Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2010, 15:52   #1
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Crkla matična

Crkla mi sinoc maticna iz profila usled groma.
Samo odjednom udario grom i kompjuter se ugasio,a crklo mi je takodje i huawei mt 882 modem.
Sad znam da garancija ne podleze usled udara groma,ali da li vredi lagati i reci da je crkla sama od sebe?

jel ima neko ko bi opravio maticnu?

jel mogu da se obratim ovlascenom servisu za biostar maticne pa da mi oni oprave plocu?

ne znam ni koliko se krecu cene opravke i jel uopste moguca opravka?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 16:12   #2
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Crkla maticna

Najbolje resenje:
Sacekaj neki dan, da ne nosis odma' posle nevremena, jer moze biti sumnjivo, a kad ondeses pravis se lud, dakle ne znas kako je crkla, od jednom prestalo da radi, bla bla, ne kosta nista, i nikako ne priznajes nista...
Meni tako dali novu MSI K7N2 (cak sta vise, deluxe varijantu umesto obicne, jer je nije bilo u datom momentu).
A opravka je moguca, zavisi sta joj fali. Ja imam druga koji se bavi elektronikom i koji je prelemljivao x komponenti u zivotu (a i nemam cime sam i da hocu) i njemu nosim sve sto je mrtvo, naravno, ako nema garancije. Samo, nikad ne znas sta ce se desiti, tako da je najbolje da se oprostis od ploce pre nego sto je neko cacka, da bi lakse podneo ako ne proradi .
Zaobisao bih vecinu kompjuterskih servisa, njima je lemilica bliska k'o meni kvantna fizika.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2010, 16:17   #3
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Crkla maticna

Okej,sacekacu par dana,pa cu negde u sredu nazvati brojeve sa garantnog lista i prijaviti.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 15:29   #4
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Crkla maticna

ja ipak zvao odmah u ponedeljak i prijavio.
ploca je kupljena u T*T firmi.
nisu ni pitali sta se desilo,vec samo gde je kupljena.
ja im objasnim,nisam prvi vlasnik,vec sam kupio na netu preko jednog foruma od nekog coveka i zena mi kaze,nazvacu za 5 minuta.

kad zove ona i kaze,evo mozes poslati plocu na tu i tu adresu,to je adresa forum racunari,oni imaju servis pa ce ti to srediti. (ja nju skontao kao imaju zajednicki servis ili sta vec)

i ok,ja posaljem u utorak,stigne njima danas ploca,kad me zove covek i pita,sta si ti nama poslao ovu plocu?

ja lepo objasnim,zvao sam broj firme sa garantnog lista gde je kupljena ploca,javila se zena i rekla da posaljem vama.
i tu smo se prepirali jedno 5 minuta i na kraju ja njima kazem,izdiktirajte mi opet taj broj firme gde je kupljena ploca da ih nazovem,posto nije kod mene list,pa da vidim sta se desilo.

i ja nazovem,objasnim sve,ploca je kupljena kod vas u T*T firmi,tako stoji na fiskalnom i garantnom listu,a zena mi kaze,zar niste rekli da stoji forum racunari ?

ja kazem,ma ne,nisam to ni rekao,vec sam rekao da sam je kupio kao drugi vlasnik preko foruma,kao internet zajednice za dopisivanje.

i ona kao,jao izvini,ja sam te pogresno razumela.

i sad cekam da stigne ploca nazad,pa opet saljem njima u bg na njihovu adresu.

citava zbrka zbog imena forum,nisam trebao ni spominjati tu rec,a nisam ni znao da postoji i ime takve firme.

em sam pukao 500 dinara zbog setanja ploce tamo vamo,pa sad opet kad im budem slao ima da puknem jos 250,pa kad se bude vracala nazad za jedno 10-20 dana jos 250,ali jbg.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 15:58   #5
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Crkla maticna

Ma kuliraj, jes' da si pukao pare za slanje, ali ja redovno kod mene u servisu menjam komponente pocrkale usled udara groma / lošeg naponea i nemam problema kasnije sa veleprodajama, tako da ne bi trebalo da bude ikakvih problema. Doduše, ako postoji neko vidljivo fizičko oštećenje na ploči onda su male šanse, ali ako se ništa ne vidi, skoro da ne postoji način da se utvrdi kako je ploča crkla.
Daklen, pošalji i uživaj (čitaj: ćuti i keHjaj )
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 14:38   #6
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Crkla matična

javili su mi da ne mogu uvaziti garanciju jer je plocu spalio grom,odnosno ima vidljiva fizicka ostecenja.

Poslednja ispravka: Freško (12.7.2010 u 22:00) Razlog: izbačen oglas
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 22:30   #7
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Crkla matična

Aj ako ti nije problem (i mucno) slikaj maticnu plocu pa okaci.. Mozda bi i mogao da izvrdas nesto sa njom
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 23:04   #8
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Crkla matična

Mene interesuje jedna stvar,ako je bio udar groma,kako znas da ti je crkla samo maticna? Zar nebi trebalo da povuce prvo napajanje,pa graficku,plocu,memoriju,procesor???
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2010, 23:48   #9
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Crkla matična

Zasto bi to bio slucaj? Dovoljno je da ti je nakacen ADSL ruter na integrisani ethernet kontroler, i to ce ti prvo stradati kad opali grom. Telefonske linije predstavljaju cak i vecu opasnost nego el. distribuciona mreza.

Uopste nema pravila sta ce izgoreti kao posledica udara groma.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 2:40   #10
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Crkla matična

Zaista nema pravila ni koji ce od racunara (ako ih ima vise) stradati i sta ce na njima izgoreti kada udari grom.
Meni su u igraonici tako stradala 3 od 11 racunara iako su skoro svi bili upaljeni. Na glavnom racunaru je srecom otisla samo TV kartica, a na zadnja dva su otisle maticne ploce. Na jednom od ta dva je bio povezan Telekomov Huawei 882 modem/ruter koji je takodje pregoreo.
Kasnije sam utvrdio da je na jos jednom racunaru otisla integrisana mrezna kartica, a da steta bude veca kuci su mi stradala dva LG televizora koji nisu ni bili upaljeni, ali je zato EI televizor (iz 2000-te) preziveo udar groma .
Meni su uvazili garanciju i naravno nisam im nista rekao a ni mnogo cekao da prijavim kvar.
Ruku na srce firma nije iz mog grada ali cisto sumnjam da nisu ustanovili da je u pitanju strujni udar. A i napravio sam im pazar od 5500 evra tako da mozda je i to presudilo, djavo ce ga znati.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 6:42   #11
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Crkla matična

ploca bi trebala danas da stigne,a imam los telefon i bice mutna slika.

ja sam primetio ostecenje na zadnjem delu ploce tamo kod procesora,ima kao sitna ogrebotina.

crkla je samo maticna,jer sam ove ostale stvari koje sam mogao isprobao,hdd,napajanje,grafa,ostaje jos ram i cpu i zvucna.

spalio mi je i adsl,ali to su mi zamenuli.

nadam se samo da nije i ovo ostalo pocrkalo,mada ja mislim da nije.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 6:52   #12
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Crkla matična

Hm.. Na koju foru je onda serviser odredio "dijagnozu"? Gledanje u pasulj vise nije efektivno,a Milan Tarot je poceo posteno da naplacuje.. No,ajd' da se uozbiljim.. Maticna je mogla da zavrsi tako i bez udara groma..
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Matična pišti i vrišti veseliburek Kvarovi 3 12.4.2010 23:49
Crkla ploca, sta za zamjenu? goranagf ŠDK - Osnovne komponente 4 24.3.2010 18:00
Matična ploča tj. čipset bruji? Upitnik Osnovne komponente 14 16.1.2010 12:32
Matična ploča Mr.Deeds ŠDK - Osnovne komponente 22 16.2.2009 19:31
Crkla matična - verovatno Win32 Kvarovi 2 24.12.2008 2:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com