Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2023, 3:26   #281
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Is*******io je sve ono sto i sami svi vecinom ovde znamo.I sta je sustina,da su igre pocele biti neoptimizovano smece i da polako 8gb graficke memorije postaje malo za ozbiljan gaming....Nije neupotrebljivo,ali dosta limitirano jeste..Unakazili su rtx graficke 3000 serije sa manjkom graficke memorije gde dolazis u situaciju da imas odlican gpu,a da mu fali memorije....Ja ti to kazem informaciju iz prve ruke .Jos sam ja i dobar u poredjenju sa ljudima koji imaju rtx3070ti...I uvek ide prica,smanji,prilagodi,iskljuci i to najvise vazi za rtx efekte....
poenta ovog videa je da 8gb NIJE malo za ozbiljan gaming barem jos nekoliko godina.

lik je sa 3060 ti terao sve "problematicne" naslove u minimum 1440p+, na high/ultra detaljima (i to uglavnom sa RT), racunajuci tlou koji je najgori od svih primera. igrao ga u 1800p na high teksturama bez seckanja.

dokazao je da vram ne koci ovu karticu, pa cak ni u cyberpunk overdrive. naravno, ne mozes na 3060 ti da teras 4k ultra, ali za to nije kriv vram.

poenta je, dok 8gb postane premalo za 1080p + high teksture, kartica ce maltene vec biti preslaba nevezano za ram. istina, problem je za 4060 i 4060 ti, donekle 3070 ti. one bi potrajale duze sa vise vram-a.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 5:34   #282
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Mnogo se ljudi hvataju za igre koje su tek izasle i bice sredjene za par meseci.
Industrija je takva da je najbolje sacekati 2-3 meseca pa tek onda igrati nesto, cast izuzecima.

Ali da, sada da kupujem kartu, ne bih isao ispod 16gb.
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 9:03   #283
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

sve zavisi i koliko para moze da se spremi.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 9:04   #284
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

8GB VRAM vs. 16GB VRAM: RTX 3070 vs. Radeon 6800

Mnogo poređenja i grafikona, pa možete da bacite pogled. Mada je sam zaključak na kraju malo retardiran.

"Moving forward, 8GB of VRAM should be reserved for sub-$200 products, or ideally sub-$100 graphics cards." Koje su to magične kartice ispod 100 dolara uopšte, a još da imaju 8GB VRAM.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 10:24   #285
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

ovo su poredjenja u igrama sa epic/ultra/max podesavanjima + RT, a bez koriscenja DLSS/FSR. u ovim slucajevima kartica od 8GB nema sta da trazi protiv 6800, al cim se malo spuste teksture i ukljuci DLSS (a ostavi RT), postaje ravnopravnije.

u momentu kada spustanje tekstura ne bude vredelo, vec ce biti problem i sama snaga za obe kartice.

naravno, to ne menja cinjenicu da je 6800 bolja kupovina za slican novac, moguce da ce potrajati i godinu dana duze. ali nece je vise vram-a doveka spasavati. nije dovoljno da vram prosto ne bude ispunjen pa da sve leti.

buyer's remorse ili ne, po meni slicnom logikom nema smisla ideja da ce 3060 bolje ostariti od 3060 ti. mislim, bilo je primera (RE4 remake). u fazonu je da ce 3060 imati bolje frejmove u situacijama kada se digne rezolucija i napucaju teksture na max, dok ne ugusis totalno 3060 Ti. Pa ce onda 3060 izgura 30, a 3060 ti 25 frejmova.

za sada je TLOU jedini zaista problematicni naslov. jedna igra od desetina novih AAA naslova i ljudi odlepili. pa ni cyberpunk niko nije mogao da igra dok ga nisu ispeglali, dve godine kasnije. ali ono. placaju i firme reviewerima da pljuju grafe kako bi se uzimale nove, a i firme im u startu planiraju zastarevanje. evo, vec se prica da ce serija 5000 da pregazi 4090 kartice ko plitak potok.

ja se uzdam u to sto 75% ljudi ima kartice sa 8GB i manje. niko ko pravi igre nije lud da baci ni jednu cetvrtinu trzista, a kamo li tri cetvrtine. pa ne bi se ni naughty dog trudio sa patchevima svaka 2 dana da spasi stvari, da nije svestan sta moze da ispusti. a ko sto neko rece, igra na ultra ne izgleda bolje od RDR2.

trebalo bi da bude sve ok uz malo dlss-a i ako prihvatimo high umesto ultra tekstura, sto je meni uglavnom razlika koju bukvalno ne primecujem. bukvalno se nikada se nije jace nije gurala prica da kartice zastarevaju cim ne mogu da poguraju igru na ultra. pa ja na prosloj grafi to nikada i nisam mogao maltene, a potrajala mi 8 godina.

a kartice ispod 100 evra... mozda u drugom univerzumu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 11:18   #286
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Po 1000. put nije problem da igra trazi i 20GB VRAM-a ako ono sto na ekranu vidis to opravdava. U vecini slucajeva gfje je VRAM problem nema toga. U slucaju TLoU se ide korak ispred jer na Medium pojedine teksture izgledaju gore nego na PS3 a zahtjevaju 8GB+ VRAM-a.

Jednostavno nema vise optimizacije asset-a nego trpaj sve sa 4K ili 8K teksturama brdom poligona is brdom shader-a. Sto je neko negdje napisao kad id Soft izabaci igru koja ce traziti preko 8GB VRAM-a onda mozemo reci da je limit dostignut. Do tada je sve slaba optimizacija.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
DBrave (19.4.2023), polarnimeda (19.4.2023)
Stara 19.4.2023, 11:35   #287
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Po 1000. put nije problem da igra trazi i 20GB VRAM-a ako ono sto na ekranu vidis to opravdava. U vecini slucajeva gfje je VRAM problem nema toga. U slucaju TLoU se ide korak ispred jer na Medium pojedine teksture izgledaju gore nego na PS3 a zahtjevaju 8GB+ VRAM-a.

Jednostavno nema vise optimizacije asset-a nego trpaj sve sa 4K ili 8K teksturama brdom poligona is brdom shader-a. Sto je neko negdje napisao kad id Soft izabaci igru koja ce traziti preko 8GB VRAM-a onda mozemo reci da je limit dostignut. Do tada je sve slaba optimizacija.
Ovo je poenta cele priče, neka oni guraju Ultra podešavanje koje uzima 20gb VRAM-a slobodno, ali mora imati i podešavanje gde igra mora da izgleda kao najlepše igre zadnje generacije i da to radi kako valja. Ovo veštačko guranje hardvera na silu je mučno.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
polarnimeda (19.4.2023)
Stara 19.4.2023, 11:36   #288
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
trebalo bi da bude sve ok uz malo dlss-a i ako prihvatimo high umesto ultra tekstura, sto je meni uglavnom razlika koju bukvalno ne primecujem. bukvalno se nikada se nije jace nije gurala prica da kartice zastarevaju cim ne mogu da poguraju igru na ultra. pa ja na prosloj grafi to nikada i nisam mogao maltene, a potrajala mi 8 godina.
Upravo. Ja Ultra ne teram iz principa jer zašto bih opterećivao karticu za neke detalje koje maltene neću ni primetiti u odnosu na High. Do juče sam igrao i na medium detaljima bez problema ali dobro, svako ima svoje preferencije.

U svakom slučaju ne treba otpisivati kupovinu nekih kartica zbog loše optimizacije kao što je ova. Ja pređoh pre nekog vremena sa 6 na 8GB vram-a u nadi da će mi raditi kako treba nekoliko godina. I dalje sam mišljenja da će sve raditi kako treba ako ne forsiram Ultra detalje i ako odradim makar osnovna grafička podešavanja u igri. Videćemo, vreme će pokazati...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
polarnimeda (19.4.2023)
Stara 19.4.2023, 13:37   #289
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
poenta ovog videa je da 8gb NIJE malo za ozbiljan gaming barem jos nekoliko godina.

lik je sa 3060 ti terao sve "problematicne" naslove u minimum 1440p+, na high/ultra detaljima (i to uglavnom sa RT), racunajuci tlou koji je najgori od svih primera. igrao ga u 1800p na high teksturama bez seckanja.

dokazao je da vram ne koci ovu karticu, pa cak ni u cyberpunk overdrive. naravno, ne mozes na 3060 ti da teras 4k ultra, ali za to nije kriv vram.

poenta je, dok 8gb postane premalo za 1080p + high teksture, kartica ce maltene vec biti preslaba nevezano za ram. istina, problem je za 4060 i 4060 ti, donekle 3070 ti. one bi potrajale duze sa vise vram-a.
Ako je tebi lakse da verujes u to,ja nemam nista protiv.Tvoje subjektivno misljenje.Ja sve objasnio u prethodnom svom postu.Uopste ne pricam da su se igre vizuelno pomerile sa mrtve tacke,ali da nekom nije u interesu iako to mogucnosti dozvoljavaju,da ti izbaci super optimizovanu igru,nije.Lik kao i vecina se hvata za dlss..Sta bi da isti ne postoji?Kako bi onda opravdavao sve to i mogucnost gaminga?Ti se dlss ukljucenim i ne igras zapravo u nativnoj rezoluciji svog monitora,pa ti se mozda cini da to sve moze,a ustvari je sarena laza..I ja sam primoran da palim dlss u pojedinim naslovima,ali bi najsrecniji bio da se igram u nativnoj,pravoj nativnoj rezoluciji svog monitora,bez ikakvog upskaliranja...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 13:49   #290
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Ako je tebi lakse da verujes u to,ja nemam nista protiv.Tvoje subjektivno misljenje.Ja sve objasnio u prethodnom svom postu.Uopste ne pricam da su se igre vizuelno pomerile sa mrtve tacke,ali da nekom nije u interesu iako to mogucnosti dozvoljavaju,da ti izbaci super optimizovanu igru,nije.Lik kao i vecina se hvata za dlss..Sta bi da isti ne postoji?Kako bi onda opravdavao sve to i mogucnost gaminga?Ti se dlss ukljucenim i ne igras zapravo u nativnoj rezoluciji svog monitora,pa ti se mozda cini da to sve moze,a ustvari je sarena laza..I ja sam primoran da palim dlss u pojedinim naslovima,ali bi najsrecniji bio da se igram u nativnoj,pravoj nativnoj rezoluciji svog monitora,bez ikakvog upskaliranja...
Naravno da moraš da uključuješ DLSS u sve to, jer čak i developeri u svojim system requirements počeli da ga uključuju u svoje stavke, a pogledaj marketing za 4090, Cyberpunk sa full path tracingom radi na 16 fps-a, eeeej, flagship karta od $1600 ili koliko već košta, ali sa DLSS 3.0 to skoči na preko 100 fps-a itd. Jednostavno smo došli dotle da se DLSS reklamira kao nešto što mora da se koristi za neke ekstremne varijante, nema ništa loše u tome da se on uključuje u celu ovu priču. Da li se meni sviđa što developeri koriste DLSS kao štaku pri optimizaciji? Ne, ali postala je norma.

A to što njima nije u interesi da izbacuju optimizovanu igru, opet dolazimo do toga da nekih 80% PC tržišta ima 6-8gb VRAM-a, hoćeš da kažeš da im nije u interesu da ostvare profit?

Poslednja ispravka: evil_geko (19.4.2023 u 13:59)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
polarnimeda (19.4.2023)
Stara 19.4.2023, 18:14   #291
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

ma ti tech kanali moraju o necemu da drobe. od toga zive. TloU izbacio neopravdano uzasne medium texture i uhvatise se svi VRAM-a, pa udri do zore. mozes misliti. zvanicna sistemska zahtevnost za TloU je dovoljan dokaz da je naughty dog debelo, debeeelo uprskao.

a ne kazem da primedbe nemaju bas nikakvog smisla. imaju kada se radi o jacim karticama, vec pomenutim 3070 ti, 4060 i pogotovo 4060 ti, ali ove slabije kartice svakako ne mogu da traju predugo, bez ozbira za vram.

a meni je dlss bio bitan selling point. stavise, u velikom procentu igara dlss quality vizuelno bolji nego native + taa, a daje neuporedivo vise fps. i sad isti ti kanali koji pljuju nvidiu zbog vrama, uporedo je hvale jer je dlss superioran u odnosu na fsr. i tu preteruju opet. znaju da drama kupuje preglede, trebali bi i mi da znamo toliko.

sve i da kartica od 8gb postane preslaba, nece trebati gotovo nista doplate da se zameni sa malo jacim amd-om, ako ne i intelom za koju godinu i gotovo. necu vise da smaram na ovu temu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 20:18   #292
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Naravno da moraš da uključuješ DLSS u sve to, jer čak i developeri u svojim system requirements počeli da ga uključuju u svoje stavke, a pogledaj marketing za 4090, Cyberpunk sa full path tracingom radi na 16 fps-a, eeeej, flagship karta od $1600 ili koliko već košta, ali sa DLSS 3.0 to skoči na preko 100 fps-a itd. Jednostavno smo došli dotle da se DLSS reklamira kao nešto što mora da se koristi za neke ekstremne varijante, nema ništa loše u tome da se on uključuje u celu ovu priču. Da li se meni sviđa što developeri koriste DLSS kao štaku pri optimizaciji? Ne, ali postala je norma.

A to što njima nije u interesi da izbacuju optimizovanu igru, opet dolazimo do toga da nekih 80% PC tržišta ima 6-8gb VRAM-a, hoćeš da kažeš da im nije u interesu da ostvare profit?
Zasto moram?Otkad je graficka postavka to postala,podrazumevano graficko podesavanje po necijoj zelji,da bi nesto radilo kako treba?Izbace sistemske zahteve za neku igru i napisu sve je to toliko i toliko zahtevno,ali odradite upscaling opciju pa se igrajte na prividno nativnoj rezoluciji...Ne nego valjaju maglu...Znaju oni da to sve moze da radi u full nativi rezimu,ali moras da odvojis dobar deo novca za hardver,a ova inflacija,nenormalni skok cena,zbog rudarenja i svega je dosao kao slag na tortu za prodavanje magle.Kud su cene nenormalne,kud das 80 000 za karticu koja bi trebala da pojede sve u rezoluciji za koju je namenjena,kud te jos uslovljavljaju sa maglom zvanom dlss....Ja nikada nisam rekao da je to losa opcija i da nije dobro sto postoji,ali da nikako nesme i ne moze da bude podrazumevana opcija da bi neko mogao da pravda losu optimizaciju...Evo kazi mi ti koju ja graficku da kupim i koliko novaca da ulozim,da se igram kao nekada sto su se ljudi igrali u full nativ 4k rezoluciji,a da ne moram istu da menjam bar dve godine....Postoji li takva graficka?

EDIT: Jos nesto vrlo vazno sam zaboravio,sta cemo sa kartama koje su itekako procesorski sposbne i imaju sirovu snagu,a dlss im nije u domenu....Da ih bacimo....

Poslednja ispravka: SAJEVAC (19.4.2023 u 20:47)
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 20:47   #293
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Iskreno, meni je DLSS sjajan jedino kad imam mogućnost da podignem rezoluciju na veću od native, i onda igram tako, čistija slika, nema temporal AA bulšita, izgleda lepo. Igrati na 1080p pa koristiti DLSS koji smanjuje rezoluciju na 720p - užas.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 20:52   #294
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Iskreno, meni je DLSS sjajan jedino kad imam mogućnost da podignem rezoluciju na veću od native, i onda igram tako, čistija slika, nema temporal AA bulšita, izgleda lepo. Igrati na 1080p pa koristiti DLSS koji smanjuje rezoluciju na 720p - užas.
Strasno koliko se sve promenilo u zadnjih par godina.Ja ne kazem da ranije nije bilo neoptimizovanog smeca,ali je bio sistem platis,pa se klatis,mnostvo vise AA opcija i mnostvo korisnijih.....Upalis MSAA na 8x u 1080p ako imas strasan gpu i grafika puca kako izgleda,ali je i maltretirao gpu,ovo sada,muljavo,nafrakano,vrntavo napravljeno i jos te uslovljavljaju koji ces ti AA sistem da koristis da to sve radi kako treba....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 21:07   #295
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Naravno da moraš da uključuješ DLSS u sve to, jer čak i developeri u svojim system requirements počeli da ga uključuju u svoje stavke, a pogledaj marketing za 4090, Cyberpunk sa full path tracingom radi na 16 fps-a, eeeej, flagship karta od $1600 ili koliko već košta, ali sa DLSS 3.0 to skoči na preko 100 fps-a itd. Jednostavno smo došli dotle da se DLSS reklamira kao nešto što mora da se koristi za neke ekstremne varijante, nema ništa loše u tome da se on uključuje u celu ovu priču. Da li se meni sviđa što developeri koriste DLSS kao štaku pri optimizaciji? Ne, ali postala je norma.

A to što njima nije u interesi da izbacuju optimizovanu igru, opet dolazimo do toga da nekih 80% PC tržišta ima 6-8gb VRAM-a, hoćeš da kažeš da im nije u interesu da ostvare profit?
To da CP2077 uopste rad u 16FPS-a sa full Pathtracing-om je nevjerovatan napredak. Jeste da su samo 2 bounce-a ali ipak nevjerovatno impresivno. Do prije par godina full path tracing su renderovale farme jedan frame po par sati (do duse sa vise bounce-a ali kontas poentu). Taj isti CP2077 radi bez ikakvih problema bez RT-a na slabijim kartama cak i sa RT-om radi odlicno. Jer je igra radjena prvenstveno za PC i koristi hardware oprimalno.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 21:28   #296
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Bitno da je legenda došla na PC, verujem da će ovo ispeglati, neoptimizovane igre se izbacuju sa namerom, u tom lancu svi dobro zarađuju, naročito Nvidia i AMD tako je već godinama u nazad, pogotovu kada je tranzicija na next gen konzole, developeri će svaki šejder debelo naplatiti. Naughty Dog je do sada debelo zaradio, ovo na PC im dođe kao džeparac, ali za razliku od nekih prošlih vremena kada je bilo nezamislivo da konzolne ekskluzivne uvide svetlost dana na PC, sada je to uobičajna praksa, i to je ono najvažnije. Ovaj trapavi port treba shvatiti kao early access fazu, i ne treba praviti preveliku dramu, jer je najbolja Sonijeva igra tu na Stimu što je velika stvar.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2023, 21:59   #297
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Bitno da je legenda došla na PC, verujem da će ovo ispeglati, neoptimizovane igre se izbacuju sa namerom, u tom lancu svi dobro zarađuju, naročito Nvidia i AMD tako je već godinama u nazad, pogotovu kada je tranzicija na next gen konzole, developeri će svaki šejder debelo naplatiti. Naughty Dog je do sada debelo zaradio, ovo na PC im dođe kao džeparac, ali za razliku od nekih prošlih vremena kada je bilo nezamislivo da konzolne ekskluzivne uvide svetlost dana na PC, sada je to uobičajna praksa, i to je ono najvažnije. Ovaj trapavi port treba shvatiti kao early access fazu, i ne treba praviti preveliku dramu, jer je najbolja Sonijeva igra tu na Stimu što je velika stvar.
Ma vratio bih ja njih u vreme diskova...Kupis igru sinak na disku i to ti je sto ti je .....Ili izbace full proizvod,ili krs niko nece da kupi...Ovo sad,znaju da imaju mogucnost nadogradnje,pa polako,na tenane doziraju i prave lobi...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2023, 15:28   #298
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom The Last of Us Part I

Sve je tako kako kažete po pitanju poludovršenih igara, ali je rešenje baš prosto - zamisliš da je igra odložena 6 meseci i da je ovo sada early access pa sam rešiš jel hoćeš da učestvuješ u razvoju igre ili čekaš finalan proizvod. Ono, sve korporacije su si*ice koje samo o kinti misle a o potrošačima samo onda kad prestanu da troše kintu. Glasanje novčanikom je jedino što izdavač čuje.

Inače skoro pričam sa nekim ljubiteljem automobila koji kaže da svaki novi model auta se u roku od godinu-dve ispegla sa sitnim izmenama svuda gde se primeti problem kod prvih kupaca i što se duže proizvodi sve pouzdaniji postaje. Pa ako je to neka uteha, eto ima mnogo skupljih stvari koje se aktivno peglaju nakon početka prodaje. 😁
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2023, 20:27   #299
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Strasno koliko se sve promenilo u zadnjih par godina.Ja ne kazem da ranije nije bilo neoptimizovanog smeca,ali je bio sistem platis,pa se klatis,mnostvo vise AA opcija i mnostvo korisnijih.....Upalis MSAA na 8x u 1080p ako imas strasan gpu i grafika puca kako izgleda,ali je i maltretirao gpu,ovo sada,muljavo,nafrakano,vrntavo napravljeno i jos te uslovljavljaju koji ces ti AA sistem da koristis da to sve radi kako treba....
Ne generalizuj
Jeste ovo loš port, ali ima i sjajnih. Atomic Heart je sjajno optimizovan, Returnal, Spider-man takođe.
Ima i užasnih, i taj famozni UE4 stutter koji isto očekujem i za novi Jedi Survivor sto posto. Bilo ga je i u Dead space remake-u, no ja toliko nisam osetio koliko neki drugi (pored toga je i to dobro optimizovana igra!).
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2023, 11:03   #300
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne generalizuj
Jeste ovo loš port, ali ima i sjajnih. Atomic Heart je sjajno optimizovan, Returnal, Spider-man takođe.
Ima i užasnih, i taj famozni UE4 stutter koji isto očekujem i za novi Jedi Survivor sto posto. Bilo ga je i u Dead space remake-u, no ja toliko nisam osetio koliko neki drugi (pored toga je i to dobro optimizovana igra!).
Meni je dead space radio vrhunski..Apsolutno ekstra,ali sam i ja zaljubljenik u tu igru pa nisam preterano ni trazio zamerke..
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Last Of Us Part II Emix Konzole 559 11.3.2024 20:02
Shady Part of Me Shonkas Platformske igre 2 15.12.2020 13:18
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com