisnoj poruci:
DragonSlayer (20.8.2014), Wolverine (6.8.2014)
Stara 5.8.2014, 16:41   #33
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Nije mi jasno zbog čega. Niko nije vezan ugovorom da učestvuje u radu foruma.
Ja npr. ne gledam nasu fudbalsku reprezentaciju da se ne bih nervirao kada vidim balvane kako se kortljaju po livadi dok ih protivnici ponizavaju. Verovatno Qz ima isto misljenje o forumu, sto bi co'ek cepao zivce i raspravljao se sa neistomisljenicima, on je rek'o svoje u kolumni. Inace sama kolumna je jako dobra,a pokazalo se da Qzma zna da prorekne neke stvari u kolumni, tako da...jedva cekam krah Amerike
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
pedjosav (12.8.2014), Wolverine (6.8.2014)
Stara 5.8.2014, 16:55   #34
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Ja npr. ne gledam nasu fudbalsku reprezentaciju da se ne bih nervirao kada vidim balvane kako se kortljaju po livadi dok ih protivnici ponizavaju. Verovatno Qz ima isto misljenje o forumu, sto bi co'ek cepao zivce i raspravljao se sa neistomisljenicima, on je rek'o svoje u kolumni. Inace sama kolumna je jako dobra,a pokazalo se da Qzma zna da prorekne neke stvari u kolumni, tako da...jedva cekam krah Amerike
Mhm, docekaces...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Sh0m1 (5.8.2014)
Stara 5.8.2014, 17:45   #35
forsaken
Član
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 121
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Frljao se, ne frljao sa izrazom klerofašista deo teksta u kome, sa divljenjem hvali islamske militariste i njihovu propagandu neodoljivo podseća na ovo:



Da li u sledećoj kolumni da očekujem otvorenu podršku SIPC-u?

Da li je SK časopis u kome treba objavljivati ovakve tekstove?

I nije poenta u tome da li si liberal ili kvazi-patriota već da li si normalan ili ne.
forsaken je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku forsaken na korisnoj poruci:
Asmodeus (5.8.2014), Red Marquis (6.8.2014), Sh0m1 (5.8.2014), simke85 (5.8.2014), ZoNi (6.8.2014)
Stara 5.8.2014, 17:57   #36
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Mhm, docekaces...
Pazi, oni hodaju po tankoj zici. Svet je danas previse mocan da bi ga kontrolisala jedna drzava. Ako malo preteraju, kao sto imaju obicaj u zadnje vreme, od njih nece ostati nista. Medjutim krah Amerike koji ja prizeljkujem je ekonomske prirode, ocekujem da Kina pokuca na vrata i zatrazi da se zajmovi vrate, kao sto su sada uradile kravate sa Argentinom. To ce im osakatiti vojnu industriju, tj. nece imati para da odrzavaju glomaznu vojsku. Onda ce se mozda povuci i gledati svoja posla kao pre II sv. rata. Ne zelim ja da Amerika postane radioaktivna pustos, vec da prestanu da se mesaju svima u sve. Ne bih se ljutio ni da u isto vreme slican scenario zadesi Rusiju jer nisu ni oni cvecke. Tako da cemo to svi docekati, i to ce se desiti relativno skoro
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 18:00   #37
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

@Forsaken:
Kao sto rekoh, covek je zaboravio da spomene kakve jos grozote ISIS cini, kao npr sakacenje genitalija hiljadama zena u regijama koje kontrolise. Ovaj islamski talas dobija sve vise maha sto nikako nije dobro, a sigurno da je neka islamska drzava snazna kao Amerika situacija bi bila duplo gora od ove koju Ameri pricinjavaju ostatku planete...

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Pazi, oni hodaju po tankoj zici. Svet je danas previse mocan da bi ga kontrolisala jedna drzava. Ako malo preteraju, kao sto imaju obicaj u zadnje vreme, od njih nece ostati nista. Medjutim krah Amerike koji ja prizeljkujem je ekonomske prirode, ocekujem da Kina pokuca na vrata i zatrazi da se zajmovi vrate, kao sto su sada uradile kravate sa Argentinom. To ce im osakatiti vojnu industriju, tj. nece imati para da odrzavaju glomaznu vojsku. Onda ce se mozda povuci i gledati svoja posla kao pre II sv. rata. Ne zelim ja da Amerika postane radioaktivna pustos, vec da prestanu da se mesaju svima u sve. Ne bih se ljutio ni da u isto vreme slican scenario zadesi Rusiju jer nisu ni oni cvecke. Tako da cemo to svi docekati, i to ce se desiti relativno skoro
Nemoj uporedjivati Amere i Argentinu... U USA je toliko svetskih kompanija, miliona pametnihi i radnih ljudi koji ce spreciti da se tako nesto desi...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 18:12   #38
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
@Forsaken:

Nemoj uporedjivati Amere i Argentinu... U USA je toliko svetskih kompanija, miliona pametnihi i radnih ljudi koji ce spreciti da se tako nesto desi...
To i jeste problem. Kompanije su zainteresovane samo za stvaranje profita, a gde ce da posluju im nije bitno, nema kod njih neke ljubavi prema drzavi u kojoj su nastale. Njima su SAD bitne kao ogromno megalomansko potrosacko trziste, i nista vise. Dalje, ti radni ljudi su gubili kuce i pokretnu imovinu jer su do guse u kreditima kada je bila kriza 2008. SAD su previse zaduzene, a njihova privreda ne moze da postigne da otplati kredite koji stizu na naplatu, prvenstveno zato sto moraju da uvoze ogromnu kolicinu resursa na sta se trose velike pare i da odrzavaju preveliku vojsku. Mnoge stvari su zato skresane, NASA skoro i da nema budzet, razmatra se dodatno oporezivanje zarada, a cak ce i marihuanu da legalizuju ne bi li ubrali koji dolar od poreza. Znaci jos malo pa kaput, rejoice
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 18:14   #39
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Svet je danas previse mocan da bi ga kontrolisala jedna drzava.
Svet kroz celokupnu ljudsku istoriju nikada nije bio slabiji u odnosu na jednu državu.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
fisfikus (20.8.2014), Yonai (5.8.2014)
Stara 5.8.2014, 18:44   #40
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Заиста не видим како је ово повезано са Кузмановићевим текстом, али добро, молим те, разјасни нам ту спрегу како би излечио своју главобољу а нас талибане одвратио од подржавања талибаније.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Moj surak je upotrebio izraz "pravoslavna dzamahirija". Ne postoji bolji.
Осим што реч "џамахирија" нема везе са повезаношћу религијских институција и државе/власти, као што твој шурак инсинуира. Термин се донекле односи на религију, али не бих даље ширио причу, пошто је то кованица почившег Гадафија што га западне демократе ономад набише на колац.

Citat:
forsaken kaže: Pregled poruke
Frljao se, ne frljao sa izrazom klerofašista deo teksta u kome, sa divljenjem hvali islamske militariste i njihovu propagandu neodoljivo podseća na ovo:



Da li u sledećoj kolumni da očekujem otvorenu podršku SIPC-u?

Da li je SK časopis u kome treba objavljivati ovakve tekstove?

I nije poenta u tome da li si liberal ili kvazi-patriota već da li si normalan ili ne.
Да није можда и Кузма у тој српској redneck секти са фотке? Паралела ти је потпуно исконструисана и нема везе са темом, прочитај мало пажљивије колумну - 87. страна СК-а: "Звучи као да им се дивим, али не, у питању су само радозналост и фасцинација паралелама између пророчки оријентисаних гејм дизајнера и реалних дешавања...".
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
Sass Drake (5.8.2014), Yonai (5.8.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2014 oluja Sadržaj novog broja SK 67 21.8.2014 21:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com