Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2009, 2:01   #1
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom A kako da apdejtujem BIOS?

imam msi k9n neo f v3 i skinuo sam na sajtu(msi)i kada pokrenem fajl .exe pojavi mi crn ekran i pise nesto(nije bitno).ako ima neko ko je updejtovao ploce ,ili neko ko zna neka mi ovde napise.unapred zahvalan
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 10:44   #2
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: a kako da updejtujem bios???

Pa pobogu Nidzo ako znas da koristis forum sigurno si mogao da odes i na sajt proizvodjaca ploce tamo sve pise kako. Svaki proizvodjac uglavnom ima neku svoju proceduru flasha.Preporucujem ti da probas MSI Live update 3. Za to je i napravljen, on ce da ga skine sa neta i flesne. Posebno obrati paznju na treci link
http://global.msi.com.tw/index.php?f...1&prod_no=1244
http://global.msi.com.tw/index.php?f...iveupdate_step
http://global.msi.com.tw/index.php?f...veupdate3_step

Poslednja ispravka: ukimafija (7.1.2009 u 10:53)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 12:45   #3
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: a kako da updejtujem bios???

Citat:
NIDZA bOj kaže: Pregled poruke
imam msi k9n neo f v3 i skinuo sam na sajtu(msi)i kada pokrenem fajl .exe pojavi mi crn ekran i pise nesto(nije bitno).ako ima neko ko je updejtovao ploce ,ili neko ko zna neka mi ovde napise.unapred zahvalan
Da li imas potrebu da updejtujes bios tvoje ploce u smislu da te komp nesto zeza pa ocekujes da ce novi bios da popravi stvari ili to radis onako ?

Ako to radis onako onda bolje nemoj.

Da se ja pitam nikada nebih updejtovao bios ploce u windowsu preko nekih tzv. programa proizvodjaca jer je veca verovatnoca da ploca umre. Veca je sansa za uspeh koriscenjem druge procedure (pomocu flopy diskete ili flesh memorije), ali i to treba dobro prouciti jer se na disketu ili flopy uvek stavljaju dva fajla (.exe fajl sa web stranice ploce - koji je neki bios utility i .rom - sam bios fajl) i oni koji npr. ne stave .exe fajl koriscenjem ove procedure onda bios update neuspe (kao meni pre nekoliko godina ali je ploca vracena u zivot od jednog lika).
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 13:06   #4
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: a kako da updejtujem bios???

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Da se ja pitam nikada nebih updejtovao bios ploce u windowsu preko nekih tzv. programa proizvodjaca jer je veca verovatnoca da ploca umre. Veca je sansa za uspeh koriscenjem druge procedure (pomocu flopy diskete ili flesh memorije), ali i to treba dobro prouciti jer se na disketu ili flopy uvek stavljaju dva fajla (.exe fajl sa web stranice ploce - koji je neki bios utility i .rom - sam bios fajl) i oni koji npr. ne stave .exe fajl koriscenjem ove procedure onda bios update neuspe
Mislim sad si odvalio samo takvu glupost i ostao ziv. A i ti si mi mnogo pa iskusan pa znas da ce ploca tek tako da "umre" ili nesto tako. Svako od boljih proizvodjaca ploce sam ima svoj alat za update, procedura je vrlo prosta a i automatizovana uglavnom, ili postoje nekoliko varijanti.
MSI na svom sajtu ima noviji program i noviji bios verovatno od onog sa kojim je dobio plocu, to sto je dobio na flopiju je vec prevazidjeno.
A to da li ce da koristi onaj ili onaj metod ne moze kako on hoce vec kako je opisano procedurom. Ako ispunjava uslove za obe varijante(ukoliko ih ima vise) tek onda moze da bira svoj metod. Ja ne vidim nista komplikovano u ovoj proceduri
Nema cega da se plasi samo pitanje ostaje zasto se updejtuje bios, da li zbog nekog problema ili se mozda traze neke dodatne opcije za OC ili podrsku necemu kroz noviji bios?

Poslednja ispravka: ukimafija (7.1.2009 u 13:14)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 13:11   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: a kako da updejtujem bios???

Treba samo obezbediti da se procedura apdejtovanja iz Windowsa ničim ne ometa. Znači ugasiti antivirus, mesindžere, sve ostalo što može da se aktivira i upropasti akciju.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 15:50   #6
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: a kako da updejtujem bios???

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Mislim sad si odvalio samo takvu glupost i ostao ziv. A i ti si mi mnogo pa iskusan pa znas da ce ploca tek tako da "umre" ili nesto tako. Svako od boljih proizvodjaca ploce sam ima svoj alat za update, procedura je vrlo prosta a i automatizovana uglavnom, ili postoje nekoliko varijanti.
MSI na svom sajtu ima noviji program i noviji bios verovatno od onog sa kojim je dobio plocu, to sto je dobio na flopiju je vec prevazidjeno.
A to da li ce da koristi onaj ili onaj metod ne moze kako on hoce vec kako je opisano procedurom. Ako ispunjava uslove za obe varijante(ukoliko ih ima vise) tek onda moze da bira svoj metod. Ja ne vidim nista komplikovano u ovoj proceduri
Nema cega da se plasi samo pitanje ostaje zasto se updejtuje bios, da li zbog nekog problema ili se mozda traze neke dodatne opcije za OC ili podrsku necemu kroz noviji bios?
Hvala sto imas lepo misljenje o meni.

Nisam bukvalno mislio na fizicko umiranje ploce vec da je za obicnog korisnika mnogo zeznuto da vrati plocu u predjasnje stanje ako bios update nije uspeo.

To sto mislim o bios update ali ne preko wina je moj licni stav. Naravno da nista ne radim tako delikatno dok se detaljno ne informisem. A prema onome sto sam saznao update bios ali ne preko wina je po meni ipak bolji. To isto mi je rekao jedan lik koji drzi jednu kompjutersku radnju ali ima fakultet, neznam koji, ali mi je jedno vreme u srednjoj skoli predavao informatiku.

Sigurno znas da novi bios ploce ne znaci uvek poboljanje. Ponekad moze da znaci i pogorsanje. I sam znas da se preko wina ne moze vratiti stari bios ako novi zeza.

Do sada sam jedno desetak puta fleshovao moju plocu, dok me zezala jedna memorija, na noviji bios pa vratim na stari pa ponovo na noviji i to sve preko flesh memare.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 16:15   #7
Hippy Tesla
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd, Medaković
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Određen forumom Re: a kako da updejtujem bios???

Pluća neće da "umre", "crkne", "majka", "skapa" ili šta već ako se uputstvo dobro prouči i procedura obavi korak po korak. Jedini siguran način da se ploča "ubije" je ako ostane bez napajanja za vreme update-a (koji traje pola minuta).

MSI ima online alatku za traženje svih drivera, i valjda MSI zna šta odgovara njihovim pločama.

Ja sam bar 20 MSI ploča update-ovao zbog neke falinke u BIOSu, i niko se od tih ljudi nije požalio. Samo, ako ne umeš da se snađeš sa alatkom za update ili bilo čime, ostavi to nekome ko se razume.
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 16:51   #8
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: a kako da updejtujem bios???

Citat:
Hippy Tesla kaže: Pregled poruke
Pluća neće da "umre", "crkne", "majka", "skapa" ili šta već ako se uputstvo dobro prouči i procedura obavi korak po korak. Jedini siguran način da se ploča "ubije" je ako ostane bez napajanja za vreme update-a (koji traje pola minuta).

MSI ima online alatku za traženje svih drivera, i valjda MSI zna šta odgovara njihovim pločama.

Ja sam bar 20 MSI ploča update-ovao zbog neke falinke u BIOSu, i niko se od tih ljudi nije požalio. Samo, ako ne umeš da se snađeš sa alatkom za update ili bilo čime, ostavi to nekome ko se razume.
Ma umem da se snadjem, nisam tutuban. Mislim sta mislim i tacka. Nikoga ne bijem po usima da postupi kao sto sam ja postupio.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2009, 16:54   #9
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: a kako da updejtujem bios???

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Hvala sto imas lepo misljenje o meni.

Nisam bukvalno mislio na fizicko umiranje ploce vec da je za obicnog korisnika mnogo zeznuto da vrati plocu u predjasnje stanje ako bios update nije uspeo.

To sto mislim o bios update ali ne preko wina je moj licni stav. Naravno da nista ne radim tako delikatno dok se detaljno ne informisem. A prema onome sto sam saznao update bios ali ne preko wina je po meni ipak bolji. To isto mi je rekao jedan lik koji drzi jednu kompjutersku radnju ali ima fakultet, neznam koji, ali mi je jedno vreme u srednjoj skoli predavao informatiku.

Sigurno znas da novi bios ploce ne znaci uvek poboljanje. Ponekad moze da znaci i pogorsanje. I sam znas da se preko wina ne moze vratiti stari bios ako novi zeza.

Do sada sam jedno desetak puta fleshovao moju plocu, dok me zezala jedna memorija, na noviji bios pa vratim na stari pa ponovo na noviji i to sve preko flesh memare.
Ne pisi "gluposti" pa necu ni ja losije da reagujem. Ima ploca koje se jednostavno drugacije updejtuju od tvog Asusa. Tvrdnja da je jedan nacin ne valja ili da sami programi proizvodjaca ne valjaju moze da unisti ovo ili ono ne moze tek tako da se kaze. Sigurno da u odredjenom trenutku postoji razlog zasto je ovaj ili onaj nacin bolji. I sad ti ispade pametniji od tima inzenjera koji radi bios i smislja alate za update. Pa ne moze kako ti hoces nego kako oni kazu, a na sajtu proizvodjaca ploce se uvek kaze moze ovako ili onako i to se i slikovito prikaze.Alati za update iz Win-a su mnogo prostiji od procedure flesha flopijem ili sa usb-a.
Znam da nisi mislio na fizicko "riknjavanje" ploce zato sam i stavio ono umre pod znake navoda.
I ne radi se o tome da li ja imam ovakvo ili onakvo misljenje o tebi, ti si jos mnogo zelen da tvrdis tako sigurno ovo ili ono za update biosa, da si neki iskusniji serviser i da ti je proslo bar jedno 20-30 ploca razlicitih proizvodjaca kroz ruke pa da kazes e sad ovo je bolje zbog toga i toga pa da uvazimo to...
A to da li neko ima ovaj ili onaj fakultet cesto nema ama bas nikave veze, i ja imam komsu koji je zavrsio FON Informacione sisteme pa i on ne pametuje previse. Hardware je nesto sto stalno mora da se prati i znanje i alati se usavrsavaju. Akademsko obrazovanje to ne daje...Ono je samo osnova-temelj na koji zidas dalje...
A tvoje muke sa flesovanjem sam citao, diskutovao, znam sta si prosao, naravno da moze da bude bolje ili gore ali te to ne cini expertom.
I da, BTW nemam nista protiv tebe, ali ne zaleci se...I ti i ja i mnogi ovde da forumu imamo jos doooosta da ucimo...

Ali, cak i da se zezne nesto sto je u ovako prostim okolinostima gde je sve objasnjeno kako vrlo tesko, ima nacina da se to ispravi recimo Alatima koji dolaze recimo na novom Hiren's Boot CD-u 9.7, mada mogu da posluze i neke starije verzije istog...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
ivanza (7.1.2009)
Stara 7.1.2009, 17:00   #10
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: a kako da updejtujem bios???

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Ne pisi "gluposti" pa necu ni ja losije da reagujem. Ima ploca koje se jednostavno drugacije updejtuju od tvog Asusa. Tvrdnja da je jedan nacin ne valja ili da sami programi proizvodjaca ne valjaju moze da unisti ovo ili ono ne moze tek tako da se kaze. Sigurno da u odredjenom trenutku postoji razlog zasto je ovaj ili onaj nacin bolji. I sad ti ispade pametniji od tima inzenjera koji radi bios i smislja alate za update. Pa ne moze kako ti hoces nego kako oni kazu, a na sajtu proizvodjaca ploce se uvek kaze moze ovako ili onako i to se i slikovito prikaze.Alati za updete iz Win-a su mnogo prostiji od procedure flesha flopijem ili sa usb-a.
Znam da nisi mislio na fizicko "riknjavanje" ploce zato sam i stavio ono umre pod znake navoda.
I ne radi se o tome da li ja imam ovakvo ili onakvo misljenje o tebi, ti si jos mnogo zelen da tvrdis tako sigurno ovo ili ono za update biosa, da si neki iskusniji serviser i da ti je proslo bar jedno 20-30 ploca razlicitih proizvodjaca kroz ruke pa da kazes e sad ovo je bolje zbog toga i toga pa da uvazimo to...
A to da li neko ima ovaj ili onaj fakultet cesto nema ama bas nikave veze, i ja imam komsu koji je zavrsio FON Informacione sisteme pa i on ne pametuje previse. Hardware je nesto sto stalno mora da se prati i znanje i alati se usavrsavaju. Akademsko obrazovanje to ne daje...Ono je samo osnova-temelj na koji zidas dalje...
A tvoje muke sa flesovanjem sam citao, diskutovao, znam sta si prosao, naravno da moze da bude bolje ili gore ali te to ne cini expertom.
I da, BTW nemam nista protiv tebe, ali ne zaleci se...I ti i ja i mnogi ovde da forumu imamo jos doooosta da ucimo...

Ali, cak i da se zezne nesto sto je u ovako prostim okolinostima gde je sve objasnjeno kako vrlo tesko, ima nacina da se to ispravi recimo Alatima koji dolaze recimo na novom Hiren's Boot CD-u 9.7, mada mogu da posluze i neke starije verzije istog...
Nisam serviser niti imam misljenje da sve znam niti sebe smatram nekim expertom.

Da stavimo tacku na ovu temu ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta tačno znaci reflešovati BIOS na matičnoj i kako se to radi? cope05 Osnovne komponente 11 14.12.2008 1:25
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Ne mogu da udjem u BIOS Predrag Stankovic Kvarovi 5 12.4.2007 18:02
Kako da izvucem maksimum iz moje konfiguracije, kako da podesim bios i ostalo ? Jovica Stokic Osnovne komponente 2 21.2.2007 1:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com