Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Kvizovi

Kvizovi Proverite svoje znanje...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2011, 19:23   #41
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

ne volim takve zadatke, treba ludacka koncentracija a ja je imam sve manje
HSVstoned je offline  
Stara 27.2.2011, 19:37   #42
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Tacno. Da pojasnim:


4 + 5 + 6 = 15 // 4*6*15=360
2 + 3 + 4 = 9 // 2*4*9=72
1 + 2 + 3 = 6 // 1*3*6=18
3 + 4 + 5 = 12 // 3*5*12=180

5 + 6 + 7 = 18 //5*7*19=630


Ja sam mnozio sve brojeve medjusobno, pa njihov proizvod mnozio sa 3, i dobio sam iste rezultate.
Nikola95 je offline  
Stara 27.2.2011, 19:41   #43
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični


Mnogo laksi nacin nego moj, ali je napisao ''ko ovo resi ima iq preko 125'' pa sam ozbilnije malo shvatio i krenuo u desifrovanje Ni pomisljao nisam da idem tom logikom.
Ovaj nacin nije ni za polazak u V razred
HSVstoned je offline  
Stara 27.2.2011, 20:03   #44
dc 22
Član
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: tu iza coska...
Poruke: 226
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 47 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Vas IQ bi mogao biti oko: 147 po Cattellovoj skali (sd24)

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.

Obavijest svim osobama testiranima prije 2007. godine:
Do kraja 2006. godine koristio se stari test pri čemu je uvjet za članstvo bio rezultat 148 ili više (centil 98). Od početka 2007. koristi se novi test na kojem je uvjet za članstvo rezultat 131 ili više (centil 98). Radi se o drugačijoj skali izražavanja rezultata, Mensa nije snizila uvjet za članstvo!
Ako ste se testirali prije 2007., bez obzira koji rezultat ostvarili i iznosi li on po novome 131 ili više, pogledajte o kojem se centilu radi. Ako Vam u rezultatu piše centil 98 ili više, ostvarili ste uvjet za članstvo.

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Ili možda 29178 nogu? Izgubio sam se...
hmm i ja sam tako dobio

1. Broj devojcica : 9 x 1 = 9 broj nogu= 9 x 2 = 18

2. Broj macaka po devojcici : 1 x 9 x 9 = 81
Ukupan broj macaka u autobusu= 81 x 9 = 729 broj nogu= 729 * 4 = 2916

3. Broj macica : 729 * 9 = 6561 broj nogu= 6561 x 4 = 26244

Ako nijedno mace nije copavo a devojcica nije sepava i ako se ne racuna dragi nam sofer i kondukter racunica bi trebalo da glasi :

* 18 + 2916 + 26244 = 29178 komada nogua

Poslednja ispravka: dc 22 (27.2.2011 u 20:24)
dc 22 je offline  
Stara 23.10.2011, 16:53   #45
nobody
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 93
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Vas IQ bi mogao biti oko: 156 po Cattellovoj skali (sd24)
nobody je offline  
Stara 6.3.2012, 20:31   #46
Dragon007
Novi član
 
Član od: 5.3.2012.
Poruke: 0
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Evo meni ispalo 138

Dragon007 je offline  
Stara 6.3.2012, 22:37   #47
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

"Vas IQ bi mogao biti oko: 147 po Cattellovoj skali (sd24)"


Njah, ne verujem da mi je IQ 147 Ovo je tu čisto da te naloži da odeš da se testiraš
doctor je offline  
Stara 6.3.2012, 23:07   #48
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Мени 87. Заболе ме глава, баш сам се удубио. На крају сам се сморио и прескакао питања.
Љуша je offline  
Stara 6.3.2012, 23:57   #49
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Hebes iq, cela ta fama oko njega je precenjena jer on je samo broj na papiru koji znaci da ti od ruke ide resavanje iq testova. To da li ce ljudi misliti da si pametan je vezano za real i virtual life, i mnogo je teze od bilo kog testa, jer se stalno i iznova dokazuje.

U stvari, mislim da iq najvise moze da te obruka - u smislu da ispadnes glup, onda se pozoves na svoj high iq, pa ispadnes i glup i jadan.
zvjer je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Skenderevo (7.3.2012)
Stara 7.3.2012, 1:00   #50
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Hebes iq, cela ta fama oko njega je precenjena jer on je samo broj na papiru koji znaci da ti od ruke ide resavanje iq testova. To da li ce ljudi misliti da si pametan je vezano za real i virtual life, i mnogo je teze od bilo kog testa, jer se stalno i iznova dokazuje.

U stvari, mislim da iq najvise moze da te obruka - u smislu da ispadnes glup, onda se pozoves na svoj high iq, pa ispadnes i glup i jadan.
Kaze coverk, verovatno, koji je isao da resava test i dobio losu ocenu

Salu na stranu, nema IQ nikakve veze sa pamecu i gluposcu, nego jednostavno sa mogucnosti pojedinca da logicki resava jednostavne stvari i da brze uvidi resenje od drugih, samim tim i da brze uci i sve ostalo, e sad ako je neko lenj ne vredi mu iq 10.000 ako ceo dan bleji
DonCorleone91 je offline  
Stara 7.3.2012, 1:10   #51
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

152, na onom pravom, papirnom Generalno, ne znači mi skoro ništa. Čak što više, ako napišem u CVu poneki mi to uzimaju za negativno (tj reaguju tako) :/ kada se prijavljujem za seminare i sl... Doduše dani Mense ljeti su uvijek divni...
NjegovaWisost je offline  
Stara 7.3.2012, 1:27   #52
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Salu na stranu, nema IQ nikakve veze sa pamecu i gluposcu, nego jednostavno sa mogucnosti pojedinca da logicki resava jednostavne stvari i da brze uvidi resenje od drugih, samim tim i da brze uci i sve ostalo, e sad ako je neko lenj ne vredi mu iq 10.000 ako ceo dan bleji
Nije to bas tako jednostavno.

Covek moze brze da uci i ako izvezba pamcenje, a iq bi trebalo da je konstantan i da na njega ne utice vezba.

Zatim spremnost osobe da opazi resenje zavisi od prethodnih stavova i urodjene sposobnosti u covekovom mentalnom sklopu da ne primecuje ono sto ga boli. Zato ce mnogi ljudi sa visokim iq-om pasti na nekim jednostavnim zakljuccima vezanim za npr naucna istrazivanja (iako su sami dobro upoznati sa materijom) jer su religiozni.

Dalje, postoji teza da sam iq srazmerno tera coveka na aktivnost. Sto visi iq - veca motivacija i glad za znanjem. Nategnutih teza koja se idealno uklapa u celu nategnutu konstrukciju.

(Da, u pravu si, iq i pamet nemaju velike veze jedno s drugim, iako cesto idu rame uz rame, makar na nivou fraza. A ponekad je tesko to razdvojiti kad covek krene da se gadja frazama, jer recimo pametan covek i bistar covek mogli bi da prodju kao jedno, isto kao i inteligentan i bistar covek. Uostalom inteligencija znaci i sposobnost da dobro baratas podacima koje znas, a na to sam i mislio kada sam kazao pametan u prethodnom postu i opet nije da sam pogresio)

----

Znas, necija duhovitost moze da se meri i po tome koliko je u stanju da kaze nesto sto drugima ne bi palo na pamet. U tom slucaju nisi puno duhovit
zvjer je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Dragon007 (8.3.2012)
Stara 7.3.2012, 1:55   #53
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Nije to bas tako jednostavno.

Covek moze brze da uci i ako izvezba pamcenje, a iq bi trebalo da je konstantan i da na njega ne utice vezba.
Ako se dobro sećam osnova psihologije, IQ ima svoj maksimalni potencijal ali nije konstanta. Valjda
doctor je offline  
Stara 7.3.2012, 1:58   #54
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Ovaj konkretan test je glupost. Ispadoh nadprosečno inteligentan sa pola odgovorenih pitanja. Nikad nisam radio pravi test, doduše, ali dok me ne primoraju ni neću.

A je li, šta vi radite tamo u mensi? Nikad nisam mnogo razmišljao čemu uopšte ta ustanova služi?
SirDuck je offline  
Stara 7.3.2012, 2:02   #55
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Па и ја сам добио 87, а нисам одговорио на пола питања. Сморио ме тест јако. Немаш користи од тога и да је 150, него да се похвалиш на форуму како си паметан
Љуша je offline  
Stara 7.3.2012, 2:36   #56
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ako se dobro sećam osnova psihologije, IQ ima svoj maksimalni potencijal ali nije konstanta. Valjda
Zapravo postoje suprotna misljenja: i da je konstantan (pa zato postoji poseban nacin merenja kod starijih) i da se menja (narocito u tinejdzerskim godinama) ili da ga mozes sam promeniti (pa postoje aplikacije iza kojih stoje eminentni psihici koje navodno uvecavaju iq kolicnik).

IQ je nesto sto ima smisla u teoriji. I sto na prvi pogled ima smisla i u praksi. Svi cenimo da imamo osecaj da razlikujemo inteligentne i neinteligentne. Ali praksa je djavolja rabota, prepuna detalja, a kada se krene sa detaljima IQ postaje ili nemoguc za definisanje ili suvisan.
zvjer je offline  
Stara 7.3.2012, 8:31   #57
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Па и ја сам добио 87, а нисам одговорио на пола питања. Сморио ме тест јако. Немаш користи од тога и да је 150, него да се похвалиш на форуму како си паметан
Znaci Ljuso ne mozes da se pohvalis sve i da 'oces
Beagle je offline  
Stara 7.3.2012, 13:01   #58
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Citat:
Vas IQ bi mogao biti oko: 144 po Cattellovoj skali (sd24)
Nije lose, ovako na brzinu, a i preskocio sam ono pitanje sa slovima, da je bila cirilica ili alphabet verovatno bih se snasao, ali sa abecedom sam tanak (sramota)... mada mislim da zaista nista ne znaci
Nikola16789 je offline  
Stara 7.3.2012, 13:18   #59
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Meni je 105. Ovo je laž od testa. Još koja godina i ja mogu da izmislim novi spejs šatl?
nerro7 je offline  
Stara 7.3.2012, 13:32   #60
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: IQ test - pravi, nezvanični

Mnogo je pisano o inteligenciji i njenom izražavanju kroz skor dobijen na testu, taj famozni IQ. Prvo se mora znati da još uvek ne postoji jedna opšte prihvaćena definicija inteligencije i one se kreću od jednostavnih (npr. sposobnost uviđanja) do humorističnih, ali ne neosnovanih (npr. sposobnost rešavanja testova inteligencije).

Merenje, ili da kažem "merenje" inteligencije putem rešavanja testova inteligencije ima dobrih ali i loših strana. Ono što je dobro jeste to da standardizovani testovi inteligencije koji zahvataju veći obim sposobnosti (kod nas u Srbiji kao individualni test inteligencije koristi se VITI - naša standardizacija Vekslerovog individualnog testa inteligencije) imaju dobre korelacije sa nekim domenima ljudskog delovanja, prvenstveno sa uspehom u školovanju. Tako mi detetu koje treba da krene u školu damo da uradi test inteligencije (ne VITI, nego prilagođenu dečiju verziju) i možemo sa velikom sigurnošću da utvrdimo da li je ono sposobno za redovnu školu ili je potrebno da ide po posebnom programu. Obratite pažnju na "velikom sigurnošću" - to znači da ne možemo biti 100% sigurni. Npr, dete može biti iz sredine koja nije obrazovno stimulativna (npr. Romska deca) ali njegovi intelektualni kapaciteti uopšte ne moraju da budu narušeni. Zbog toga je bitno da dete (i čoveka) posmatramo kao celinu a ne samo kao skor na IQ testu.

Loša strana merenja IQ testa je ono što je ovde neko već pomenuo - mi zapravo merimo sposobnost osobe da rešava taj test. Iz ovog razloga nastoje se praviti testovi nezavisni od kulture, ili se pak standardizuju testovi za svaku kulturu posebno. Ono što uvek moramo imati na umu jeste da dobijeni skor na testu inteligencije NIJE neka magična brojka kojom mi kvantifikujemo nečiju pamet; NE, to je samo skor dobijen na testu koji pokušava da izmeri intelektualni potencijal. Da li i kako će se on ostvariti zavisi od mnogo drugih faktora (osobina ličnosti, motivacije, sredine u kojoj osoba živi i sl.). Loša strana je i to što se u laičkoj javnosti taj famozni IQ zaista doživljava kao neka magična mera pameti pa se ljudi doživljavaju kao gluplji od mene jer on ima 95 a ja imam 110 i slično. Ne samo da taj broj ne predstavlja kvantifikaciju znanja nego je za njega vezano i sve ono što ide uz teoriju merenja - greške merenja, uslovi merenja, problemi operacionalizacije i kvantifikacije i slično. Zbog toga se u stručnim krugovima, i ovo je vrlo bitno, ne koriste skorovi kada govorimo o nečijoj inteligenciji nego govorimo o kategoriji kojoj osoba pripada (jer dok sam skor može da varira u zavisnosti od mnogih unutrašnjih i spoljašnjih faktora, osoba će se uvek kretati u okviru svoje kategorije). Iz ovog razloga bitno je i da na ispitivanju inteligencije uvek rade osobe školovane za to - a to su psiholozi (a NE psihijatri kako mnogi misle) jer nije problem izračunati skor, nego dati adekvatnu analizu imajući na umu čoveka ispred sebe i ograničenja koja iz merenja inteligencije proističu.

Jedan moj profesor naveo je sjajan primer za ovo - jedan mladić, Rom, oko 22 godine bio je optužen za pokušaj ubistva majke i njenog ljubavnika. Naime, majka je napustila njega i mlađeg brata i sestru i otišla kod tog ljubavnika. On ih je jednom prilikom pokušao udariti automobilom ali su oni preživeli i tako je dospeo na suđenje za pokušaj ubistva. Moj profesor je pozvan da utvrdi da li je taj momak sposoban za suđenje. Kada mu je dao test inteligencije ovaj nije znao šta treba da radi. Nije nikada išao u školu i uopšte nije shvatao šta on tu treba da radi. Rekli biste potpuno intelektualno zaostao. Međutim, u razgovoru sa njim i proverom na terenu ustanovljeno je da je mladić sam vodio domaćinstvo, adekvatno brinuo o mlađoj sestri i bratu, vodio ih u školu, bio je uspešan u poslu sa prodajom starog gvožda i relativno dobro zarađivao, čak je imao i svoj automobil. Drugim rečima, u njegovoj sredini on se adekvatno adaptirao i nije pokazivao nikakve znakove nesposobnosti snalaženja u životnim situacijama.

Ovaj primer pokazuje da je najbolji test inteligencije - život.
Zbog toga se nemojte nervirati ako ostvarite nizak skor na nekom testu inteligencije (pogotovo ako je taj test na internetu) jer najbolja mera vaših sposobnosti jeste život. Ako pak zaista želite da utvrdite svoj "intelektualni potencijal" putem testiranja inteligencije, onda se obratite adekvatnoj instituciji kod koje možete da uradite VITI koji pokriva veći broj intelektualnih sposobnosti i na osnovu kojeg možete dobiti dublju analizu svojih sposobnosti u odnosu na prost skor koji dobijate rešavanjem grupnih testova inteligencije kakav je i ovaj na linku sa prve strane.
=FI=Ghost je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku =FI=Ghost na korisnoj poruci:
xp professor (30.11.2014), zvjer (7.3.2012)
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da isključim sve zvuke koje računar pravi? Schnak3 Zvuk na računaru 5 7.1.2009 1:11
Intel Core i7 940 Test ukimafija Vesti 4 25.10.2008 22:10
CPU gaming test starx Osnovne komponente 4 20.10.2008 22:31
Program koji od .jpg slika pravi avatare Ilic Marko Aplikativni softver 14 30.10.2006 13:10
Intel 930? Pravi Dual core ? roza+ Osnovne komponente 48 5.8.2006 15:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com