Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2005, 22:03   #21
zleetherius
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 169
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

1. sliku koje se prilazu uz igre su ili, kao sto je rekao nikola, iz video sekvenci, ili su previse sitne. bolje da stavite jednu sliku malo vece rezolucije, nego 4 slike na kojima se nista ne vidi.
2. vec je neko pomenuo, evo i ja cu. kada opisujete neku igru previse paznje posvecujete izdavacu nego samoj igri, za koju ipak ostane premalo mesta da se podobnije opise.
3. mozete da stavite konfiguraciju na kojoj ste vi testirali igru.

Poslednja ispravka: Sasa (10.12.2005 u 3:45)
zleetherius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 22:45   #22
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
bad_wizard kaže:
Samo jedan predlog:uz ime igre(ili uz min. konfiguraciju, svejedno) treblo bi dodati žandr igre.
Pa, ako bi nam prvo objasnio šta je "žandr"...

Doduše, ako si mislio na "žanr"... ali zar se to ne vidi iz aviona ako samo baciš pogled na stranicu s opisom?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 18:16   #23
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Moram da naglasim da su mi se mnogo više sviđale stare ilustracije koje su označavale kvalitet igre. Od njih je bila zadržana samo ona za igru mjeseca, a kasnije je, prelaskom na novi dizajn časopisa, i ona zamijenjena drugom koja po meni apsolutno nema nikakvog stila i djeluje neizražajno. Iskreno, nije mi jasno zbog čega je bilo potrebno išta mijenjati na tom polju. Oni izrazi lica čovječuljka na starim ilustracijama su me stvarno oduševljavali. Mislim da bi bilo dobro da ih vratite, a ako ne sve, onda barem onu za igru mjeseca.
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 22:37   #24
Lord of Doom
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 145
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Da, u pravu si. Mene je odusevljavala slicica coveculjka u rubrici sifre, kome su uperene u glavu bile strela, pistolj, top.... Bilo je bas dobrih ilustracija u toj rubrici.
Sto se tice opisa igara, nervira me sto su citava 4,5 cm-a, koja se nalaze sa spoljne strane, neiskoriscen, uzaludbacen, toliko nedostajuci prostor .
Najveci deo toga zauzima txt koji govori sta je dobro a sta lose u igri(ustvari najveci deo zauzima prazan prostor zuto-bele boje), koji je ustvari samo isecak iz tog opisa. Znaci onaj ko redovno cita opise igara, cita 2 puta jedan isti txt. Igrometar i konfiguracija bi mogli da stanu na dnu strane, kao sto je to bio slucaj ranije, a da se umesto dobro-lose ubaci zanr igre. Mislim da bi to bilo najbolje, but thats just me. Zeleo bih da cujem odgovor nekog od "nadleznih"
Lord of Doom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 2:21   #25
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
Marko_L kaže:
E sa ovim se već slažem, dešavalo se da po slikama uopšte ne mogu da predpostavim kako igra zaista izgleda, pa onda ako me neka zainteresuje odem pa potražim screenshotove na netu.Mada i ovo je napredak, jer ko se seća nekih staaaarih brojeva, zna da su ranije pored opisa igre stavljane slike iz filmova, stripova, postera...tako da baš nisi mogao da naslutiš kako igra stvarno izgleda, a tad nije bilo neta pa da je potražiš, nego pravac kod dilera, sa disketama u ruci i snimaj
Ovim sam sebe demantujes. Ako pola opisa bude "filozofski" i daju lose slike, kako da znas o kakvoj se igri radi.
Sto se tice poredjenja sa starijim igrama, to je OK, samo treba izabrati "nosioca" zanra, odnosno najpoznatiju igru tog tipa, da bi svima bilo jasno o cemu se radi.
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 3:20   #26
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Po čemu sam sebe demantujem ?
Rekao sam da ponekad po slikama ne može jasno da se vidi kako igra stvarno izgleda i rekao sam da volim da pročitam duhovit, pomalo filozofski tekst (u smislu da nije prenatrpan tehnikalijama, već da je napisan onako iz ličnog ugla).Kako ja tu sebe demantujem ? Time što više verujem opisu iskusnog gamera u filozofskom fazonu, nego li suvoparnim tehnikalijama o igri ?
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2005, 9:13   #27
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Da slike su uglavnom promo, nisu skrinšotovi. Kao za quake recimo -čak i obljavljuju iste slike u vestima o nadolazećim naslovima i ,čini mi se, istu kao i u recenziji. Lepo bi bilo da postoji pored generalne ocene (čuveni broj između 0 i 100) postoji i ocene po stavkama (na pr. grafika , gameplay , zvuk itd). pa da vidimo kako se ta čuvena ocena pravi. ( zašto je recimo 76 a ne 84).
Bilo bi lepo da se postoji i info pored kofiguracije o žanru i načinu izvođenja (recimo prvo, treće lice). Tekstovi su dobri ali voleo bih se ponekad recenzje budu malo duže jer neke igre su samo površno opisane, (za razliku od raznoraznih promocija i "događaja", za koje me iskreno zabole uvo).
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 14:08   #28
dragonfly
Novi član
 
Član od: 14.12.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dragonfly
Thumbs up Re: Greske/Zamerke

Imam jednu pohvalu Za Miodraga Kuzmanovica i opis igre CALL OF DUTY 2 u decembarskom broju. Plus je sve rekao o igrici sto jedan prosecan gamer treba da zna pre nego li nabavi igru, plus sam se slatko ismejao zanimljivoscu teksta koji je pisao. U svakom slucaju pohvala. I jedan propust za igru Pro Evolution Soccer 5 .... tekst i nije toliko los ali zamerka da ne postoji direktna komanda za dupli pas i utrcavanje igraca koji ne upravlja loptom. Da podsetim da postoji takva komanda (na sony joysticku) je L1+trougao ili dugme za pass u prazno i dugme za menjanje igraca. A ako je pisac teksta mislio da upravljamo igracem koji nema loptu vec utrcava ne znam kako je mislio da to covek sa svojih 10 prstiju moze da uradi - tj da upravlja igracem koji ima loptu i jos i onim koji nema.
Pozdrav
dragonfly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 2:25   #29
Zenit
Novi član
 
Član od: 6.1.2006.
Lokacija: dembelija...
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

zamerka:
sto Hearts Of Iron II nije bila igra meseca...
Zenit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 14:11   #30
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

E da, nekada su "dobro/lose" bili posebno pisani kratki tekstovi, a onda se preslo na vadjenje citata iz opisa. Mislim da je to prvo rijesenje bilo mnogo bolje.
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 12:39   #31
Vlaad
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
nexxogen kaže:
E da, nekada su "dobro/lose" bili posebno pisani kratki tekstovi, a onda se preslo na vadjenje citata iz opisa. Mislim da je to prvo rijesenje bilo mnogo bolje.
Mislim da su citati iz recenzije za nas koji ne citamo sve, ali nas zanima ukratko o cemu se radi... Ako me opis zainteresuje, procitacu ceo tekst, iako to prvobitno nisam nameravao.
Vlaad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 12:53   #32
Vlaad
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Meni se nikako ne svidja kratak tekst o petom nastavku Heroja...

Slike su iz davno ukradene alfa verzije...

Ne znam kad SK ulazi u stampu, ali informacija da su poznati samo podaci o dva grada je netacna. Da se autor samo malkice pomucio, nasao bi puuuuno stvari o stvorenjima, carolijama i vestinama na nekoliko odlicnih sajtova.

Nadam se da ce recenziju same igre pisati neko kome je vise stalo do nje...
Vlaad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 14:34   #33
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Ko radi, taj i gresi... Ko ne radi, trazi greske ovom prethodnom
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 10:11   #34
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
drgonzo kaže:
Ko radi, taj i greši... Ko ne radi, traži greške ovom prethodnom
Ali šta radi onaj koji traži greške onima koji ne rade, a traže greške drugima koji rade nešto a greše?

Poslednja ispravka: VojaM (16.2.2006 u 21:01) Razlog: A bile i neke štamparske greške u tekstu :D
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 22:39   #35
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Dok moja greška grešku stiže,
jedino moderatorski glas razuma se diže
posle funkcije edita grešnog posta
samo gramatička čistota osta'
Oj moderatore pozlatile ti se ruke
moj imidž sada je lišen poniženja, bede i bruke
ispravljen je grešni post, stvarno zahvaljujem
iako ponekad u žaru pisanja gramatički odvaljujem
Jer
Tu je moderator taj neumorni anđeo čuvar
da kao pred đacima prvacima otvori bukvar
i pročita im sva slova i velika i mala
a da za to nikad ne traži ni reč: Hvala!
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2006, 11:45   #36
Agilni
Novi član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Urban chaos se ne pamti...

Do sada nisam imao gotovo nikakve zamerke na tekstove u SK, medjutim u poslednjem broju mi pojedine informacije bodu oci, jednostavno, morao sam prokomentarisati.

Citajuci casopis, dosao sam do rubrike BONUS LEVEL i paznju mi je odmah privukao naziv igre Urban Chaos: Riot Response. Radostan, nadajuci se da je to nastavak legendarne igre, koja je i u samom SK dobila pre nekoliko godina sjajne ocene i pohvale, dolazim do saznanja da je rec o necemu sasvim drugom. Ali na kakav nacin?

"Stari Urban Chaos je bila jedna u najmanju ruku osredjnja igra na prvom PlayStationu koju retko ko i pamti. Medjutim, ova igra nema nikakve veze sa navedenom..."

Da li su to u SK naprasno poceli da zaposaljavaju decu? Ako je i tako, nemam nista protiv, ali da se ta deca malo obrazuju o istoriji igara, kao i da imaju vise iskustva (Urban Chaos cak i nije toliko matora igra). Inace, UC je igra koja je po mnogim aspektima preteca savremenih GTA i slicnih igara. Prva igra u kojoj si imao slobodu da setas gradom, ili pak da to uradis vozilima, a sve to u punom 3D okruzenju. Postojali su cak i neki sitni RPG elementi, sjajna prica. Jedino sto je u to vreme bila graficki jako napredna, pa i neigriva tako za mnoge. Verovatno je zbog toga i pala u zaborav pojedinima, ali i onima kojima ne bi smela.
U doba ekspanzije broadband Interneta, gde mnogi pokusavaju da dodju do neke starije kvalitetne igre, a ne mogu da se sete naslova, ovako nesto je prosto nedopustivo. Zato sada od mene, a verujem i od mnogih drugih, svaka preporuka.

Druga zamerka, ali mnogo manja se odnosi na odusevljenost mogucnosti usporavanja vremena i premotavanja u igri Timeshift. Shvatam da je po prvi put ovo osnova gamemplaya, ali nije zgoreg pomenuti igre koje to odavno imaju. PoP: Sands of Time, kao i pucacina Total Overdose. Igrao sam Timeshift demo, stvarno to funkcionise sjajno, ali ne treba autore igre dizati u nebesa zbog ukradene ideje, koju su samo doveli blize savrsenstvu, odnosno na njoj bazirali citav gameplay.

Nadam se da se u ovoj rubrici necu vise pojavljivati.

Pozdrav!
Agilni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 19:00   #37
Ephemerys
Posmatrač
 
Avatar korisnika Ephemerys
 
Član od: 7.3.2006.
Lokacija: Bgd
Poruke: 56
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Postovani Agilni,
JA sam krivac za tekst koji te je iznervirao (onaj prvi - Urban Chaos). Samo da ti kažem da nipošto nisam klinac, možda sam i od tebe stariji (1974 ), a i igricu sam tukao na Sonyju, tako da o igrivosti ne bih raspravljao. Igrica mi je i tada bila krš, a i sada mi stvari koje navodiš ne izazivaju prijatnu emociju. Džaba sva unapređenja (mada ih ja tako ne bih nazvao), BILA JE DOSADNA UUUUUŽASTNO. Pazi sad ovo, ja sam tada iznajmljivao Sony po studentskom gradu, i osim mene u par navrata, NIKO NIJE TO IGRAO. A sad spetakl: pogledaj mišljenja o toj igrici (kroz linkove za Riot response) u stranoj štampi, ali pre toga sedi na neku stolicu ( ). Šta da ti kažem? U manjini si... nema ljutnje.
Ephemerys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2006, 23:53   #38
Agilni
Novi član
 
Član od: 6.3.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Citat:
Ephemerys kaže:
Postovani Agilni,
JA sam krivac za tekst koji te je iznervirao (onaj prvi - Urban Chaos). Samo da ti kažem da nipošto nisam klinac, možda sam i od tebe stariji (1974 ), a i igricu sam tukao na Sonyju, tako da o igrivosti ne bih raspravljao. Igrica mi je i tada bila krš, a i sada mi stvari koje navodiš ne izazivaju prijatnu emociju. Džaba sva unapređenja (mada ih ja tako ne bih nazvao), BILA JE DOSADNA UUUUUŽASTNO. Pazi sad ovo, ja sam tada iznajmljivao Sony po studentskom gradu, i osim mene u par navrata, NIKO NIJE TO IGRAO. A sad spetakl: pogledaj mišljenja o toj igrici (kroz linkove za Riot response) u stranoj štampi, ali pre toga sedi na neku stolicu ( ). Šta da ti kažem? U manjini si... nema ljutnje.
UrbanChaos PlayStation review:
http://www.gamespot.com/ps/action/ur...=urban%20chaos

UrbanChaos PC review:
http://www.gamespot.com/pc/action/ur...=urban%20chaos

Ukoliko obratis paznju, videces koliko se razlikuju verzije za te dve platforme.
Takodje, obrati paznju na ocene usera... Mislim da tvoj argument da sam u manjini nikako ne stoji.

I dalje mislim da kritika moze samo da ti posluzi za nastavak pisanja za SK.

Pozdrav!
Agilni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 1:10   #39
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Da, ja se pomalo secam UCa, nikad mi se nije narucito dopadao ali je grafika bila strava za to vreme (secam se onog lisca na vetru, i barica sa odrazima i talasicima...)

A u vezi sa TimeShiftom, zar nije bila neka igra za XBox, jedna od prvih na toj konzoli, neka platformska sa nekom mackom gde si takodje mogao da manipulises vremenom? Ne mogu da se setim imena, ali bilo je tog premotavanja i tih tripova... znaci, old news
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2006, 16:12   #40
Ephemerys
Posmatrač
 
Avatar korisnika Ephemerys
 
Član od: 7.3.2006.
Lokacija: Bgd
Poruke: 56
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Greške/zamerke

Pa kao što rekoh-nema ljutnje! Iliti - cooooool!
Hvala u svakom slučaju, sigurno je poenta u razlikama igre zavisnim od platforme na kojoj se igraju. Priznajem da nisam uopšte igrao varijantu na PC-ju. Sonyjeva varijanta je zaista bila dreš. U svakom slučaju hvala. Samo maaalkice blaže kritikuj ubuduće, Srbi su sujetan narod, znaš...
Ephemerys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
greske, zamerke

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com