Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2010, 21:44   #1
NinoJovic
Novi član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze

Ovako, imam jedno malo komplikovanije pitanje pa cu se truditi da sve detaljno objasnim! Kao sto i u naslovu pise, koristim telekomov internet od 1mbi onaj njihov standardni ruter sa 2 internet porta (LAN 1 i LAN 4). Na njega su mi povezana 2 racunara. Na jednom je windows 7, a na drugom windows XP. Sve odlicno radi, nemam zagusenja, pucanje mreze i slicno, znaci shto se tiche neta, sve je fenomenalno, ali....

Prvi problem:
Chesto mi se deshava da imam problema zato jer na 2 racunara imamo iste externe ip adrese! One su dynamicke, ali su nam stalno iste, pa mi se desava da me tako banuju sa nekih foruma zbog 2 accounta sa iste adrese, browser igrice ni ne mozemo zajedno da igramo, kao i ostale igrice koje idu preko multiplayera! Moje pitanje je, da li je moguce nekako promeniti te adrese da nam ne budu iste!
Inache, interne adrese su nam ralicite naravno, nema konflikta!

Drugi problem:
Skoro sam pokusao da na isti nachin preko neta igram sa bratom Stronghold, ali naravno nie moglo ni na koji nacin zato jer su nam te adrese iste, pa sam pokusao da povezem direktno ta 2 kompa preko etherneta na sledeci nachin! Samo sam izvadio internet UTP kabl iz ethernet ulaza na bratov komp i u isti ubacio UTP kabl koji ide iz mog etherneta, ali nista! Sistem me nie pitao ni za kakva podesavanja i mrezu je opisivao kao nedefinisanu! Kada bih ukucao u CMD-u ipconfig, dobio bi 2 ip adrese sto sam ja prepoznao kao moju i njegovu i kao da su racunari povezani! Ali nista, nisam uspeo da povezem ni na taj nacin!

Malo je opsirniji text, ali se nadam da ce neko odvojiti desetinu minuta i pomoci mi u vezi ovih problem!
Hvala u napred!
NinoJovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 12:38   #2
bofi
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 151
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze

Prvi problem: ne.

Drugi problem: nabavi ukrsten kabl.
bofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test Drive Unlimited .:GoRaNStEin:. Simulacije vožnje 534 27.4.2013 23:53
Pitanje u vezi LAN-a Prief Lirator Komunikacioni uređaji i umrežavanje 19 11.1.2012 9:30
Pitanje u vezi ADSL rekonekcije tj restartovanja Filipenko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 12.11.2009 1:38
Pitanje u vezi s procesorom Prief Lirator Osnovne komponente 11 14.4.2008 19:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com