Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2022, 5:57   #1
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Pozdrav svima,
uzeo sam ovaj telefon pre 4-5 dana i stvarno je odlican, nijednu zamerku sem problema sa hotspotom mu nisam nasao.
Naime, to mi je jako bitna stavka i zbog nje sam i uzeo paket sa vise interneta(delim sebi na sekundarni telefon, neke racunare, poznanicima itd...). problem je to sto nakon 5-10min povezani uredjaji ostanu bez interneta(povezani sa punim signalom ali interneta nema) dok na xiaomi-ju internet radi najnormalnije. I internet se ne vraca dok se sve ne otkaci, ugasi hotspot i ponovo upali... sve u podesavanjima sam pregledao, sva ogranicenja iskljucio, probao 2,4 GHz i 5 GHz, svakakve bezbednosne zastite palio- gasio i nista ne pomaze. Jednostavno se na telefonu/racunaru koji prima sa njega signal pojavi znak uzvicnika i interneta nema dok na istom internet radi bez greske.

Da li je neko imao slican problem i ima ideju kako da ga resim, sta da pokusam? Telefon je stvarno savrsen i stvarno mi je zao da ga se odricem zbog jedne ali tako bitne stavke(navikao sam tu opciju i nikad ni sa jednim telefonom, bez obzira kog cenovnog ranga, nisam imao takav problem)?
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2022, 8:00   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

neko se isto žalio ovde da mu ne radi deljenje interneta sa telefona, ako je to isto to, provajder ograničava koliko može da se deli internet piše ti u ugovoru
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Milos96 (6.12.2022)
Stara 6.12.2022, 9:50   #3
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Provajder je yettel, iliti bivsi telenor kod kog sam godinama unazad, i broj je isti koji je savrseno radio na prethodnom samusngu A21s, pre njega, na samsungu A7, pre toga lenovu K6 Note. Nikad ovakav problem sa deljenjm interneta nisam imao. Nemam ugovor pri ruci, u drugom mi je gradu. Bas cu iscimati moje da mi uslkaju detaljno, hvala na odgovoru. Ukoliko se ispsotavi da je to u pitanju prekid sto pre sledi.


Cimanje mi je veliko da isprobam istu karticu opet u starim telefonima jer viber i whatsapp momentalno puknu pa ponovo restor, cekanje, blabla... ali i to je krajnja opcija da se utvrdi da li je do provajdera ili telefona. Mada ako je minutski/gigabajtski ograniceno ne bi trebalod a nakon odspajanja i ponovnog spajaja sve prroadi pa radi narednih 5 ili 15min(nebitno).


Paket je inace total 40.
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2022, 1:28   #4
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Ovo je 99%

U podešavanjima udji u bateriju pa opet podešavanja (ključ u gornjem desnom ćošku) i tu imaš opcije kao na ss-u ova prva koja isključuje podatke posle x minuta kada je telefon zaključan je verovatno problem.

Ne da mi da uploadujem ss ***** od xiaomija jer sam isključio miui optimisation.

U svakom slučaju ideš settings>battery and performance I u gornjem desnom ćošku stoji kao saraf ideš na njega i prva opcija "Turn off mobile data when device is locked" postavi na Never, kod mene je note 9 pro ali bi trebalo da su ista podešavanja.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shonee na korisnoj poruci:
Milos96 (7.12.2022)
Stara 7.12.2022, 15:09   #5
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Hvala, ali i to je iskljuceno. Kazem, kad veza tako pukne ja njega upalim, surfujem, brzina je super, sve radi, ali na telefonu ili racunaru koji prikacen interneta jednostavno nema dok se sve ne resetuje. I opet pukne nekad za 5 nekad 15min, retko kad istera vise od toga, dok na samom xiaomi-ju radi sve perfektno.






Kod mene je na srpskom, ali to je to.
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2022, 20:31   #6
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Update: Citam da su neki imali problem nakon azuriranja sistema i da je factory reset to resio. Uradio, sve isto.
Zvao za svaki slucaj yettel podrsku, kazu oni svojim korisnicima nista ne ogranicavaju, tako da do njih nije.
Od muke sam prosetao do dva servisa, niko ne zna sta je problem niti hoce da se bakce s tim, kazu vidi citaj forume, uporedi s nekim ko ima isti itd...



Da se poigram jos malo i ako ne uspem da resim u oglase ce on blago meni, sta drugo.
Eventualno ne znam da li bi downgrade na android 11 mozda pomogao?
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2022, 0:39   #7
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Probaj hotspot preko USB-a, tj. USB tethering. Ako tu nemas problema onda je problem najverovatnije do wifi cipa/drajvera kada radi u modu hotspota. Mozda mozes da pokusas downgrade na 11 ali ako ides na oficijelni, msm da ce ti automatski stici update na 12 tako da jedino neki custom rom ali i oni imaju svakojake drajvere gde neke stvari znaju delimicno da rade.
U principu sam si sebi odgovorio, ako nece da radi, na oglase, nemoj da ga zalis, uzeces neki podjednako dobar telefon gde ces biti zadovoljan.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
Milos96 (10.12.2022)
Stara 11.12.2022, 17:03   #8
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Ako i posle vraćanja na fabricka ne radi onda je možda do softvera za tvoj model konkretno nema da se nađe na netu, ali su više puta pokvarili funkcionalnost hotspot-a, tako da ako si odradio update probaj downgrade ako je moguće uopšte, trebalo bi da je izašao sa A11, i onda posle samo isključi automatsko nadogradjivanje i ignoriši, ne verujem da je hardverski problem jer onda verovatno ne bi nikako radilo, ili je do yettela i lazu jer ako ti i dalje imaš signal i stoji ti uzvicnik to znači da nema konekcije sa provajderom a hotspot radi, da li ti je pre radilo normalno na tom telefonu, ako da onda se seti da li si radio update, ako imaš mogućnost ubaci drugu karticu i probaj njen internet da podeliš.

Zbog ovakvih problema nikad više xiaomi neću kupiti, oni i njihov softver sve nove stvari dobijaju samo kineski rom-ovi a svi ostali dobijaju samo bagove i minimalne vizuelne izmene.

Ako je telefon kupljen skoro kao što kažeš onda nosi na reklamaciju ili neka popravljaju.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shonee na korisnoj poruci:
Milos96 (13.12.2022)
Stara 11.12.2022, 17:06   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

može da proba i u drugi telefon da proveri da li je do provajdera, a xiaomi sam gledao skoro jer je prethodni telefon bio ista marka ali nisu mi bili najpovoljniji tj uzeo sam motorolu, nekad su se probili niskim cenama a sad ok imaju ponudu ali ne bih ih nešto izdvajao od ostalih marki da nude nešto više a da to i ne košta..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Milos96 (13.12.2022)
Stara 13.12.2022, 17:25   #10
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Odnet upravo na reklamaciju pa... sad ce biti sta ce biti. Ne bi trebalo da ga zadrze vise od nedelju dana Hvala ljudi svima, izvesticu kad stigne da li je problem resen i kako(ako uopste daju neki izvestaj).
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2022, 23:22   #11
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

"može da proba i u drugi telefon da proveri da li je do provajdera"


Ehh da, i to je skinuto sa liste, moja kartica u starom samsungu A7 radi kao sto je i nekad radila. Prvo sam ukljucio hotspot kad sam stari predao i totalno zaboravio(imam kucni), sad vidim prikljucen je racunar i dalje i stucnulo nista nije. Sa saomijem je bilo nekad 2-3 sata ne zeza, pa zaredja na 10min sa pucanjem i manje, do te mere da kad mi najvise treba ne moze da sastavi 2min(doslo mi je da ga olupam o beton).
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2022, 8:00   #12
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Reklamacija je odbijena, oni su "detaljnim pregledom" utvrdili da je wifi i hotspot u redu, vratili ga na fabricka podesvanja(a navedeno je da je vracan na fabricka i problem je i dalje tu, imam izvestaj, jedno ispod drugo stoji, moja prilikom predaje da je vec vracan i problem je id alje tu, i njihova da su ga vratili).



Odmah sam nazvao servis koji je naveden(MOBIS-electronic servisni centar u Bulevara Mihajla Pupina 117). Odgovor "pa probajte ga vi, ako i dalje bude zezao vratite ga itd..." samo su ga pogledali, probali na kratko ocigledno, i vratili na fabricka podesavanja(sto sam naveo da sam radio i ja). Naravno, dok sam ga ja setovao(i odmah pustio da seruje mrezu mom kucnom racunaru je veza pukla nekoliko puta, ovog puta cak i bez kartice cisto da totalno iskljucim mogucnost SIMa s obzirom da ima mogucnost da prima wifi i salje ga dalje hotspotom). Brzina je puna na mom racunaru kao da sam ga direktno prikacio dok ne pukne i nema vise neta dok se ne restartuje hotspot. Opet sam probao sve moguce i nemoguce da procackam po podesavanjima, pa i da ukljucim ovog puta zastite, procene i ostale *****rije i tutnem svuda po 200gb... ma ne vredi, izdrzi on i po nekoliko sati, taman se obradujem "to je to" krene da puca na po par minuta sa "povezan bez interneta".


Ispizdio sam nacisto, idem da vidim dal moze da se zameni *****e(koje sam vec zavoelo i po svimd rugim stavkama na njega navikao) za nesto drugo il da vidim kome da se... pa cemo se terati do sudnjega dana ako treba. Hvala svima koji su pokusali da pomognu a ovom saomiju definitivno nema leka. Tako dobar telefon, a ****u sve zbog najosnovnije stvari, da covek ne pozeli da ikad vise pomisli na tu marku...
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2022, 23:40   #13
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 11 Pro - Hotspot problem

Samo da obavestim, problem je definitivno resen nakon nove zakrpe koja je izasla 22.decembra(ja sam je preuzeo 24.), od tad vise nema pucanja, a testirao sam ga... samo sto nisam ljude po ulici jurio sa "hocete li moj internet..." Spucao sam 40ak gb preko hotspota i satima u vise navrata nije gasen(dok je pucao ranije i na po 5-10min, sad nijednom), sto se mene tice test je prosao.
Sad sam ugasio sve auto abdejtove i ne pipam vise nista Inace je abdejtovan sa MIUI 13.0.1 na 13.0.2, bio je nesto veci, instalacija je potrajala, radio je sinhronizaciju aplikacija, trazio restart, i od tad je sve normalno kao i sa svim telefonima pre njega. Za dlaku da ga otpisem... hvala svima na pomoci i pozdrav!
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milos96 na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (31.12.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xiaomi Mi Note 10 Lite wifi problem Borko Motorko Aparati i oprema 10 23.2.2021 7:48
Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Image persistence (privremen Burn-in) Aleksandar Djurovic Aparati i oprema 13 13.8.2019 0:46
Xiaomi note 5 3/32 ili Xiaomi Redmi S2 4/64 zemljanin Aparati i oprema 53 15.5.2019 16:55
[Mobilni telefon] Xiaomi redmi 5 tref Opisi, recenzije i testovi 20 24.8.2018 21:06
Xiaomi Redmi Note2 vs Meizu M2 Note talicni67 Aparati i oprema 1 12.3.2016 2:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com