Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2007, 20:11   #1
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Harddisk poludio!Pomoc!

Pre neki dan sam kupio kompjuter sa 400Gb harddiska i juce kad sam instalirao igricu Timeshift koja zauzima 2.8 gb meni je zauzela troduplo.Tako da sam je danas izbrisao skroz, ali samo mi se malo vratilo nekoliko GB, ni blizu sve!A jos veci sam problem danas primetio sa harddiskom i to je da mi se harddisk smanjuje sam od sebe veoma cesto, bez da ista skidam ili cak pipam komp.
Danas u 17:32 sam imo 336Gb za samo dve minute posle,imao sam 335Gb slobodnog mesta i tacno posle sat vremena znaci u 18:35 sam imao 326Gb, to meni nikako normalno ne izgleda a nemam pojma sta se desava.
Jel neko mozda zna sta se to desava?
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 20:24   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Citat:
Stefan_bc kaže: Pregled poruke
Pre neki dan sam kupio kompjuter sa 400Gb harddiska i juce kad sam instalirao igricu Timeshift koja zauzima 2.8 gb meni je zauzela troduplo.Tako da sam je danas izbrisao skroz, ali samo mi se malo vratilo nekoliko GB, ni blizu sve!A jos veci sam problem danas primetio sa harddiskom i to je da mi se harddisk smanjuje sam od sebe veoma cesto, bez da ista skidam ili cak pipam komp.
Danas u 17:32 sam imo 336Gb za samo dve minute posle,imao sam 335Gb slobodnog mesta i tacno posle sat vremena znaci u 18:35 sam imao 326Gb, to meni nikako normalno ne izgleda a nemam pojma sta se desava.
Jel neko mozda zna sta se to desava?
Verovatno igra na DVD-u zauzima 2.8 GB ali kad se otpakuje onda je više, a to za 336 i 336 mislim da nije ništa strašno, stoji negde na ivici pa je čas ovako čas onako
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 20:27   #3
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Evo sada imam 325Gb harddiska a nista nisam dirao.Znaci od 336 pa do 325Gb bez ikakvih instalacija,zar to nije cudno.To mi se nikad pre nije desavalo.Ovo je ludnica
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 21:17   #4
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Prvo disk koji se prodaje kao da je od 400Gb nikada nema baš toliko (obično je 370-380Gb ili tako nešto).
Drugo, koliki si prostor ostavio za Recycle Bin? Ako je default (onih 10% tj. 37-8Gb). I da li si igru deinstalirao ili prosto obrasio? Ako je ovo drugo onda je deo igre u Recycle Binu a deo nije ni uklonjen.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 23:14   #5
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Proveri da ti nije system restore odneo prostor ,(ja sam imao slicne probleme),
tj.ako jeste pogledaj ovu temu :Pogledaj post marka 0401.
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 23:15   #6
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Pored toga sto postoji mogucnost da ti je nesto ostalo u recycle bin, takodje iskljuci system restore na ne-sistemskoj particiji, mada bih ja preporucio i da skroz iskljucis system restore (nikakve vajde od toga, sem nekih sitnih spasavanja ). Naravno postoji i manje vjerovatna mogucnost da si se zarazio nekim virusom
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 2:10   #7
zWest
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: Banja Luka/Republika Srpska/BIH
Poruke: 161
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku zWest Slanje poruke preko MSN-a korisniku zWest
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

mozda si preziveo iznenadni restart (struja ili BSOD) pa ti windows sad prijavljuje nepravilno prostor.
zWest je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 13:53   #8
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Nemam pojma u cemu je problem.
Istina je, harddisk je 372GB a ne 400Gb.
Sinoc nisam mogao vise da cekam oceli se prestajati spustati jos uvek harddisk pa sam morao instalirati igricu TimeShift i posle instalacije imao sam 321Gb i to jos uvek imam.Neznam da li ce nastaviti da se smanjuje jos uvek.Nadam se da nece,jer ako bude onda neznam sta da uradim.
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 13:56   #9
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Prvo disk koji se prodaje kao da je od 400Gb nikada nema baš toliko (obično je 370-380Gb ili tako nešto).
Drugo, koliki si prostor ostavio za Recycle Bin? Ako je default (onih 10% tj. 37-8Gb). I da li si igru deinstalirao ili prosto obrasio? Ako je ovo drugo onda je deo igre u Recycle Binu a deo nije ni uklonjen.
Citat:
culer kaže: Pregled poruke
Proveri da ti nije system restore odneo prostor ,(ja sam imao slicne probleme),
tj.ako jeste pogledaj ovu temu :Pogledaj post marka 0401.
Nekontam sta mislite.Malo sam pocetnik sa kompjuterima pa se nerazumem najbolje .Recycle Bin to je kanta sa smece? Ako jest onda nemam nista u njoj sve sam izbriso.
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 19:51   #10
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Citat:
Stefan_bc kaže: Pregled poruke
Recycle Bin to je kanta sa smece? Ako jest onda nemam nista u njoj sve sam izbriso.
Da, ali svejedno pogledaj na koju je veličinu podešena (desni taster pa Properties). Default je 10% a dati 10% hard diska od 400Gb na čuvanje obrisanih fajlova je besmisleno, i 1% mi deluje previše.

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
I da li si igru deinstalirao ili prosto obrasio? Ako je ovo drugo onda je deo igre u Recycle Binu a deo nije ni uklonjen.
Hoću reći: da li si išao na Uninstall opciju ili si samo obrisao direktorijume igara. Pošto to danas svaka igra i aplikacija ostavljaju mnogo repove po drugim direktorijumima (Windows, Program Files).
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Stefan_bc (13.11.2007)
Stara 13.11.2007, 20:22   #11
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Da, ali svejedno pogledaj na koju je veličinu podešena (desni taster pa Properties). Default je 10% a dati 10% hard diska od 400Gb na čuvanje obrisanih fajlova je besmisleno, i 1% mi deluje previše.







Hoću reći: da li si išao na Uninstall opciju ili si samo obrisao direktorijume igara. Pošto to danas svaka igra i aplikacija ostavljaju mnogo repove po drugim direktorijumima (Windows, Program Files).
Kada to uradim: desnim klikom na kantu za smece pa propereties mogu da izaberem neke dvije stvari: "Sobstvena velicina
Maximalna velicina (MB) 21125 " to je prva opcija koju mogu izabrati i meni je tu onaj krugic znaci da tu opciju upotrebljavam. Drugo sto mogu izabrat je:"Nepremesti fajlove u kantu za smece.Izbrisi ih direktno"
Jel treba da premestim krugic na ovu drugu opciju??


Posto sam skino s interneta igricu nije mi je bilo u kontrolnom panelu kad sam je instalirao,tako da je odatle nisam ni mogao baciti,ali sam je bacio iz C:/Program
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2007, 20:34   #12
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Nemoj štiklirati da ti direktno briše ali stavi slajder "Maximum size" (Maximalnu veličinu) na 1% (=3,72Gb). Tih 21125Mb je okruglo 20Gb (ili 5,5% hard diska) što je previše.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Stefan_bc (13.11.2007)
Stara 13.11.2007, 20:51   #13
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Nemoj štiklirati da ti direktno briše ali stavi slajder "Maximum size" (Maximalnu veličinu) na 1% (=3,72Gb). Tih 21125Mb je okruglo 20Gb (ili 5,5% hard diska) što je previše.
Evo stavio sam na 4 GB ali mi se nista nije vratilo na harddisku.Sto?Jel treba da prodje malo vremena ili?Restartovo sam komp jer sam mislop da ce to pomoc ali jos uvek imam 320Gb
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 16:20   #14
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Nepomaze to sto sam premestio sa 21 125Mb na 4000Mb.Nista mi se memorije nije vratilo nego jos uvek mi se smanjuje memorija sada imam 318Gb znaci 2Gb mi je otislo opet za nista i bez ikakvog pipkanja. A bas sam se nadao da ce to pomoci sto si ti Nergal rekao.Jedino da nisam tacno uradio?
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 18:56   #15
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Uradio si tačno, ako si ovo podesio i ispraznio kantu i ako si ugasio System Restore onda ja više stvarno nemam ideja. Postoje doduše slučajevi da blago oštećeni diskovi (neispravna naponska jedinica u računaru, elektrošok ili nešto slično) pogrešno prijavljuju svoju veličinu ali nisam čuo da se ista progresivno smanjuje. Nisam pametan... (hvatam se za slamku) da li si testirao računar na viruse?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 19:51   #16
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Uradio si tačno, ako si ovo podesio i ispraznio kantu i ako si ugasio System Restore onda ja više stvarno nemam ideja. Postoje doduše slučajevi da blago oštećeni diskovi (neispravna naponska jedinica u računaru, elektrošok ili nešto slično) pogrešno prijavljuju svoju veličinu ali nisam čuo da se ista progresivno smanjuje. Nisam pametan... (hvatam se za slamku) da li si testirao računar na viruse?
Ne nisam.
Neznam sta cu da uradim onda,jos uvek mi se smanjuje memorija sada imam 315Gb.To je ludo,nesto nije kako treba.Memorija mi se povecala bila 1Gb i taman kad sam pomislio da mi se memorija pocela vracati ono spusti jos 4Gb
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 20:03   #17
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Hmm... Ja sam imao takav problem kada sam instalirao BootVis (Microsoftova alatka za analizu i optimizaciju pokretanja Windowsa), jerbo sam 'teo da vidim sta i kako. Pošto nisam tih dana imao vremena za intimno upoznavanje sa tim programom, deinstalirao sam ga. Međutim, to nisam uradio kako treba i ostao je aktivan neki njegov logger koji mi je jeo prostor na disku, nekih 1 GB na sat otprilike, ako me sećanje ne vara. Problem rešen tako što sam ponovo instalirao BootVis i u njemu našao opciju za isključivanje loggera (možda sam mogao da ga ubijem i preko nekog mmc snap-ina, ali traženje toga baš nije poželjno kada ti na sistemskoj particiji ostane manje od 1 GB prostora).

E sad, kako sam ga našao, na sajtu http://www.jgoodies.com imaš simpatičan program koji se zove JDiscReport koji ti grafički prikazuje raspodelu prostora na disku, pošto su mi na toj particiji samo sistemski fajlovi, malo je verovatno da će se naći neki veći od par desetina megabajta (tada još nisam znao koji fajl je u pitanju, a pogotovo ko ga je napravio). Pretražujući direktorijume koji zauzimaju najviše mesta, identifikovao sam fajl i izguglao podatke o njegovom poreklu i, naravno, o načinu ratosiljanja istog.

E sad, možda ti nisi instalirao BootVis, ali definitivno imaš neki aktivni kvasac na disku, preporučio bih ti da ga pustiš da poraste na npr. 4 GB ili više i onda ga nađeš ovim programom, ako nađeš par kandidata, posmatraj ih neko vreme da utvrdiš koji je.

Po onome što si napisao, do sad bi trebalo da je mnogo veći od 4 GB, tako da ne bi trebalo da imaš poteškoća da ga nađeš bez obzira da li se radi o jednom fajlu, ili o folderu u koji se fajlovi stalno upisuju, samo startuj JDiscReport, pusti ga da skenira disk i pažljivo šetaj kroz foldere.

Savet: kada nađeš koji skot je u pitanju, nemoj odmah da ga ubiješ, pogledaj prvo šta je.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bladerunner na korisnoj poruci:
Stefan_bc (14.11.2007)
Stara 14.11.2007, 21:16   #18
Stefan_bc
Član
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Brcko
Poruke: 57
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stefan_bc
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Citat:
bladerunner kaže: Pregled poruke
Hmm... Ja sam imao takav problem kada sam instalirao BootVis (Microsoftova alatka za analizu i optimizaciju pokretanja Windowsa), jerbo sam 'teo da vidim sta i kako. Pošto nisam tih dana imao vremena za intimno upoznavanje sa tim programom, deinstalirao sam ga. Međutim, to nisam uradio kako treba i ostao je aktivan neki njegov logger koji mi je jeo prostor na disku, nekih 1 GB na sat otprilike, ako me sećanje ne vara. Problem rešen tako što sam ponovo instalirao BootVis i u njemu našao opciju za isključivanje loggera (možda sam mogao da ga ubijem i preko nekog mmc snap-ina, ali traženje toga baš nije poželjno kada ti na sistemskoj particiji ostane manje od 1 GB prostora).

E sad, kako sam ga našao, na sajtu http://www.jgoodies.com imaš simpatičan program koji se zove JDiscReport koji ti grafički prikazuje raspodelu prostora na disku, pošto su mi na toj particiji samo sistemski fajlovi, malo je verovatno da će se naći neki veći od par desetina megabajta (tada još nisam znao koji fajl je u pitanju, a pogotovo ko ga je napravio). Pretražujući direktorijume koji zauzimaju najviše mesta, identifikovao sam fajl i izguglao podatke o njegovom poreklu i, naravno, o načinu ratosiljanja istog.

E sad, možda ti nisi instalirao BootVis, ali definitivno imaš neki aktivni kvasac na disku, preporučio bih ti da ga pustiš da poraste na npr. 4 GB ili više i onda ga nađeš ovim programom, ako nađeš par kandidata, posmatraj ih neko vreme da utvrdiš koji je.

Po onome što si napisao, do sad bi trebalo da je mnogo veći od 4 GB, tako da ne bi trebalo da imaš poteškoća da ga nađeš bez obzira da li se radi o jednom fajlu, ili o folderu u koji se fajlovi stalno upisuju, samo startuj JDiscReport, pusti ga da skenira disk i pažljivo šetaj kroz foldere.

Savet: kada nađeš koji skot je u pitanju, nemoj odmah da ga ubiješ, pogledaj prvo šta je.
Evo sada sam instalirao taj program i scenirao lokalni disk C ali samo pokazuje da je zauzeto 8.9Gb a meni hvali 34Gb.Nenormalno je. Opet mi se smanjio harddsik, sada na 313 Gb.Za koji dan necu ni imati prostora,ako nesto nepoduzmem.
Stefan_bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 21:22   #19
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

Strange indeed... Jesi li probao da pokreneš chkdsk? Desni klik na C: pa u properties, pa u tools, pa Check Now?

U krajnjem slučaju, možeš da probaš da formatiraš disk i reinstaliraš windows, pa ako se i dalje javlja problem, odnesi ga kod prodavca, pa nek on to sredi...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 23:23   #20
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Harddisk poludio!Pomoc!

A moguce prijatelju da ti je pukla tabela od fajl sistema na particiji i da se zbog toga desava to sto se desava-
E sada da li ti imas vise paritcija ili samo jednu tj C:
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com