Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2012, 11:28   #1
Luciffer
Član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 44
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Uzeo sam htc wildfire pre skoro dve godine ( jos dva meseca garancije imam) kada su se u oktobru javili problemi. Kvar nije bitan, softverski, telefon odnet na reklamaciju, posle sedam dana vracen kao "popravljen". Softver je radio dobro, kao nov jer su mu promenili plocu, "sad je to nov telefon" govori mi majmun iz prodavnice, da bih ja tog ili sledeceg dana uvideo propustene pozive, a telefon je bio ispred mene. Zvucnik otisao ( radio pre servisa). Odnesem ja opet, opet 7 bez telefona jer nemaju zamenu, vracaju mi telefon, opet nova ploca, ali ovaj put NE MOGU DA POZIVAM !! Poruke i dolazni pozivi rade, ali da pozovem ja ne mogu. Sad razmisljam da li imam osnova da im trazim nov telefon, isti ili ekvavilent, jer ocigledno mi trpaju privremeno resenje dok mi ne ode garancija pa onda da se je**m. Trazim vas savet i misljenje
Luciffer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2012, 15:08   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Ako je isti telefon bio na popravci, tri puta u toku garantnog roka, imas pravo da zahtevas novi telefon.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 14:17   #3
Luciffer
Član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 44
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Sada je na trecoj popravci, znaci ako se jos jednom ****e imam pravo na novi tel ? napakujem ga sa 50 aplikacija kad stigne i nece taj vise raditi
Luciffer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 14:33   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Pa, s obzirom da je krenulo nizbrdo zaj njega,a i zaj tebe,vrlo moguce.Kad ga dobijes nazad,ako hoces da rikne opet,lizni batetiju i vrati jer nazad.Nije provereno,,ali mi je rekao covek koji se razume.
Pre toga proveri da li dobijas novi fon na četvrtoj reklamaciji.Malo mi je to nemoguće u zemlji Srbiji.

Sent from my ZTE roamer using Tapatalk 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 14:52   #5
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Oni ce svakako pokusati da mu uvale stari, ali on ima pravo da zahteva nov telefon. Pogledaj na ovom sajtu www.nisamovca.com, ljudi su u Telenoru imali slicne probleme kao ti, i koliko se secam, pominjana je ta opcija dobijanja novog telefona posle trece reklamacije na istom uredjaju u toku garantnog roka.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 16:36   #6
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Kao neko ko je imao iskustva sa reklamacijama i samim radom trzisne inspekcije mogu da ti kazem sledece: ako se javi kvar do 6 meseci od kupovine mozes da trazis da se uredjaj ili popravi ili zameni novim, jer se smatra da je uredjaj iz fabrike izasao ,,pod manu".
Nakon 6 meseci, oni imaju pravo da poprave uredjaj, jedino ako nije moguca popravka mozes da trazis novi. Ali i tu ima kvaka, jer nakon 6 meseci uvek mogu da kazu da si ga koristio na kisi, da je ploca korodirala od znojavih dlanova, ili jednostavno - ti si kriv sto ne radi ! (primer sa znojavim dlanovima nisam izmislio, desilo se mom stricu). Ovo pravilo ,,3 reklamacije = nov uredjaj" ne znam, proveri po netu, ali jasno je da te u ovoj situaciji zavlace dok ti ne prodje garancija, tako da moras malo djonom da igras
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Luciffer (12.11.2012)
Stara 12.11.2012, 22:14   #7
Luciffer
Član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 44
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Pazi, meni je telefon odlicno radio godinu i 7-8 meseci, ali Android, kao windows, posle dosta instaliranih i obrisanih appova polako usporava, pa je na kraju postao toliko spor i nebitno, na reklamaciji br 1. nova ploca, rekl. br 2 nova ploca, i ovaj 3. put ce mi sigurno staviti novu, ja sam pre davanja telefona pitao kako i zasto se dobija novi telefon, jer u garantnom listu pise da je prodavac duzan da " zameni deo ili telefon zameni drugim istih ili slicnih karakteristika". On naravno kaze nemam ja nista sa tim to odlucuje servis, i naravno srpska teorija zavere je da ce taj telefon raditi do 25.12. jer mi 24.12. istice garancija. To je najveci problem.
edit : nisu mi rekli nikad da je moj problem, napisali su mi u prvom izvestaju da aplikacije poput Vibera, skype-a, Winampa i drugih drasticno usporavaju telefon i dovode do kvarova !?! alo majstore pa cemu onda Android, da igram Teeter i da pustam muziku preko propalog programa ? majstori.

Poslednja ispravka: Luciffer (12.11.2012 u 22:28)
Luciffer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 22:54   #8
Luciffer
Član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 44
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Oni ce svakako pokusati da mu uvale stari, ali on ima pravo da zahteva nov telefon. Pogledaj na ovom sajtu www.nisamovca.com, ljudi su u Telenoru imali slicne probleme kao ti, i koliko se secam, pominjana je ta opcija dobijanja novog telefona posle trece reklamacije na istom uredjaju u toku garantnog roka.

Nakon odlaska na sajt koji si postavio, i pregleda joj nekoliko sajtova i primedbi, stvari ne izgledaju dobro. Zalbe ne prolaze, nema nista od zamena, prikupicu svu dokumentaciju ( vec imam dve potvrde sa vrlo vaznim KVAR UOCEN od strane servisa) i ulozicu zalbu. Zao mi je sto je taj Wildfire bezvredan, jer da je nesto od 500e angazovao bih kuma advokata da to sredimo, ali ovako ne vredi se patiti. Idem pasivnim putem, a sledeci put na reklamaciju cu poneti metar, premericu onako pred njima izlog, reci to je hm 300 -400 e i izaci napolje ne verujem da cu polupati zaista, ali sve je moguce
Luciffer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 23:53   #9
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Zalbe ne prolaze, zato sto vecina kupaca, dolazi nespremna, ne zna kakva su im prava, a i na prvi poviseni ton prodavca, ili menadzera radnje koji im kojekavim argumentma mazu oci, se povlace, i pristaju na nesto sto realno ne moraju. E sada ja ne kazem, da kupac/korisnik bude beobrazanm i po svaku cenu insistira na nvom telefonu, ali suptilno im pripretis inspekcijom, i ukazes da je u zadnje vreme telefon vise bio u servisu nego u tvojim rukama, malo ce omeksati i promeniti pricu. P.s. Nekoliko nas ima te aplikacije instalirane, neretko i pokrenute u isto vreme, pa ne usporavaju telefon ( ukljucujuci tu i mene ).

Poslednja ispravka: Nutsbre@ker (13.11.2012 u 3:12)
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 3:03   #10
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Kad ga dobijes nazad,ako hoces da rikne opet,lizni batetiju i vrati jer nazad.
A bre?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 9:27   #11
Luciffer
Član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 44
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Pa to cu i uraditi, ali sam gledao da je ljudima preostala samo tuzba, jer nista drugo nije pomoglo. Prebacujem se u MT:S uzimam BOX 4 za kucu i uz njega Huawei g300, od telenora moze da ostane samo broj, slepci najveci.
Luciffer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 14:21   #12
dennnic
Novi član
 
Član od: 20.9.2012.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Ja imam isti problem. HTC Sensation mi se gasi, sve normalno funkcionise nedeljama, besprekorno, i onda odjendom pocne da se gasi konstatno. Svako gasenje mu izvuce bar 20% baterije, ako se ugasi 4-5 puta u 10 minuta znaci da sam ostao bez baterije, iako je mozda punjen pre sat vremena.
Slao sam ga 5 puta u servis, cak sam i licno isao u Zemun. Pregladali su ga uzduz i popreko, kaze da je testiran i da ne pokazuje nikakve znakove kvarova. Mada kvar je i dalje prisutan.

Svaki put nakon sto se vrati iz servisa, reistaliraju android i samim tim telefon fino radi narednih mesec dana, kada se ponovo javlja isti kvar.

Kazu da je do maticne ploce.. Jel imao neko slican problem? Sta da radim???
pisao sam reklamaciju, ma jok, niko to nije ni pogledao.
dennnic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2012, 17:01   #13
Luciffer
Član
 
Član od: 25.11.2010.
Poruke: 44
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Identican problem sam ja imao prvi put, zamene plocu i novi softver i to mi se vise nije javljalo, mada sam imao druge probleme. iskljucio sam broj kao sto sam i rekao, nudili su mi 50% jeftiniju pretplatu ja sam samo slomio karticu, ne treba da nas vuku za nos 23 meseca i onda 24. da ti nude sve, taktika kao predizborna kampanja
Luciffer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 12:10   #14
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Zdravo svima.
Izvinjavam se sto opet pokrecem temu, ali da ne otvaram opet novu, tema je slicna.
Posle 3 neuspela popravka od strane Telenor servisa, rekli su mi da tel ne moze da se popravi i da cu dobiti novi. Jos uvek nije sigurno, jer cekaju "konacnu" potvrdu(tako su mi bar rekli u radnji). Zanimam me da li taj telefon mogu uzeti u cenovnom rangu kao prosli ili ima neka fora sa tim. Meni je prosli telefon izasao negde oko 50000, otplatio sam zadnju ratu(posto sam ga uzeo na pretplatu) i jos dao nesto ucesca. Takodje, zanima me da li ce taj telefom imati 2 god. garanciju ili ce imati garanciju do isteka sadasnjeg(koja istice za nekih 10-15 dana)? Hvala unapred na odgovorima.
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 12:23   #15
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Nov telefon dobija i novu garanciju. Nakon 3 neuspješna servisa dobijaš nov, i to je ok.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 12:35   #16
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

A da li se dobija telefon u cenovnom rangu koliko je vredeo tada ili oni "procene" koliko vredi sada?
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 12:49   #17
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Moraju da ti daju novi telefon u vrednosti prethodnog. Inače, sa kojim modelom si se zlopatio?
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 13:49   #18
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Tada sam uzeo Lg l9. Dao sam negde oko 10000 ucesca i 1820 din mi je bila pretplata.
Radio je super, nije nesto preterano kocio, desi se da nekad zabode, ali ne tako cesto. Sve do pre nekih mesec dana kada nije hteo uopste da se upali. I od tada je na servisu.

Poslednja ispravka: aca1 (22.10.2015 u 14:03)
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 11:19   #19
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nov telefon dobija i novu garanciju. Nakon 3 neuspješna servisa dobijaš nov, i to je ok.
A da li to vazi i za ostalu robu(laptop , pc) ?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 11:29   #20
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: POMOC ! savet za reklamaciju u telenoru

Da, za bilo koji proizvod.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
NIx Car (23.10.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
htc, kvar, reklamacija, telenor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procena računara alien Šta da kupim? 6942 17.12.2023 10:28
Virus POMOC Kobilic otpaTci 11 9.5.2011 19:21
Virus cudan, molim pomoc... Devet1 Zaštita 18 18.3.2008 19:25
Savet za plocu,procesor... gagi_ns ŠDK - Osnovne komponente 26 10.1.2008 15:13
Pomoc i savet za konfiguraciju..... dados Šta da kupim? 15 2.11.2007 10:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com