Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2006, 0:09   #41
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Velikog brata ne gledam ali to je slučaj i sa svim ostalim vrstama Reality programa, koji predstavljaju samo jedan pokušaj zaobilaženja stvarne televizijske kreativnosti koja je uvek bila više nego deficitarna kategorija. Sigurno produkcija takvog programa je mnogo jeftinija varijanta u odnosu na bilo koju vrstu serijskog programa. Nema potrebe da angažujete profesionalne glumce, scenariste... Divota... A televizije rade to iz čiste dobiti- jer velika gledanost povlači više mogućnosti prodaje reklama. A ako je ulaganje manje u proizvodnju određenog programa, a gledanost ostaje ista ili raste onda samim tim je i zarada veća. A to je stara „cost -benefit“ priča.. Tada tv producenti verovatno kažu:

Ma ćuti. Važno da je gledano.

E sada imam dosta razloga i da se kolumna poistoveti sa tom vrstom prečice ka popularnosti. Načiniti tekst koji bi bio interesantan širokoj publici a koji ima više veze sa kompjuterima iziskuje verovatno veći napor autora nego zgražavanje nad nekom opskurnom tv emisijom. Za razliku od foruma gde se u većini slučajeva brišu teme koje nisu u vezi sa IT-om, pa ne može da se priča o automobilima i sportu na primer, ovde u kolumni je pod definicijom „Ja igrač“ obuhvaćen više nego širok pojam „IT-a“. Kolumna je jedan najobičniji blog u kome se vrlo često piše i govori o čemu bilo.
Tu se razglaba o tužnoj sudbini pečenih prasića u raljama Jaws-a, Velikom burazeru i dozvoli za nošenje vatrenog oružja i panzer divizijama; snovima o globalnoj dominaciji kao posledici nedostatka klima uređaja - da navedem samo neke od njih.
Kakve to ima veze sa IT-om? Kakve to veze ima sa kompjuterima? Sa igrama?

Ma ćuti. Važno da je čitano.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 0:13   #42
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
lijenština kaže:
Tu se razglaba o tužnoj sudbini pečenih prasića u raljama Jaws-a, Velikom burazeru i dozvoli za nošenje vatrenog oružja i panzer divizijama; snovima o globalnoj dominaciji kao posledici nedostatka klima uređaja - da navedem samo neke od njih.
Kakve to ima veze sa IT-om? Kakve to veze ima sa kompjuterima? Sa igrama?

Ma ćuti. Važno da je čitano.
Potpuno se slažem. Živela konstruktivna kritika!
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 1:16   #43
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
Nergal kaže:
A čak i da je sve to tačno: zar je gori kanal koji je duže vreme bio dobar pa posrnuo od onoga koji se od početka sveo na go kič?
Naravno da je gori...Pink je kich koji je to bio i ostao,kroz svo vreme emitovanja,
a B92 je bila "urbana" i vizionarska TV koja je spala na nivo anti-pinka,sa iskompleksiranim i bezobrazno-neprofesionalnim novinarima i autorsko-plagijatorskim emisijama...sto je chini mnogo,mnogo gorom...
Od Pinka bar znas sta da ochekujesh...a od Timofejeva,Brankice,Juge,Olje i ostale kompanije nikad ne znash koga ce taj dan da ISKOPIRAJU...(Opra,Larry King,Latterman...u srpsko-urbanom izdanju),jednom rechju FUJ !!!!!
A tek ona dzanki emisija shoobi-doo (ili tako neshto)... ...kao da je neko skupio vecinu novinarskog shljama i skupio ih na jednom mestu...da prazne svoje godinama sticane komplekse...
P O Z
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 2:13   #44
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
paterfamilias kaže:
Eh,čudan je ovaj MK.Sada se zgražava nad spremnošću b 92 da sroza kvalitet programa,samo zbog bolje gledanosti i rejtinga.A isto to MK radi u svojim tekstovima već mesecima i godinama,žrtvuje kvalitet samo radi boljeg rejtinga.Mnogi kritikuju b 92 zbog "Velikog brata",i treba da ga kritikuju jer je ovaj reality prava beda ali MK ima najmanje prava da to radi,jer što je "Veliki brat" u programu tv b 92 isto to je i kolumna u SK-u/onaj deo programa ili časopisa gde se podilazi najnižim strastima gledaoca/čitaoca i gde je kvalitet potisnut u drugi plan a važna je samo veća gledanost/tiraž.
Bas tako.Podilazenje radi povecanja gledanosti/citanosti. Ciljna grupa - paljevine koje vise cene dranje, psovanje i pljuvanje od inteligentne i civilizovane kritike (pobogu pa ovde je 3 miliona ljudi glasalo za SRS i SPS). Predpostavljam da najveci tiraz kod nas imaju Svet plus i Scandal.Svaki medij ima svoj "fire maker" cinioc, bio to VB ili MK ili Rambo A. Koliko je samo naslovnih strana bilo sa Mikijem iz Kupinova. Jos da ga Politika angazuje da pise kolumnu, a u P. zabavniku da crta strip, i scena bi bila kompletna...
Mada se Politika i P.zabavnik nedaju, drze stari kvaltet...ovi iz SK kao da su se odcepili od te kuce...Mislim stvarno, od 140 strana, polovina su oglasi, od preostalih 70-ak ima mozda 20-ak kvalitetnih,....,za 140 din...
Sto bi rek'o Kartman....ma znate vec....
P.S.u prilogu kritika iz NIN-a
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip NIN_VB.zip (30,6 KB, 63 puta viđeno)
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 3:18   #45
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Hm u SK je reklama za pink na strani 142. Znači zato su u ovom broju udarili po konkurenciji.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 3:49   #46
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
Jim Bravura kaže:
Nisam jos kupio SK...
Neću da ulazim u patritsko -izdajnički mumbo-jumbo, nego kako možeš da komentarišeš kolumnu ako je nisi pročitao? Pomalo pretenciozno zar ne?
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 4:02   #47
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
Jim Bravura kaže:
Mislis da su oni drugi pametniji ? Dokle kod ljudi glasaju za stranke, nema tu boljitka. Sve je to ista bagra sa istim ciljem: kako namaci sto vise novca i privilegija za sebe, svoje clanove, prijatelje, rodjake (ko je rekao nepotizam) dok traje mandat. Razlika je samo u pristupu, tj. koja ce se vrsta demagogije upotrebiti za tacno ciljanu grupu naivaca, pardon glasaca.
Potpuno si u pravu. Mislio sam vise na sledecu situaciju, npr: u "ono" vreme kad smo u mom selu Babusnici, ja i par drugara sa fakulteta pokusavali ljudima da objasnimo mirnim i tihim glasom, probranim izrazima, zasto je politika SM-a pogubna za Srbiju, svi su nas gledali onako cudno i zbunjeno pogledom "koje su ove izdajice-ovi studenti-otporasi", a kako se ispred prodavnice razdere najkrupniji i najpijaniji i pocne da pljuje-psuje Ameriku,Evropu i sve ne-Srpsko i da velica SM-a i VS-a i Srbiju do Tokija, svi pocnu da mu aplaudiraju i on ispadne najpametniji.I sasvim slucajno on je clan stranke ciji se lider takodje dernja,psuje i vitla pistoljem. A to ti je logika cele Srbije, to Srbija voli.....
P.S.
Citat:
Jim Bravura kaže:
Sve je to ista bagra sa istim ciljem: kako namaci sto vise novca i privilegija za sebe, svoje clanove, prijatelje, rodjake (ko je rekao nepotizam) dok traje mandat.
Bas zbog ovoga sam razmisljao da bi bilo dobro da se vlast menja cesce, recimo na godinu dana, tako bi se zbrinuo velik broj familija (naravno, da svake god. bude neko drugi na vlasti)
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 4:11   #48
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
lijenština kaže:
Neću da ulazim u patritsko -izdajnički mumbo-jumbo, nego kako možeš da komentarišeš kolumnu ako je nisi pročitao? Pomalo pretenciozno zar ne?
Uf covece, pa citao sam vase komentare. Dakle, nije bas da nisam upoznat. A i ne vidim zasto bih prvo trebao da procitam kolumnu da bih osuo paljbu po doticnoj emisiji i tv kuci .
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 4:14   #49
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
lijenština kaže:
Hm u SK je reklama za pink na strani 142. Znači zato su u ovom broju udarili po konkurenciji.
Interesantne su te kontradiktornosti : KM pljuje po jednoj TV dok raklamiraju drugu sljam TV, kada se KM zgrazava golih prostitutki koje iskacu sa neta, sa stranica SK-a CD-ove i drugu galanteriju reklamiraju polu-gole virtuelne i stvarne heroine, kada KM pljuje po provajderima interneta, sa susedne strane nas pozdravlja reklama istog, a u celom broju jos 5-6 njih, kritkuju se politika cena u zemlji, dok sam SK poskupljuje a evro pada, ...itd,itd,..etc,etc
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 4:31   #50
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

@Jim Bravura
Najkraće rečeno: otkud znaš sa sigurnošću da je tema Veliki Brat u kolumni a nisu pečeni prasići opet?

Nagađanja mogu biti tačna ali to opet ostaju nagađanja, sve dok ne budu potkrepljena dokazima crno na belo.

Što se politike tiče previđate jednu vrlo važnu činjenicu. Nijanse sivog su ono što odlučuje. Uopštavanja , tj crno beli pogledi na svet su totalno neispravni. Navešću jedan primer kako uopštavanje oko jedne činjenice koja je ista u oba slučaja dovodi do apsurdnog zaključka.

Dakle, uzmimo za primer ljudski život. Svi znamo da se on nažalost završava smrću. Recimo da je osoba A živela 20 godina a osoba B 120 godina. Uopštavanjem ćemo doći do zaključka da su obojica imali istu sudbinu jer su UMRLI na kraju života. Dakle svejedno je da li živite 20 ili 120 godina kada ćete ionako umreti.

Ali ipak nije tako. Zašto?

Politika je ista. Pogledajte nijanse sivog. Nije svejedno.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 9:47   #51
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Mozete da pricate sta kod hocete ali BB je najgledaniji reality show u Srbiji,premsili si i RTS i Pink u nedeljnom terminu po prvi put. Ljudi znaju sta se trazi,i ja licno smatram da je BB za dokone koje su otisli u beskrajnost.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 10:41   #52
Shomy
Član
 
Član od: 26.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 57
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Setimo se da je pre par godina TV Kosava krenula sa emisijom slicne sadrzine kao oni zatvoreni u nekoj prikolici, kamere ih non-stop snimaju, kao rade u cirkusu i ispunjavaju raznorazne zadatke, extra glupa emisija, modifikovana verzija BB. Po meni ni original nije nista bolji tako da se u potpunosti slazem sa M.K.
Da je BB krenuo na Kosavi ili nekoj slicnoj TV ovolika fama se sigurno ne bi podigla, jer nije u pitanju sadrzaj emisije, nego kanal na kome se emituje!
Kako na jednoj televiziji uklopiti u istom danu emisije tipa Poligraf, seriju Jedinica i BB? Ili kako stoji BB izmedju prenosa lige sampiona i pregleda iste?
Po meni nikako! Brate mili, nekako bode oci,smeta i nije mu tu mesto!
Shomy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 10:57   #53
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Pa niko nikoga ne tera da gleda ono sto mu se ne svidja, jel mozda neko Kuzmi naslonio pistolj na celo i rekao mu da mora to da gleda???
Svako ima izbor od bar 50 kanala na kablovskoj TV pa nek gleda sta mu se svidja, ni ja ne volim mnogo stosta zato ja to ni ne gledam. Svi kao nesto ne vole VB kao niko ne gleda a isti je najgledanija stvar u zemlji ... koja je to matematika? ko tu koga laze? a niko ni ne svata da je cilj takvih emisija da svako prica o njemu i ima misljenje o istom makar i negativno.
Dakle ako ti se nesto ne svidja nemoj ga gledati a ukoliko gledas nesto sto ti se ne svidja znaci da sa tobom nesto debelo nije u redu ... a ukoliko je neko prisiljen da to gleda od strane 3. lica (jer ja ne vidim zasto bi neko gledao nesto sto mu je gnusno nego pod prisilom) onda nek se obrati policiji. Tako da ljudi nemojte ziveti u mrznji koju ste sami stvorili i koja je kao i stres jako losa za zdravlje vec: GET A LIFE malo vise se bavite samim sobom a ne drugima
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 11:18   #54
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Jako dobra kolumna. BB je sra**e epskih razmera, mislim da se Orvel prevrce u grobu.
A b92 me je stvarno razocarao. Od kada su poceli da emituju onu rusku sapunicu na tom(a i ostalim) kanalima pratim samo fudbal.
shin-bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 11:33   #55
King Arthur
Član
 
Član od: 19.10.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 60
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Srecom te sam student ovde u BG-u pa nemam TV tako da sam malo zasticen sa strane uticaja televizije, ali nazalost ne i potpuno (jer, jeb..a moram da odem kuci da se podsetim kako se normalno zivi). Ideja: Veliki brat me je smorila jos u pocetku, tako da je meni po 1000-ti put prijalo to sto sam procitao Kuzmino misljenje. Mene really mnogo nervira Veliki brat, ali sta ja tu mogu kad 50% mojih ortaka (i ortakinja) obozava da gleda one grdne ljude kako se prenemazu na tv-u.

Sto se tice b92, ja ih puno cenim ali ovaj potez sa Velikim br je teska greska (samo moje misljenje). Pa sad, jeb..a ako se ne slazem sa vasim misljenjem .
King Arthur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 11:54   #56
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
Bansek kaže:
Interesantne su te kontradiktornosti : KM pljuje po jednoj TV dok raklamiraju drugu sljam TV,...
Off topic, čisto da ne bude nesporazuma. Reklama za Pink nam je nametnuta zato što su oni platili oglašavanje u svim politikinim časopisima. Kolumna je u vreme "primanja" te reklame već bila napisana. Ako vam smetaju reklame tog tipa slobodno otvorite novu temu, ali nemojte ovde da raspravljamo o tome.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 13:23   #57
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Da uostalom ne moze se reci ni da je Pink pohvalio
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 13:26   #58
Grabulja
Novi član
 
Član od: 17.10.2006.
Lokacija: Stan
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

U cemu je, u stvari, ovde problem??? Niko od nas ovde ne voli Velikog Brata. Takodje, svi se slazu da se B92 srozao jako nisko... Ipak, u etru se oseca neverovatna tenzija. Cemu to, pitam ja vas? Znam zasto je B92 uzeo VB-a. Do skora su se finansirali od strane raznih sponzora i VB im je omogucio da konacno pocnu da izdrzavaju sami sebe. Nije da ih branim, cisto je to njihov razlog. Ja, licno, ne bih pristao na takav deal. I sta sad? Ko nece da gleda, ne mora. Ko hoce da post-uje o tome MORA da gleda, kako bi ova debata bila konstruktivna. I to je to. Cemu tolika rasprava, kad svi isto mislimo?
Grabulja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 13:53   #59
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Obicno dobar broj onih koji ne gledaju imaju nekog u porodici koji je zaludjen time, pa hteli ne hteli oni su pasivni gledaoci.

Nazalost i ja sam od takvih. A Velikog Burazera uopste ne podnosim.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 15:44   #60
Grabulja
Novi član
 
Član od: 17.10.2006.
Lokacija: Stan
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 11/2006 „/spit”

Citat:
player1 kaže:
Obicno dobar broj onih koji ne gledaju imaju nekog u porodici koji je zaludjen time, pa hteli ne hteli oni su pasivni gledaoci.

Nazalost i ja sam od takvih. A Velikog Burazera uopste ne podnosim.

Da,znam... Nisi jedini...
Drz' se, uz tebe smo. Ne mozes da se boris protiv toga. Jednostavno, takvi smo kao nacija (mislim, vecina). Tako ti je to: nemas gde da pobegnes, sem u virtuelno, a i onda naletis na budale... Tezak je to zivot!
Grabulja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Battlefield 2142 (igra meseca 11/2006) Hitman47 O igrama uopšte 23 13.11.2006 11:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com