Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2009, 16:13   #1
donboske
Član
 
Član od: 14.2.2009.
Poruke: 38
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Plavi ekran i resetovanje računara

Imam sledeću konfiguraciju (tek par nedelja u mom vlasništvu): Gigabyte GA-M55S-S3. Amd Athlon LE-1600 (2200GHz,128KB L1 i 1024KB L2), nVidia gForce 7300, HDD Maxtor 6V080E0 SATA II, 2 x Kingston 9905316-005.A04LF od 1GB na 667 i napajanje od 400 (ne znam koje je ali hladno-ne greje se i naponi su ko „zakucani“ kolko su stabilni, tj ne variraju uopšte a evo nihovih vrednosti:

Informacije o senzoru
Tip senzora ITE IT8716F (ISA 290h)
Tip GPU senzora Diode (NV-Diode)
Kućište je otvoreno Ne

Temperatura
CPU............................25 °C (77 °F)
Aux.............................25 °C (77 °F)
GPU dioda..................64 °C (147 °F)
Maxtor 6V080E0........34 °C (93 °F)

Hladnjaci
CPU................1380 RPM
MB..................2885 RPM (ovaj sam, zapravo, postavio na glupu vrelu grafičku, jer je u idle-u, bez kulera, na jedno 80 stepeni C)

Naponi
CPU jezgra............1.26 V
+2.5 V ....................1.82 V
+3.3 V ....................3.26 V
+5 V ....................4.92 V
+12 V ....................12.29 V
+5 V Standby .........4.87 V
VBAT baterija.......3.01 V

Moj problem je što mi, retko ali ipak, iskače plavi ekran sa porukom „Beginning dump of physical memory“ što me zabrinjava. Ali dešava se i da se komp zamrze u toku rada, evo baš juče, dok sam radio serch sa programom „File Recover“ da bih povratio obrisani file, a ranije mi se desilo isto pri RAR kompresiji, mada se, čini mi se, desilo, jednom, i pri običnom kliktanju i otvaranju foldera. Posle ovog zamrzavanja jedino reset na dugme pomaže, jer ako čekam duže vreme, a jednom jesam, opet iskoči onaj plavi ekran pa ako i tu čekam, komp se sam resetuje. Skenirao sam HDD, HDD Regeneratorom i nema ni jedan bad sector. E sad, imam Everest Ultimate Edition 2006 (ovo gore je njegov „senzor“ a potpuno je identično pokazivanje i u Bios-u) i kad god iz padajućeg menija Tools, sa njegove komandne linije, izaberem opciju „System stability test“ i čekiram opciju „stress local discs“ a ostale za CPU i ostalo odčekiram, test ne prođe već posle oko 1,5 minuta iskoči plavi ekran sa nekakvom porukom preko pola ekrana a koja se završava sa „Beginning dump of physical memory“, a ispred koje nisam stigao sve da pročitam, ali piše nešto kao: ako je ovaj ekran prvi put iskočio resetujte komp, ako se češće pojavljuje povadite sav novoinstalirani hardver pa pokušajte tako, ili proverite novoinstalirani software...
Kako da budem siguran o čemu se radi i da je moja pretpostavka da je to HDD, tačna, čime da ga sigurno testiram? Da nije nešto iz moje konfiguracje nekompatibilno sa ostalim...? Ja bih kupio novi HDD ali se bojim, možda nije u tome problem pa sam džaba bacio novce na pogrešnu stvar...
Da li je neko imao ovakav ili sličan problem i šta je bilo po sredi?

Hvala unapred
donboske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Plavi ekran slaven Kvarovi 2 23.11.2008 21:26
Plavi ekran smrti i resetovanje rudar Kvarovi 27 20.11.2008 18:50
plavi ekran smrti sasha015 Operativni sistemi 2 29.8.2008 12:55
Plavi ekran posle instalacije USB ADSL modema patche_82 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 8.6.2008 22:43
Sta je plavi ekran u windowsu? yahhoo Kvarovi 15 11.1.2008 4:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com