Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2013, 16:49   #6941
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah Elysium pre neki dan, dobar film. Sviđa mi se što nisu gubili vreme na objašnjavanje tehnologije, jednostavno - to postoji, deal with it. Takođe, sviđa mi se i kako su dočarali raznolikost na Elysiumu i na Zemlji, govori se španski, francuski, nemački, a ne samo engleski. Pomalo sladunjav kraj, ali može da prođe.

Jedina zamerka je što mislim da onoliki šrafovi ne mogu da uđu u glavu i kičmu nikako.

Spoiler za šta mi se još sviđa:
... to što nisu rekli da mu je ona mala ćerka, to bi već bilo previše. Ovako su ostavili otvoreno, možda jeste - možda nije.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 17:45   #6942
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ Elysium


Film radi filma,da ima sta da se okrece na filmskoj traci,obdukcija District 7

Dzodi Foster glumi Dzodi Foster ulogu


Met Damon je smesan krajnje (setimo se samo kako je odlicno izneo Born-a)


Kolaz neorginalnosti,i klasican primerak danasnjeg holivudskog filma 'kupi kartu i stfu'
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 19:46   #6943
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah ga i ja pre neki dan, Elysium, i da, odmah se javila asocijacija na District 7. Film sam po sebi ništa posebno, osim što je skup i napravljen jedino da bi široke narodne mase zapanjio efektima (i zvučnim imenima) pa zaradio na račun toga. Sličan slučaj kao i sa Oblivionom, još jedan generički visokobudžetni film sa "vau" vizuelnim elementima i "meh" pričom. Ali što pravi pareeee...
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 21:20   #6944
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mislite District 9?
Pa isti je reditelj, ne znam što vas to čudi. District 9 je udarao na dramu i emocije, dok je ovo više akcioni sci-fi. Uostalom, ovo je tzv. hard sci-fi, pa to možda odbija dosta ljudi.
Takođe, šta fali što su specijalni efekti dobri? Dobar sci-fi ne bi mogao bez toga, a to je jedan od razloga što gledam ovakve filmove. Na primer, scena kad Max puca u robota eksplozivnom municijom mnogo dobro izgleda, pravo umetničko delo.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 21:40   #6945
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Mislite District 9?
Lol, da, poveo sam se za Markonijem i omaših i ja

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Takođe, šta fali što su specijalni efekti dobri?
Apsolutno ništa, efekti su za desetku i to niko ne spori (btw. i ja prvenstveno pratim sci-fi žanr i slažem se da bez efekata neće da može ), ali ne dopada mi se kada je to najbolja komponenta filma, a ostatak "onako" otaljan
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 22:31   #6946
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Takođe, šta fali što su specijalni efekti dobri? Dobar sci-fi ne bi mogao bez toga, a to je jedan od razloga što gledam ovakve filmove. Na primer, scena kad Max puca u robota eksplozivnom municijom mnogo dobro izgleda, pravo umetničko delo.
Ja preferiram old schoold sci-fi, i britansku školu. Bez mnogo ulaganja u efekte, već u scenografiju i priču... Ništa ne fali starim SW filmovima, sa maketama koje su pomerane rukama i nogama.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 0:31   #6947
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
ljudi koji postuju ovde, i preporučuju da se nešto odgleda, postave i titl, ako ga imaju, mislim da je to Ok.
Iskreno... besmisleno!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 6:11   #6948
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Easy Rider: The Ride Back (2013)
www.imdb.com/title/tt1185838/‎
Ne tako kvalitetna glumačka ekipa, ali ipak dobar film.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Easy Rider The Ride Back [2013] HDRip XViD-ETRG.zip (33,0 KB, 7 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 11:04   #6949
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Suade, akcenat ove teme je na rečitoj i kvalitetnoj recenziji filmova, ne titlovima. Nije poenta da napišeš prostoproširenu rečenicu o samom filmu, i postaviš titl čiji je naslov duži od te tvoje rečenice.

Molim te drži se teme, a titlove postavljaj na sajtovima specijalizovanim i zainteresovanim za njih, kao što je podnapisi. Ovde nisu nužni.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Rainman (22.11.2013), Sh0m1 (25.11.2013), ZoNi (22.11.2013)
Stara 22.11.2013, 13:39   #6950
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
This Is the End (2013) - Zaintrigirala me premisa filma, mislio sam da je o stvarnom zivotu glumaca i holivudskih faca, ali je ustvari jos jedna weed "komedija" koje iskreno ne mirisem. Zaboravio brze nego sto sam ga odgledao. Ne prilaziti!
Mene je film prijatno iznenadio. Totalno je drugačiji od copy-paste komedija na koje su nas navikli. Slažem se da nema previše smešnih momenata, ali moram da zapazim da ljudima izgleda promiče glavna premisa ovog filma a to je pre svega odlično predsavljena pošast korporativnog kapitalizma, globalizma, brendizma i standardizma koja ubija onu divnu raznolikost u ljudima i mestima (tj. u ovom slučaju ubila duh ovog malog mesta gde se odvija radnja).

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
^ Ja vecu glupost nisam gledao. Nisam ni citao plot i samo krenuo da gledam i kad udjose u ono kupatilo i pocelo sve ono da se desava iskljucio film i ukljucio sam The Room da se oporavim joke
Mislim sa smo i sami duboko zaglibili i da su nam mozgovi dobrano isprani i "podešeni" da nam se sviđaju samo filmovi koji se uklapaju u neki već predveđeni kalup, a sve što iz toga štrči i odskače mi odbacujemo čak ne dajući mu šansu da nas ubedi u suprotno. Možda zato što smo navikli da više ne uključujemo mozak i da nam sve serviraju na tanjiru?
Znam da će te reći: "O ukusima ne vredi raspravljati".Slažem se, ali da li ste zapitali da je ukus promenljiva kategorija i da se na njega može uticati?
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wega na korisnoj poruci:
Iris (22.11.2013)
Stara 22.11.2013, 14:31   #6951
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
wega kaže: Pregled poruke
Mene je film prijatno iznenadio. Totalno je drugačiji od copy-paste komedija na koje su nas navikli. Slažem se da nema previše smešnih momenata, ali moram da zapazim da ljudima izgleda promiče glavna premisa ovog filma a to je pre svega odlično predsavljena pošast korporativnog kapitalizma, globalizma, brendizma i standardizma koja ubija onu divnu raznolikost u ljudima i mestima (tj. u ovom slučaju ubila duh ovog malog mesta gde se odvija radnja).



Mislim sa smo i sami duboko zaglibili i da su nam mozgovi dobrano isprani i "podešeni" da nam se sviđaju samo filmovi koji se uklapaju u neki već predveđeni kalup, a sve što iz toga štrči i odskače mi odbacujemo čak ne dajući mu šansu da nas ubedi u suprotno. Možda zato što smo navikli da više ne uključujemo mozak i da nam sve serviraju na tanjiru?
Znam da će te reći: "O ukusima ne vredi raspravljati".Slažem se, ali da li ste zapitali da je ukus promenljiva kategorija i da se na njega može uticati?
Zar treba da ukljucujem mozak dok gledam komediju ? Mislim da se podrazumeva ako mi je ovo garbage film da pricam u svoje ime samo ako se tebi svidja onda super nemam nista protiv

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Apsolutno ništa, efekti su za desetku i to niko ne spori (btw. i ja prvenstveno pratim sci-fi žanr i slažem se da bez efekata neće da može ), ali ne dopada mi se kada je to najbolja komponenta filma, a ostatak "onako" otaljan

Nazalost upravo takav je Elysium. Totalna suprotnost od District 9 ne znam kako ljudi mogu da uporedjuju ova dva filma.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 16:16   #6952
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Zar treba da ukljucujem mozak dok gledam komediju ? Mislim da se podrazumeva ako mi je ovo garbage film da pricam u svoje ime samo ako se tebi svidja onda super nemam nista protiv
Stvar je u tome što ovo i nije komedija u pravom smislu reči. Uporedio bih ga pre sa filmom Dogma (1999), koji iako komedija u isto vreme prestavlja i veoma dobru satiru religije
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2013, 21:41   #6953
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The War Zone

Nisam imao pojma o cemu se radi u filmu. Slucajno sam naleteo na njega i skinuo ga. Jako mucan i depresivan film sa eksplicitnim scenama. Ne gledati sa roditeljima. Juce sam ga gledao i danas osecam nelagodu kada pomislim na njega. Prica prati odnose unutar jedne porodice. Ko hoce da odgleda prilicno mucnu dramu preporuka.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zona-de-conflito_t6548_jpg_290x478_upscale_q90.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	32,6 KB
ID:	47718  
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2013, 0:43   #6954
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

World War Z – Odgledah i ja taj cuveni blockbuster. Istina, vidi se da je ulozeno dosta, ali rezultat toga je pristojan, iako sam zadovoljan mada ocekivajuci bar 20% bolju pricu, radnju i napetost. Nesto je i na brzinu odradjeno, ALI je u pitanju trilogija pa i razumem. Bred je odlican glumac i to je ovde jos jednom pokazao, a ne neki tamo precenjeni lepotani sa prosecnom, slabom ili neuverljivom glumom (npr. Dzordz Kluni). Djurickov me iznenadio pojavom u ovakvom filmu. Donekle je porazavajuca cinjenica da je moglo vise i bolje bar jos malo, a to nije ucinjeno, iako ne zameram kao sto bih inace da nije u pitanju trilogija. Fokus u prvom filmu je trazenje uzroka apokalipse i trazenje leka, spasa, kako bi se novonastala situacija ublazila ili zaustavila. To su lepo odradili.

Pozitivno: Logicniji pristup u konceptu price i radnja, umereno koriscenje spec. efekata, lokacije (posebno scene u Jerusalimu), 1. je film iz trilogije uradjen pozitivno, pristojna gluma.

Negativno: Delovanje kao da se sve brzo odigralo, ponesto je na brzinu odradjeno, neobican koncept zombija koji vise lice na zarazene ljude koji taj virus koji nose zele da prenesu na ostale (znaci cilj im je iskljucivo reprodukcija koristeci zdrav organizam) bez zelje da ih jedu kao sto inace vidjamo u zombi filmovima, iako to i ne mora da bude negativno, jer je “osvezavajuci” prikaz zombija.

Dakle, film je osvezenje, inovativan je i zasluzuje paznju.
Ocena 7/10.

Dead Man Down – Odlican film. Ne znam zasto je potcenjen. Nema spec. efekata ni trunke (sto mnogima ocigledno smeta), vec je sve dobra ziva akcija, dobra prica gde je i stavljen akcenat, a film vuce ka klasicnim trilerima sto mi se jako svidja. Nije epski dobar, ali ga svakako vredi pogledati.
Ocena 7,5/10.

Now You See Me – Jedan od retkih dobrih filmova u novije vreme, kada se uglavnom prave krsevi za velike pare. Ovaj film je odlican, a jos ako volite madjionicarske trikove (ne bilo koje), onda je ovo pravi film za vas. Obavezno uzivati uz ovaj film.
Ocena 7,5/10.

Tron: Legacy – Jako zanimljiva kocepcija filma. Volim ovako neke inovativne stvari i velika preporuka. Zamislite, zivot u igri iz koje mozete da izadjete, digitalni DNK i slicne stvari. Mocno, zanimljivo, saroliko. Velika preporuka i zao mi je sto ga ranije ne odgledah.
Ocena 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2013, 2:34   #6955
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Tron: Legacy – Jako zanimljiva kocepcija filma. Volim ovako neke inovativne stvari i velika preporuka. Zamislite, zivot u igri iz koje mozete da izadjete, digitalni DNK i slicne stvari. Mocno, zanimljivo, saroliko. Velika preporuka i zao mi je sto ga ranije ne odgledah.
Ocena 7/10.
Чек, само да проверим - ти знаш за први део из `82-е? Тако да тај Legacy и није толико иновативан
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2013, 4:46   #6956
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
wega kaže: Pregled poruke
Mene je film prijatno iznenadio. Totalno je drugačiji od copy-paste komedija na koje su nas navikli. Slažem se da nema previše smešnih momenata, ali moram da zapazim da ljudima izgleda promiče glavna premisa ovog filma a to je pre svega odlično predsavljena pošast korporativnog kapitalizma, globalizma, brendizma i standardizma koja ubija onu divnu raznolikost u ljudima i mestima (tj. u ovom slučaju ubila duh ovog malog mesta gde se odvija radnja).

Nije problem samo sto nema smesnih momenata. Nego i likovi su ocajno uradjeni (iako glume zapravo sebe) od ovih glumaca se ocekivalo mnogo vise. Ocajna je gluma !
Tacno znam kakva je ovo komedija, jedan aj da kazemo slican film mi je jedan od omiljenih a to je Pineapple Express, pa eto preporuke da pogledas jedan kvalitetan film koji je u tom zanru.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2013, 9:43   #6957
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Suade, akcenat ove teme je na rečitoj i kvalitetnoj recenziji filmova, ne titlovima. Nije poenta da napišeš prostoproširenu rečenicu o samom filmu, i postaviš titl čiji je naslov duži od te tvoje rečenice.
Molim te drži se teme, a titlove postavljaj na sajtovima specijalizovanim i zainteresovanim za njih, kao što je podnapisi. Ovde nisu nužni.
Iskreno, nisam kvalifikovan za kvalitetne recenzije (nisam filmski kritičar), a i čitavu temu shvatam nekako drugačije od tebe. I ne razumem šta smeta da ako čovek koji postuje priloži titl uz film koji preporučuje, ako ga ima. Pošteno, šta mi vredi njegova preporuka, ako ne mogu da nađem titl za film?
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
zvjer (23.11.2013)
Stara 23.11.2013, 10:33   #6958
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sto jes jes, lepo je sto imas dobre namere, no nema potrebe za titlovima Suade. Ako koristis BS player on ih automatski nadje i ja ne pamtim kada sam poslednji put rucno skinuo titl.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2013, 13:16   #6959
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Besides, most of us are quite fluent in English so, we don't need them.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
Iris (24.11.2013), Sh0m1 (25.11.2013)
Stara 23.11.2013, 13:59   #6960
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Samo ti stavljaj titlove i ne slušaj ove ljubomorne što se i oni nisu setili toga pa se hvale znanjem engleskog .

Da se vratim na temu,
Elysium
je totalno vnogo, nije uopšte ni za pogledati, totalni promašaj.
NE PREPORUČUJEM NIKOME!
Iako volim SF, čuj volim, skoro sve gutam, ovo je nula od filma.
Efekti ništa posebno a priča vrlo tanka.
Gluma je trebalo da nam približi tu neku blah priču ali čovek se uopšte ne vezuje nimalo za te karaktere i ne smeta mu kad ih raznose u sitne komade.
A to im je izgleda jedino na čemu su radili sa specijalnim efektima da prikažu što bolje raznošenje ljudi u sitne komade.

Može da se uporedi sa Oblivionom i iako su slični, Tom je tamo uspeo da nekako bar malko poveže svoj karakter sa gledaocima i priča se uklopila iako prepuna rupa.
Ne znam da li je Tom Kruz toliko bolji glumac, meni ne deluje da je to problem.
Elysium sam čekao da se pojavi neki bolji snimak pa da ga skinem i džaba sam čekao
Možda je malo bolji od Afte Earth ali svakako su oba krš.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com