Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2019, 22:42   #21
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Halo Master Chief Collection

Dobra vest, iako se ja jos uvek ni Halo 2 nisam naterao da predjem. Kec je bio dobra igra, čak i izazovna, ali dizajn neprijatelja je nešto što mi vise smeta čak i od Library nivoa.

Ipak, previše je važan deo igračke istorije. Valjda ce tako i Gears of War jednom.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2019, 23:21   #22
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Svi na steamu me bombarduju ovom vešću dva dana... izgleda da samo ja ne kontam u čemu je fazon, nikad nisam igrao ni jednu Halo igru niti imam ikvakve emocije vezane za xbox i te naslove... Mislim razumem da se ljudi koji su to igrali u detinjstvu raduju al' ne kontam što su svi redom odlepili, jel' baš toliko ljudi imalo xbox ili sam ja nešto propustio?
Propustio si.
Pazi, o ovim igrama puno govori činjenica da se te igre drže i dan danas toliko dobro da originalni Halo koji je izašao 2001. izlazi u 2019. za PC - remasterovan samo grafički, ne i mehanički.

Naravno, sve ovo važi ako voliš 1) linearne 2) sandbox 3) fps rokačine i 4) space sci fi setting sa odgovarajućim loreom i pričom.

Halo 1 je doneo revoluciju sa sjajnim gamepad kontrolama i shoot/melee/grenades mehanikom, Halo 2 je gurao OG Xbox do limita sa grafikom, fizikom i interaktivnošću u sandboxu (i dan-danas je rasturanje Ghostova mitraljezom/raketom fantastično) kao i sjajnim multiplayerom. Halo 3 je bio kulminacija svega što je Bungie naučio sa prethodne dve igre.

Za ostale ne mogu da pričam jer ih nisam igrao ali originalna trilogija je svakako nešto vredno pažnje.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2019, 23:46   #23
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

https://www.youtube.com/watch?v=40LF5qxMwSE

Pogledati za neupućene.

Što se mene lično tiče, davne 2004. kad sam vidio u sada pokojnom HACKER-u najavu za dvicu i naslov "Ono što svi čekaju", sam skrinšot iz igre sa čuvenim Warthogom mi je bio već zagolicao maštu. Tad sam bio teški siromah i mogao sam po malčice da izdvojim ponekad u igraonicu, gdje je pored redova PS2-ica bio i jedan Xbox. Vidim ima originalni Halo, i kad je sjevnuo meni i krenuo onaj hor gotovo da sam mogao opipati da se radi o nečem vanserijskom.

Nažalost, kako sam svoje vrijeme igranja plaćao i bilo je vrlo ograničeno, morao sam preskakati cutscene. Za MasterChiefa nisam bio ni svjestan da priča, mislio sam da je jedan od onih tihih protagonista, ali sam se razuvjerio kad sam par godina kasnije probao port na kompu. Onda je i priča nakon odgledanih cutscena dobila više smisla... A i bez njih sam svakako uživao u igri, onako je dobila opet novi život, lol.

Taman što sam prešao kec na XB-u dođe taman i dvojka, opet uživancija, ali sam opet morao preskakati cutscene. I sjećam se kad sam upao u prvu misiju sa Arbiterom, mislim treća misija u samoj igri, i vidio dvojicu Elita kako trče ispred mene odmah refleksno bacih plasma granatu. Ovaj jedan se okrenu da vidi šta je, iskulira me i samo nastavi da trči... Onda pogledam nadole, a jedan od noviteta u nastavku je bio da su dodali i noge da se vide na modelu, vidim one njihove papke i skontam da igram kao Covenant… Ah, stara dobra vremena.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
filpan (12.8.2020)
Stara 14.3.2019, 0:31   #24
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Prvi Halo je Xbox launch title, izašao u jesen 2001. Za PC došao kao tri puta zahtevniji port 2003. godine.
Ne, nije bitno ko je prvi... Vec se igralo na i na PC
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 11:12   #25
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Šta mislite, kada će izaći Reach, a kad cela kolekcija? Moja prognoza je Reach do leta, pa kec do kraja godine, a onda u naredne dve godine dolaze dvojka, trojka, četvorka i ODST.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 11:48   #26
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Svi na steamu me bombarduju ovom vešću dva dana... izgleda da samo ja ne kontam u čemu je fazon, nikad nisam igrao ni jednu Halo igru niti imam ikvakve emocije vezane za xbox i te naslove... Mislim razumem da se ljudi koji su to igrali u detinjstvu raduju al' ne kontam što su svi redom odlepili, jel' baš toliko ljudi imalo xbox ili sam ja nešto propustio?
Ja igrao na PC-u kad je izašlo i svejedno ne kontam Razumem da je to bila do tada mehanički najbolja pucačina na konzolama uopšte (jer su sve pre toga bile živa patnja za igranje, sve dok koncept analognih pečurkica nije razrađen), a i ruku na srce SF okruženje u Halo-u je prilično korektno urađeno...

Međutim, posle Kvejka 2, Unreala (i UT) ili bilo koje druge pucačine urađene na Quake i Unreal endžinu, Halo na PC-u je čisto sa stanovišta mehanike delovao kao neslana šala. Podrazumevani FOV od 55 stepeni nasuprot tada uobičajenih 90 stepeni, kao da igram pod konstantnim zoom-om, bukvalno sam se osećao kao da me neko za*ebava.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Andross (14.3.2019), simke85 (15.3.2019)
Stara 14.3.2019, 16:43   #27
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Pa vidim i ja, to je

"legendarna igra koja je pojednostavila komande pucačina na gamepadu"
boli me znate šta za pucačine na gamepadu

"donela regen health"
aha, to je krivac za simplifikaciju pucačina u poslednjih 15 godina

"samo dva oružja i granate"
jer gamepad ima 3 dugmeta, al'... tastatura nema

"pucačine nisu imale priču pre Halo"
ček brate ko mene ovde zaj...


Lm, ajd' kad uđe u neki bandl, probaću verovatno da vidim tu spejs opera priču, al' ovako inače i dalje ne kontam, mora da je stvar u tome što sam ja u mladosti igrao NES/Genesis a ne Xbox.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Rockstar (14.3.2019), simke85 (15.3.2019)
Stara 14.3.2019, 17:23   #28
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

I ja sam u mladosti igrao SNES i Genesis, pa je Halo ostavio snazan utisak jer sam ga igrao u vreme kad je izasao. Ne vredi ti sad igrati, bice ti prosek, bolje zaobidji
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 17:38   #29
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Međutim, posle Kvejka 2, Unreala (i UT) ili bilo koje druge pucačine urađene na Quake i Unreal endžinu...
Nema smisla porediti Halo sa tim igrama realno... Rokanje u Halo je više taktički nego bilo šta drugo što se cele mehanike tiče i sjajno je kad se ukombinuje sa otvorenim nivoima i vozilima što igre koje su izlazile ~2001. baš i nisu nudile na taj način

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Lm, ajd' kad uđe u neki bandl, probaću verovatno da vidim tu spejs opera priču, al' ovako inače i dalje ne kontam, mora da je stvar u tome što sam ja u mladosti igrao NES/Genesis a ne Xbox.
Samo ti probaj pa prosudi sam. Nabroj sebi prvo sve šutere koje si igrao ~2001. pa sedi s tim očekivanjima i mindsetom da igraš Halo. Ja sam ga na PC-u igrao godinama, OG Xbox nisam video do skoro uživo tako da "konzolaška igra" argument ovde i ne pije baš vodu.

Halo je doneo shield regen a Half-Life je doneo hiperlinearnost i skriptovan gejmplej pa ga ne hejtujemo zbog toga. To što se kasnije neka mehanika zloupotrebljava do granice da negativno utiče na gejmplej ne znači da je inicijalno tako zamišljena.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 18:06   #30
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Pikao sam i ja Halo u to vreme pa mi nije bio neki vau, odigrao sam ga samo jednom, dok Hexen, Quake, UT, Serious Sam, HL odigram barem jednom godisnje.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 18:20   #31
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Pikao sam i ja Halo u to vreme pa mi nije bio neki vau, odigrao sam ga samo jednom, dok Serious Sam, .
Cek...2001 ili 2003...ti nisi imao ni 10god. Pa logicno da ti bio zanimljiviji Serious Sam od HALO
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 18:38   #32
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Pikao sam i ja Halo u to vreme pa mi nije bio neki vau, odigrao sam ga samo jednom, dok Hexen, Quake, UT, Serious Sam, HL odigram barem jednom godisnje.
Igrao sam i ja sve to i igram i dan danas ali radije se vratim Halou nego prvom HL-u zbog sandboxa koji nudi.
Igra je prosto zabavna na nivou gameplay loopa i mehanika koje nudi kroz sandbox okruženja i to je to, to je ključni faktor po meni.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 19:04   #33
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Cekajte ljudi jel vi to ozbiljno uporedjujete Quake, UT, SS sa Halo?
Jedina slicnost je to sto je FPS ostalo nebo i zemlja.
Uzmite ovu igru i predjite kampanje, promenice te misljenje 100%
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 22:12   #34
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Fora koja mi se sviđa kod MC kolekcije jeste što kod prve dvije igre samo na pritisak tastera prebacuje se između stare i nove grafike. Najviše se primjeti na onom močvarnom nivou koji je go ko ćela, i prepun vegetacije na remasterizovanoj grafici.




Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2019, 23:57   #35
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Igrao bih i staru grafiku...A ovo je i vise nego sto treba
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 0:37   #36
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Nikada mi nije bio jasan toliki hajp oko Haloa, narocito kada je izasao prvi deo. Meni je jos tada izgledao zastarelo i genericno narocito nakon sto sam odigrao skoro sve legendarne naslove pre toga: Half Life, No One Lives Forever, Return to castle Wolfenstein, Deus Ex, Quke 3, AVP, Kingpin, Soldier of Fortune, Unreal Turnament i ostali.

Na konzolama i mogu da razumem da je bio hit jer nije bilo kvalitetne pucacine u to vreme, ali na PC-u nije imao sta da trazi. Mozda da je izasao '97 pa da razumem.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
jonathan (16.3.2019), simke85 (15.3.2019), Wolverine (27.6.2023)
Stara 15.3.2019, 1:26   #37
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Nikada mi nije bio jasan toliki hajp oko Haloa, narocito kada je izasao prvi deo. Meni je jos tada izgledao zastarelo i genericno narocito nakon sto sam odigrao skoro sve legendarne naslove pre toga: Half Life, No One Lives Forever, Return to castle Wolfenstein, Deus Ex, Quke 3, AVP, Kingpin, Soldier of Fortune, Unreal Turnament i ostali.

Na konzolama i mogu da razumem da je bio hit jer nije bilo kvalitetne pucacine u to vreme, ali na PC-u nije imao sta da trazi. Mozda da je izasao '97 pa da razumem.
97, sad ga bas pretera.. Imao je podjedanko dobru grafiku kao i CoD iz 2003.. Ne znam da li se samo meni cini ili je grafika u Halo 2: Anniversary mnogo manje unapredjena, u odnosu sto je to uradjeno sa Halo: CE Anniversry? Razlika izmedju Halo-a iz 2001 i Halo-a iz 2010 je itekako primetna, dok za Halo 2 iz 2014 nemam takav utisak..
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 11:49   #38
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Meni je stvarno zao sto vam je HALO prosek, mozete i preskociti da je igrate, nece se Master Chief ljutiti... I razumeli smo da ne razumete odakle hajp...Ok! To je nebitna stvar sad totalno... Ono sto treba da vidimo kako i koliko promenila igra u odnosu na verzije koje smo igrali.. Mislim ako ste završili sa čudjenjem

Poslednja ispravka: Shonkas (15.3.2019 u 11:56)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2019, 17:42   #39
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
...Half Life, No One Lives Forever, Return to castle Wolfenstein, Deus Ex, Quke 3, AVP, Kingpin, Soldier of Fortune, Unreal Turnament i ostali.
Ali vi nastavljate sa besmislenim poređenjima... Nijedna od tih igara nema sandbox koji imaju Halo igre.
Mislim, Quake 3, alo bre MP-only turbo igra koja se pikala po igraonicama vs SP FPS sci fi space opera.

Ubi vas PC elitizam bez potrebe, verujte kad vam brat kaže da u svačijem srcu ima mesta i za više platformi i za više žanrova/podžanrova i za više igara.
A sad prestajem da se ubeđujem sa svima, baš sam se nahajpovao.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Wolverine (27.6.2023)
Stara 15.3.2019, 18:07   #40
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Halo Master Chief Collection

Bas to, skroz drugacije igre i nemaju veze sa vezom i ako je kvalitet nesporan i kod tih igara.

Meni, mozda sto sam malo stariji je to smesno prepucavanje izmedju "PC master race" i "Konzolasa". Moja generacija ako iskljucimo aparate su mahom igrala na tim konzolama i onda tamo oko 2000 mozda malo ranije vecina se orijentisala na PC zato sto je postalo koliko-toliko povoljno da se poseduje kompjuter.
Ali zato pre toga se pikala Amiga i C64 uglavnom
No dobro, ja mislim ipak i ponovicu da treba proci kampanje jer vredi.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo Infinite rendzer25 Akcione igre 139 12.5.2023 18:31
Master X Master Exia Mrežne igre 6 22.6.2017 10:57
Cooler Master Football Fever Contest (12. jun - 31. avgust) Thaedass Dešavanja i događaji 0 17.6.2010 17:54
Najiščekivanije igre 2009. ridiculus Konzole 63 10.10.2009 12:34
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com