Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2011, 9:08   #7081
Плајвазó
Član
 
Član od: 3.3.2009.
Lokacija: селендра
Poruke: 45
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 31 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
the fifth child kaže: Pregled poruke
video si vrata i pomislio da su super, da su bila sa nekog dvorca bilo bi ok, ali sa ambara i to još afričkog ? predmet koji si video ti se učinio super, činjenica da su sa obične prostorije kao što je afrički ambar ih je učinilo "manje super".
Шта ли они сироти човеци у африку држе у ти њини амбари кад су онолко исцибрели ко глисте ? Мршави ми некако бре
Плајвазó je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 9:26   #7082
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Po očevoj liniji, Osoba X je bila poreklom iz Crne Gore ili Hercegovine; po majčinoj liniji, Osoba X je bila poreklom sa Kosova. Osim srpskog jezika, Osoba X je govorila i češki, engleski, francuski, nemački, mađarski, italijanski i latinski. Ova osoba je bila opsednuta golubovima, koje je negovala i hranila specijalnom hranom. Osoba X nije volela debele ljude, a često je imala i primedbe na način oblačenja drugih ljudi.

Ime Osobe X je _______________.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 9:29   #7083
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Nikola Tesla
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 9:30   #7084
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
Nikola Tesla

http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla#Personal_life
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 18:19   #7085
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Koji pisac je u pitanju ?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	x.jpg
Viđeno:	30 puta
Veličina:	26,5 KB
ID:	40820  
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 18:30   #7086
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
Koji pisac je u pitanju ?
Orhan Pamuk
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 18:45   #7087
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Bravo
asocijacija je pogođena za 11 minuta.
Izvoli...
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 19:08   #7088
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
Bravo
asocijacija je pogođena za 11 minuta.
Izvoli...
Pomislio sam prvo na Tvrdjavu i Mesu Selimovica ali nisam mogao nikako da uklopim "pesak" - tek se posle setih da je mozda sneg u pitanju

E ovako:

Jedna veoma stara igracka naizgled rusi sve zakone termodinamike a posluzila je i kao osnova za ozbiljna istrazivanja sistema za dobijanje rada, koja do sada, nisu donela zeljene rezultate. Da jesu, moderni svet bi verovatno bio mnogo bolje mesto za zivot.

O kojoj igracki je rec?
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 19:10   #7089
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

perpetum mobile
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...B8%D0%BB%D0%B5
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 19:15   #7090
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

nema se sta puno dodati na ono sto je Zoran rekao, samo cu da kazem onu prezvakanu misao da je bitno nauciti nesto, uz prvi post u temi koji kaze da je ideja i da se zabavimo i druzimo. asocijacija je dakle samo jedan vid pitanja koji sprovodi tu ideju.

takodje, svako od nas potajno zeli da postavi malo teze i pitanje koje nece biti odmah pogodjeno (osim ako ne zeli da se resi odgovornosti brzo ) pa ni to nije lako odmeriti jer postavljac mora da se stavi na mesto "publike", bez obzira koliko njemu neko pitanje ili asocijacija delovalo savrseno logicno i lako.

posto je i nas ovde "raznovrsnih", ne da se svetu ne moze ugoditi nego ni podforumskoj temi ali opet to nije razlog za nedruzenje
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
The Fifth Child (23.8.2011)
Stara 23.8.2011, 20:02   #7091
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Da, dodam čekajući da vidim da li sam pogodila, da bi trebalo uvesti kao dobru praksu, to da se postavljač pitanja nakon što je primetio da je neko pokušao da odgovori, javi i kaže da li je odgovor tačan ili ne (ako nema pametnijeg posla) i pruži pomoć (ovo drugo, ako želi). Slučajno možemo da vidimo šta drugi rade i koju temu gledaju. Nedavno sam primetila da je postavljač pitanja gledao temu, a onda mi odgovor potvrdio nakon 24 časa, dakle za toliko je zakočio kviz. Svako od nas, kada se nađe u ulozi postavljača, ima obavezu da se javi jednom u 24 časa, ali ako je već na forumu i gleda temu, ne vidim problem da ispiše dva slova "da" ili "ne" i klikne na "postavi odgovor".
Isto tako, predlažem da postavljač pitanja pre nego što se odjavi sa foruma baci pogled na MTOKiI, to traje deset sekundi, a može dati priliku da se postavi novo pitanje.
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 20:19   #7092
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
Da, dodam čekajući da vidim da li sam pogodila, da bi trebalo uvesti kao dobru praksu, to da se postavljač pitanja nakon što je primetio da je neko pokušao da odgovori, javi i kaže da li je odgovor tačan ili ne (ako nema pametnijeg posla) i pruži pomoć (ovo drugo, ako želi). Slučajno možemo da vidimo šta drugi rade i koju temu gledaju. Nedavno sam primetila da je postavljač pitanja gledao temu, a onda mi odgovor potvrdio nakon 24 časa, dakle za toliko je zakočio kviz. Svako od nas, kada se nađe u ulozi postavljača, ima obavezu da se javi jednom u 24 časa, ali ako je već na forumu i gleda temu, ne vidim problem da ispiše dva slova "da" ili "ne" i klikne na "postavi odgovor".
Isto tako, predlažem da postavljač pitanja pre nego što se odjavi sa foruma baci pogled na MTOKiI, to traje deset sekundi, a može dati priliku da se postavi novo pitanje.
Kako vise nismo u eri dial up-a to mozemo i otici od racunara i "gledati" temu a ne videti je tako da to sto tamo nekoga vidis ne znaci mnogo. Odgovor nije tacan, nije nikakvo trik pitanje. Za pomoc je ipak jos rano, neka jos neko pokusa.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 20:23   #7093
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Moj predlog: da neko uvek objasni asocijaciju - npr. ja uopšte ne razumem šta je na prvoj slici za Orhana Pamuka Nekakva crvena trakica?!?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Oggy (23.8.2011)
Stara 23.8.2011, 20:29   #7094
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Moj predlog: da neko uvek objasni asocijaciju - npr. ja uopšte ne razumem šta je na prvoj slici za Orhana Pamuka Nekakva crvena trakica?!?
Mozda sam ja trebao kada sam davao odgovor..
To su naslovi njegovih dela - imao sam i ja problema da raspoznam sta je na prvoj i trecoj slici doduse..

Dela:

Crna knjiga, Beli zamak, Sneg. Link je vec gore...
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
ZoNi (23.8.2011)
Stara 23.8.2011, 20:42   #7095
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Pijana ptica
http://en.wikipedia.org/wiki/Drinking_bird
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 20:56   #7096
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Igračka na navijanje.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 21:01   #7097
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
Jeste

"Ptica koja uvek pije vodu" je stari kineski izum-igracka (napravljena za jednog mladog kineskog princa) i samo naizgled je perpetuum mobile - mada je vrlo zanimljivo gledati je na delu (video licno). Vec si dala link ka clanku u Vikipediji gde se mogu procitati i neki tehnicki detalji. Napomena: americki naucnici nisu prvi pronalazaci kako je tamo navedeno. Nazalost, stepen korisnog dejstva ovog izuma je mali pa je prakticna primena (osim ove prastare) izostala.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.8.2011 u 21:08)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 21:34   #7098
The Fifth Child
Novi član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Želje, čestitke i pozdravi :
Želim da se ovim putem zahvalim rodbini u USA, stricu i strini, a naviše mužu koji su udrženim snagama ETF/fizika/mašinstvo došli do ptičice.
Odustala sam od pitanja, a onda me sestra iz Amerike nazvala na Skype i zagonetka je bila rešena .
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Kako vise nismo u eri dial up-a to mozemo i otici od racunara i "gledati" temu a ne videti je tako da to sto tamo nekoga vidis ne znaci mnogo.
Laskarise, nije mi jasno ono što ti pišeš (da pitam tehničku podršku - rodbinu ), kako neko može da gleda npr. MTOKiI, početnu stranu foruma SK, opštu kulturu i menja svakih 5 ili 10 minuta, a da ne vidi . I zašto i kako onda otvara pojedine stranice, koja je svrha, ako ih ne vidi . Imam ADSL, pa opet sedim kod kompjutera, moram da kliknem mišem da bih videla promenu na ekranu. Konkretno, videla sam da si bio ne temi MTOKiI, pa onda otišao na drugu, pa na treću, kako je ova tema na PDF opšta kultura, kako to da nisi zapazio promenu, tj. moj nick i vreme kada je poruka stigla, odn. činjenicu da tvoja (pitanje) nije poslednja u nizu ?
Nisam imala nameru da te uvredim, naprotiv, ti si fer i korektan igrač, pa mi je bilo čudno što se na javljaš, nadam se da ćeš mi objasniti i kako funkcioniše ovo o čemu pišeš.
The Fifth Child je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 21:41   #7099
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
The Fifth Child kaže: Pregled poruke
Želje, čestitke i pozdravi :
Želim da se ovim putem zahvalim rodbini u USA, stricu i strini, a naviše mužu koji su udrženim snagama ETF/fizika/mašinstvo došli do ptičice.
Odustala sam od pitanja, a onda me sestra iz Amerike nazvala na Skype i zagonetka je bila rešena .

Laskarise, nije mi jasno ono što ti pišeš (da pitam tehničku podršku - rodbinu ), kako neko može da gleda npr. MTOKiI, početnu stranu foruma SK, opštu kulturu i menja svakih 5 ili 10 minuta, a da ne vidi . I zašto i kako onda otvara pojedine stranice, koja je svrha, ako ih ne vidi . Imam ADSL, pa opet sedim kod kompjutera, moram da kliknem mišem da bih videla promenu na ekranu. Konkretno, videla sam da si bio ne temi MTOKiI, pa onda otišao na drugu, pa na treću, kako je ova tema na PDF opšta kultura, kako to da nisi zapazio promenu, tj. moj nick i vreme kada je poruka stigla, odn. činjenicu da tvoja (pitanje) nije poslednja u nizu ?
Nisam imala nameru da te uvredim, naprotiv, ti si fer i korektan igrač, pa mi je bilo čudno što se na javljaš, nadam se da ćeš mi objasniti i kako funkcioniše ovo o čemu pišeš.
U mom slucaju je sasvim prosto - nisam hteo da odgovorim tj bio sam zauzet necim drugim (drajverom za graficku kartu). A mislim da su pravila kviza sasvm korektna i da ih ne treba menjati. I ja ponekad pozelim brz odgovor postavljaca pitanja ali ipak sacekam.
Meni npr generalno smetaju pitanja: "sta je na slici" i rado bih, da je samo do mene, promenio pravila da ih onemogucimo ali ih jednostavno preskocim jer shvatam da su nekome zanimljiva..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 21:54   #7100
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Mini test opšte kulture i informisanosti...

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
takodje, svako od nas potajno zeli da postavi malo teze i pitanje koje nece biti odmah pogodjeno...
Ne bih se slozio. Meni je cilj da postavim zanimljivo pitanje, koje je dovoljno zanimljivo da zaintrigira i onog koji ne zna da se kasnije vrati i sazna odgovor. Verujem da takva pitanja najduze ostaju u memoriji.

Postavio sam cetiri-pet pitanja za sada, da li je ijedno bilo ikome zanimljivo nije ni bitno jer sam se trudio da budu, ali mi je stvarno svejedno ako dobijem odgovor posle minut ili posle pola dana.

Asocijacije su zabavne i super su igra, ali njima je to glavni cilj - da zabave. Resenja se brzo zaborave, jer akcenat i nije na konkretnom odgovoru, koliko na razmisljanju da se dodje do odgovora.

Vidim da ima razlicitih misljenja, ali meni su Ko zna - zna i Asocijacije skroz razlicite igre.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kultura, opšta

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ajnštajnova zagonetka? uros@3D Male igre 116 27.8.2009 20:01
Test mašina 1 & Test mašina 2 Anak1n Tekstovi u SK 29 14.5.2006 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com