Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.10.2007, 19:24   #101
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
Da progovorim u svoje ime Ja lichno pishem ch i sh iz jednog prostog razloga, tastatura mi je podeshena na englenski layout (vishe koristim engleski za kompjuterom nego srpski), a ne zato shto je popularno (i grand produkcija je popularna pa je ne slusham) drugi razlog shto koristim ch i sh jeste mobilni telefon preciznije SMS...


@PCMaster
Chini mi se da se neko skoro zalio kako hrvati pa sve prevode
npr. internet = svemrežje ili laptop = skutnik
p.s. Masteru zasto ti nije nick PCGospodar


Potpisujem
Zasto mi nije nik gospodar, PCgospodar. a cekaj zar ne bi trebao da mi bude nik KompGospodar?????

Cemu ovo?????? ahhhhhhh, smorih se.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 19:32   #102
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Vidi niko te ne prisiljava da ti koristiš šđčćž pa ni шђчћжљњџ ali bez obzira da li ćeš ti to činiti ili ne preporučljivo je da naučiš raspored slova na tastaturi, ne zbog nas već isključivo zbog sebe jer će to tebi trebati.

Veliki broj ljudi koji se kreće na ovom forumu pročitaće mnogo komplikovanije poruke nego što ti to možeš i da zamisliš. Možeš da kucaš i ubacuješ razne džvrnjoke ... problem je što takve poruke obično ljudi ne smatraju dovoljno pismenima pa samim tim nemaju ni neko preterano pozitivno mišljenje o pismenosti onoga koji je poruku postavio, što znači da često neće poruku ni pročitati preterano pažljivo.


Moram primetiti, da iako si prilično mlad i ne tako dugo član na ovom forumu, kako nisi ni tako nespretan ni neuk kako si to želeo da prikažeš.
Vrlo dobro si znao da za reč: s*anje postaviš zvezdicu da ne bi bila obrisana,
a vidim i da znaš skraćenicu jbt

Prema tome, budi ozbiljan pa nauči gde se koje slovo nalazi i pokušaj da pišeš što pismenije. To je tvoja dužnost prema svima nama koji čitamo tvoje poruke.
Hvala na komplimentima posebno na onom komplimentu vezanu za rec jbt i sr*nje.... Mada mogao si da ovaj komentar das bilo kome, jer moram priznati da za skracenicu tipa jbt, jbg... nisam cuo bas odavno. A uz to iako sam odlican ucenik, ne bih da se hvalim ali sm morao, ja posedujem i sirinu znanja, dakle znam mnogo vise i van skole......... Nije problem da naucim gde se koje slovo nalazi.... Ja bogami mogu za sebe da kazem da poznajem jedno 95% worda i stavise znam slepo kucanje..... Stoga, kada promenim tastaturu i dobijem neku lepsu, gde ce pisati na tipkama i SH? i DJ... onda cu poceti i da ih upotrebljavam, mada i bez njih ja ovako bih umeo da ih "ubadam" jer kako sam naveo znam slepo kucanje, a potrosio sam silne sate kucajuci da mi ti pricas o rasporedu slova na tastaturi....nema smila pozzZ

p.s. jos nesto, mislim da se u mojim porukama vidi da sam poprilicno pismen za svoje godiste, stoga ne znam odakle ti komentar o mojoj pismenosti....i ne pokusavam da se pravim neuk i nisam neuk, a mnogo korisnika ne koristi jotovanje i.... da bi zamenili nasa slova vec koriste obicno kao i ja s umesto sh, c umesto ch, cj........ Kada se pogleda rec onda se moze i slovo protumaciti, ako raazumes... eto toliko
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 19:46   #103
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

U jednoj temi sam pomenuo da deo krivice snose i naši uvoznici hardvera, tačnije tastatura. Umesto da uvoze (naručuju, zahtevaju) tastature sa SR rasporedom slova, oni izgleda kupuju "na metar" ili "na kilo" i ne gledaju šta kupuju, a kamoli da razmišljaju o tome.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 20:03   #104
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Govori srpski?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže:
Znachi nema vredjanja ima pomaganja, meni ce uvek biti svejedno i poshtovacu onog ko ima lep, koristan i zanimljiv post, a ne onog ko je umesto sh i ch napisao č i š...
Naravno, sadržina posta je najbitnija. Radi se o tome da se takvi postovi često preskaču (u mom slučaju, kao što rekoh, zamaraju me), a i Simke je to lepo rekao:

Citat:
Simke kaže:
...problem je što takve poruke obično ljudi ne smatraju dovoljno pismenima pa samim tim nemaju ni neko preterano pozitivno mišljenje o pismenosti onoga koji je poruku postavio, što znači da često neće poruku ni pročitati preterano pažljivo.
Kod tvojih poruka to npr. nije toliko uočljivo i zamarajuće (mada bi bilo lepše da napišeš: "sansa" nego "shansa"), dok je recimo ima nekih drugih primera preterivanja koje sam već navela...
Uostalom, hajde neka mi neko objasni to "sh,ch,zh,tj" zadovoljstvo? Lepo - nije, pismeno - nije, ako je navika ona se da postepenim koracima iskoreniti, dakle ni to - nije, ostaje samo da je to neko... zavodoljstvo. Kakvo?
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 20:35   #105
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Naravno, sadržina posta je najbitnija. Radi se o tome da se takvi postovi često preskaču (u mom slučaju, kao što rekoh, zamaraju me), a i Simke je to lepo rekao:



Kod tvojih poruka to npr. nije toliko uočljivo i zamarajuće (mada bi bilo lepše da napišeš: "sansa" nego "shansa"), dok je recimo ima nekih drugih primera preterivanja koje sam već navela...
Uostalom, hajde neka mi neko objasni to "sh,ch,zh,tj" zadovoljstvo? Lepo - nije, pismeno - nije, ako je navika ona se da postepenim koracima iskoreniti, dakle ni to - nije, ostaje samo da je to neko... zavodoljstvo. Kakvo?
Slazem se. Vecina omladine smatra da je upotreba ch, sh, cj... kao neki pokazatelj njihove kulture, odnosno smatraju to sastavnim delovima pisanja nekih obrazovaijih ljudi...... Konacno se sporazumedoh, hvala Bogu, a i usput sam od nekoga dobio negativnu, a muka mi je, povraca mi se od nepotpisanih reputacija...

P.S. Zar nije "lepo" pisanje obaveza svih korisnika foruma prema svojim koleama, ili je to samo moja obaveza prema VAMA?????
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 20:37   #106
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Naravno, sadržina posta je najbitnija.

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Radi se o tome da se takvi postovi često preskaču (u mom slučaju, kao što rekoh, zamaraju me)
Ok to je vec stvar navike. Ja sam se dopisivao pretezno sa ljudima koji su koristili sh i ch jer se lakse snalazimo kada je neka rec puna slova (c,s,ć,č,š).
Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Kod tvojih poruka to npr. nije toliko uočljivo i zamarajuće
Hvala volim komplimente (ko ih ne voli)
Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
(mada bi bilo lepše da napišeš: "sansa" nego "shansa")
Ok od sada cu tako pisati (tesko vama ako budem ikad napisao rec cevapcic)
Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
dok je recimo ima nekih drugih primera preterivanja koje sam već navela...
Uostalom, hajde neka mi neko objasni to "sh,ch,zh,tj" zadovoljstvo? Lepo - nije, pismeno - nije, ako je navika ona se da postepenim koracima iskoreniti, dakle ni to - nije, ostaje samo da je to neko... zavodoljstvo. Kakvo?
Naravno preterivanja uvek ima Ja koristim... ups... koristio sam samo sh i ch i to sam vec naveo zasto... jednostavno nekima je lakse da protumace (procitaju) tako napisane reci...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 20:45   #107
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
PCmaster kaže: Pregled poruke
Slazem se. Vecina omladine smatra da je upotreba ch, sh, cj... kao neki pokazatelj njihove kulture, odnosno smatraju to sastavnim delovima pisanja nekih obrazovaijih ljudi...... Konacno se sporazumedoh, hvala Bogu, a i usput sam od nekoga dobio negativnu, a muka mi je, povraca mi se od nepotpisanih reputacija...

P.S. Zar nije "lepo" pisanje obaveza svih korisnika foruma prema svojim koleama, ili je to samo moja obaveza prema VAMA?????
Slažem se sa tobom u vezi nepotpisanih reputacija. Još ako su bez objašnjenja... Ako neko već hoće da da negativnu, bar neka napiše zašto, pa makar i da se ne potpiše...
Što se tiče lepog pisanja, neću da branim Simketa, ali mislim da je mislio na sve nas, ali se obratio tebi, pa je upotrebio frazu "tvoja obaveza".
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 21:01   #108
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Govori srpski?

Citat:
PC Master kaže:
P.S. Zar nije "lepo" pisanje obaveza svih korisnika foruma prema svojim koleama, ili je to samo moja obaveza prema VAMA?????
Naravno da je obaveza (moralna obaveza) svakog člana foruma, jer mi ovde razgovaramo, pa najmanje što možemo u tom razgovoru jeste da razgovaramo na civilizovan način - upotrebom slova kako to dolikuje. Onda idu znakovi interpukcije itd.
I mislim da je Simke mislio na sve mlađe članove, među kojima si i ti... nema ništa loše u tome da vas i malo stariji članovi foruma nečemu nauče i isprave


Citat:
Ima_neko_ pljugu kaže:
Ok od sada cu tako pisati (tesko vama ako budem ikad napisao rec cevapcic)
Yeeah One done!

p.s. bez priče o reputaciji i na ovoj temi, PLS!
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 21:10   #109
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Yeeah One done!
Meni je svejedno samo da vama bude lepo
Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
p.s. bez priče o reputaciji i na ovoj temi, PLS!
Yep! Ili ce i ova tema pod
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku iMa_NeKo_PljUgU na korisnoj poruci:
[Imzadi] (22.10.2007)
Stara 22.10.2007, 23:02   #110
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Spominje se navika kao razlog zašto se tako piše.

Molio bih mlađe kolege da razmisle kakvu strašnu naviku bi trebali da imaju stariji korisnici računara, oni koji su počinjali sa 286-icama, 386-icama ili nekim još starijim skalamerijama ...
Kada se samo setim koliko muke i veštine je nekada bilo potrebno da dobiješ naša slova u CorelDraw početnim verzijama, takodje i u programima za obradu teksta ... Da li je ko od vas uopšte čuo za WordPerfect, Venturu i sl. programe gde si morao da znaš milion prečica sa tastature da bi nešto uradio ... danas kada bi prosečnog korisnika računara stavili pred upaljen WordPerfect recimo ver. 5.1 pobegao bi glavom bez obzira ... a radilo se u tom programu i te kako.

Zamolite Voju neka vam malo priča o tom dobu.

Danas kada se masa rada na računaru svodi na klik ovde - klik onde, kada su sva slova ispred nosa, kada može da se postavi jezička podrška za zimbabveanski jezik i boga pitaj koje još sve jezike ...
mi razgovaramo o nekoj navici i kako nešto nekoga mrzi da koristi ...
ma, da li smo uopšte ozbiljni?


PS.
Što se mene tiče, svak može da piše kako god hoće ... pa i šta god hoće ...
takođe, moje je apsolutno pravo da biram šta ću i sa koliko pažnje čitati,
kao i kakvu ću sliku stvoriti o čoveku koji je to pisao.

Poslednja ispravka: Simke (22.10.2007 u 23:11)
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (22.10.2007), [Imzadi] (22.10.2007)
Stara 22.10.2007, 23:19   #111
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Govori srpski?

Ja mislim da sam rascistio (moj slucaj) upotrebe raznoraznih karaktera...
Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Kada se samo setim koliko muke i veštine je nekada bilo potrebno da dobiješ naša slova u CorelDraw početnim verzijama, takodje i u programima za obradu teksta ... Da li je ko od vas uopšte čuo za WordPerfect, Venturu i sl. programe gde si morao da znaš milion prečica sa tastature da bi nešto uradio ... danas kada bi prosečnog korisnika računara stavili pred upaljen WordPerfect recimo ver. 5.1 pobegao bi glavom bez obzira ... a radilo se u tom programu i te kako.

Zamolite Voju neka vam malo priča o tom dobu.
Iskreno, mnogo bih voleo da saznam malo vise o tome, ali ne preko wiki nego od vas starih, iskusnih kompjuterasa. Pa ako bi neko bio voljan da otvori temu i napise nesto o tom "dobu"

p.s. nadam se da mi oprastate na ovom offtopicu...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2007, 23:23   #112
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
p.s. nadam se da mi oprastate na ovom offtopicu...

Otvori temu što se mene tiče, ok je.

Poslednja ispravka: [Imzadi] (5.11.2007 u 5:24)
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku [Imzadi] na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (22.10.2007)
Stara 23.10.2007, 3:39   #113
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

I ja mnogo mrzim kada ljudi pišu "ch", "sh" itd... Nije prirodno. Na ovaj forum i dalje dolazim zato što ima mnogo pismenih ljudi koji znaju kako se piše i koje možeš razumeti ali mi se čini i da ih je ovde sve manje i manje. Možda će neko reći da je banalno što treba da se odvaja reč posle zareza ali je ipak to po pravopisu. I lepše izgleda, preglednije. Barem meni...

Ljudi umesto "Š" koriste "S", umesto "Č" koriste "C". To je već ok, ali donekle. Lakše mi je i to da čitam nego pet slova koja predstavljaju jedno slovo. Pohvala za sve članove koji koriste "normalna" slova.

Mnogi ljudi takođe koriste "W" umesto "V", bilo po foruma i kompjutera uopšte ili kada kucaju SMS. Pitam jednog druga zašto to radi a on kaže da mu je lakše, da ne kuca tri puta osmicu nego samo jednom devetku. Puno li se vremena izgubi.

Jedino ne koristim naša slova kada čatujem, brže kuckam bez naših slova. Ali po foruma ipak idem kako treba, mora da se zna neki red.

Idem pomalo na jedan forum gde ponekad i celu temu od dvadesetak poruka ne mogu fino da pročitam. Evo otprilike kako tamo izgleda jedan post (ovu rečenicu sam ja izmislio):

Citat:
Yshao sam ynytra sa flashom ki$ele wode.
Nešto ste rekli?

Ljudi, nekada nije važno šta se kaže, nekada je važno na koji način se to kaže. Neki članovi nisu poznati po tome što puno znaju o kompjuterima ili slično nego i po tome što kada napišu nešto to napišu da ga može svako razumeti.

Pozdrav za Pljugu i želim mu srećan "novi" život.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (23.10.2007), Spawn BG (23.10.2007), Stojadin (17.8.2008), zoran845 (23.10.2007), [Imzadi] (23.10.2007)
Stara 23.10.2007, 7:15   #114
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
Ja mislim da sam rascistio (moj slucaj) upotrebe raznoraznih karaktera...

Iskreno, mnogo bih voleo da saznam malo vise o tome, ali ne preko wiki nego od vas starih, iskusnih kompjuterasa. Pa ako bi neko bio voljan da otvori temu i napise nesto o tom "dobu"

p.s. nadam se da mi oprastate na ovom offtopicu...
Možeš i da potražiš nekog ko na svom kompjuteru na poslu koristi neku staru verziju Word-a i YUSCII fontove kako on kuca ČĆŠĐŽ, shvatićeš (ja se ne sećam detalja, ali zvuči ovako... ctrl+~, shift+$... itd.)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (23.10.2007)
Stara 23.10.2007, 11:35   #115
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Možeš i da potražiš nekog ko na svom kompjuteru na poslu koristi neku staru verziju Word-a i YUSCII fontove kako on kuca ČĆŠĐŽ, shvatićeš (ja se ne sećam detalja, ali zvuči ovako... ctrl+~, shift+$... itd.)
Za to postoji rešenje. Imate na ovom linku program koji bi ih rešio muka... A i ove što kucaju sh, ch i slično.

JohnnyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 11:46   #116
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Govori srpski?

Hvala, znam ja da postoji resenje, znam to i da uradim, ali kao sto vidis, ovde je u pitanju navika, a ne (ne)mogucnost.
P.S. Ova poruka je sa telefona, pa nema nasih slova, posto kad stavim srpski, pise rusku cirilicu, a ne nasu cirilicu ili latinicu.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 11:48   #117
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Hvala, znam ja da postoji resenje, znam to i da uradim, ali kao sto vidis, ovde je u pitanju navika, a ne (ne)mogucnost.
P.S. Ova poruka je sa telefona, pa nema nasih slova, posto kad stavim srpski, pise rusku cirilicu, a ne nasu cirilicu ili latinicu.
I plus ti se računa prošireni karakterni set što znači da jedno slovo nije jedan karakter
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 11:57   #118
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
Ljudi, nekada nije važno šta se kaže, nekada je važno na koji način se to kaže.
Ja bih rekao "nije važno samo šta se kaže, nego i kako se kaže" (i to uvek, a ne samo nekada). Jeste važnije ono "šta" (ako je neko zanimljiv, čitam mu postove makar to ponekad zahtevalo ekstra napor zbog nekorišćenja velikih slova, upotrebe pogrešnih znakova, nedostatka znakova interpunkcije, izostavljanja razmaka posle istih, itd.), ali ni "kako" nije za bacanje (kad se nešto čita sa lakoćom, pročita se i pokoja manje pametna poruka).

Ima nešto zanimljivo: pojedini (kao Pljuga) ne pišu baš sve "po JUS-u", a to skoro i ne primećujem i čitam im postove, dok kod drugih (od kojih su neki u ovoj temi već apostrofirani) to prelazi granicu podnošljivosti, pa ih glatko preskačem. A ko zna, možda i nešto pametno kažu.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
hacker_aca (23.10.2007), Simke (23.10.2007)
Stara 23.10.2007, 12:20   #119
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Slažem se, i postupam slično mada to, obzirom da sam moderator i nije preterano pohvalno

Kada vidim poruke napisane u jednom dahu (bez znakova interpunkcije, npr.), kada post obiluje sa "brate", "ae" i sličnim uzrečicama radije ću ih u potpunosti obrisati - napisao neko nešto zapravo korisno ili ne. Ovo jeste stručan forum, ali ne možemo se obraćati jedni drugima kao na drvetu. Jedan ozbiljan časopis mora da zadrži reputaciju u domenu pismenosti u svakom obliku, bio on stručan ili ne
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 12:26   #120
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Stručnjak za odnose sa javnošću.
Portparol BTW hrvati su skoro raspisali konkurs za prevođenje nekih stranih riječi :/
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
BeoCity aDSL - prevara na srpski način griva Internet usluge 32 13.7.2012 16:38
Srpski jezik! Renee Operativni sistemi 12 18.2.2009 13:17
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Srpski T9 PDarko Aparati i oprema 1 14.6.2007 2:38
srpski zagor Belfegor Cvet kompjutera 11 25.5.2007 9:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com