Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2023, 13:23   #21
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Zato sto ne postoji jednostavan nacin da vam objasnimo koliko stvari uopste ne zavisi od nas... i koliko su neke naizgled jednostavne stvari u praksi jako komplikovane.
U kom smislu? Lepo čovek kaže, večito prebacivanje odgovornosti na nekog drugog. Da citiram: "viša sila", "oni odozgo"... Pa niste bezbednosna agencija, nego kompjuterski časopis. Taj stav "ne možemo da objasnimo" bi bio stvarno smešan da nije tužan. Tebe će neko da otpusti, odnosno maltretira na poslu zato što si podelo neke informacije o funkcionisanju radne organizacije?

Kvalitet tekstova je drastično opao, pogotovo u poslednjih 10ak godina. Pogotovo tekstovi koji se bave malo ozbiljnijim društveno političkim temama. Uglavnom su površni i navijački (nebitno na koju stranu).

Komunikacija sa čitaocima se svodi na tvoju dobru volju (moje veliko poštovanje zbog toga) na ovom forumu. Ostale članove redakcije na forumu ne računam, jer se potpisuju nadimcima, a ne imenom (i prezimenom). U današnje vreme, gde je instant komunikacija sve, to deluje malo arhaično.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2023, 16:40   #22
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
Pogotovo tekstovi koji se bave malo ozbiljnijim društveno političkim temama.
Ako se dobro secam SK je casopis o kompjuterskim tehnologijama? Politiku bi trebalo drzati podalje - ona samo zagadjuje prostor posvecen dovoljno zanimljivoj i sirokoj temi.
Kvalitet tekstova - verujem da nije drasticno opao vec da se sada lako nalazi alternativni izvor informacija pa u SK osoba koja aktivnije prati IT teme ne nadje zaista mnogo toga novog kao sto je ranije bio slucaj. Stampani format casopisa sa mesecnim taktom izlazenja polako ali sigurno postaje zastareo. Ako bi se sprovela neka anketa verujem da bi prosecna starost kupaca SK bila iznad 30 godina...To znaci da kupuju oni koji su navikli to da cine. Novih mladih kupaca ne verujem da ima mnogo.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
pedjosav (11.4.2023)
Stara 10.4.2023, 17:10   #23
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ako se dobro secam SK je casopis o kompjuterskim tehnologijama? Politiku bi trebalo drzati podalje - ona samo zagadjuje prostor posvecen dovoljno zanimljivoj i sirokoj temi.
Ja se potpuno slažem s tobom. Mene, takodje, ne zanima da čitam o politici u SK. Problem je što SK objavljuje tekstove koji se bave upotrebom informacionih tehnolgija u društveno-političkim temama, a ti tekstovi su im upravo i najlošiji. Kuzmanovićevu kolumnu, kad piše o takvim temama, da i ne pominjem.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2023, 23:42   #24
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Ljudi ce pomisliti da sam postao jos jedan mutikaša na ovom forumu ali za ovo kritikovanje casopisa je kriv Laskaris zbog provokacije na prethodnoj strani
@oluja
Jasno mi je da ne mozete da uticete na mnogo stvari ali it casopis mora cesce da se menja i poboljsava ako zeli da mu se ne smanjuje tiraz.
Mislim na teme o kojima ce se pisati u bliskoj i daljoj buducnosti a ne na cenu, povecanje broja listova, kvalitet papira, broj stranica odvojen za reklame, kvalitet koricenja...
Cini mi se da je alfa moderator ovog foruma skoro rekao/napisao da ne opisujete male indie naslova jer vam je tesko da dobijete steam kljuceve od kreatora tih igrica.
Iz Sveta igara ste izbacili "jos jedno misljenje" jer vam kreatori igara daju samo jedan steam kljuc.
Nije mi jasno zbog cega morate da opisujete igre, mobilne telefone, kompjuterske periferije slabije poznatih brendova i ostali hardver samo ako ih dobijete besplatno na koriscenje.
Napisite recenziju necega sto ne moze da se kupi kod nas kao sto je mehanicka tastatura nepoznatog proizvodjaca koju je jedan clan foruma skoro porucio preko interneta.
Pre nekoliko meseci ste opisali Way of the Hunter (steam ocena 76%, 3800 review-a) a niste mogli da nadjete mesta za Pizza Tower (steam ocena 98%, preko 18000 review-a) i gomilu drugih indie naslova.
U casopis ima mesta za simulaciju lovokradica koju verovatno niko nece da igra ali ne i za kandidata za indie igricu godine.
Citat:
Not the easiest but it is the cheesiest.
Voleo bih da procitam neki tekst o stop motion animaciji a ne najavu za neki nepoznati evropski crtani film u delu casopisa koji se zove "Kompjuter i film" jer ce uskoro moci da se pogleda kod nas.
U septembru prosle godine je Atari napunio 50 godina a u casopisu se nije pojavio tekst o tom retro racunaru slican onom koji je dobio "debeljko" za svoj 40. rodjendan par meseci ranije.
Pre 40 godina je obavljen prvi razgovor preko mobilnog telefona ali verovatno ni to necete spomenuti u sledecem broju casopisa.
Ponekad mi se cini da opisujete samo igre na koje naletite na pocetnoj strani steam-a a da za retro, hardver, indie i retro igrice nema mesta.
Mislim da je casopisu potrebno osvezenje ali sam svestan da ima ljudi koji nista ne bi menjali.
Iskreno se nadam da ovaj casopis nikada nece prestati da se stampa.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
mvasic (11.4.2023), PinociO (11.4.2023), Vlajk@ (16.4.2023)
Stara 12.4.2023, 12:07   #25
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
U kom smislu? Lepo čovek kaže, večito prebacivanje odgovornosti na nekog drugog. Da citiram: "viša sila", "oni odozgo"... Pa niste bezbednosna agencija, nego kompjuterski časopis. Taj stav "ne možemo da objasnimo" bi bio stvarno smešan da nije tužan. Tebe će neko da otpusti, odnosno maltretira na poslu zato što si podelo neke informacije o funkcionisanju radne organizacije?
Nisam ovlascen da pricam o problemima koje redakcija ima a ukratko mi se pitamo samo za sadrzaj a i to nam nije uvek pod kontrolom i kako bi mi zeleli...
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
...
@oluja
Jasno mi je da ne mozete da uticete na mnogo stvari ali it casopis mora cesce da se menja i poboljsava ako zeli da mu se ne smanjuje tiraz.
Mislim na teme o kojima ce se pisati u bliskoj i daljoj buducnosti a ne na cenu, povecanje broja listova, kvalitet papira, broj stranica odvojen za reklame, kvalitet koricenja...
Cini mi se da je alfa moderator ovog foruma skoro rekao/napisao da ne opisujete male indie naslova jer vam je tesko da dobijete steam kljuceve od kreatora tih igrica.
Iz Sveta igara ste izbacili "jos jedno misljenje" jer vam kreatori igara daju samo jedan steam kljuc.
Nije mi jasno zbog cega morate da opisujete igre, mobilne telefone, kompjuterske periferije slabije poznatih brendova i ostali hardver samo ako ih dobijete besplatno na koriscenje.
Napisite recenziju necega sto ne moze da se kupi kod nas kao sto je mehanicka tastatura nepoznatog proizvodjaca koju je jedan clan foruma skoro porucio preko interneta.
Pre nekoliko meseci ste opisali Way of the Hunter (steam ocena 76%, 3800 review-a) a niste mogli da nadjete mesta za Pizza Tower (steam ocena 98%, preko 18000 review-a) i gomilu drugih indie naslova.
U casopis ima mesta za simulaciju lovokradica koju verovatno niko nece da igra ali ne i za kandidata za indie igricu godine.
Bolji papir je trenutno misaona imenica zbog cena papira... samo odrzavanje trenutne cene je uspeh za nas.
Pokusavamo da ozivimo nas YouTube kanal sa nadom da cemo tu moci da imamo produzenu ruku stampanog izdanja, za jos jedno misljenje i gameplay u isto vreme, za predstavljanje hardvera i slicno... ali i tu je opet gomila tehnicko finansijskih problema koje jos uvek pokusavamo da resimo...
Cenim vase konstruktivne kritike ali shvatite i vi da je stvaranje kompjuterskog casopisa prilicno komplikovano i kada nema tehnickih, finansijskih, ogranizacionih i drugih problema...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
mvasic (12.4.2023), player1 (12.4.2023)
Stara 12.4.2023, 17:13   #26
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Cenim vase konstruktivne kritike ali shvatite i vi da je stvaranje kompjuterskog casopisa prilicno komplikovano i kada nema tehnickih, finansijskih, ogranizacionih i drugih problema...
Jasno je da je komplikovano. Moje kritike dolaze isključivo iz želje da SK bude bolji. Ništa drugo.

SK čitam od '86. Redovno. Čak i kad sam 2007. otišao u US, nastvio sam da se snalazim. Malo skidanje skenova sa neta, malo mi je slala familija iz Bg (nekad stigne za dve nedelje, nekad za mesec dana, a nekad i ne stigne)...

Nekad je SK bio avangarda iT novinarstva (prvi mailbox u Jugoslaviji, prvi BBS...) kod nas. Meni se čini da više nije tako. Tačno je da su novinarsko izdavaštvo u problemu. Svuda. Ali ima časopisa koji imaju šta da ponude, i to rade vrlo dobro. (Osim SK, redovno čitam i Mac Format, Edge i PC Gamer, pa poredim).
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
oluja (12.4.2023)
Stara 13.4.2023, 20:17   #27
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

@oluja
Kritikovao sam sadrzaj casopisa a ne kvalitet stampe.
Mogli ste u casopisu na jubilej Atarija da izdvojite bar jednu stranu za neki teks o tom legendarnom racunaru ali neko od urednika je odlucio da je bolje opisati nekoliko igrica na po dve strane.
Mislim da ste morali mnogo ranije da napravite youtube kanal i da pisete it novosti na vasem sajtu.
Forumasima ne bi smetale reklame na forumu ako ce to pomoci casopisu.
Cisto sumnjam da ce gomila ljudi gledati kako Kuzma prelazi neku igru jer vecina vec ima omiljene youtube-re.
Prosecan kupac casopisa verovatno ima oko 40 godina i ne prati gamere na youtube-u.
Pretpostavljam da ce forum da se modernizuje kada na njemu ostanu samo moderatori.
Pokusao sam da editujem prethodnu poruku ali nisam uspeo zbog foruma koji je odavno passe.
Svestan sam da za gomilu stvari nisu krivi ljudi koji pisu za Svet kompjutera ali se lako primeti da casopis nije zanimljiv kao pre.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
mvasic (13.4.2023), Vlajk@ (16.4.2023)
Stara 13.4.2023, 20:49   #28
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 353
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
@oluja
Pretpostavljam da ce forum da se modernizuje kada na njemu ostanu samo moderatori.
Zaista,umesto da bar forum bude mesto na kojem SK pokazuje svoju moc u onom sto bi trebalo da nam prodaje,a mislim da je to tehnolosko znanje,on zaglibio u pesku poput one CLASIC (vozila od pre 35-40 godina) kategorije na Dakar reliju
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
ZoNi (23.4.2023)
Stara 14.4.2023, 0:25   #29
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

^
Pre 10ak sati se pojavio Dakar Desert Rally Classics Vehicle Pack DLC Trailer.
Ovako je izgledao Group B reli tokom 1980ih.
U ponedeljak sam na forumu otvorio temu za reli igricu sa retro grafikom.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
PinociO (14.4.2023)
Stara 15.4.2023, 21:14   #30
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
@oluja
Kritikovao sam sadrzaj casopisa a ne kvalitet stampe.
Nazalost ovo je najbolje sto mozemo sa resursima (i ljudima) koje imamo. Za sve vise od ovoga bi nam trebao i veci budzet i vise ljudi a tu opet dolazimo do "vise sile"...
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Mogli ste u casopisu na jubilej Atarija da izdvojite bar jednu stranu za neki teks o tom legendarnom racunaru ali neko od urednika je odlucio da je bolje opisati nekoliko igrica na po dve strane.
Trebalo je, slazem se ali urednicimi su u tom trenutku prioritet stavili ma aktuelne igre...
Pregovaramo, inace, sa saradnicima da prosirimo retro igre (Test of time) na cetiri strane u izmenjenom formatu...
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Mislim da ste morali mnogo ranije da napravite youtube kanal i da pisete it novosti na vasem sajtu.
Jedna od stvari koju je tesko objasniti,... pokusao sam da pokrenem Sk YouTube kanal 2013 godine, ali u to vreme nije postojala podrska za to od strane nadredjenih. Samo bi usledila pitanja "da li je to dovoljno dobro da nosi ime Sk...", "Kako cemo kontrolisati da neko ne zloupotrebi kanal..." tako da sam postavio par probnih videa na sopstveni kanal https://youtu.be/_6Tk3OAVBwY ali i dalje nije bilo ni podrske ni razumevanja.
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Forumasima ne bi smetale reklame na forumu ako ce to pomoci casopisu.
Reklame vec postoje na forumu ali ih verovatno svi filtrirate, zato sto ste pametna deca koja znaju kako...
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Cisto sumnjam da ce gomila ljudi gledati kako Kuzma prelazi neku igru jer vecina vec ima omiljene youtube-re.
Uzdamo se u ekskluzive kada prvi objavimo video kad istekne NDA a igru smo dobili 15 dana ranije... sve ostalo je hranjenje yt algoritma.
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Pretpostavljam da ce forum da se modernizuje kada na njemu ostanu samo moderatori.
Trebovali smo nov server za forum i jos cekamo...
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Svestan sam da za gomilu stvari nisu krivi ljudi koji pisu za Svet kompjutera ali se lako primeti da casopis nije zanimljiv kao pre.
Verujem da su stariji citaoci vec dosta sazreli i naucili tako da je nemoguce da nas gledate istim ocima kao u poceku...
Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Zaista,umesto da bar forum bude mesto na kojem SK pokazuje svoju moc u onom sto bi trebalo da nam prodaje,a mislim da je to tehnolosko znanje,on zaglibio u pesku poput one CLASIC (vozila od pre 35-40 godina) kategorije na Dakar reliju
Forum je u najvecoj meri projekat (kao i BBS pre toga i jos mnogo toga drugog) pokojnog kolege Vojislava Mihailovica. Od njegove smrti, pre deset godina, forum zivi iskljucivo na entuzijazmu nasih moderatora i par nas iz redakcije, onoliko koliko vremena mozemo da mu posvetimo.
Pored stampanog izdanja izdvajamo vreme i za sajt, drustvene mreze i od nedavno sve vise za yt kanal. Fun fact, za montazu vesti ili prelistavanja su obicno potrebna puna tri radna dana. Plus gameplay emisije je potrebno sinhronizovati sa komentarom, graficki urediti, uploadovati, odraditi SEO, planirati datume pojavljivanja da bi se algoritam "nahranio"... a to je samo yt kanal.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Dušan Vićić (18.4.2023), Malik Tintilinic (16.4.2023), mvasic (15.4.2023), N3n0 (16.4.2023), pedjosav (16.4.2023), PinociO (16.4.2023), player1 (15.4.2023), todos (16.4.2023), Vlajk@ (16.4.2023), voodoo_ (16.4.2023)
Stara 15.4.2023, 21:16   #31
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Gajbotron nam je u gostima! Prolazimo kroz vesti sa sajta Sveta kompjutera - www.sk.rs + veliki pregled odigranih naslova sa početka 2023. godine...

Gajbotron nam je u gostima


oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
pedjosav (16.4.2023), PinociO (16.4.2023), player1 (15.4.2023), Vlajk@ (16.4.2023)
Stara 16.4.2023, 11:56   #32
N3n0
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 268
Zahvalnice: 223
Zahvaljeno 64 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

U poslednje vreme sam se zainteresovao za kupovinu MacBooka i između ostalog uvek volim da pročitam i vaše mišljenje kada kupujem novi hardver/mobilni/laptop/tv.
Za Makbukove sam našao tekstove u dva vaša broja SK 2/2021 i SK 12/2020.

Da li je moguće da posvetite ipak malo više prostora Apple računarima, bar upola prostora koga redovno posvećujete Linuksu, npr?
N3n0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2023, 16:49   #33
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Napisao sam tekst i onda sam pokušao da ispravim jedno slovo, dogodila se nekakva havarija, pojavili se neki znakovi umesto teksta. Da ne lutam, pokušaću da ponovim tekst koliko je to moguće.
Dakle, i posle pola meseca SK nije zastareo naročito kupovinom preko novinarnice. Već na samom početku čitajući hard / soft scenu, primetio sam da su prilozi retko dobro odabani. Zapada za oko odlazak G. Mura. Svima nama poznatog zakona koji je dobio ime po njemu. Mene interesuje... Da li i dalje vazi taj zakon, ili je u nekom trenutku došlo do prekida? Na toj istoj strani meni nedostaje i padajući prilog, Ukratko. Zašto više nije tu, to vi znate zbog čega. Te vesti sluze da se upoznamo sa trenutnim dešavama u informatičkom svetu i dalje zainteresujemo za detaljnije tekstove u vezi tih vesti.
Naredna tri teksta su ekstra samo se ne slazem sa Momirovom besedom u vezi Mete. Radi se tu i istrazuje šta će na kraju isplivati. Čeka se i tehnologija koju mozda većina trenutno i ne razume. Verovatno je kočnica internet tehnologija, vremenom će tu nešto veliko biti, to je sigurno.
Pogledao sam Prelistavanje, OK vrlo zanimljivo. Dovedite konačno i pomenutog Djekića. Mozete da prelistavanje osvezite i sa nekom zenskom koleginicom ili IT stručnjakom, i naravno da treba biti pristojan i jezik drzati uzdrzan u takvoj situaciji.
Pozdrav narode...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
mvasic (17.4.2023), oluja (17.4.2023), PinociO (17.4.2023), player1 (16.4.2023)
Stara 17.4.2023, 14:24   #34
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 353
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Danas sam procitao aktuelni broj i u jednom trenutnku uspeo je da me vrati u proslost,i da mi ponovo probudi sve emocije koje sam doziveo citajuci tada aktuelni clanak,i angazujuci se pomocu stapa i kanapa da na nevidjeno vec samo verujuci SK kupim patike koje su bile opisane u tom clanku.
I eto,proslo je 18 godina patike koje su mi tada bile neverovatna kupovina su sad neupotrebljive,ali sam ih zadrzao kao svedocanstvo jednog vremena,jednog teksta i opcinjenosti njime... iako su posle patike izglasane kao najruzniji model ikada drago mi je sto sam ih kupio i godinama nosio Sada su vec dobile odredjenu boju,pustaju lepkove,razgradjuju se al eto.Vremenska masina je zaista uspela da mi povrati odredjene emocije

PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
Acanen (18.4.2023), filpan (17.4.2023), mvasic (17.4.2023), oluja (17.4.2023), pedjosav (17.4.2023), todos (17.4.2023)
Stara 18.4.2023, 0:17   #35
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

^
Verovatno su udobnije od "originala" koji se danas prodaju u poznatim beogradskih prodavnicama sportske obuce.
Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Nazalost ovo je najbolje sto mozemo sa resursima (i ljudima) koje imamo.
Odabir tema za pisanje ne treba da zavisi od vasih resursa i budzeta nego od odluka urednika.
Verovatno tvoje kolege rade posao za dvoje ali seti se kako je casopis uspevao da funkcionise i opastane tokom 1990ih.
U to vreme je mnogo manje ljudi imalo kompjutere a vi ste bas u toj deceniji usli u legendu.
Citat:
Trebalo je, slazem se ali urednicimi su u tom trenutku prioritet stavili ma aktuelne igre...
Pokusavate na taj nacin da privucete nove kupce jer je prodaja casopisa verovatno opala.
Jasno mi je da casopis mora da se modernizuje, prati trendove i privlace nove kupce ali ne sme previse da se promeni i komercijalizuje jer to onda nece biti onaj casopis koji neki ljudi kupuju skoro 40 godina.
Citat:
Jedna od stvari koju je tesko objasniti,... pokusao sam da pokrenem Sk YouTube kanal
Nadredjeni su se verovatno plasili da ce youtube kanal i pisanje vesti na vasem sajtu negativno uticati na prodaju casopisa pa su zbog toga odlozili pravljenje youtube kanala sto je bila uzasna odluka za jedan it casopis.
Mislili su da je pametnije da se deo it novosti servira kupcima sa zakasnjenjem u casopisu nego da ih dele besplatno na vasem sajtu/youtube kanalu.
Citat:
Reklame vec postoje na forumu ali ih verovatno svi filtrirate, zato sto ste pametna deca koja znaju kako...
Pre su se zalili ljudi da u casopisu ima previse reklama a danas veci deo casopisa podseca na katalog supermarketa (sadrzaj i dizajn na isti kalup) jer opisujete igrice za telefone, filmove, jeftine kompjuterske periferije i mobilne telefone kao na traci.
Mene ne zanima Steam Deck ali je logicnije da takvo parce hardvera/handheld dobije recenziju umesto neke jeftine kompjuterske periferije koju opisujete samo zato sto ste je dobili od uvoznika.
Verovatno je bilo tesko nabaviti Steam Deck na nasem trsistu ali casopis koji se zove Svet kompjutera mora da se snadje u takvoj situaciji.
Citat:
Uzdamo se u ekskluzive kada prvi objavimo video kad istekne NDA a igru smo dobili 15 dana ranije...
Na youtubeu uglavnom gledam longplay/walkthrough no commentary klipova tako da nisam dovoljno kompetentan za komentarisanje vasih youtube-ra.
Citat:
Trebovali smo nov server za forum i jos cekamo...
Trebovanje ludom radovanje. Nadam se da niste zakasnili sa renoviranjem foruma.
Citat:
Verujem da su stariji citaoci vec dosta sazreli i naucili tako da je nemoguce da nas gledate istim ocima kao u poceku...
Od pocetka godine sam kupio samo jedan broj i to je najbitnije u celoj ovoj nazovi raspravi. Ne secam se da sam u proslosti ovoliko proredio kupovinu casopisa a kupujem SK preko 25 godina.
Stekao sam utisak da vam je vaznije da privucete nove kupce nego da sacuvate stare koji vas citaju nekoliko decenija.
Nadam se da ce se u buducnosti casopis ponovo da se vrati na puteve stare slave i da cu poceti redovnije da ga kupujem.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
mvasic (18.4.2023), PinociO (18.4.2023)
Stara 18.4.2023, 0:20   #36
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
Mozete da prelistavanje osvezite i sa nekom zenskom koleginicom...
Prilicno sam siguran da nemaju musku koleginicu ali danas je sve moguce.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2023, 3:41   #37
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Trebovali smo nov server za forum i jos cekamo...
Forumi su odavno postala ugrožena vrsta jer sve što već nije prešlo na Discord i slične servise još uvek se zamlaćuje spamom, preskupim forumskim softverom, petljancijom sa ažuriranjem tog istog softvera, backupom i održavanjem baze itš.

Dakle, što reče mciggzy još davne 2007. na ovom forumu: "ste ce vam forum sa 30 ljudi ukljucujuci osoblje, to mogu i ja da napravim"

Al' ozbiljno sada, porazmislite o otvaranju bar nekakvog nezavničnog Discord servera.

Nema petljancije sa tehnikalijama, sve besplatno a opet daleko veće šanse da se ljudi privuku jer su velike šanse da već koriste Discord itd.

Baj d vej, od ovolikog prežvakavanja uređivačke politike časopisa svakog meseca i Stephen Hawking bi već prohodao, Higsov bozon da mu dušu prosti
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2023, 18:59   #38
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Forumi su odavno postala ugrožena vrsta jer sve što već nije prešlo na Discord i slične servise
To mozda kod nas. Gaming/IT Forumi u svetu su i dalje popularni. Razlog leži u činjenici da tematike koje se tamo postuju zavređuju paznju i interesovanje a ni entuzijazam fomumaša ne jenjava. Što kod nas nije slučaj, pogotovo na ovom forumu. Mislim da ni Discord ne bi ništa značajno promenio.

Poslednja ispravka: Elvir (18.4.2023 u 19:33)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
pedjosav (20.4.2023)
Stara 18.4.2023, 19:52   #39
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Forum, kao sredstvo komunikacije, je umro pre jedno deset godina, isto kao i BBS pre njega... To što si naišao na par grupa omatorelih entuzijasta je izuzetak, a ne pravilo.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2023, 20:11   #40
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.056
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 991 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2023

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Forum, kao sredstvo komunikacije, je umro pre jedno deset godina, isto kao i BBS pre njega... To što si naišao na par grupa omatorelih entuzijasta je izuzetak, a ne pravilo.

Mislim da si slabo obavešten/upućen. Ništa novo za SK saradnike...

Nisam ni mislio na forum kao jedino primarno sredstvo komunikacije nego na određene tematike iz raznih oblasti o kojima ljudi pišu a drugi čitaju i razmenjuju mišljenja. Takvi, "tradicionalni" forumi nisu mrtvi u svetu.

Za na naše forume se slažem koji jesu manje-više mrtvi. I to ne samo gaming/IT forumi.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com