Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2015, 23:07   #41
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Najzad neka vest o NOVITETIMA U MODOVIMA kojih ima toliko da mi za ovaj tekst treba bar pola sata čitanja . Što je, nadam se, dobra stvar sudeći po komentarima. A sad da vidim šta je to MY LEAGUE ONLINE...

Edit: Posle pročitanog teksta ako se pola od ovoga obistini kako najavljuju, ovo će biti daleko najzanimljivija NBA 2K igra. Kažem najzanimljivija, ne i najbolja, jer od gejmpleja još uvek nema vesti, ali su ovi modovi i sitnice koje su ubacili zaista impresivni... Meni je jedna od najzanimljivijih sitnica ovo:
Player Lock – Under the Options menu in both MyGM and MyLEAGUE, there is a hidden gem of an option called ‘Position Settings’. In this menu, you can choose to play your franchise either player locked to your favorite player or locked to a given position. Definitely a unique way to play the modes that people will uncover as they explore everything we have to offer.
Baš da probam kako je igrati MY LEAGUE, a da vodim samo Duranta, naprimer. Može da bude prilično zanimljivo, ako AI to isprati kako treba.
Samo da prorade slajderi za faulove i biće bogovski!

Poslednja ispravka: NastyB (19.8.2015 u 23:53)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2015, 23:48   #42
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Nba 2k16

Opet necu kupiti original zbog tih online stvarcica.Stvarno mi idu na zivce,*******vaju se vise nego ubi i ostali
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 0:04   #43
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

U onolikom tekstu od "online stvarčica" se pominje samo kako će funkcionisati MY LEAGUE ONLINE. I ne deluje obećavajuće, ali je početak...
Sve od naslova "TEAM RELOCATION" pa do kraja odnosi se na offline modove MY GM i MY LEAGUE. Pa i na samom kraju je tip napisao:

To everyone who made it this far, thanks for following along and allowing me the opportunity to tell you about all the great things the team here have been working on in both MyGM and MyLEAGUE.
More than any other experience within NBA 2K16, these two modes are driven by you, the fans. Dave Z and I take these ideas and craft them all together to form a cohesive feature set that delivers on our vision of a compelling narrative and outright authenticity. For us, this isn’t work, it’s a labor of love. And more than anything, I genuinely hope that shines through…
To my franchisers out there, I salute you.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 0:20   #44
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Nba 2k16

Ne kapiram ovo sasvim za position settings,sta uzmemo vec zvijezdu i igram sa njim ?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 7:40   #45
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Znaš kako je kad igraš MY LEAGUE ili MY GM, vodiš onoga ko ima loptu u tom trenutku. E, sad, sa tim "position settings" možeš, kao što sam ja naveo primer Duranta, da igraš utakmicu vodeći samo jednog igrača po izboru, nešto kao u MY PLAYER modu. Ili, ako želiš, da igraš samo jednu od pozicija u timu, ko god da je to u tom trenutku. Naprimer, igraš sa Sparsima i vodiš samo igrače koji su na poziciji centra - Dankana ili Dijaoa ili Bobija Marjanovića, zavisno od minutaže koju ti podesiš. Deluje zanimljivo ovako "na papiru" kao dobrodošla novina...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 13:05   #46
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ja mislim da je oduvek moglo da se u kontrolama podesi preferred position.

Poslednja ispravka: Sakiboj (20.8.2015 u 19:52)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 17:55   #47
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Morao sam ponovo da je skinem sa Steam-a da proverim i nisam nigde našao tu opciju. Bar ne u MY LEAGUE....
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 18:42   #48
Ludoviq_Diamantidis
Član
 
Član od: 26.11.2013.
Poruke: 35
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

U glavnom meniju idi na Options/Controller Settings/Prva Stavka, i aktiviraj zeljenu poziciju, a samim tim ce ti je zapamtiti u bilo kom od ostalih modova.
Ludoviq_Diamantidis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 19:49   #49
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Evo, prva opcija.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.jpg
Viđeno:	105 puta
Veličina:	91,2 KB
ID:	52861  
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2015, 20:40   #50
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Samo što sam obrisao igru. Sad je opet skidam da probam to, zaista nisam video da to postoji i moram da isprobam.

I, naravno, treći trejler promotera igre i, naravno, Entoni Dejvis
The Rise 3


Svejedno, izgleda da je upalilo to što su Visual Concepts (i ponajviše glavni programer/kreator igre Mike Wang) i ekipa angažovali toliko likova sa fan-site foruma - Leftos, JaosMing, DaCzar i još poneki sa NLSC-a, ovaj Erick Boenisch aka SimBaller (koji je i napisao ovaj zadnji tekst o modovima) zajedno sa onim O`Gallagher-om (valjda se tako preziva, gledao sam ga u onim 2KTV emisijama) koji su došli sa Operation Sports sajta, znam da je Chris Smoove jedan od konsultanata (zato prvi dobija sve vezano za igru), što je odlična stvar.
Eto, naprimer, programeri iz Larian Studios (Divinity:Original Sin) javno su priznali da su od igre zaradili dovoljno da sami krenu da prave drugi deo, ali su se ponovo odlučili za Kickstarter model, jer, nebitno zbog para, ovako imaju uvid u to šta ljudi žele/vole kod takvih igara i šta treba uraditi/unaprediti u odnosu na prvi deo.
Eh, kad bi Ubisoft i EA to uradili... Pogotovo EA, koji u rukama ima Bioware i kad bi zaista poslušao glas igrača, a ne korporativne, kravataste morone koji osim cifara u glavi ne znaju kako izgleda igra, ubrzo bi imali KotOR 3, Mass Effect, Splinter Cell i Assassins Creed da valjaju, a ne papazjaniju koja ne liči ni na šta... (znam, izuev prve dve ovo nisu Bioware/EA igre, već i Ubisoft-ove, samo sam ih strpao zajedno)
Malo skrenuh sa teme, ali poenta je to što mi se STRAŠNO svidelo koliko programeri Visual Concepts-a dolaze na NLSC i OS i pitaju ljude šta bi im bilo zanimljivo i koliko je teško/potrebno razviti nešto takvo. Evo, razultat bloga oko TEAM RELOCATION je da će u 2K17 (ne mogu da izvedu to za ovo vreme do izlaska) moći da se ubacuju custom zvuci u igru. Sjajno!

("Novi" Durant i onaj iz 2K15) i kako izgleda u odnosu na "stvarnog" Duranta...
Promenili su i sistem rejtinga. I dalje je LeBron najviši, ali samo sa 94. Očigledno je 99 sačuvano za pravog kralja - MJ-a.
Naravno, ovaj lik koji je ovo postovao je ranije pravio roster fajlove na moddingway-u pod imenom bedwardsroy19, a sada uz još par likova iz moderske zajednice radi na rosterima i rejtinzima. Očigledan je uticaj "fanova" igre na razvoj 2K16, još samo da se DaCzar pojavi sa svojim taktičkim varijantama i postavkama u igri...

Poslednja ispravka: NastyB (22.8.2015 u 9:26)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2015, 11:48   #51
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Prvi "pravi" trejler za igru. Možda najzanimljivija stvar je što se MY CAREER izgleda počinje od koledža, sudeći po animaciji na kraju.

WINNING


Ne znam za ostale, ali ja sam posle ovoga postao JAKO nestrpljiv...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 7:31   #52
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Auuuu, ne smem ni da zamislim na kakvu karakondžulu će ličiti MY PLAYER...

Tatu, ruža na grudima...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 19:23   #53
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

https://www.youtube.com/watch?v=8F7h2Y-4Xrc
Poredjenje izgled igraca NBA2k15 vs NBA2k16
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2015, 18:39   #54
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Definitivno je da je skeniranje tela dalo rezultata, igrači su dosta drugačije "građe" nego u ranijim igrama. Takođe je i "osvetljenje" nešto bolje, boje su živahnije, punije, bez one čudne žućkaste koprene koja je krasila 2K!5, pa sve izgleda malo lepše. Naravno, većina igrača je u 2K15 izgledala dovoljno dobro da im nije trebao "facelift", ali oni koji nisu bili dobro urađeni ovde su doterani skeniranjem (Ejveri Bredli, Hasan Vajtsajd, Lengston Galovej...) dok neki igrači i dalje užasno izgledaju (prvenstveno Karmelo Entoni i Dirk Novicki).
Jeste da nije vezano za temu igre, ali jeste za ljubitelje NBA lige - svakog dana tokom septembra "otkrivaće" se nešto stručnija analiza timova za predstojeću sezonu. 30 dana i 30 timova, a OVDE možete da vidite njihov spisak i kad je koji "na tapetu". Prva je Minesota i zanimljivo "predviđanje" za Pekovića i Rubija...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2015, 18:24   #55
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Svaki ciga svoga konja hvali... :-)


Zanimljivo je pročitati komentare na OS-u u vezi ovog trejlera - od 40-ak koliko sam pročitao, bar 25 su u vezi toga što Vejdovo lice nije skenirano i to što Stef Kari ne otvara usta kao da broji "jedan, dva, tri, četiri..." već kao da izgovara nešto generičko. Znam da je većina obična dečurlija, ali...
Niko da pomene to što su upotrebili tehniku "markiranja stopala", pa više neće biti "klizanja" kao u prethodnim izdanjima, kao i to da će timovi u plejofu igrati različite taktike (nije objašnjeno na koji način), izmenjenu fiziku kolizije (nadam se da su i detekciju faulova ZNATNO poboljšali) i još ponešto zbog čega sve nestrpljivije očekujem 25. septembar...

Koga zanimaju detaljnija poboljšanja u igri, to može da pročita OVDE .

Poslednja ispravka: NastyB (2.9.2015 u 19:17)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 19:17   #56
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Sebe sam uvek smatrao velikim ljubiteljem NBA 2K igara, ali ja sam "malo dete" za neke "frikove". Naime, Leftos i Jaos Ming (grk i amerikanac koji su bili moderi u NLSC, a sad su zaposleni u Visual Concepts) napravili su intervju/podcast u kojem objašnjavaju šta je novo u 2K16. Koliki su to "zaluđenici" govori i to da čitav intervju traje skoro TRI SATA!!!! Toliko im je trebalo da objasne sve novine u par modova na kojima rade. TRI SATA PRIČE O NOVITETIMA!!!!! Naravno, kao i svako normalan, ni ja nisam preslušao to, ali se mnogo toga može zaključiti iz komentara ludaka koji su to preslušali. I to ne jednom...
A taman kad se pomisli da je to dovoljno, tu uskače bivši lik sa Operation Sportsa - "OG", iliti Skot O Galager koji je samo "zagrebao" priču o novitetima u NBA 2K16 sa nekoliko zbunjujućih snimaka (teško je napraviti razliku između "pravih" snimaka i onih iz igre). Koga ne mrzi može to da pogleda OVDE . I ako neko pomisli da je to, valjda, dovoljno novosti za jednu igru koja se doteruje jedva godinu dana, tek se očekuju blogovi Da Czar-a i još nekih u vezi timske taktike, kretanja i postavke igrača, odbrane i još koječega. Posle pročitanog samo jednog dela čitave priče više je nego očigledno da su likovi iz "community"-ja kao Leftos, YaosMing, DaCzar, OG i drugi strašno puno doprineli realizmu 2K16 (većina je počela da radi u Visual Concepts pred izlszak 2K15, tako da tu nisu imali previše udela) i sudeći po prvim snimcima i informacijama i ono u čemu se slažem, a što mi je strahovito besmisleno sada, jeste da nema sumnje da je 2K16 ubedljivo najbolja NBA igra do sada. Bar su uspeli da me ubede u to i pre izlaska. Što ti je marketing...
Nema šta, očigledno je NBA Live 16 malo "naterao" likove iz 2K Sports/Visual Concepts da se više potrude oko igre, iako ih ovi beskropulozno kradu samo tako počev od "igranja u parku" do "ProAm" moda....

Poslednja ispravka: NastyB (4.9.2015 u 20:17)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
NaraYan (5.9.2015)
Stara 5.9.2015, 16:49   #57
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ova NBA franšiza već dugi niz godina brani čast sportskih simulacija u video igrama. vislim da će tako biti i ovaj put.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
Pumbaa (6.9.2015)
Stara 7.9.2015, 21:09   #58
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Jedna od stvari koju po prvi put rade ove godine 2K Sports/Visual Concepts jeste i nekakav "a day with NBA 2K". Naime, čitav tim koji je pravio igru se sastaje sa "novinarima" igračkih sajtova gde će "isprobavati igru", moći da snime kako izgleda sve to i druge reklamne aktivnosti. Naravno, pošto je i Operation Sports jedan od takvih sajtova koji će učestvovati u tome, glavni urednik je predložio korisnicima/čitaocima sajta da predlože pitanja koja će postaviti razvojnom timu u vezi toga šta bi voleli da saznaju pre nego što igra izađe. Rezultat toga možete pročitati OVDE .
Znam ima previše toga da se pročita, ali količina gluposti i idiotizama skoro da je veča od one na domaćim sajtovima u kojima se komentariše svaka vest o Vučiću. Iako sam uspeo da pročitam dva ili tri smislena pitanja ogromna većina je u stilu ovog mog ličnog favorita:

Muzyk23 @ 09/07/15 01:52 PM
Questions:
- is first step explosive?
- can bigs/slow players catch up on fast breaks?
- is spacing/positioning improved? meaning - can I create space pump faking? is recovery speed/logic improved?
- is passing actually improved? are passes substantially snappier?
- is boxing out more effective?
- sound and commentary - how are they this year? although I believe they will remain hush about it
- are crowds improved - graphics and reaction wise?
Thank you

Šta reći više...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 8:36   #59
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Ova NBA franšiza već dugi niz godina brani čast sportskih simulacija u video igrama. vislim da će tako biti i ovaj put.
Ova franšiza živi od stare slave isto kao i Fifa plus još zbog nedostatka adekvatne konkurencije.
A što se tiče kvaliteta "simulacije" iz godine u godinu opada, realno.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 16:45   #60
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Procureli klip prvi deo


Procureli klip drugi deo


Onako, posle jednog gledanja, jedino što mogu da primetim je da je kretanje igrača za nijansu sporije i mnogo prirodnije. Naravno, ne računam tu kad onaj koji igra sa Golden Stejtom vodi Stefa Karija i ne skida prst sa brzog trčanja. Takođe nema dodavanja "iznad glave" igraču koji je par metara od onoga kojeg vodiš, što mi je prilično "izbolo oči" u 2K15. Naravno, to se ne odnosi u situacije u napadu, kada je tako nešto normalno. Druga stvar koju sam primetio jeste da je odnos igrači/teren takođe mnogo prirodniji, s obzirom na kameru koja se koristi.
Kretnje igrača u napadu i odbrani su MNOGO prirodnije i normalnije nego u 2K15 i zaista sad deluju realnije nego ikad. Mada se ne može mnogo toga zaključiti iz ovog mrljavog snimka, osim definitivnog ubeđenja da ću uživati u igri daleko više nego u 2K15.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com