Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2010, 15:15   #2001
Emonac
Član
 
Član od: 3.10.2009.
Lokacija: Ljubljana
Poruke: 95
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Ajmo malo radosnije vesti.

Od pre par dana u Sloveniji je omogućen PSN store!!
Do juće je inače bilo problema prilikom kupovanja igrica, ali su stvar sredili, tako da su prihvaćene maltene sve kreditne kartice. Zasad ponuda igrica još nije toliko puna kao recimo neka engleska, američka.... ali uveseljava činjenica, da su cene doslovno iste kao u ostalim regionima... (variiraju malko - negde su jeftinije od nemačkih, negde su iste kao engleske...) Sa obzirom, da sam čuo, da za taj region stvari pokriva Hrvatska firma, bilo bi dobro proveriti, da li je pristup PSN storeu moguć i u Hrvatskoj, Srbiji...
Emonac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2010, 15:44   #2002
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Citat:
Emonac kaže: Pregled poruke
Ajmo malo radosnije vesti.

Od pre par dana u Sloveniji je omogućen PSN store!!
Do juće je inače bilo problema prilikom kupovanja igrica, ali su stvar sredili, tako da su prihvaćene maltene sve kreditne kartice. Zasad ponuda igrica još nije toliko puna kao recimo neka engleska, američka.... ali uveseljava činjenica, da su cene doslovno iste kao u ostalim regionima... (variiraju malko - negde su jeftinije od nemačkih, negde su iste kao engleske...) Sa obzirom, da sam čuo, da za taj region stvari pokriva Hrvatska firma, bilo bi dobro proveriti, da li je pristup PSN storeu moguć i u Hrvatskoj, Srbiji...
Hrvatska i Slovenija su dobile na Balkanu
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 17:27   #2003
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: PlayStation 3

Kupio sam PS3
60GB model, firmware 3.42.

Kad rasprodam igre sto sam dobio uz njega i 1 polushebani kontroler, izaci ce me 110e , konzola + 1 kontroler u ok stanju (koriscen, nema one zastitne gumice, ali tasteri i analogni u dobrom stanju).

Citao sam na benchu da ima fora da se vrati stariji 3.41, al najverovatnije se necu cimati oko piraterije. Jedino ako budu omogucili neku varijantu jailbreak-a koja ce omoguciti igranje svih igara, znaci i onih koji u trenutku izlaska budu zahtevale najnoviji firmware.

Poslednja ispravka: Ocelot (18.9.2010 u 18:54)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 1:01   #2004
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Hm, PS3 ima neke specifične naslove zbog kojih bih voleo da ga pribavim: Little Big Planet, Havy Rain, MGS4, poneka platforma i JRPG... a od dolazećih GT5, The last Guardian i najviše FFXIII versus. Odavno sam prestao da budem konzolaš ali mi ovakve igre fale na PC-u. A baš u ovakvim igrama PS3 nema alternativu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 11:38   #2005
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Већ пар месеци штекам паре да пре Нове Године пазарим тројку. Ово сазнање да је сони проваљен ме је одушевило и одлучио сам да сачекам још мало да се све лепо стабилизује и конкретизује. Онлајн играње ме никад на конзоли није занимало, тако да нисам много потресен немогућством изласка на нет уколико се одлучим за гусар варијанту.

Додуше слажем се са Пјаном, набројао је игре због којих и желим да купим ПС3 одавно (још су ту и Хеви Рејн, Инфејмус, Стар Ворс Форс Анлишд...), а те старије игре, изузев Хеви Рејна, су врло повољне сада (око 20е). Тако да није неки проблем издвојити 20е у два месеца. Па кад се наиграм са тим старијим играма видећемо шта даље. Ко зна шта ће све хакери наредних месеци да среде око Сонија.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 11:39   #2006
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: PlayStation 3

Do sada sam poruke brisao bez kazne. Sada krećemo i sa tom kombinacijom. Dakle, ima li igre za skidanje, šta vam treba za pokretanje istih i raznorazna nagađanja zadržite za sebe ili lične poruke.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 4:54   #2007
Tocilica
Član
 
Član od: 18.9.2010.
Poruke: 32
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 31 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Hteo bih da kupim PS3 ili XBOX posto me je PC dobrano smorio , jos uvek se razmisljam ,ali nekako sam blizi PS3 iz sentimentalnih razloga. Hteo bih da postavim nekoliko pitanja pa ako neko zna,ima volje da odgovori...
Koliko se krecu cene PS3 u zapadnoj evropi ako neko zna ? Da li je jeftinije ,kvalitetnije... itd ... Koliko se krecu prosecne cene igara ,konkretno uzeo bih Fifu 11 ,ako kupim PS3 .. Jos me zanima (posto ne poznajem bas dobro PS3) sta mu dodje ta memorija ,jel na njoj mozes da iskopiras igru ,odigras je i kad se zasitis obrises i oslobodis kapacitet ?
Cene igara svakako jesu problem ,ali smatram da mogu da priustim sebi 3-4 igrice godisnje uz koje bih proveo tih godinu dana npr FIFA 11,GTS 5.... A za ostale za..bancije isprobavanje igrica tu je PC ....
Tocilica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 11:01   #2008
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: PlayStation 3

Vidim da ni sa kompjuterima ne stojis na ti .
Kakva memorija, mislis hard disk valjda.

Mislim da neke igre imaju mogucnost da se (delimicno) instaliraju na hard disk, al original disk uvek mora biti u drive-u.

A sto se tice cena, eno ti google, pitas nekoga iz Srbije kolike su cene u zapadnoj evropi .
Kod nas... Ono sto znam da su nove Slim konzole preskupe, eno u Game-su Slim 250GB + 1 igra, 44.000 dinara . Mada ima na istom mestu PS3 Fat 80GB + KZ2 za 35.000din, mada mislim da to samo stoji u "izlogu", mislim da vise debeljka nije moguce naci u prodaji.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 16:22   #2009
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

samo igre koje se skidaju sa psn storea se pohranjuju u hard drajv konzole,za ove druge igre se pohranjuju samo podaci kji bi pomogli brzem ucitavanju loading screena.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 16:43   #2010
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
za ove druge igre se pohranjuju samo podaci kji bi pomogli brzem ucitavanju loading screena.

loading screen se jako jako jako brzo ucitava, a ono sto se dugo ucitava je sama igra, zbog cega i postoji loading screen, da te obavesti da treba da cekas

znam da si to znao, samo si pogresno napisao
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
flamingos (25.9.2010)
Stara 25.9.2010, 18:29   #2011
Tocilica
Član
 
Član od: 18.9.2010.
Poruke: 32
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 31 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Vidim da ni sa kompjuterima ne stojis na ti .
Kakva memorija, mislis hard disk valjda.

Mislim da neke igre imaju mogucnost da se (delimicno) instaliraju na hard disk, al original disk uvek mora biti u drive-u.

A sto se tice cena, eno ti google, pitas nekoga iz Srbije kolike su cene u zapadnoj evropi .
Kod nas... Ono sto znam da su nove Slim konzole preskupe, eno u Game-su Slim 250GB + 1 igra, 44.000 dinara . Mada ima na istom mestu PS3 Fat 80GB + KZ2 za 35.000din, mada mislim da to samo stoji u "izlogu", mislim da vise debeljka nije moguce naci u prodaji.
Sa kompjuterom sam vise na ostojanje ne valja mnogo da se bulji u njega i visi po forumima moze covek da zastrani ..
Pitam ovde jer slabo baratam engleskim , verujem da ima nekog ko zivi napolje ko cesto ide preko ili je jednostavno upucen u to ....
Tocilica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 19:06   #2012
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
loading screen se jako jako jako brzo ucitava, a ono sto se dugo ucitava je sama igra, zbog cega i postoji loading screen, da te obavesti da treba da cekas

znam da si to znao, samo si pogresno napisao
tacno zbrzano sam pisao..
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 19:32   #2013
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: PlayStation 3

Citat:
Tocilica kaže: Pregled poruke
Sa kompjuterom sam vise na ostojanje ne valja mnogo da se bulji u njega i visi po forumima moze covek da zastrani ..
E pa izvini, ne mogu ti pomoci, previse sam zastranio .
Ajd sad vozica...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 15:05   #2014
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Ja sam uzeo ps+ sad i dlc za assassins creed 2 ovaj bonfire of venites odlican je.PS+ onako ali automatic downloading razbija kao i tema Fish tank
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2010, 12:46   #2015
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Moj drug zeli da kupi Playstation 3, zamolio me da pogledam na netu kako se krecu cene, itd... Vidim ima raznih "vrsta" PS3, od 300e pa nagore. Ja posto se ne razumem u tu konfiguraciju PS3, pa pitam koji bi PS3 bio najbolji da se uzme, za sto manje para, da sve igrice nove sad sto izlaze rade lepo bez smetnji?
btw jel isto ono ko za PS2 da treba da se ugradi chip da moze da cita i piratske kopije... koliko to kosta?
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2010, 17:18   #2016
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: PlayStation 3

Polovan PS3 40GB, sa firmware-om 3.41 (da bi radila piraterija), to je najbolje/najjfetinije uzeti.
Chip kosta 30-tak evra, i dolazi kao usb flash, a moze se direktno prebaciti i preko android telefona.

Sad za dalje odgovore oko ugradnje, to ti ne mogu pomoci.

A mogu piratske igre da rade, samo one koje su do sad izasle, novije igre nece moci da rade jer ce verovatno zahtevati noviji firmware.

A sto se tice samog pustanja piratske igre, ako mislis da narezes disk pa ubacis u PS2 chip stilu, od toga nema nista . Cak i kad bi moglo tako, trebalo bi kupiti prazan bluray disk i naci nekoga ko ima bluray rezac, sto ne bi bio mali trosak.

Vec se igre skidaju preko torrenta, pa na eksterni hard disk koji se prikaci na PS3.
Pa onda tu ima i problem sa igrama koje imaju fajlove vece od 4GB, jer je hard disk u PS3 formatiran kao FAT32, pa vec formate od 4GB ne vidi. Onda je potrebno te vece fajlove odredjenog formata raspakovati (primer je Uncharted 2), jer PS3 ne vidi razliku izmedju spakovanog fajla (koji je veci od 4GB), u odnosu na taj fajl raspakovan u istoimeni folder.

El sam te zbunio . Kupuju originale .

Poslednja ispravka: Ocelot (27.9.2010 u 19:24)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 9:05   #2017
Emonac
Član
 
Član od: 3.10.2009.
Lokacija: Ljubljana
Poruke: 95
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Citat:
Tocilica kaže: Pregled poruke
Koliko se krecu cene PS3 u zapadnoj evropi ako neko zna ? Da li je jeftinije ,kvalitetnije... itd ... Koliko se krecu prosecne cene igara ,konkretno uzeo bih Fifu 11 ,ako kupim PS3.
Cene za PS3 se kreču od nekih 280 jevra napred; zavisi od kompleta.

Sad, što se tiče samih igrica, cene zavise od mnogo čega i od države do države su različite. Recimo, pričao mi brat, da je u prodavnici u Liverpoolu video polovne igrice od 5 funti dalje.. Engleska je ionako 'raj' za nas, koji hoćemo da uštedimo kintu prilikom nabavke pojedinih igrica. Čak i u odnosu na nove stvari UGLAVNOM se engleske cene kreču nešto niže od ostale Evrope... Tu bi ti valjalo naći neke online prodavnice, preko kojih češ uštediti grdne pare. Pogotovo, ako si strpljiv, pa ti nije bitno, ako neki novi naslov odigraš neki mesec ili dva kasnije...


EDIT: zaboravih o kvalitetu - kvalitet, kako samog PS3 sistema kako igrica bi trebao da je svuda isti. Sad, kakav je kvalitet, uglavnom zavisi od serije same; više nego od područja gde kupuješ.
Emonac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 11:46   #2018
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: PlayStation 3

Ma pusti ti te fore preko online prodavnica.
Ima naravno raznih prodavnica, al da su bas mnogo jeftiniji, i nisu.

A treba uracunati postarinu i eventualno carinjenje.

Sto se tice polovnih malo stariji igara, danas se KZ2 moze kupiti za 15e, Uncharted 1, MGS4, sve za 15-20e.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 12:17   #2019
Emonac
Član
 
Član od: 3.10.2009.
Lokacija: Ljubljana
Poruke: 95
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Malo li je cca 10+ jevra konkretno za Fifa11 ? Koja je najnovija igrica, da ne pričamo o nekim naslovima, koji su stari mesec, dva...
Sećam se, recimo, da sam ja svoju Fifu 10 nabavio nekih 3 meseca nakon izlaska, dok je u Sloveniji još bila nekih 40 jevra, preko online prodavnice iz Engleske za 20 jevra.

Pa sad vidi...

Jedino valja napomenuti još jednom, ako si strpljiv i malčice uporan. Uporan u smislu, da malo potražiš na internetu.. Ubrzo imaš neke tri, četiri online prodavnice, za koje u svako vreme možeš otrpilike znati, šta se i kada se tamo isplati pazariti.
Emonac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 20:52   #2020
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Ja moju Fifu 10 dobio kao akciju kupi 3 plati 2 .Fifa 11 dolazi za par dana
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
playstation 3, ps3


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Playstation 2 emulator NenadN Konzole 776 6.9.2014 23:04
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53
Playstation Store! jovus Konzole 8 30.1.2008 16:32
NTSC igre za Playstation 2 BOOGIEMAN Konzole 3 24.4.2007 16:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com