Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2008, 12:30   #1
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Instalacija WinXP na laptop

Posto treba drugaricinom bratu da instaliram XP na laptop, moje pitanje je dali ima neke razlike u odnosu na install na desktop racunar.

Win sam instalirao milion puta, ali nikad na laptop, pa je moje pitanje logicno...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2008, 12:46   #2
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

Nema. Instalacija ce sama prepoznati da je rec o lapu a tvoje je samo da vozis.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Ninoslav (18.1.2008)
Stara 18.1.2008, 13:18   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.028
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.099 puta na 716 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Posto treba drugaricinom bratu da instaliram XP na laptop, moje pitanje je dali ima neke razlike u odnosu na install na desktop racunar.

Win sam instalirao milion puta, ali nikad na laptop, pa je moje pitanje logicno...
Sve je isto, (samo njega nema).

Da se nadovežem na glitch-a, a to je da mnogi laptopovi, to jest proizvođači isporučuju uz svoje laptopove i repair CD, koji je prilagodjen tome laptopu (bar bi trebalo).
Mada moja iskustva su suprotna, to jest sve je isto nebitno dal instaliram sa toga CD-a ili sa "običnoga", uvjek prepozna iste drajvere a ostale sve trebam posebno instalirati. Jedino sto ubaci drugaciju pozadinu i drugi logo pri boot-u.
Jedina razlika je ta što ne moraš kucati S.N.
I da ovo samo važi ako dobiješ orginalni WIN uz laptop.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
glitch (19.1.2008), Ninoslav (18.1.2008)
Stara 18.1.2008, 14:03   #4
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

Hm, instaliracu mu moj Win XP SP2 koji je "narodna verzija" and stuff...

Ako nema nikakve razlike, onda cool, to mi je bilo bitno pre nego sto mu oborim sistem...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2008, 16:01   #5
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.028
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.099 puta na 716 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Hm, instaliracu mu moj Win XP SP2 koji je "narodna verzija" and stuff...

Ako nema nikakve razlike, onda cool, to mi je bilo bitno pre nego sto mu oborim sistem...
Ipak pogledaj dal na donjoj strani laptopa ima naljepnica na kojoj piše S.N. od wina (ako je win orginalni). Mada orginalni i narodni, u čemu je razlika, sem u cijeni.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2008, 0:10   #6
Shommy
Član
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 69
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

Sve je isto, samo poskidaj SVE drivers-e, cak i one za koje mozes da kazes "Ma, ovo mu ne treba ", veoma bitno za kvalitetan install systema na lapovima!
Shommy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2008, 0:56   #7
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

Kako mislis "poskidaj"?

Instaliraj?

Prvo cu da instaliram one sto je dobio uz laptop a posle programe i cjao...

Trenutno ima instalirano bearshare, limewire, bitcomet, bittorrent, emule, stron dc++ pa nije ni cudo sto mu ne radi komp kako treba...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2008, 1:11   #8
Shommy
Član
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 69
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

To je neki zesci hacker! Verovatno mu je comp. pun virdzi, pa zato i ne radi. Koja je masina u pitanju?
Jer treba da skines sa neta drivere tipa:Audio,Bluetooth,Diskette drive,Hard drive,Modem,Multimedia,Video,Power management,Networking,Display - Monitor,CD-DVD,BIOS,Mouse,Keyboard, itd...
Naravno nije sve ovo preko potrebno, radice i bez vecine ovih drivera, mozes samo osnovne, ali kod laptopova se bas ne moze znati koji su osnovni, kad tad provalis da si trebao da installirash i ono sto nisi, a sad ti treba!

Poslednja ispravka: Shommy (19.1.2008 u 1:13) Razlog: dodatak
Shommy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2008, 1:35   #9
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

Koliko sam uspeo da skontam, ima disk sa drajverima uz laptop. Ako nesto zafali, skinucu sa neta.

Nemam pojma koja je masina u pitanju, ali znam da decko voli da instalira milion programa. Kontam da napravim admin nalog i dam pass samo njegovoj sestri...
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2008, 1:39   #10
Shommy
Član
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 69
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Instalacija WinXP na laptop

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Koliko sam uspeo da skontam, ima disk sa drajverima uz laptop. Ako nesto zafali, skinucu sa neta.

Nemam pojma koja je masina u pitanju, ali znam da decko voli da instalira milion programa. Kontam da napravim admin nalog i dam pass samo njegovoj sestri...
E, pa onda je OK!
Shommy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop, Vista i podela na particije Purple Nosači podataka 7 30.11.2007 23:59
koristan link - instalacija programa na Ubuntu-u stesha Slobodni softver 0 22.10.2007 20:42
Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :( polarnimeda Kvarovi 56 5.2.2007 13:55
SUSE 10 i WinXP, tim redom... Damiao Slobodni softver 9 12.6.2006 15:50
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com