Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2009, 5:27   #81
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Probao bih sa starijim driver-ima. Nemoj najnoviju 8.12 verziju.
To je jedna predpostavka, druga je oko hladjenja kartice. Ako imas silent verziju (bez ventilatora) onda je moguce da se graficka pregrejava i zato dolazi do pucanja tokom igre. Desavao se meni isti problem par puta zbog pregrejavanja graficke karte (isto ATI).
dzonihsv je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
ILEW (20.1.2009)
Stara 20.1.2009, 11:02   #82
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

i meni se takva poruka pojavljivala ali samo u nekim aplikacijama, ja sam uradio reinstal windowsa zbog neki drugih problema pa se ni poruka kasnije nije pojavljivala
Dimso je offline  
Stara 20.1.2009, 11:05   #83
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

VPU recover je komponenta Catalysta koja služi predupređivanju problema sa grafičkom. Dakle ako se grafički procesor pregreje, zaglupi ili ispoljavanja anomalije u bilo kom smislu VPU ga resetuje (i naravno, igra koju trenutno igraš ode). Ovo možda znači da imaš problema sa temperaturom kartice. Moguće je da si ranije imao stariju verziju drajvera koja nije imala ovu komponentu, ali opet nije rešenje u tome da ignorišeš mogući problem.

Da li si pravilno deinstalirao prethodni drajver? Deinstaliraj sve grafičke drajvere pa stavi ovaj ili neku stariju verziju ako ne želiš VPU.
Nergal je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
ILEW (20.1.2009)
Stara 20.1.2009, 11:06   #84
Macak Mackin
Veteran
 
Član od: 4.12.2006.
Lokacija: K.O.T.O.R
Poruke: 623
Zahvalnice: 135
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Macak Mackin
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Imam pitanje ovaj program 3d MARK kavi se to testovi mogu sa njim izvrsiti?
Sto mogu da provjerim kod graficke ili?
i sto je to fps?i kakave veze ima sa igranjem igrica?
Macak Mackin je offline  
Stara 20.1.2009, 11:11   #85
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Citat:
Macak Mackin kaže: Pregled poruke
Imam pitanje ovaj program 3d MARK kavi se to testovi mogu sa njim izvrsiti?
Sto mogu da provjerim kod graficke ili?
i sto je to fps?i kakave veze ima sa igranjem igrica?
Ti si baš nov u ovome? 3D Mark je serija sintetičkih testova koji mere snagu grafičke kartice i procesora. Danas su aktuelni 3D Mark 05, 06 i Vantage (najnoviji, samo Vista i DX10). Oni izvrte jedan broj grafičkih testova i daju ti završnu cifru kojom ocenjuju tvoj sistem.

Fps je skraćeno od frames per second (sličica u sekundi). Broj slika u nekoj igri koje tvoj sistem može da prikaže u svakoj sekundi. Zavisi od snage grafičke kartice, procesora, memorije i zahtevnosti same igre. Ako pada ispod 24 slike u sekundi onda je neigrivo, prikaz koči, secka.
Nergal je offline  
Stara 20.1.2009, 11:15   #86
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
VPU recover je komponenta Catalysta koja služi predupređivanju problema sa grafičkom. Dakle ako se grafički procesor pregreje, zaglupi ili ispoljavanja anomalije u bilo kom smislu VPU ga resetuje (i naravno, igra koju trenutno igraš ode). Ovo možda znači da imaš problema sa temperaturom kartice. Moguće je da si ranije imao stariju verziju drajvera koja nije imala ovu komponentu, ali opet nije rešenje u tome da ignorišeš mogući problem.

Da li si pravilno deinstalirao prethodni drajver? Deinstaliraj sve grafičke drajvere pa stavi ovaj ili neku stariju verziju ako ne želiš VPU.
jesu dovoljni samo ATICatalyst8.12DisplayDriver bez nekih drugih drivera ili moram prvo staviti Version 8.523 sa sajta asusa? posto su ATICatalyst8.12DisplayDriver teski oko 13mb a ovi drugi 70mb?
Dimso je offline  
Stara 20.1.2009, 11:16   #87
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

@ Macak - 3D Mark 01/03/05/06 sada Vantage ti je benchmark tool ili na srpski provera jacine karte i procesora (koliko ona moze informacija da obradi i slicne stvari). Nemoj previse da se oslanjas na 3D Mark jer on na neku ruku nije pravi pokazatelj "jacine" grafickih karti.

Fps iliti Frames Per Second - su slikice koje se prikazuju prilikom jedne sekunde. To sve ide vrlo brzo i ljudsko oko to ne primecuje vec gledamo radnju koja ide glatko. Naravno, nekada moze biti i 10fps a nekada i preko 60fps. Sve zavisi...

http://www.100fps.com/how_many_frame...humans_see.htm - ovde imas sve lepo objasnjeno od A do Š.

@ Dimso - taj od 13mb ti je samo display driver. A ovaj od 70mb ti je display driver sa Ati Catalyst Control Centrom. Ako planiras neke prepravke u slici koja ti se prikazuje na ekranu (boja, contrast, podesavanje 2 ili vise monitora) i sl. onda skini taj od 70mb. A ako nemas takve ambicije onda mozes slobodno skinuti i taj od 13mb (samo display driver).

Edit: Pretece me Nergal.
Kada kucam sve i svasta.
dzonihsv je offline  
Stara 20.1.2009, 11:21   #88
Macak Mackin
Veteran
 
Član od: 4.12.2006.
Lokacija: K.O.T.O.R
Poruke: 623
Zahvalnice: 135
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Macak Mackin
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Ti si baš nov u ovome? 3D Mark je serija sintetičkih testova koji mere snagu grafičke kartice i procesora. Danas su aktuelni 3D Mark 05, 06 i Vantage (najnoviji, samo Vista i DX10). Oni izvrte jedan broj grafičkih testova i daju ti završnu cifru kojom ocenjuju tvoj sistem.

Fps je skraćeno od frames per second (sličica u sekundi). Broj slika u nekoj igri koje tvoj sistem može da prikaže u svakoj sekundi. Zavisi od snage grafičke kartice, procesora, memorije i zahtevnosti same igre. Ako pada ispod 24 slike u sekundi onda je neigrivo, prikaz koči, secka.
Hehe potpuno nov...uglancan
Pa koji mi je najbolje skinut program...i koje sve testove ovaj program moze da izvrsi?

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
@ Macak - 3D Mark 01/03/05/06 sada Vantage ti je benchmark tool ili na srpski provera jacine karte (koliko ona moze informacija da obradi i slicne stvari). Nemoj previse da se oslanjas na 3D Mark jer on na neku ruku nije pravi pokazatelj "jacine" grafickih karti.

Fps iliti Frame Per Second - su slikice koje se prikazuju prilikom jedne sekunde. To sve ide vrlo brzo i ljudsko oko to ne primecuje vec gledamo radnju koja ide glatko. Naravno, nekada moze biti i 10fps a nekada i preko 60fps.

http://www.100fps.com/how_many_frame...humans_see.htm - ovde imas sve lepo objasnjeno od A do Š.

@ Dimso - taj od 13mb ti je samo display driver. A ovaj od 70mb ti je display driver sa Ati Catalyst Control Centrom. Ako planiras neke prepravke u slici koja ti se prikazuje na ekranu (boja, contrast, podesavanje 2 ili vise monitora) i sl. onda skini taj od 70mb. A ako nemas takve ambicije onda mozes slobodno skinuti i taj od 13mb (samo display driver).
nidza jos da je ovaj link na srpskom ,a nije toliko ni vazno ... cekam te na msn
Macak Mackin je offline  
Stara 20.1.2009, 11:29   #89
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Citat:
Dimso kaže: Pregled poruke
jesu dovoljni samo ATICatalyst8.12DisplayDriver bez nekih drugih drivera ili moram prvo staviti Version 8.523 sa sajta asusa? posto su ATICatalyst8.12DisplayDriver teski oko 13mb a ovi drugi 70mb?
Čekaj, ti si stavio prvo jedne pa druge? Sačuvaj! To se nikad ne radi. Deinstaliraj sve verzije drajvera iz Control Panela, pa onda instaliraj 8.12. Drajver na drajver se nikad ne slaže, imaćeš gomilu problema.

@Macak Mackin

Skini 3D Mark 2006 sa Futuremarkovog sajta, ili Vantage ako imaš DirectX10 karticu (Radeon HD2000 ili noviji, GeForce 8000 ili noviji) i instaliranu Vistu. Imaj u vidu da je download ovih programa prilično veliki (po 400-500Mb ili tako nešto).
Nergal je offline  
Stara 20.1.2009, 11:34   #90
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

da to sam uradio, znaci uninstsll sve drivere za graficku i samo da stavim 8.12.
Dimso je offline  
Stara 20.1.2009, 11:55   #91
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
VPU recover je komponenta Catalysta koja služi predupređivanju problema sa grafičkom. Dakle ako se grafički procesor pregreje, zaglupi ili ispoljavanja anomalije u bilo kom smislu VPU ga resetuje (i naravno, igra koju trenutno igraš ode). Ovo možda znači da imaš problema sa temperaturom kartice. Moguće je da si ranije imao stariju verziju drajvera koja nije imala ovu komponentu, ali opet nije rešenje u tome da ignorišeš mogući problem.

Da li si pravilno deinstalirao prethodni drajver? Deinstaliraj sve grafičke drajvere pa stavi ovaj ili neku stariju verziju ako ne želiš VPU.
ali nikad do instalacije novih drajvera nijesam imao taj problem,naravno prethodno uredno makao stare,e sad ja imam cd sa nekim drajverima za koje pise da su x1300 serije,da li je to to,ili da trazim nedje neku staru verziju,jer ipak mi je dosao taj cd kad sam uzimao komp,ali me muci ovo x1300?
ILEW je offline  
Stara 20.1.2009, 12:39   #92
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Uvek postoji mogucnost i da je u pitanju specifican problem sa novim drajverom.

Probaj na primer da deinstalrias 8.12, pa stavi verziju 8.6 (ona bi trebalo da je prilicno stabilna), pa vidi kako ti radi.

Na AMDovom sajtu, tamo gde skudas najnoviji Catalyst ima link na starijim verzijama.

Takodje, pogledaj malo AMDove forume, mozda ima tamo neko resenje.
player1 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
ILEW (20.1.2009)
Stara 20.1.2009, 13:34   #93
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Uvek postoji mogucnost i da je u pitanju specifican problem sa novim drajverom.

Probaj na primer da deinstalrias 8.12, pa stavi verziju 8.6 (ona bi trebalo da je prilicno stabilna), pa vidi kako ti radi.

Na AMDovom sajtu, tamo gde skudas najnoviji Catalyst ima link na starijim verzijama.

Takodje, pogledaj malo AMDove forume, mozda ima tamo neko resenje.
a vidji smijem li ja probat ove moje sa cd-a,x1300?
ILEW je offline  
Stara 20.1.2009, 13:36   #94
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Slobodno, sto da ne...
dzonihsv je offline  
Stara 20.1.2009, 14:26   #95
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

a sto znam ipak mi je x1550 serija u pitanju,nego,na jednom drugom forumu mi predlozize da disejblujem vpu recover,uradih to,i nesmetano sam odigrao nekih 5 minuta nba-a.zamisli...
ILEW je offline  
Stara 20.1.2009, 14:28   #96
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Pazi, VPU Recover nije dzabe napravljen. Ne znam da li resetovanje racunara vrsi VPU Recover ili nesto "drugo" ali ako je gledati logicno, ako je izgasen VPU R... a graficka se bas pregreje dok je VPU R. izgasen onda bolje da ne znas sta ce da se desi.
dzonihsv je offline  
Stara 20.1.2009, 14:38   #97
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Pazi, VPU Recover nije dzabe napravljen. Ne znam da li resetovanje racunara vrsi VPU Recover ili nesto "drugo" ali ako je gledati logicno, ako je izgasen VPU R... a graficka se bas pregreje dok je VPU R. izgasen onda bolje da ne znas sta ce da se desi.
ma znam,ali ja ti kazem,nikad do sad nijesam imao taj problem sa vpu r.sto znaci da prethodna verzija drajvera mozda nije,ustvari sigurno nije imala tu opciju,i nikad ni jedan restart,makar sitan problem nijesam imao sa grafom iako su se igre bukvalno po vas dan igrale,brat nba,tenis i manager ne gasi kad ima vremena,a ni ja recimo far cry,krizu i sve ove zahtjevnije igre,,ovo se pojavljkuje otkad sam instalirao catalyst 8.12.evo ti sta everest kaze o temperaturama:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	eve.jpg
Viđeno:	50 puta
Veličina:	70,9 KB
ID:	26733  
ILEW je offline  
Stara 20.1.2009, 14:45   #98
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Prvo ne znam kako imate takve temperature plocha, meni je max ikada shto sam video 27 stepeni

Drugo, tu ti je debelo otishlo napajanje, vrednosti tih Volta sa desne strane su u stvari koliki napon daje tvoje napajanje i treba da budu shto blizhe ovima sa leve strane, shto kod tebe nikako nije sluchaj... konkretno evo moj screen iz toga na dnu posta.

Trece, tu ti i nema temperatura kartice, ako je otishlo napajanje onda sasvim moguce da zbog losheg napajanja kartica ne mozhe da funkcionishe kako treba, pa zbog toga GPU Recover gasi karticu...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	naponi.JPG
Viđeno:	21 puta
Veličina:	5,6 KB
ID:	26734  
Doomche je offline  
Stara 20.1.2009, 14:50   #99
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
Prvo ne znam kako imate takve temperature plocha, meni je max ikada shto sam video 27 stepeni

Drugo, tu ti je debelo otishlo napajanje, vrednosti tih Volta sa desne strane su u stvari koliki napon daje tvoje napajanje i treba da budu shto blizhe ovima sa leve strane, shto kod tebe nikako nije sluchaj... konkretno evo moj screen iz toga na dnu posta.

Trece, tu ti i nema temperatura kartice, ako je otishlo napajanje onda sasvim moguce da zbog losheg napajanja kartica ne mozhe da funkcionishe kako treba, pa zbog toga GPU Recover gasi karticu...
znam,vec su mi rekli u temi kvarovi,ali ne mislim da je zbog toga,mada svakako ne iskljucujem tu mogucnost,ovo je svjez problem sa grafom.evo 2 dana.
ILEW je offline  
Stara 20.1.2009, 14:52   #100
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Najnoviji drajveri za nVidia i ATI grafičke kartice

Pa vrlo je moguce da je upravo otishla ta grana koja napaja karticu, bolje shto pre zameni to napajanje i uzmi neshto normalno. Jbt za 20e ima LC Power 6420 420W koji ce to da drzhi. Bolje kupi to odmah da ne bi morao da kupujesh ceo rachunar ako pobrljavi to napajanje i spali ti sve zhivo...
Doomche je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ati, drajver, drajveri, driver, nvidia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
MSI 7900GTO Mr. Garrison Grafika 348 27.2.2007 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com