Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2014, 18:57   #41
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

@ forsaken

mislim da shvatam šta je problem u ovoj diskusiji... da se razumemo, ja podržavam tvoje razmišljanje u delu da militantni religiozni fanatizam ništa dobro ne može da donese. Živimo na području gde smo iz prve ruke svi zajedno mogli da vidimo šta ustaško/džihadsko/velikosrpski idioti mogu da urade.

To isto se sada dešava u Ukrajini, Iraku, centralnim delovima Afrike, itd, itd.

Suština kolumne o kojoj ovde diskutujemo nije bila fascinacija džihadistima, već cinična analiza i paralela između spin metoda islamista za ispiranje mozga i istih takvih metoda zapadnih sila. Razlika je samo u formi - zapadnjaci imaju CNN, dok se islamisti oslanjaju na gerila marketing AAA produkcije koji je plasiran alternativnim kanalima informisanja.

Fascinacija autora je bila u tome da islamisti postižu identične rezultate među ciljanom populacijom uz daleko manje sredstava i to je sve. Uz, naravno, fascinaciju sa paralelom vezanom za svet video igara.

Nigde se ne može pročitati u tekstu podrška militantnom islamizmu.

Klerofašizam ovde nije prisutan; ono što jeste prisutno jeste netrpeljivost prema globalizmu i američkom glumatanju svetskog policajca. Ta netrpeljivost je oličena u zadnjem pasusu i zadnjoj rečenici teksta.

I za kraj, ja apsolutno delim mišljenje Kuzmanovića po ovom pitanju - rođen sam u Sarajevu, živeo sam na nekoliko stotina metara od Markala, detinjstvo mi je uništeno zapadnjačkim licemerjem i ekstremnim nacionalizmom sve tri zaraćene strane u Bosni.

Mrzim američku i zapadnjačku politiku, ne i američki narod. I imam puno pravo na to.

Poslednja ispravka: Yonai (5.8.2014 u 19:17)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
goranmax (6.8.2014), Wolverine (7.8.2014)
Stara 5.8.2014, 22:14   #42
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Nije mi jasno zbog čega. Niko nije vezan ugovorom da učestvuje u radu foruma.
Ja mislim da bi novinari SK trebalo da ucestvuju u radu foruma. S obzirom da je forum vlasnistvo SK, a ne forum ljubitelja SK.

Recimo, veoma cenim upravo tvoje ucesce na forumu, i potpisivanje punim imenom i prezimenom.

Kao i u svakoj zanimljivijoj Kuzminoj kolumni, ovde se razvila zanimljiva diskusija. Bilo bi lepo kad bi autor ucestvovao u diskusiji, koju je njegov tekst izazvao.

Mi smo publika ovog casopisa. Ja bih voleo da vidim vecu interakciju autora sa citaocima. Imao sam diskusije s tobom, s Goranom, s Nenadom Vasovicem, i to veoma cenim. Mislim da takve stvari jacaju poziciju papirnog casopisa, u odnosu na elektronski.

Ako treba, neka i stave u ugovor. Jednom nedeljno/mesecno 2 sata Q&A sesija s clanovima foruma.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Oggy (6.8.2014), todos (6.8.2014)
Stara 5.8.2014, 23:25   #43
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ja mislim da bi novinari SK trebalo da ucestvuju u radu foruma. S obzirom da je forum vlasnistvo SK, a ne forum ljubitelja SK.
Ucestvovanje na forumu je dobrovoljno. Niko nas ne placa za to i mi nista ne zaradjujemo od foruma... Ne mozemo nikoga terati da ucestvuje ako ne zeli...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Yonai (6.8.2014)
Stara 6.8.2014, 0:53   #44
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ucestvovanje na forumu je dobrovoljno. Niko nas ne placa za to i mi nista ne zaradjujemo od foruma... Ne mozemo nikoga terati da ucestvuje ako ne zeli...
Kao sto rekoh, forum je deo casopisa. Ucestvovanje autora u diskusijamana forumu moze da podigne ugled, a time i tiraz casopisa. Naravno, stalno 7/24 ucestvovanje na forumu je zahtevno, i samim tim bi trebalo da ostane dobrovoljno. Medjutim, neki oblik diskusije bi bio vrlo zanimljiv.

A i zasto ne privoleti/primorati autore (ugovorom) da ucestvuju u radu foruma?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 7:03   #45
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Ako se dobro sećam, sam forum je nastao na dobrovoljnoj bazi, nije stigla neka direktiva "odozgo" nego je to bila ideja nekoliko članova redakcije. Isto tako je stvar dobre volje, interesovanja i slobodnog vremena da li će neki autor da učestvuje u radu foruma ili neće. Verovatno je najveći problem slobodno vreme - zamisli da svaki dan moraš da otvoriš svaki thread i gledaš da li te je neko pomenuo, pa da mu odgovoriš...

Svako ima svoje razloge i ne mogu da pričam u tuđe ime, ali što se mene lično tiče drastično sam ograničio svoje učešće na forumu (broj poruka je jasan indikator) isključivo na teme koje se tiču aktuelnog broja, retko kad otvorim neki thread ako se radi o nečemu što me zanima. Čak i te teme koje bi trebalo da se bave aktuelnim brojem gotovo uvek odu u neku totalno krivu stranu pa razmišljam da počnem i njih da preskačem (što bi efektivno značilo "preskakanje" kompletnog foruma). Naravno da svako ima drugačije mišljenje, ali prepucavanja, svađe i odsustvo manira (dovoljan je i samo jedan takav korisnik da mi sve zagadi... a ima ih više od jednog) stvaraju okruženje na koje definitivno ne želim da trošim svoje slobodno vreme (a ne bih čak i da sam plaćen za to). Nakon osamnaest godina provedenih na netu, toga mi je preko glave i uopšte mi nije potrebno u životu.

Da bi primorao autora ugovorom, morao bi dodatno da ga platiš za tu aktivnost. Baš bih voleo da vidim reakciju vrha "Politike" na tu sugestiju... Džaba Hat mi prvi pada na pamet. HO HO HO

Kao što rekoh u drugom threadu, potpisujem se punim imenom i prezimenom (što je bez veze kada je u pitanju forum, bar po mom mišljenju) zato što sam zaboravio šifru za svoj stari nalog, a i za e-mail koji je bio vezan za njega pa sam morao da pravim novi... a i zbog toga što je ovaj nalog prvobitno bio napravljen samo da bih ostavio jednu jedinu poruku u jednom jako tužnom threadu i smatrao sam da bi potpisivanje nekim nadimkom bilo neukusno. Posle toga, kada sam se ponovo aktivirao na forumu, baš i nisam hteo da ponovo pravim novi (treći) nalog.
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Jan Čmelik na korisnoj poruci:
Тормунд (6.8.2014), player1 (6.8.2014), Sass Drake (6.8.2014), Yonai (6.8.2014)
Stara 6.8.2014, 7:20   #46
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

[offtopic]

Q&A bi bila OK stvar, naravno na dobrovoljnoj bazi, ali obavezivanje nekoga na nešto je čista glupost. Ako neko oseća potrebu da piše na forumu, neka piše, ako ne, nikom ništa.

Iz mog iskustva - nekad davno sam bio aktivan na dva foruma, pa mi se sve smučilo baš iz razloga koje je Jan napisao - svađe, neargumentovano prepucavanje, primitivizam. Nakon nekoliko godina hlađenja opet sam dobio volju da krenem da forumašim i to nakon što me je ponelo čitanje nekih lepih tema na ovom forumu.

Forumašenje je čisto individualna stvar. I nikoga ne treba prisiljavati ni na šta. Lepo je kada čitaš neki tekst i razmišljanja koja dolaze iz duše, a ne kao proizvod toga što ti je neko dao $$$ da bi ispunio kvotu od x postova na dnevno/nedeljno/mesečnom nivou.

[/offtopic]
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 9:11   #47
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Primorati nekog ugovorom ili na neki drugi nacin da ucestvuje u necemu sto ne zeli, moze biti samo kontraproduktivno...
Meni je ovaj forum OK, a to kaze neko ko je po pitanju online interakcije s ljudima asocijalan totalno, nemam facebook, twiter i sta jos postoji, cak sam i ovde dve-tri godine bio samo registrovan, a nikada se oglasio nisam, a evo sad sam manje-vise redovan.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 13:04   #48
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Ako se dobro sećam, sam forum je nastao na dobrovoljnoj bazi, nije stigla neka direktiva "odozgo" nego je to bila ideja nekoliko članova redakcije. Isto tako je stvar dobre volje, interesovanja i slobodnog vremena da li će neki autor da učestvuje u radu foruma ili neće. Verovatno je najveći problem slobodno vreme - zamisli da svaki dan moraš da otvoriš svaki thread i gledaš da li te je neko pomenuo, pa da mu odgovoriš...

Svako ima svoje razloge i ne mogu da pričam u tuđe ime, ali što se mene lično tiče drastično sam ograničio svoje učešće na forumu (broj poruka je jasan indikator) isključivo na teme koje se tiču aktuelnog broja, retko kad otvorim neki thread ako se radi o nečemu što me zanima. Čak i te teme koje bi trebalo da se bave aktuelnim brojem gotovo uvek odu u neku totalno krivu stranu pa razmišljam da počnem i njih da preskačem (što bi efektivno značilo "preskakanje" kompletnog foruma). Naravno da svako ima drugačije mišljenje, ali prepucavanja, svađe i odsustvo manira (dovoljan je i samo jedan takav korisnik da mi sve zagadi... a ima ih više od jednog) stvaraju okruženje na koje definitivno ne želim da trošim svoje slobodno vreme (a ne bih čak i da sam plaćen za to). Nakon osamnaest godina provedenih na netu, toga mi je preko glave i uopšte mi nije potrebno u životu.

Da bi primorao autora ugovorom, morao bi dodatno da ga platiš za tu aktivnost. Baš bih voleo da vidim reakciju vrha "Politike" na tu sugestiju... Džaba Hat mi prvi pada na pamet. HO HO HO

Kao što rekoh u drugom threadu, potpisujem se punim imenom i prezimenom (što je bez veze kada je u pitanju forum, bar po mom mišljenju) zato što sam zaboravio šifru za svoj stari nalog, a i za e-mail koji je bio vezan za njega pa sam morao da pravim novi... a i zbog toga što je ovaj nalog prvobitno bio napravljen samo da bih ostavio jednu jedinu poruku u jednom jako tužnom threadu i smatrao sam da bi potpisivanje nekim nadimkom bilo neukusno. Posle toga, kada sam se ponovo aktivirao na forumu, baš i nisam hteo da ponovo pravim novi (treći) nalog.
Bold: Upravo to, zasto ne platiti autorima X dinara vise, da bi ucestvovali u Q&A sesiji sa posetiocima foruma? Live I/O port?

Forum jeste nastao na dobrovoljnoj bazi, ali je deo organizacije koja radi za profit (Svet kompjutera). Komunikacija autora s citaocima je jedan nacin da se poveca/zadrzi broj citalaca casopisa.

Radite za te citaoce, zivite od tih citalaca. Papirni mediji danas moraju da se trude daleko vise da privuku nove, odnosno zadrze stare citaoce. Elektronski mediji su daleko brzi.

Zasto bi se vrh Politike smejao? Ako bi im se ta ideja ponudila kroz poslovni plan. Recimo, kroz istrazivanje trzista se ispostavi da bi takva Q&A sesija povecala broj citalaca za X. X puta 170 = 170X. Veci broj citalaca, znaci i veci interes oglasivaca. To daje mogucnost podizanja cene oglasa za Y%. Veci broj prodatih casopisa i visa cena oglasa daju odredjen visak. Deo tog viska se da autoru kao honorar za ucestvovanje u Q&A sesiji. Suvise jednostavan primer, ali dovoljno da oslika ono sta pokusavam da kazem.

@Atwa i @Yonai

Pod primoravanjem ugovorom, mislim na povecanje honorara.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 13:20   #49
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Bold: Upravo to, zasto ne platiti autorima X dinara vise, da bi ucestvovali u Q&A sesiji sa posetiocima foruma? Live I/O port?

Zasto bi se vrh Politike smejao?
Rizikujem da završim u mračnoj prostoriji sa stonom lampom uprtom u lice i ne mogu da ti odgovorim direktno, ali... seti se crtanog filma sa Sofronijem i crvom i izjave "dvaput ništa jednako je ništa"

Pored toga, pošto koliko-toliko znam kako i šta funkcioniše u "poslovnom" svetu (bez obzira što se sa time ne slažem), razumljivo je da neko neće da uloži pare u nešto od čega bi imao minimalnu ili nikakvu zaradu. Nemam tačne brojke, ali pretpostavljam da deo čitalačke publike koji je manje-više redovan na forumu nije veći od 1%. Na stranu to što do sada nisam čuo da neka novinska redakcija uopšte praktikuje "plaćenu komunikaciju" između tekstopisaca i publike.
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 13:42   #50
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Rizikujem da završim u mračnoj prostoriji sa stonom lampom uprtom u lice i ne mogu da ti odgovorim direktno, ali... seti se crtanog filma sa Sofronijem i crvom i izjave "dvaput ništa jednako je ništa"
Zar je dotle doslo?

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Pored toga, pošto koliko-toliko znam kako i šta funkcioniše u "poslovnom" svetu (bez obzira što se sa time ne slažem), razumljivo je da neko neće da uloži pare u nešto od čega bi imao minimalnu ili nikakvu zaradu. Nemam tačne brojke, ali pretpostavljam da deo čitalačke publike koji je manje-više redovan na forumu nije veći od 1%. Na stranu to što do sada nisam čuo da neka novinska redakcija uopšte praktikuje "plaćenu komunikaciju" između tekstopisaca i publike.
Zato postoji marketing. Ta Q&A sesija se najavi. Par meseci ranije.

I minimalan profit je neki profit. Ako ta konstrukcija moze da donese profit kompaniji, zasto ne organizovati? Pa taj vrh Politike, valjda, ima neke racunovodje, koji mogu da izracunaju da li je to isplativo. U kolikom vremenskom roku. Pogotovu sto ne zahteva velika ulaganja. Platforma (forum) postoji. Najava bi zauzela deo nekog teksta u casopisu. Autor(i) bi dobio(li) neki honorar.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2014, 14:48   #51
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
I minimalan profit je neki profit. Ako ta konstrukcija moze da donese profit kompaniji, zasto ne organizovati? Pa taj vrh Politike, valjda, ima neke racunovodje, koji mogu da izracunaju da li je to isplativo. U kolikom vremenskom roku. Pogotovu sto ne zahteva velika ulaganja. Platforma (forum) postoji. Najava bi zauzela deo nekog teksta u casopisu. Autor(i) bi dobio(li) neki honorar.
Ne postoji takva svest u drzavnim firmama, nazalost. Mi smo i ovako "crne ovce" u kuci sto se uopste trudimo oko foruma... ali necemo o tome, vratimo se na temu, kolumna.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Eddy (8.8.2014), mvasic (6.8.2014), Yonai (6.8.2014)
Stara 6.8.2014, 15:57   #52
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Čitajući ovu temu počinjem da se pitam kako bi pojedini reagovali na legendarnu "Hoću da budem grobar", od pre nešto jače od 10 godina. Pobogu ljudi, u pitanju je kolumna u kojoj Kuzmanović (uglavnom) pravi paralelu između igračkog i sveta koji nas okružuje. Kuzma to radi u svom prepoznatljivom, nešto teatralnijem stilu.

Tekst "Brotherhood of Nod", iz mog ugla (a sebe deklarišem kao vrlo liberalnu osobu), ne sadrži nikakav klero-fašizam.

Što se tiče Kuzminog odbijanja da učestvuje u forumu, to niko od nas ne može da mu uzima za zlo ili ga tera da radi suprotno.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
ColdBoot (6.8.2014), player1 (6.8.2014), Sass Drake (6.8.2014), Yonai (6.8.2014)
Stara 6.8.2014, 22:05   #53
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Pobogu ljudi, u pitanju je kolumna u kojoj Kuzmanović (uglavnom) pravi paralelu između igračkog i sveta koji nas okružuje. Kuzma to radi u svom prepoznatljivom, nešto teatralnijem stilu.
I ne samo to, nego običnu raju, a mi smo ti dotični, iskreno i ne dotiče to što se tamo negde dešava. Svet nikad nije bio bez sukoba i ratova a to što je Kuzma uočio određene sličnosti sa svojim gaming iskustvom nije... uh, setih se sad Wehrmachta u nekim kontekstima...

Uglavnom, jači tekst mnogo od onog iz prethodnog broja. Roditeljske muke mu definitivno ne prodaju kolumnu.

Poslednja ispravka: ColdBoot (6.8.2014 u 22:14)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
Wolverine (7.8.2014)
Stara 6.8.2014, 22:38   #54
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
... Roditeljske muke mu definitivno ne prodaju kolumnu.
Nije to do Kuzme, nego publike...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Yonai (7.8.2014)
Stara 6.8.2014, 23:42   #55
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Nije to do Kuzme, nego publike...
Ma ne, shvatam ja njega kao mlađanog roditelja... i svaka mu čast na borbi s Belom Kugom ali je izlizana ta, parent concern for the future of offspring, tema. Tu mi se utopio u sivilo "interesantnih" i "originalnih" everyday tema "Praktične Žene". Tamo bi dobio 101 "mwa" komentar podrške.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
Wolverine (7.8.2014), Yonai (7.8.2014)
Stara 7.8.2014, 1:23   #56
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Inače, ova paralela je zaista "ubodena" što reče neko s početka teme. Osim imena i činjenice da se radi o IRL "frakciji" (i par sitnih detalja) razlika i nema.

Ovakve situacije samo potvrđuju veličinu igara koju šira javnost ne kapira, sadly...
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
ColdBoot (7.8.2014), Sass Drake (9.8.2014), Yonai (7.8.2014)
Stara 7.8.2014, 2:14   #57
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

^ Nekad se pitam, ko od koga prepisuje? Ili, ko su sve saradnici u kreiranju igara o kojima možda ništa ne znamo?

Anyhow, ne prijaju klero-fašističke prozivke na račun autora, iza kojih(po dosadašnjem iskustvu sa naših prostora) naslućujem bele kukuljice u noći obasjanoj bakljama i jedan semafor koji se drmusavo klati...(pu, pu...)

Ipak je to samo naš obersturmführer Kuzma u još jednom intrigantnom tekstu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 2:30   #58
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Svake godine kada Activison izda još jedan generički Call of Duty, bude neka "mirovna" misija po non-eu/us svetu.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 7:25   #59
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Jedna od narednih tema gde možete doći do izražaja kao istraživački novinari jeste - "Ima li političkog udela i vlasništva u nekim od najjačih studija današnjice?" Mislim da bi rezultati bili zanimljivi, a od SK bi potencijalno ostali samo dugmići...

...čekaj... kad malo razmislim, bolje da to i ne pokušavate...

Poslednja ispravka: Yonai (7.8.2014 u 7:40)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Wolverine (7.8.2014)
Stara 7.8.2014, 8:55   #60
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Brotherhood of Nod

Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Jan Čmelik (7.8.2014), player1 (7.8.2014), Sass Drake (9.8.2014), Sh0m1 (11.8.2014), Wolverine (7.8.2014), Yonai (7.8.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2014 oluja Sadržaj novog broja SK 67 21.8.2014 21:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com