Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2007, 20:14   #21
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

@Voodoo

Postavio sam ja link za download DOS verzije...samo ne u prvoj poruci...sad cu to da ispravim
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 21:10   #22
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Ja sam zahvaljujući ovoj igri dobio inspiraciju za novu uvredu: "Glup si ko harvester!"
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 0:56   #23
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Uh kako je meni Dune 2 bio krsh pogotovo nakon prvog dela koji je bio extra! Ne znam kako sam uspeo da se nateram da malo vise igram a onda sam se navukao samo tako. Igrao sam na 286-ici, cak je i PC speaker bio ok. Ja sam igrao sa Ateridima jer su se svi kao lozili na zle momke a meni je to postalo vec dosadno. Tacno se secam kako se iz misije u misiju dobijaju nove jedinice, harvestera koji gaze pesadiju itd. I meni je Starport bio extra gradjevina, a mislim da skoro nijednom nisam koristio mobile construction yard ili kako se vec zove. Sonic tank je super, ali u onim poslednjim misijama kada Harkoneni bacaju death hand rakete bilo je bas tesko igrati. U toj misiji mi se igra odjednom naglo usporila, tako da nisam mogao noramlno da je igram. I to je to, igra koja me je odusevila, a secam je se jos i po najavi i po slicici sa top 25 ili slicno igara u SK. Ah da, ko je imao zvucnu karticu morao je da slusa onu drogiranu naratorku sa pocetka, koja je isto pricala cak i u Dune2000. Imao sam ortaka koji je organizovao trke trike-ova kroz pustinju umesto da normalno igra igru
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 1:48   #24
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Liiiiiiiiiiiii... pa vi pričate o legendarnoj, neponovljivoj Dini dva.

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
I don`t get it! Ali nema veze...
Fora o kojoj Patton priča je da uzmeš i opasaš zgradu zidovima u kojoj harvester isovaruje začin i onda lepo letelica ode po harvestera, ovaj istovari, i vrati ga tačno na polje gde je bio. Ne mora harvester sam da puže

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Crve nije bilo moguće ubiti, zar ne?
Ufff... valjda se samo povuče u zemlju kada ga tvoji lančeri natovare olovom.

Elem, ja sam igrao Dune II i na PC-u i na Amigi i na Segi i mogu da kažem da je na segi bio najkompletniji.
Velika je šteta što se nisu setili da ubace da mogu da se selektuju više jedinica odjednom, a ne da igrač mora jednu po jednu da pomera ili da pravi karavan fazon.
Kako se ne bih sećao zadnje misije odigrane prvi put!
Uvek sam igrao sa harkonenima i na toj zadnjoj, ja sam rokao sa onim raketama, a ne protivnici.
Sećam se da sam skroz pukao što se tiče jedinica, a i protivnik, i da mu je ostala još neka zgradica u crnom, neotkrivenom delu, a ja sam imao dosta onih zgrada za rakete, a nisam imao mogućnosti da naštancujem nekog tenkića da poruši tu zadnju zgradu, da bih mogao da obrnem.
I onda, snimanje pozicije, pa gađanje u crni prostor (jes' vala, dosta su bile neprecizne) i na kraju trijumf mojih moćnih harkonena.

Dinu keca sam igrao pre neku godinu na Pentiumu 2 i mogu da kažem da je igra odlična i da se i danas može igrati sa uživanjem.
Baš je neki odličan mix avanture i strategije.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 5:35   #25
bogdan
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Konjarnik Republika
Poruke: 487
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 65 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Ahh, DUNE, kako je to dobra igra, i kako se samo vukla na mojoj "dvoiljadarci", pogotovo u kasnijim misijama.
Ono snimanje pozicije u poslednjoj misiji će mi uvek ostati asocijacija na ovu igru.
Zanima me, kada bi postojao multiplayer mod, koju kuću bi igrači najviše birali...
bogdan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 9:18   #26
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Eto...ko kaze da nece biti sagovornika za Dune 2

Mada...sinoc sam je opet pokrenuo na WinUAE-u...i nije to to...ne mogu danas da je igram...ipak je sve presporo i komande su jadne...ali nekad...nekad je bila zakon
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 9:27   #27
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

E da.... Kad smo kod crva Jedna stvar me strašno kopka. Naime sve vreme dok sam igrao "Dune 2" nisam uspeo da nateram da mi se u igri pojave crvi kad krenem sa teškom mehanizacijom po pesku. Dakle u misijama koje sam ja igrao terao sam sve. Od obične marve (čitaj pešadije) pa sve do konvoja od 10 harvestera. Krajnji rezultat je da nisam uspeo nijednom da vidim crva.

Međutim, jednom sam slučajno uzeo save-ove od drugara i učitao ih u igru i odmah posle prvog prelaska teške mehanizacije preko peska ostao sam bez pola svojih jedinica Zna li neko razlog zbog čega se ovo dešava
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 10:40   #28
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

A zašto svi kažete "Dune 2: Battle for Arrakis"? Da li su PC i Amiga verzije imale različite naslove? Pošto se PC verzija zove "Dune 2: The Building of a Dynasty".

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	dune2_000.png
Viđeno:	17 puta
Veličina:	2,3 KB
ID:	7969

E, ne mogu da odolim.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	dune2_001.png
Viđeno:	14 puta
Veličina:	7,6 KB
ID:	7970

There are no set territories and no rules of angagement.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	dune2_003.png
Viđeno:	24 puta
Veličina:	7,3 KB
ID:	7971

Vast armies have arrived.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 11:21   #29
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

OMG! Kako nece biti sagovornika... ovo je prva ozbiljna igra koju sam igrao na svom pc-u i to 486-ici sa 8MB rama i radila je odlicno
Omiljena kuca, i jedina sa kojom sam igrao, su Atreides.... što rece neko pre imaju one do jaja sonične tenkove, dva puta ispusti onaj sonic buble i gotov si
Oni crvi su ludi, ako ne gledaš na trenutak, Op ode Harvester! Najveci nedostatak mi je bio taj sto svaku jedinicu moraš da upravljaš zasebno... ali ni to nije teško kad se izvežbaš
Najjača mi je bilo kad sam izvalio foru da harvesteri i tenkovi mogu samo da pregaze pesadiju! To mi je bio užitak kad bi mi napali harvestere sa pešadijom, jedna dve komande da se harvester pomeri i od njih ostanu samo male crvene mrlje!
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 11:22   #30
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Meni je digitalizovani govor ostao vise u secanju.
Kao prvo "Building....on hold....canceled", pa ono odbrojavanje za starport i naravno najvise "Death-hand approaching"

Posle koriscenja devastatora sam konacno shvatio puno znacenje glagola devastate, zaista mocna jedinica.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 12:19   #31
bogdan
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Konjarnik Republika
Poruke: 487
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 65 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

A jel zna neko šta predstavljaju one crne rupe na mapi, oko kojih se, kada u njih upadne jedinica, pojavi velika količina začina? Uvek sam se pitao

Bila je i ona fora da kada se uništi harvester, iza njega ostaje mnogo više začina, nego što je nominalno bilo u njemu
bogdan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 13:01   #32
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Question Re: Dune II: Battle for Arrakis

Citat:
bogdan kaže: Pregled poruke
A jel zna neko šta predstavljaju one crne rupe na mapi, oko kojih se, kada u njih upadne jedinica, pojavi velika količina začina? Uvek sam se pitao

Bila je i ona fora da kada se uništi harvester, iza njega ostaje mnogo više začina, nego što je nominalno bilo u njemu

?? nisam imao pojma

I mnogo mi se svidja fora sa zarobljavanjem harvestera, nisam znao ni za to

I da, mnogo sam voleo da gradim zidice i turrete i oblikujem bazu, kao simcity
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 13:27   #33
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Citat:
bogdan kaže: Pregled poruke
A jel zna neko šta predstavljaju one crne rupe na mapi, oko kojih se, kada u njih upadne jedinica, pojavi velika količina začina? Uvek sam se pitao
To se pominje i u Herbertovim romanima. U pitanju su mesta gde nagomilane naslage začina još nisu izbile na površinu. U trenutku kada ih neko dira (puca, nagazi) onda eksplodiraju i začin se raširi po pustinji.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
bogdan (14.5.2007), Sasa92 (15.5.2007)
Stara 14.5.2007, 14:03   #34
Sasa92
Banned
 
Član od: 5.5.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Jel neko gledao film Dune.Tu nema Ordos.Zasto?Da li neko zna?
Sasa92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 14:42   #35
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Citat:
Sasa92 kaže: Pregled poruke
Jel neko gledao film Dune.Tu nema Ordos.Zasto?Da li neko zna?
Igra Dune je bazirana na istoimenoj knjizi u cijem prvom delu se zaplet vodi oko Harkonena i Atreida a Ordos-a tu nema a film je zasnovan na istoj tako da je to razlog zastoh ih nema ni u filmu.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 15:35   #36
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
A zašto svi kažete "Dune 2: Battle for Arrakis"? Da li su PC i Amiga verzije imale različite naslove? Pošto se PC verzija zove "Dune 2: The Building of a Dynasty".
Dune 2: Battle for Arrakis je naslov igre za evropsko trziste
Dune 2: Building of the Dynasty je naslov za americko trziste

Nema nikakve druge razlike
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Nergal (14.5.2007)
Stara 14.5.2007, 15:38   #37
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
E da.... Kad smo kod crva Jedna stvar me strašno kopka. Naime sve vreme dok sam igrao "Dune 2" nisam uspeo da nateram da mi se u igri pojave crvi kad krenem sa teškom mehanizacijom po pesku. Dakle u misijama koje sam ja igrao terao sam sve. Od obične marve (čitaj pešadije) pa sve do konvoja od 10 harvestera. Krajnji rezultat je da nisam uspeo nijednom da vidim crva.

Međutim, jednom sam slučajno uzeo save-ove od drugara i učitao ih u igru i odmah posle prvog prelaska teške mehanizacije preko peska ostao sam bez pola svojih jedinica Zna li neko razlog zbog čega se ovo dešava
Uh...nemam pojam...neki bug mozda

Ustvari trebalo bi da zvuk teske masinerije privlaci crve...meni su se redovno pojavljivali i prozdirali harvestere
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 22:29   #38
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Dozvolite mi da vas malo prosvetlim...

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
To se pominje i u Herbertovim romanima. U pitanju su mesta gde nagomilane naslage začina još nisu izbile na površinu. U trenutku kada ih neko dira (puca, nagazi) onda eksplodiraju i začin se raširi po pustinji.
Ja sam pročitao skoro čitavu Dinu. Nažalost Herbert se istrošio brzo pa je svaka sledeća knjiga bila sve gora.

Što se tiče tih naslaga to bi trebala da bude ... ajde neću biti nekulturan ... neka izlučevina bebe crva, no...
U to vreme sam se navukao na LSD (jeste droga ali u elektronskom obliku ) i tu je bilo objašnjenje: da je to posebno mesto i ako njega nagaziš posebnom jedinicom (nikada ne znaš kojom), možeš dobiti ekstra trupe. Ako pogrešiš, jedinica umire a pojavljuje se spice.
Ja nikad nisam voleo mnogo da rizikujem pa sam uvek slao pešadiju i moram priznati da NIKADA nisam pogodio kombinaciju. Na kraju sam odustao.

Citat:
bogdan kaže: Pregled poruke
Ahh, DUNE, kako je to dobra igra, i kako se samo vukla na mojoj "dvoiljadarci", pogotovo u kasnijim misijama. ...
Kada sam kupio A1200, prvo što sam instalirao je Dune II. Oduševio sam se trenutnim startovanjem igre (jer je radila sa harda) umesto maratonskog učitavanja i menjanja disketa. Takođe, nije sekla na poslednjoj misiji, pa je bila prava milina igrati.

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
E da.... Kad smo kod crva Jedna stvar me strašno kopka. Naime sve vreme dok sam igrao "Dune 2" nisam uspeo da nateram da mi se u igri pojave crvi kad krenem sa teškom mehanizacijom po pesku. Dakle u misijama koje sam ja igrao terao sam sve. Od obične marve (čitaj pešadije) pa sve do konvoja od 10 harvestera. Krajnji rezultat je da nisam uspeo nijednom da vidim crva. ...
Ja sam malo eksperimentisao. Crv se UVEK povuče kada izgubi 50% energije. U početku su opasni, ali kada se pojave turreti, oni konstantno "pletu" po crvu, pa on ubrzo zapali. Posebno jer to rade i protivnički turreti. Čak sam pokušavao i da ga poštedim kako bih ga navlačio na neprijatelje.

Inače, ima i mapa gde se crv šetka prvih nekoliko minuta i onda ode.

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Nego jel se secate one fore sa harvesterima, s obzirom da imaju glupi AI ... Onda ce onaj mali helikoptercic stalno ici po njih kad odu na "ispasu" i time dobijate mnogo brze pare, jer mnogo brze ide transport
Cccc. Nije to helikopterčić već SVENOSEĆI (moj slobodni prevod), inače veoma velika skalamerija.
Za ograđivanjem nije bilo potrebe jer Carryall uvek ide po harvester ako je slobodan. Harvester ide pešaka samo ako je Carryall u trenutku njegovog polaska kući zauzet. Ja sam uvek imao puno Carryall-a, jer oni automatski nose jedinice nazad u bazu na popravku. Ne treba da vas podsećam koliko su kasnije jedinice skupe (600 - 900) a popravka ne pređe ni 50.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nemesis na korisnoj poruci:
bogdan (15.5.2007)
Stara 14.5.2007, 22:30   #39
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Moram da se nadovežem. Prethodni post je premašio 3000 karaktera.

Nego, da li je iko od vas zauzimao građevine?
Kada je građevina u crvenom (oštećenje) i vi pošaljete pešadiju sa MOVE naredbom, ako uspe da uđe, zgrada postaje vaša. Jedino su palate i war postrojenja izuzetci. Ništa lepše nego zauzeti protivnikov construction yard, mada se moja taktika svodila na zauzimanje turret-a. I onda oni lepo pružaju podršku mojim trupama i "pletu" po bazi. Milina!

Takođe, postojao je i "mrtav ugao" za turret-e. Naime ako bih raketni lanser postavio 8 + 2 kockica od topovnjače i ostavio ga na GUARD, on bi pucao u turret (uz pretpostavku da nema neprijateljskih jedinica u dometu) a ovaj ne bi mogao da uzvrati.
// Na primer topovnjača je na 11,3. Ako se lanser postavi na 19,5 počinje žurka. // Međutim ako bi mu izdao naredbu da napadne taj turret, on bi se pomerio za jedno polje i tek onda počeo da puca, pri čemu bi turret uzvratio.




I još jedno podsećanje. U poslednjoj misiji, car Šadam, tj. njegova palata, takođe koristi nuklearku. Nisu Harkoneni jedini negativci.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 21:59   #40
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Dune II: Battle for Arrakis

Poceo sam pre neki dan da igram Dune 2000 sa Harkonnenima.
Iskocise mi oci zbog niske rezolucije
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LOTR - The Battle for Middle Earth 2 Do@ OldSchool Strateške igre 196 7.1.2014 21:21
Battle Realms! auror.guru Strateške igre 24 28.6.2010 14:08
Quad Core Battle PAIN Vesti 9 3.11.2006 18:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com