Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2023, 21:53   #201
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Mogu da ti dam savet pa ti kako hoces...Ja sam da kazem za sada,a igrao sam jedno 2h bez prestanka problem resio tako sto sam limitirao fps....Stavio ga na recimo 45 u nvidia control panelu,parametre i ta njesra iskljucio dok se igram(konkretno mislim na msi AB) i igra radi pristojno...istina je da 45fps nije isto sto 60,75,pa na dalje,ali sav problem lezi u procesoru...Igra razvali procesor i onda gpu prakticno ne dobija sve sto treba..Zato dolazi do seckanja,lagovanja,trzanja...Zakljucavanjem fps smanjijes opterecenje na cpu jer nece morati da pumpa na maksimum da bi ispratio gpu,sto je nemoguce u ovoj igri,a dobices igrivost jer ce gpu biti bolje ispracen.....Ja probao pa upalilo..Videcemo dokle ce to trajati...Slicne su nam snage procesori,pa verujem da ce i kod tebe vredeti .Probaj ako nisi gadljiv na nizak fps.
Pazi, meni igra radi u 70fps, gpu cepa 97% dok je cpu na 15-20%, gledam u xbox game baru statistiku.

Meni je problem sto vizuelno i na misu igra ne izgleda i ne radi kao da je u 70fps.

Nisam gadljiv, probacu prvo patch novi kad izadje pa ako ne budu sredili stvar, probacu to ogranicenje fpsa
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2023, 22:05   #202
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Pazi, meni igra radi u 70fps, gpu cepa 97% dok je cpu na 15-20%, gledam u xbox game baru statistiku.

Meni je problem sto vizuelno i na misu igra ne izgleda i ne radi kao da je u 70fps.

Nisam gadljiv, probacu prvo patch novi kad izadje pa ako ne budu sredili stvar, probacu to ogranicenje fpsa
Druze i meni igra radi ako gledas na sirov fps i na ultra na 70,80fps pa cak i vise,ali dzabe kada je nestabilno,nefluidno i kada upravo to sto u milisekundi padne,a da ti i ne vidis okom u parametrima i pravi problem...Ne mora da CPU bude konstatno zakucan na 100% da bi bio ogranicavajuci faktor..Stigao je pec,pa cemo videti,a probaj i ovaj moj sistem.Mislim da se prakticno naviknes za 10 minuta i onda mozes lepo da se igras....Ja posle 10 minuta vise i nisam nesto razmisljao o fps...Ponese te atmosvera pa i zaboravis..Testirao sam ovo i sa dinamickom rezolucijom koju sam isto podigao na 1440p sto mu dodje kao nativna reza tvog procesora jer sam tim sistemom isto hteo da dodatno rasteretim procesor i takodje je imalo efekta.Probaj pa javi .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 0:42   #203
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.885
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

U pravu je saj, samo mislim da mozes na 60fps da namestis, ne moras na samo 45.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 2:49   #204
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
U pravu je saj, samo mislim da mozes na 60fps da namestis, ne moras na samo 45.
Pa vidi druze ovde je jednostavno stvar samo u cpu i ramu...Nista drugo...Sve nas zeza cpu..Onaj ko ima ekscentricno snazan procesor,a ne prosecan kao sto je moj odnosno od vecine prosecne gaming populacije,taj i nema problem..Naravno tu nema sta da se debatuje da je optimizacija ocajna i da je potpuno neopravdana zahtevnost,ali moj predlog moze da pomogne..Jos jedna vrlo bitna stvar...Ne preterivati sa detaljima.Ja igram na podrazumevanim podesavanjima kako mi je sama igra predlozila.Medium-high...Bukvalno kako je ona namestila,tako sam pustio jer svko cackanje me je vodilo samo u degradiranje stabilnosti fps...Cak i kad otkljucam fps,bar 80% igre mi je zakljucanih 75fps .Igra izgleda prelepo i tako,pa ne vidim potrebu za nekim,ekstra,mega,giga detaljima,sem ako ti nije vaznije da pise da je na maksimalnim detaljima,nego sama igra...Protezes se koliko mozes....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 6:06   #205
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.885
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Jasno sve, taman ta razlika i5 12400 vx amd 3600x
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 8:32   #206
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Pa vidi druze ovde je jednostavno stvar samo u cpu i ramu...Nista drugo...Sve nas zeza cpu..Onaj ko ima ekscentricno snazan procesor,a ne prosecan kao sto je moj odnosno od vecine prosecne gaming populacije,taj i nema problem..Naravno tu nema sta da se debatuje da je optimizacija ocajna i da je potpuno neopravdana zahtevnost,ali moj predlog moze da pomogne..Jos jedna vrlo bitna stvar...Ne preterivati sa detaljima.Ja igram na podrazumevanim podesavanjima kako mi je sama igra predlozila.Medium-high...Bukvalno kako je ona namestila,tako sam pustio jer svko cackanje me je vodilo samo u degradiranje stabilnosti fps...Cak i kad otkljucam fps,bar 80% igre mi je zakljucanih 75fps .Igra izgleda prelepo i tako,pa ne vidim potrebu za nekim,ekstra,mega,giga detaljima,sem ako ti nije vaznije da pise da je na maksimalnim detaljima,nego sama igra...Protezes se koliko mozes....
Na Medium teksturama ne moze da izgleda fantasticno kada je dosta tekstura bukvalno PS3 nivoa i li losije. I tu je problem. Da su Medium teksture normalne ok, ali ovde su toliko degradirane da u pojedinim trenucima ne znas ni sta gledas, nema apsolutno nikakvih detalja samo ostanu izmjesane boje.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 13:59   #207
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Na Medium teksturama ne moze da izgleda fantasticno kada je dosta tekstura bukvalno PS3 nivoa i li losije. I tu je problem. Da su Medium teksture normalne ok, ali ovde su toliko degradirane da u pojedinim trenucima ne znas ni sta gledas, nema apsolutno nikakvih detalja samo ostanu izmjesane boje.
Pa druze izmiksaj detalje.Meni stvarno igra izgleda prelepo na def podesavanjima.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 14:44   #208
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

kako za sada stvari stoje, ni ovaj patch nije uradio nista specijalno.

valjda im je za pocetak prioritet da sto manje crashuje i bug-uje. mada bice da su port radili bez temelja i da sad pomoci za performanse mnogo nema. jedino ako mogu nekako komplet teksture da prerade, da izgledaju bolje i trose manje. ali ako su mogli, pitanje je sto odmah nisu.

meni nekad deluje da developeri urade port (emulaciju) za dva popodneva i onda mesecima prodaju pricu kako mukotrpno rade na njemu, dizu hajp i nista vise.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 15:11   #209
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Jasno sve, taman ta razlika i5 12400 vx amd 3600x
Da,i5 12400 je svakako osetno brzi od 3600x,pa bi posao do stabilnijeg fps trebao da bude i laksi....Treba stisnuti zube,odigrati ovo i uninstal....Fokusirati se na smisao same igre,pa ce tehnicki bagove manje biti bitni.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 19:29   #210
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

u stvari je SAD najbolje vreme za dying light 2 (inace je kec besplatan na epic games jos koji dan), a TLoU sa obzirom na efikasnost patcheva verovatno najbolje odigrati dogodine.

meni je greota da kvarim dobru igru sa previse kompromisa. pratio sam patcheve u nadi da ce je ispeglati brzinski, ali ne ide ocigledno. dizem ruke za sada i cekam ta poboljsanja koja su najavili. ako nista, community ce uraditi makar nesto.

isto tako nikada nisam mogao da gledam losu kopiju dobrog filma. doc' ce maca na vratanca.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 19:58   #211
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Koliko vidim sa najnovijim patchom igra zauzima manje ram-a. Sa skoro 32GB pala je na 25GB . VRAM je na nekih 11.5 GB. Plus je zauzece procesora manje.

Sta znam, meni igra izgleda veoma lepo. Odlicno osvetljenje, vegetacija itd. Solidan remejk po tom pitanju. Gameplay nista posebno, vidi se da je akcenat na prici.

Od svih PS eskluziva koje sam odigrao do sada (Horizon, God of War, Days Gone, Spiderman) - Days Gone mi je najbolja. Bukvalno najmanje najhajpovan naslov od svih PS eskluziva.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 19:58   #212
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
u stvari je SAD najbolje vreme za dying light 2 (inace je kec besplatan na epic games jos koji dan), a TLoU sa obzirom na efikasnost patcheva verovatno najbolje odigrati dogodine.

meni je greota da kvarim dobru igru sa previse kompromisa. pratio sam patcheve u nadi da ce je ispeglati brzinski, ali ne ide ocigledno. dizem ruke za sada i cekam ta poboljsanja koja su najavili. ako nista, community ce uraditi makar nesto.

isto tako nikada nisam mogao da gledam losu kopiju dobrog filma. doc' ce maca na vratanca.
Kad se setim koliko im je trebalo rdr2 da srede,ipak cu ja to da odigram sad....Predjem,uninstaliram i kao da nije ni postojala....Neka se malo cpu znoji,nece nista da mu fali...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 20:01   #213
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Ja sam tek danas krenuo sa igrom, nisam hteo dok ne dođe ovaj jučerašnji patch. Dakle igram na kombinaciji High/Ultra, DLSS (Balanced), 1440p. Stavio sam limit na 60fps-a i igra ne ide ispod toga u 99% slučaja do sada. Obrnuh nekih 6 sata igre.

Na 5600x, 3070 i 32gb RAM-a. Kakve sam sve horor priče čitao o ovoj igri, očekivao sam mnogo gore. Ja zadovoljan.

Nego ono što igra u podešavanjima pokazuje da sistem zauzima 1.6gb VRAM-a, zar nije to mlatka? Ja sam kontao da max uzima nekih 500mb.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
Filip89x (8.4.2023)
Stara 8.4.2023, 20:46   #214
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Nisam probao bez ove poslednje , mozda i jedine zaista ispravke . Kazu svaki fajl je promenjen. Ovako je sasvim OK .Nema crash ni jedan jedini. 6 gb vram-a je stalno popunjeno na 2060 a imam 60fps zakljucanih a teksture na high . RAM jede ko Bokasa decu, uvek oko 14 gb verovatno bi i uzela igra vise da imam vise ali sta je tu je , radi i ovako ok.
Sigurno da nije najsrecnije stanje porta ali verujem da je daleko bolje od onog kako je bilo izlasku.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 20:50   #215
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Pravo da ti kazem da i ja sam digao limit na 60fps i bez dls,stavio sve na high...I kod mene u 80% vremena ne pada ispod 60fps...Istina da cpu ubija na 80% opterecenja skoro pa konstantno,ali drzi se...Moze i vise fps da izgura,ali ce biti trzaja i naglih padova,a to mi je bezveze...Vise i ne obracam paznju iskreno...Igram se i uzivam..Pre ovoga sam igrao Days gone pa sam toliko izostrio preciznost za gadjanje zombija u glavu da je to strasno sto je u ovoj igri i vise nego potrebno.Malo mi je senzitiv misa bezveze odradjen,ali se sve vise i vise navikavam...Sreca je u tome sto nije brza fps igra pa po zanru vise podseca na resident evil serijal,pa zato toliko i nije vazno da je fps ne znam koliko visok....Inace ja dls uopste ne mogu ni da ukljucim.Verovatno je namenjen samo 1440p igracima.Kod mene opcija jednostavno ne postoji...AMD FSR je tu,ali dls jok...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 22:26   #216
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Pre ovog apdejta nisam imao nijedan crash, sa ovim, pojačan stuttering i crash to desktop. Divno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 22:34   #217
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Senzitivitet je po defoltu 50 ,ja sam stavio na 7 i x i y osu. Ali meni uvek tako, u nekim igrama smanjim bukvalno do kraja.
Ovde sam morao da jedno 10-15 minuta da samo isprobavam senzitivitet i menjam DPI . Na primer kad stavim 11 senzitivitet i 2000 DPI nije normalno koliko je osetljivo .
Na 5 sa istim DPI je presporo a na 7 kako treba. A skala je od 1 do 100. Znaci nije bas nesto dobro "izbalansirano" . Veca je razlika izmedju 10 i 20 nego izmedju 20 i 50 .
Moze da se namesti ali da se ide u bas mikro tuning istovremeno i opcija na aplikaciji za mis i u igri.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 23:15   #218
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Days Gone je bolja igra od The Last of Us.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
dushke (9.4.2023), Exia (10.4.2023), Geralt (9.4.2023), Markius (8.4.2023), RedMantella (8.4.2023), VlaK (10.4.2023)
Stara 8.4.2023, 23:35   #219
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Days Gone je bolja igra od The Last of Us.
Daleko bolja .U svakom smislu reci.Ja cu svoj konacan utisak o igri reci kada je predjem,ali sa Days Gone malo koja moze da se poredi.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2023, 23:40   #220
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

days gone kad sam krenuo me je skoro pa oduvala, potpuno su uboli atmosferu. posle se malo razvodnjila, previse slicnih misija, ne tako sjajne deonice sa helikopterom, voleo bih da je bilo i bar 7-8 bossova pored hordi, ali sveukupno vrh igra.

a to sto se malo otegla je malo i dalo draz prici. osetis kako su im dani nekako i isti i stresni u isto vreme, nema sta da se desava, cemu posebnom da se raduje.

divna igra i graficki, optimizacija vrhunska. ne izgleda nista losije od danasnjih naslova koji grcaju i na 4000 seriji.

ko nije igrao, nema razloga da se bakce sa TLoU narednih mesec dana bar.

ali mora se podsetiti da je originalni tlou izasao 2013. godine, odnosno 6 godina pre days gone. i sigurno je dosta uticao na njega.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
SAJEVAC (8.4.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Last Of Us Part II Emix Konzole 559 11.3.2024 20:02
Shady Part of Me Shonkas Platformske igre 2 15.12.2020 13:18
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com