Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Pregled rezultata glasanja: Ljudi hajde da mi( clanovi foruma )sami odlucimo koja je igra bolja
Quake 4 11 33,33%
F.E.A.R. 22 66,67%
Glasova: 33. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2005, 12:55   #1
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom F.E.A.R VS Quake 4

E , pa ovako:
Mio&draze Kuzmanovicu uz svo postovanje,da li si koristio oci,a pre svega pamet,dok si testirao Quake 4?
Ides,ides,ides,pucas,pa pritisnes prekidac,pa pucas,pa opet ides,ides,pa malo pucas,pa prekidac ,pa opet …Sam si rekao da od protivnickog AI nema nit raga,grafika –vec vidjeno (vise puta samo sada malo kvalitetnije),zvuk hehe(bljuahh,grafff,bljuah,trrrrrrrffff,klik,trfff ff,bljuah,klik,klap klap….),prica macki o rep bukvalno, SK daje ocenu 80,i jos joj zabijete titulu IGRA MESECA, e ljudi razocarenje od vas,da niste malo polupali loncice?
A gde je bio F.E.A.R. kao jedan od mogucih kandidata za igru meseca? Glavna zamerka je ponavljanje izgleda nivoa, a gde je grafika uopste ili ZVUK, prica koja je moze se reci solidna,protivnicki AI (sta reci),pa atmosfera same igre,bolesni efekti,umalo nisam umro dok je nisam zavrsio…
Po ko zna koji put jedan covek u SK favorizuje nesto sto nije mestu koje zasluzuje a to je u ovom broju SK quake 4. BRUKA & SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!

Poslednja ispravka: Sasa (1.11.2005 u 21:24)
Chaos je offline  
Stara 1.11.2005, 13:07   #2
KIBLA`s
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Sabac-Beograd
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku KIBLA`s
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

sad sam krenuo po SK na trafiku, al reko da vidim sta se pise
Q4 igra meseca UZAS!!!!! ali ne blagi nego naopako, sto bi mi sapcani rekli.
pored F.E.A.R. igra meseca moze da bude samo F.E.A.R.
za Q4 treba mozak musice...
bilo bi lepo kada bi mi koji smo na forumu mogli da glasamo za igru meseca i da uzmete nase misljenje na razmatranje, naravno igre koje su se pojavile u toku meseca
a bilo bi isto tako lepo da se glasa za igru godine
odoh da platim danak SK-u
KIBLA`s je offline  
Stara 1.11.2005, 14:17   #3
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Odluku o Igri meseca nije donosio Kuzma. Onoliko koliko se on pitao, upinjao se iz petnih zila da F.E.A.R. bude Igra meseca. Ovaj mesec, slicno kao i sledeci, je jedan od onih perioda kada je odluku o Igri meseca najteze doneti, jer ima puno ravnopravnih kandidata. U mesecu koji je pred nama imacemo podjednako tesku situaciju - Civilization IV (favorit cele redakcije) ili Call of Duty 2 (omiljeniji u sirem krugu igraca)? (not to mention da bi mnogi rado videli i PES 5 na tom mestu) Nas rezon je da je Igra meseca najpopularnija medju najsirim krugom igraca, ne uvek i najbolja po raznim drugim karakteristikama. Zato je proglasen Quake i to je odluka koja, kao i uvek, izaziva "navijacke" reakcije sto je sasvim u redu. F.E.A.R. je po svemu bolji, tim pre sto ovaj Quake ne donosi nista revolucionarno novo. Ali, svako ce hteti da ga pogleda i o njemu ce se mnogo vise pricati. Kao sto ste svakako primetili na naslovnoj strani, stavili smo vise igara nego uobicajeno, jer je bilo mnogo hitova prethodnih mesec dana. Smatrajte da je Quake samo "prvi medju jednakima", nista drugo.
Nenad Vasovic je offline  
Stara 1.11.2005, 14:48   #4
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Ovde moram apsolutno da se slozim sa Chaosom. Prosto je neverovatno i nelogicno da igra koja je ocenjena sa 80 bude igra meseca u odnosu na igru koja je ocenjena sa 92 posebno sto u opisu Quake 4 u onim isechcima iz teksta koji stoje sa strane nema AMA BAS NIJEDNE pozitivne stvari a kamoli odusevljavajuce za razliku od opisa igre Fear.

Mora da je u pitanju stamparska greska.
Ogi je offline  
Stara 1.11.2005, 14:51   #5
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Ogi. kaže:
Mora da je u pitanju stamparska greska.
Da, potkrala nam se na tri strane...
Nenad Vasovic je offline  
Stara 1.11.2005, 14:58   #6
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Nenad Vasovic kaže:
... U mesecu koji je pred nama imacemo podjednako tesku situaciju - Civilization IV (favorit cele redakcije) ili Call of Duty 2 (omiljeniji u sirem krugu igraca)?...Smatrajte da je Quake samo "prvi medju jednakima", nista drugo.
1.Kakve veze ima mesec pred nama radi se o igri meseca novembra?
2.Samo je quake 4 prvi medju jednakima,nista drugo-to je glupost al' stvarno
Chaos je offline  
Stara 1.11.2005, 15:05   #7
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Chaos kaže:
1.Kakve veze ima mesec pred nama radi se o igri meseca novembra?
Da, ali mi vec razmisljamo o decembarskom broju, Civ i CoD ce biti u njemu.
Nenad Vasovic je offline  
Stara 1.11.2005, 15:07   #8
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Nenad Vasovic kaže:
Da, ali mi vec razmisljamo o decembarskom broju, Civ i CoD ce biti u njemu.
pa kakve veze ima FEAR opisan u nov broju sa igrama koje ce biti opisane u dec .broju
Chaos je offline  
Stara 1.11.2005, 15:12   #9
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Chaos kaže:
pa kakve veze ima FEAR opisan u nov broju sa igrama koje ce biti opisane u dec .broju
procitaj pazljivije sta sam napisao na pocetku...
Nenad Vasovic je offline  
Stara 1.11.2005, 16:42   #10
Ji 4Tze
Novi član
 
Član od: 15.10.2005.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

jel vi chitate nesto ili samo iznosite svoj, lichni, navijachki, manjinski stav, ogranichen i subjektivan?
lepo chovek napisao:
Citat:
Nenad Vasovic kaže:
Nas rezon je da je Igra meseca najpopularnija medju najsirim krugom igraca, ne uvek i najbolja po raznim drugim karakteristikama.
Ji 4Tze je offline  
Stara 1.11.2005, 16:56   #11
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Ji 4Tze kaže:
jel vi chitate nesto ili samo iznosite svoj, lichni, navijachki, manjinski stav, ogranichen i subjektivan?
lepo chovek napisao:
Koji bre krug igraca , ko je leba ti Quake 4 u Srbiji docekao i odigrao sa odusevljenjem ko?
Chaos je offline  
Stara 1.11.2005, 16:59   #12
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Ji 4Tze kazes da ja imam stav koji je lichni, navijachki, manjinski , ogranichen i subjektivan.
Prosaraj malo svetskim sajtovima koji se bave opisivanjem i kritikom igara pa se onda vrati ovde!
No ljutish
Chaos je offline  
Stara 1.11.2005, 19:11   #13
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Sada, posto sam procitao kompletan Kuzmin opis Quake 4 igre jos vise mi je nejasno zasto je ta igra igra meseca. To je ogromna greska. Mislim, bas mene briga koja je igra meseca, to je ona igra koja se meni licno najvise dopada ali ipak ako vec dajete takve ocene onda bi trebalo da one budu objektivne. Iz prva dva pasusa mi je sve bilo jasno. Covek je jednostavno napljuvao Quake 4 i tu nema sta da se prica. I ne samo on, nego i ljudi koji su pisali 5 dodatnih komentara. Znaci, svi od reda. I sad' kao to je igra meseca, a hvalospevi za Fear i AOE III to nisu. To jednostavno nije logicno. U opisu za Quake 4 nema ni jedan ali bukvalno ni jedan element za koji je autor rekao da je sjajan, bajan, fenomenalan itd.

A to da je najbolja igra ona igra koja je najpopularnija medju korisnicima po meni najblaze receno ne pije vodu. Zna se sta je najbolja igra. Najbolja igra je najbolja igra i tacka. Oko toga nema diskusije.

100% sam siguran da Kuzma zna sta je najbolja igra. I isto tako sam 100% siguran da on nije stavio ovu igru za igru meseca.
Ogi je offline  
Stara 1.11.2005, 19:23   #14
Ji 4Tze
Novi član
 
Član od: 15.10.2005.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Chaos, ajde prvo smiri se i postuj chitljivo, ne 20 postova za redom.
Drugo, ne znam kakvo opravdanje uopste ocekujes od SK kad bolje nisi mogao da dobijes. Recimo, sutra ja instaliram f.e.a.r. i vidim da je zesci krsh (subjektivno, naravno) i sad treba tebe da pravim debilom i ubedjujem da je tako?
Ne, tome i sluze novine i njihovo je apsolutno pravo koju ce igru proglasiti za najbolji naslov meseca, i posto ne postoji neko glasanje pre biranja, ti rezultat njihove odluke vidis na papiru, jednom primerku od 100k ili kolko vec (nebitno) odstampanih u tirazu.
I onda dodjes na forum (ovaj ili neki drugi, nebitno) i bacas im dokaz u vidu 'svetskih sajtova' i kojechega, ne radi se to tako. Ili ces reci ok, i pitati zasto nije f.e.a.r. kao sto si uradio, ali ne na takav vrlo neozbiljan, pogresan i uvredljiv nachin (koji ne znam iz kog razloga modovi tolerisu).
Sad, da li ce se oni u redakciji klati oko toga sta je ili nije igra meseca, sta tebe ima to da zanima, ako mislis da si bolji od njih, pravac redakcija i ponudi im svoje usluge

I ne znam uopste chemu toliko ostrascenosti sto fear nije uzeo tu smesnu titulu igre meseca, ajde bre, pored toliko dobrih igara koje su izasle zadnjih dana, zar nije bolje igrati ih nego *******iti po forumima i prichati o objektivnosti?

no ljutis samo skapiraj koliko tvoje misljenje nema nikakvu tezinu, cak i da ima, pogresno si ga izneo, do toliko mere pogresno da bi sa svakog normalnog foruma bio momentalno udaljen zbog odsustva svakog vida normalne net komunikacije.
Ji 4Tze je offline  
Stara 1.11.2005, 22:23   #15
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Chaos kaže:
Koji bre krug igraca , ko je leba ti Quake 4 u Srbiji docekao i odigrao sa odusevljenjem ko?
Evo ja
Q4 čekam otkad sam čuo da se radi, jer sam znao da će biti nastavak dvojke. I šta fali igri? Nije dosadna ko D3, nivoi su dovoljno raznoliki, protivnici dovoljno glupi (našta bi ličilo da se sa svakim gruntom ganjaš pet minuta oko burića dok ti on demonstrira revolucionarni AI, umesto da ga prosviraš "on sight"), sve je totalno old-school. Verovatno spadam u onu definisanu ciljnu grupu iz još jednog mišljenja ali je sramota što je igra dobila 80% kad zaslužuje 85
I multiplayer nije toliko loš. Patchevi će ispraviti sve što ne valja, u igraonice će doći jače mašine i svi deathmatcheri će biti zadovoljni. Ko ne voli krljanje rocketlauncherima, eto mu Battlefield 2
voodoo_ je offline  
Stara 1.11.2005, 22:40   #16
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Evo ja
Q4 čekam otkad sam čuo da se radi, jer sam znao da će biti nastavak dvojke. I šta fali igri? Nije dosadna ko D3, nivoi su dovoljno raznoliki, protivnici dovoljno glupi (našta bi ličilo da se sa svakim gruntom ganjaš pet minuta oko burića dok ti on demonstrira revolucionarni AI, umesto da ga prosviraš "on sight"), sve je totalno old-school. Verovatno spadam u onu definisanu ciljnu grupu iz još jednog mišljenja ali je sramota što je igra dobila 80% kad zaslužuje 85
I multiplayer nije toliko loš. Patchevi će ispraviti sve što ne valja, u igraonice će doći jače mašine i svi deathmatcheri će biti zadovoljni. Ko ne voli krljanje rocketlauncherima, eto mu Battlefield 2
Evo ja da se jednom slozim sa tobom
Sasa je offline  
Stara 1.11.2005, 16:54   #17
Chaos
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Citat:
Nenad Vasovic kaže:
Nas rezon je da je Igra meseca najpopularnija medju najsirim krugom igraca, ne uvek i najbolja po raznim drugim karakteristikama.
Pomenuo si popularnost.
E,sto se tice iste :kako to Quake 4 koji je po vasem opisu zahtevniji(hardverski naravno) od F.E.A.R.-a ,moze privuci vise ljudi (“dece” kako kaze Kuzma u opisu)da ga igraju.
Popularniji je i pristupacniji sirem krugu igraca samo zato sto iza njega stoje tri nastavka(jel to u pitanju neka tradicija pa ste i vi pokusali da nam kazete isto)?
Zar F.E.A.R i Quake 4 nisu opisani u odeljku “Test Play”(akcenat na single player-u); Quake 4 modovi i njihova popularnost su istina tema za odeljak “Net play” a ,tu nema proglasavanja multi-player igre meseca, koliko ja znam
Molim lepo ,receno i ucinjeno.
Chaos je offline  
Stara 1.11.2005, 21:35   #18
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Ljudi obozavaju da mesaju babe i zabe, krajnje subjektivno i cesto bez rezona, ili tako da je samo njima to jasno.

Sto se mene tice F.E.A.R. i Q4 su igrice slicne po izvodjenju i to je to.
Prvu razliku koju pravim jeste sto je prva prvo SP, dok je kod druge naglasak na MP. Q4 tek reda radi ima pricu, ljudi ce preci SP i bataliti.
F.E.A.R. ce preci i bataliti, ali ce malo ko da igra MP.

Grafika ? Drugacije. Stil ? Potpuno drugacije. Postojanje price ? FEAR je ima (mrzi me da cukam tackice) i vazna je za igranje, dok je u Q4 ona nebitna.

Da se nisu pojavile u isto vreme, ljudi ih ne bi nikada poredili. FEAR je nesto poput HL2, dok je Q4 slican UT serijalu i Painkilleru.

Citat:
Nenad Vasovic kaže:
F.E.A.R. je po svemu bolji, tim pre sto ovaj Quake ne donosi nista revolucionarno novo.
Meni FEAR ni po cemu nije bolji. Vise volim trigger-happy-mozak-je-na-off fazon Quake-a koji ni u kom slucaju ne zeli da bude realan nego psyho bolest FEAR-a, kretanje po ukletim dvoristima i zgradama uz neku pricu i "flert" sa realnoscu.

Q4 je bolja igra, subjektivno misljenje, naravno. Trajace duze, ovo je subjektivno misljenje ali ko se sa njime ne slaze neka se zabrine za svoje poznavanje industrije igara i trendova u njoj .
Sasa je offline  
Stara 1.11.2005, 21:44   #19
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

I da, obavezni aksiomi koje covek treba poznavati pre nego sto se upusti u bilo kakvu komunikaciju. Ne znam

- svako ima pravo na svoje misljenje.
- svako ima pravo da iznosi svoje misljenje
- svako ima pravo da se ne slaze sa tudjim misljenjem
- niko nema pravo da neistomisljenika naziva budalom, a posebno ne zato sto misli drugacije

I par preporuka:

- ne smarati coveka zato sto ima drugo misljenje, nikad nista neces postici
- ko misli da moze bolje da radi, neka proba
- ne pricati u prazno prica "ja/mi/vi/oni bi to uradili ovako/onako/tako", uzmi pa uradi ako mislis da mozes

Pozdrav!

p.s. Chaos, ti si "prvi medju jednakima" od dosadasnjih clanova foruma koji su me naveli da ovo napisem
Sasa je offline  
Stara 1.11.2005, 22:01   #20
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: F.E.A.R VS Quake 4

Da se ne zove Quake siguran sam da ne bi bila igra meseca.
G.G. je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com