Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2019, 11:31   #21
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom VA > IPS-oliki za video reprodukciju

Pozdrav.

IPS i gledanje videa ne idu zajedno. VA paneli su superiorni za to. Na osnovu poruke bi kupio 27“ 1080p 60-75 Hz model, tako? Koju grafičku kartu imaš?

Pročitaj moju poruku ovde.

Najbolje opcije su ti:
1) BenQ EW277HDR (AMVA+). Cena mu je od 25k.
2) Philips E Line 278E8QJAB (SVA). Ima ga na stanju za 28k u velikom maloprodajnom lancu tehnike. Cela tema posvećena modelu gde sam objasnio sve u vezi VA panela.
https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105730

Ako bi baš IPS-oliki model, mogu ti otkucati u narednoj poruci.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2019, 15:02   #22
Marko_82
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Trenutno imam GTX 750 ti ali cu uskoro preci na ili RX 580 ili na RTX 2060 ukoliko mi budzet dozvoli.Trenutno imam monitor Philips 220e ,1080p,koji je star ali jos uvek radi odlicno,medjutim ipak je vreme za nesto novo.Inace uglavnom surfujem i igram igre povremeno,filmove gledam ponekad ali vrlo retko.IPS sam izabrao jer mi se dopada kakvu sliku ima ali cu pogledati i tvoj savet i linkove u vezi VA panela.LG sam naveo jer sam generalno zadovoljan njima kao brendom i imam jako dobra iskustva.Napisao sam 27" kao neku zelju ali ukoliko je to preveliko za 1080p ona moze i 24"...dakle pre svega igre i survovanje filmovi redje jer za to sada imam 4k tv a naveo sam ih da bi imali uvid sveobuhvatno za sta koristim pc.

Poslednja ispravka: Marko_82 (11.3.2019 u 15:15)
Marko_82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2019, 17:13   #23
Marko_82
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Philips model koji je iznad ponudjen je odlican i ja bi ga uzeo jer je izuzetan ali jedini problem je taj sto taj lanac nema u mom gradu,samo radnje sa pocetnim slovima G,E i W dolaze u obzir zbog odlozenog placanja,ukoliko postoji neki model koji je njegov naslednik a da ga ima u pomenutim radnjama moze. Procitao sam i tekst koji mi je iznad linkovan tako da sam odlucio da uzmem monitor sa VA panelom i zamolio bi za savet koji jos model moze doci u opticaju pored gore 2 navedena.Hvala

Poslednja ispravka: Marko_82 (11.3.2019 u 19:39)
Marko_82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 12:20   #24
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Otkucao si dosta novih i bitnih detalja. Moj savet je pošto su ti igre bitne da bi bilo jako dobro da se kupi model koji ima VESA AdaptiveSync – to znači da podržava i FreeSync
i G-Sync Compatible tako da koju god grafičku karticu kupiš u budućnosti bi imao varijabilno frekvenciju osvežavanja. Ogromna je razlika u igrama sa i bez istoga.

1080p na 27“ je sasvim u redu ako sediš na udaljenosti od 60-70 cm. Može i bliže, ali svako od nas različito doživljava piksele. Meni lično ne smeta.

Pošto samo te tri prodavnice dolaze u obzir zbog načina plaćanja, to drastično menja situaciju po pitanju ponude. Nažalost, taj Philips nema VA alternativu :/ – naslednik postoji,
ali ne u Srbiji, a i svakako je lošiji.

Možda ako ti je blizu neko mesto gde ima T pa da odeš i kupiš tamo?

U svakom slučaju, kasnije u toku dana ću ti otkucati IPS-olike alternative jer moram da pogledam šta imaju u ponudi te tri prodavnice.

Što se tiče marki, to kod monitora nema veze – konkretno, LG Electronics ima nekoliko odličnih (najboljih) modela, ali i najgore. Sve zavisi od konkretnog modela.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Marko_82 (12.3.2019)
Stara 12.3.2019, 12:39   #25
Marko_82
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Iskreno privukli su me i Iiyama monitori ali nemaju FreeSync a TN paneli ,koji ga imaju me uopste ne privlace.Igram igre ali kazem povremeno jer ipak imam i porodicu i radim pa je i vremena malo...dakle kompjuter za zabavu koristim,surfovanje, YT, igre 2 do 3 sata 3 puta nedeljno i to je to.Vidim i da je taj FreeSync nesto sto svi preporucuju, ja ga nikad nisam koristio, meni je za igre uvek bilo bitno da li cu moci da ih pokrenem ostalo je samo +, ja sam iz vremena Commodore 64.
Marko_82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 13:58   #26
dr4gyB
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 3
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Pozdrav.

Ako smem da se uključim u temu jer sam i sam u procesu nabavke monitora. Izbor mi se suzio na par modela s tim da još uvek nisam siguran da li želim 144hz model ili je 75hz freesync model sasvim dovoljan. Elem, zahvaljujući Duke-u i njegovim opsežnim i jako korisnim pisanijem na raznim ŠDK postovima odlučih se da su modeli koji bi mi odgovarali:

1) BenQ EW277HDR (AMVA+). (nema Freesync inače bi bez razmišljanja uzeo njega)
2) Philips E Line 278E8QJAB] (SVA). Ima ga na stanju za 28k-Fsync range 48-76.
3) Samsung C27F390FHU (SVA). Isti panel kao Philips,isti Fsync range, malko jeftiniji...bolji od Philipsa? manji backlight bleed?
4) AOC C27G1 - nema ga kod nas (veliki znak pitanja jer nisam siguran koliko je pametno uzimati na KP), 144hz (futureproof), 280 ojra na KP.

Moje pitanje je da li uzeti AOC-a (kakva su iskustva sa nabavkom preko "mađara", garancija?) ili se zadovoljiti sa jednim od 2 monitora sa 76hz freesync opsegom (i kojim konkretno, Duče)? Da li je Samsung f390 bolji od tog Philipsa? Ja od bržih igrica igram samo WOT trenutno a i nisam neki fps igrač tako da je pitanje da li mi 144hz zaista treba?

Hvala unapred na pomoći i izvin'te me na malo konfuznom postu, nisam hteo da razglabam previše

P.S. Ovo mi je prvi post (hvala, hvala ) pa ako sam napravio grešku jer sam ovako upao na temu slobodno me ispravite.
dr4gyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 15:08   #27
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom IPS

@Marko_82

Što se tiče IPS-olikih modela, postoji nekoliko opcija, otkucaću ti najbolju. Navedeni model ima FreeSync (pošto ima samo HDMI ulaz, a ne i DisplayPort) tako da u budućnosti ćeš
trebati da kupiš Radeon grafičku karticu da bi mogao iskoristiti, ali zaista vredi.

Dell SE2717H (AH-IPS) (FreeSync (48-75 Hz))

Cena mu je 20k (u G) sa 3 god. garancije. Pre godinu dana su bar dva člana foruma kupili taj model na osnovu moje preporuke i oba su zadovoljna. Više pročitaj na ovoj stranici.

Za model postoji kalibracija, tako da se slika lako „ispegla“ da bude skoro po sRGB standardu.

Ako imaš neko pitanje da se nešto pojasni, pitaj.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
dr4gyB (12.3.2019), Marko_82 (12.3.2019)
Stara 12.3.2019, 15:10   #28
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

@dr4gyB

Ma kucaj ovde, nema veze .

Otkako Nvidia podržava VESA AdaptiveSync, treba razlikovati FreeSync od AdaptiveSync modela (nikako da otkucam poruku o tome :/):
1) Ako je monitor FreeSync i ima samo HDMI ulaz, onda je FreeSync i radi samo sa odgovarajućom Radeon grafičkom.
2) Ako je monitor FreeSync, ali ima i DisplayPort ulaz, onda je AdaptiveSync. Dakle, podržava i FreeSync i G-Sync Compatible za odgovarajuće GeForce grafičke (od GTX 1050 pa naviše),
mada ne znači da će baš svaki AdaptiveSync monitor raditi u G-Sync Compatible modu (u teoriji da, ali u praksi ne).

I ja bih bio kupio BenQ EW277HDR da ima FreeSync, ali nema :/…

Samsung C27F390 precrtaj iz razmatranja, taj model nema šta da traži pored mog (Philips 278E8). Jedino što ima VESA rupe i bolje uglove gledanja; po svemu ostalom je Philips
superioran. To što imaju iste panele ne znači puno, pošto je TPV (AOC i Philips marke) pravi proizvođač monitora (proizvode i za ASUS i BenQ, to je ono što znam) plus proizvode
WLED poz. osvetljenje, dakle nisu kupci gotove robe pa lepe svoju marku već su pravi OEM.

Otkucaj za šta ti treba monitor, tj. primarna namena? Dakle, pored WOT-a, da li npr. gledaš video?

Nema koristi od VA modela ako se ne koristi u mraku ili još bolje sa LED 6500k sijalicom iza i to za video reprodukciju i za igre koje su tamne/mračne ili imaju velike razlike u kontrastu.

U protivnom i gore navedeni Dell SE2717H ili skuplji HP 27f će završiti posao.

144 Hz jedino vredi ako si kompetitavn (tvrdokorni) igrač ili igraš za novce. Ako igraš ovako, onda i ne baš. I naveo si da ne igraš FPS igre, a one (uz vožnje) su glavni profiteri od
osvežavanja na 144 Hz.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
dr4gyB (12.3.2019)
Stara 12.3.2019, 15:46   #29
Marko_82
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Taj Dell sam ja i pomenuo u svom prvom postu jer sam za njega procitao jako dobre recenzije, takodje ga i jedan poznati recenzent na YT preporucuje, a i kolega ga ima i jako je zadovoljan...e sad veliku pometnju su mi napravili VA paneli pa sam u nedoumici sta da radim tako da ce moja odluka biti da probam da kupim Philips a ako ne mogu onda cu Dell.
Marko_82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 15:47   #30
dr4gyB
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 3
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Hvala Duče,

Ja dosta vremena provodim pored monitora (pwm /flicker free), imam rx 580 i nameravam da ostanem na amd-u ako budem radio upgrade (DP nije neophodan), soba mi nije previše svetla(VA panel friendy)...najviše vremena trošim na yt, filmove i igranje - mostly WOT al od skoro kako sam sastavio bolju konfiguraciju nameravam da počnem da igram i dosta avantura koje sam propustio zbog loše konfiguracije jer nisam želeo da se "mučim"
Mišljenja sam da mi 75hz FSync monitor odgovara pa sam zato i hteo da te priupitam za mišljenje u vezi sa dilemom između Samsunga i Philipsa. Bio sam se odlučio da uzmem odlični Benq 277hdr (PCMonitors ga je baš nahvalio) ali kad sam video adaptive sync na delu kod prijatelja odustao sam od kupovine jer je razlika primetna. Doduše, bio je gsync monitor i 144hz but still...
Odlučio sam se za VA panel zbog yt, filmova...a 27 incha dijagonala je prava jer sedim na nekih 1m od monitora. Dosta vremena sam razmišljao oko veličine monitora ( lc24f390/c24g1) ali opet me je moj trusted friend uverio da je bolje da uzmem veći - čovek ima LG 32GK850G-B (f bustard!)
Dakle, izgleda da ćemo biti monitor buddies Jedino me brine backlight bleed, pročitah tvoj savet za 6500k led sijalicu i online poručivanje zbog mogućnosti da monitor vratim u roku od 14 dana (vraćaju li novac u tom slučaju ili uzimaš drugi/drugi model i sl). Ili,here we go again, uzeti Dell SE2717H koji se dobro pokazao i dosta je jeftiniji trenutno i konačno završiti sa ovom "agonijom"?

Poslednja ispravka: dr4gyB (12.3.2019 u 16:19)
dr4gyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 20:33   #31
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

@Marko_82

Totalno sam prevideo da si naveo Dell SE2717H u prvoj poruci , sam se koncentrisao da bi kupio monitor primarno za gledanje videa pa sam ga bio precrtao.

Dakle, ako možeš kupiti Philips E Line 278E8QJAB, ako ne, onda Dell SE2717H.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2019, 20:35   #32
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Re: Savet za monitor!!

@dr4gyB

Ako bi koristio monitor na 1m, 24“ je malo za 1080p. 27“ na 1m je idealna daljina za 1920x1080. Sa te daljine gledam video (satelitska TV, filmovi, anime i tako to) kada sam u fotelji .

Što se tiče LG 32GK850-G, pročitaj moju poruku. Svaka čast na kupovini, skup model, ali visoka cena je opravdana .

Za vraćanje robe, možeš tražiti da ti pošalju ponovo isti model ili neki drugi (uz razliku u ceni) ili tražiš novce nazad.

Za LED poz. osvetljenje ti je lutrija sam kucao iks puta, na žalost, pošto sam objasnio da je u pitanju zakrivljen panel. Jeste, VA paneli imaju puno manje problema nego IPS-oliki, ali to
važi za ravne (AMVA+ i S-MVA), ovi SVA zakrivljeni su skloniji tome zbog načina kako se proizvodi ekran ili se kasnije oštete u logistici (puno su osetljiviji).
Ako si pročitao moju temu o monitoru, moj primerak nema idealno WLED poz. osvetljenje, ali kada se obori osvetljenost i stavi LED sijalica iza panela, to je zaista minimalno i u 90% sce-
narija je nevidljivo plus se dobije poprilično bolji prikaz zbog tzv. iluzije kontrasta. To što se u proseku u jednom od ~10 filmova pojave malo oblaci (i to samo u određenim scenama), nije
bilo vredno toga da se monitor vrati i onda ponovo igra lutrija.
Ni u jednoj igri koja je mračna i tamna taj problem ne postoji (Left 4 Dead 2, Killing Floor 2, Hard Reset, Shadow Warrior, EDF 4.1, Terraria, SoSE: Rebellion, Batman Arkham igre i sl.).
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
dr4gyB (12.3.2019)
Stara 14.3.2019, 14:55   #33
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Uzevši u obzir lutriju sa panelima koja koliko vidim ne zaobilazi ni zakrivljene VA monitore nabavka skupljih modela od "preko" i nije bas preporučljiva, konkretno Samsung LC27HG70 ?
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 10:19   #34
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Nažalost, tako je.

Taj konkretno model (Samsung C27HG70) je dosta testiran i QD LED poz. osvetljenje varira od loše do odlično, dakle od slučaja do slučaja (lutrija).

Kod zakrivljenih SVA i AMVA3 panela nije loše kao što uopšteno pogađa IPS-olike modele, ali nije ni odlično kao što je uopšteno kod ravnih AMVA+ i S-MVA panela.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Mocko (15.3.2019)
Stara 15.3.2019, 12:03   #35
Marko_82
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

@DukeofSerbia

kakvo ti je misljenje o ovom modelu

https://www.lg.com/rs/monitori/lg-24MP59G

u jednoj radnji su mi ga preporucivali a i vidim korisnici su zadovoljni ?
Marko_82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 13:17   #36
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Re: Savet za monitor!!

LG 24MP59G-P (AH-IPS) je profesionalno testiran i sasvim je u redu model u klasi 24“ 1080p 60-75 Hz. Nije za izbegavanje i može se preporučiti (dodao sam ga na moju internu
listu preporučenih modela), ali nije najbolji.
AOC 24V2Q je najbolji IPS-oliki model (vidim da ga ponovo ima na stanju), ali LG ima jednu prednost, a to je veći VRR* opseg (40-75 naspram 48-75 Hz) tako da je nešto bolji
za igre (overdrajv im je sličan), ali AOC ima bolji prikaz slike zato što ima najnoviji (poslednje generacije) AH-IPS „Neo Blade“ panel.

Oba modela su AdaptiveSync tako da se mogu koristiti odgovarajuće i Radeon i GeForce grafičke kartice za VRR*.

*VRR = varijabilna frekvencija osvežavanja.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Marko_82 (15.3.2019)
Stara 15.3.2019, 13:46   #37
Marko_82
Novi član
 
Član od: 8.3.2019.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

Taj Neo Blade III sam primetio i na ovom modelu:

https://www.lg.com/rs/monitori/lg-27MP89HM-S

za koji sam pitao u svom prvom postu ali nisam naisao na neke recenzije o tom modelu na netu, a iskreno dopao mi se njegov izgled bez ivica i plus ima belu boju.
Marko_82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 14:43   #38
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow LG Electronics modeli

Postoji izuzetno detaljan profesionalni test LG 27MP89HM-S modela i njega sam bio jednom zimus preporučio na onom drugom forumu, ali, postoji ogromno ALI, taj model jedino
preporučujem ako neko planira da ga stavi na VESA nosač (nažalost preporučeni, a i uopšteno modeli sa VESA rupama su jako retki) i to samo zato što nije bio dobavljiv jedan
Philipsov model. Drugi plus u odnosu na konkurenciju je ~99% sRGB pokrivenost boja (ko bi se bavio profesionalnim kritičkim radom sa bojama). Treći plus je širi FreeSync opseg
(40-75 Hz), ali od toga i nema koristi kad je overdrajv slabiji od direktne konkurencije

Cena po kojoj se prodaje je suluda (33k+!!!) i to je ogroman problem tj. bačen novac.

Dell SE2717H, HP 27f i Philips E Line 276E9QJAB su puno jeftiniji i uopšteno manje-više bolji modeli.

P. S.
Postoji test i LG 27MP59G-P, ali taj model nije za preporuku kao njegov manji (23,8“) „brat“.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 21:42   #39
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Savet za monitor!!

@DukeOfSerbia

Moze li ista da valja kod nas da se nadje 1440p/144hz sa podrskom za AdaptiveSync a da je relativno razumne cijene(400/500€). VA po mogucnosti ali iz ocaja moze i IPS.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2019, 12:32   #40
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow jedino XG32VQ

Postoji samo jedan 1440p 144 Hz model u tom cenovnom rangu i to je:
Dell S2719DGF (TN) (AdaptiveSync (40-155 Hz))

Štaviše i ako bi hteo da platiš više, izbor je ekstremno sužen. Sledeći izbor bi bio:
AOC AGON AG271QX (TN) (AdaptiveSync (30-144 Hz))

Kao što vidiš, TN modeli, a te 1440p 144 Hz ne preporučujem jer su lošiji od 1080p 144 Hz TN modela.

ASUS ROG Strix XG32VQ (SVA) (AdaptiveSync (48-144 Hz)) ti je najbolji izbor, ali mu je cena ~73k. Međutim, to mu je cena i preko u HU (620+ €) tako da je ovde sigurno bolja
kupovina plus 3 god. garancije.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji monitor da pazarim! 3nemy_ ŠDK - Ostale komponente 0 12.1.2013 14:06
Monitor Mi mesa boje Wace Kvarovi 8 12.8.2012 7:02
Dual Monitor system JoeX ŠDK - Grafika 12 12.7.2012 21:07
Savet za monitor 19"...? dallape ŠDK - Grafika 14 5.11.2009 0:46
Monitor za graficki dizajn (obradu fotografija) entrarkia ŠDK - Grafika 3 4.10.2009 11:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com