Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2009, 0:57   #1
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Question Životno pitanje: Linux vs Win XP

Naslov sve kaze: pitanje je zasto?

U windowsu koristim adobe CS2, corel 12, acrobat 8 pro, contrast plan plus, quark 7, preps 5, mnogo igrica koje ne mogu da rade na ubuntu-u ("krekeri" ili neki drugi keks)...

Dakle, zasto bih prelazio na ubuntu? Osim zbog virusa i sigurnosti? I winXP mi je dosta stabilan, pa retko kad moram da ga restartujem. ZASTO? IMA ADEKVATNIH programa koji su zamena za ove gore navedene stvari, ali da li je mnogo tesko navici se na njih i da li imaju SVE sto imaju windowsovi? Hvala svima, i izvinjavam se administratorima ako sam stavio temu na pogresno mesto.
Dusan Maksimovic je offline  
Stara 7.2.2009, 1:07   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zivotno pitanje LINUX VS WIN XP

Tebi ochigledno i ne treba Linux, kada ti windows sasvim dobro radi, tako da je ova tema chist vishak

Sve shto ti koristish na tom windows-u je predpostavljam legalno i da si za sav taj softver izdvojio hiljade dolara... Ako ikad budesh hteo da komercijalizujesh svoj rad, shvaticesh zashto je alternativa dobra.
Beagle je offline  
Stara 7.2.2009, 1:17   #3
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Zivotno pitanje LINUX VS WIN XP

Ali najbolje je što nas tu dribla oko par stvari da sredi sistem i sad kao "ne treba mi". Niko te i ne tera, ostani na XPu ako ti je dobar, svako ima svoj izbor.
Neky je offline  
Stara 7.2.2009, 1:26   #4
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Zivotno pitanje LINUX VS WIN XP

Zar ti onaj primer kako se Linux backup-uje nije pokazao koliko je Linux moćan kao sistem? Postoji mali milion ovakvih primera.
Ti si ovde nabrojao programe koje koristiš tako da nisi doveo u pitanje Linux vs. XP kao sistem vs sistem. Ako je sve do programa koje koristiš, onda je potpuno svejedno koji sistem koristiš. S obzirom da koristiš programe koji rade samo na jednoj platformi/sistemu, sistem nisi birao.
Ako od operativnog sistema očekuješ samo da ti pokreće programe koje koristiš, ništa ne dobijaš prelaskom na Linux. Ako od samog sistema očekuješ nešto više, onda je Linux pravi izbor.
bvitnik je offline  
Stara 7.2.2009, 1:32   #5
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Zivotno pitanje LINUX VS WIN XP

Citat:
NekyBrate kaže: Pregled poruke
Ali najbolje je što nas tu dribla oko par stvari da sredi sistem i sad kao "ne treba mi". Niko te i ne tera, ostani na XPu ako ti je dobar, svako ima svoj izbor.
Jeste u pravu si, ali nekad samo shvatim koliko mi je lakse da instaliram neke stvari na windowsu bez frke da li ce da mi radi. Pa evo zezam se vec dva dana oko toga da mi proradi graficka (zbog drajvera), da gledam video preko youtube-a, i da promenim rezoluciju welcome screen-a, a da nesto ne zeznem i ne ode sve u tri lepe... a da ne pricam da nemogu recordmy desktop da namestim ceo dan da ne secka...
Dusan Maksimovic je offline  
Stara 7.2.2009, 1:36   #6
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Zivotno pitanje LINUX VS WIN XP

Pitanje je mnogo široko. I Linux i Win imaju svoje prednosti i mane, i zavisi ko ga za šta koristi XP mi je potreban zbog dosta aplikacija, ali Linux mi je potreban za nešto sasvim drugo. Linux koristim oko 3 godine, a XP i više. Pa ću ovaj put da glasam za XP ma da linux stoji sa njim rame uz rame i nije za pljuvanje. Ipak linux ye8e kevu po pitanju stabilnosti.
Otherside je offline  
Stara 7.2.2009, 2:06   #7
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Zivotno pitanje LINUX VS WIN XP

Mislim da bi microsoft mogao da ucini windows bezbednim kao sto je linux ali sta bi onda radile firme koje se bave sigurnoscu sistema,u pitanju su ogromne pare.Jednostavno ne zelim da me tamo neki nosonja preko bare zeza,to je razlog zasto koristim linux.
na12 je offline  
Stara 7.2.2009, 2:29   #8
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Zivotno pitanje LINUX VS WIN XP

Citat:
Dusan Maksimovic kaže: Pregled poruke
Jeste u pravu si, ali nekad samo shvatim koliko mi je lakse da instaliram neke stvari na windowsu bez frke da li ce da mi radi. Pa evo zezam se vec dva dana oko toga da mi proradi graficka (zbog drajvera), da gledam video preko youtube-a, i da promenim rezoluciju welcome screen-a, a da nesto ne zeznem i ne ode sve u tri lepe... a da ne pricam da nemogu recordmy desktop da namestim ceo dan da ne secka...
Iako se ovo sve pretvara u još jednu "L vs W" temu, moram da nastavim.

Sutra ću za 2 (dva) sata instalirati i potpuno podesiti Ubuntu 8.10 da radi sve. Ubuntu nisam koristio nikad u životu i ne znam oko njega, pa smatram da isto znamo. Takođe ću sve snimati digitalnim aparatom, kao svojevrstan dokaz celog postupka. Ovim ne želim da pokažem kako sam ja "pametniji" ili ne znam šta, nego da pokažem moć Googla i zajednice otvorenog koda. Sve je to već neko nameštao i sve je negde objašnjeno. Garantujem da nisi tražio na pravim mestima, ili možda nisi tražio uopšte, to ne znam, ali flash player se instalira za 2 minuta, drajveri za 5 (skidanje traje duže) a rezolucija se menja za 10 sekundi. Posle ću snimiti neki screencast recordmydesktopom i okačiti ovde.
Neky je offline  
Stara 7.2.2009, 9:27   #9
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Zivotno pitanje LINUX VS WIN XP

Citat:
Dusan Maksimovic kaže: Pregled poruke
...............................Hvala svima, i izvinjavam se administratorima ako sam stavio temu na pogresno mesto.
Upravo suprotno, postavio si na pravo mesto.

Citat:
NekyBrate kaže: Pregled poruke
Iako se ovo sve pretvara u još jednu "L vs W" temu, moram da nastavim.
...............................
A kao što znamo "vs" teme nisu baš najpoželjnije iz nekoliko razloga. Malo je onih koji su u stanju da adekvatno i normalno vode diskusiju i najčešće se, u odsustvu argumenata, tema pretvori u opšte prepucavanje, svađu i vređanje. Ima mesta na našem netu gde ovakve rasprave mogu da se vode do besvesti, stoga:

Lock, Stock, a dve čađave dvocevke ostavljamo po strani...
GoranSTX je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Linux alternative za Windows Jack In The Box Slobodni softver 309 21.7.2018 7:20
Rečnik linux termina i druga dokumentacija GoranSTX Slobodni softver 1 17.10.2008 13:29
Linux mobilni telefon McNAIR Programi za mobilne telefone 6 5.8.2008 1:37
Linux Win problem sa Grubom optimus_prime Operativni sistemi 4 24.4.2008 14:57
counter strike 1.6 for linux komunista O igrama uopšte 2 18.11.2006 18:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com