Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2014, 21:27   #8241
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Chef

Диван филм. Толико сам се смејао, уживао гледајући га, али су неке сцене биле и тужне. Око хране се све врти, али је прича у суштини много дубља и топлија. Конкретно, породичан однос, посебно између оца и сина. Глумачка постава је јако весела, симпатична. Добра дружина, као и сва опуштеност приликом гледања филма.

Не бих даље детаљисао, али ово је један од баш уникатних, свежих, а ретко спомињаних филмова и да сам знао да ће ме овако пријатно изненадити, раније бих га гледао. Велика препорука, а посебно бих га препоручио да га гледате са девојком или са породицом. Овај филм је откровење године. Какви црни блокбастери!
Оцена 9/10.

Divergent

Добар филм, добра глума, али је могло и макар мало боље. Главна глумица ми је баш слатка, још од ранијих њених филмова, а и лепо глуми. Прича је добра, занимљива и нема везе са Играма глади (јер данас све са сличном тематиком пореде са Играма глади), а можда је и боље од тога, бар од 2. дела јесте. У сваком случају, препорука.
Оцена 7/10.

Blue Is the Warmest Color

Изузетно тежак филм за критику, оцењивање и дискусију уопште, али хајде да наведем пар ствари.

Прво, филм одише неком необичном сувоћом, али и свежином уз глуму лепе главне глумице, која углавном глуми незаинтересовану особу, али изврсно глуми и трансформише се из срећнице у несрећницу, из патетичне стрејт клинке у веселу лезбо девојку и слично, па и филм бива све бољи. Главна глумица је у конфликту са сопственим емоцијама, својом психом као и уздрманом садашњошћу, па се апсолутно СВЕ врти око тога.

Друго, филм тежи ка извлачењу што више емоција од гледалаца кроз “забрањену љубав”, што чини доста споро, али ипак колико толико успева.

Треће, има експлицитне сцене које не приличе овој врсти филма у тој мери (без обзира што мени те сцене пријају), а и лезбо љубав је (очигледно) недолично приказана, са много претеравања, погрешним смером и са мање нежности него што је требало. Више је трагедије, него среће, али можда је то утисак који је филм и хтео да остави.

Четврто, филм траје чак 3 сата, што је заиста превише.

На крају, када сумирам све утиске о овоме, филм је добар, допао ми се, мада не знам ко би имао живаца за њега с обзиром на све контрадикторности и лгбт предрасуде (ја их немам), али да је филм био макар пола сата краћи са избацивањем непотребних ствари, вероватно би ми се више свидео.
Оцена 7/10
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 0:00   #8242
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Godzilla (2014)
Kad sam prvi put odgledao trejler bio sam dopingovan :smoke1: i dobio sam jaku zelju da ga odma pogledam u bioskopu, proslo je malo vremena i kad sam se nameracio da odem vise se nije davao. Juce dodjem da bluray verzije i spermim se da ga odgledam na 42 inca led ali slika ide a audio je nepodrzan tako da sam morao da ga gledam na monitoru gde bluray baz i ne znaci mnogo. Dobro pocinje ali brzo postaje dosadnjikav, cim krene nesto interesantno oni prekidaju i idu na nesto dosadno i tako vise puta sve do samog kraja, vidim da je reditelj to namerno uradio kako film nebi izgledao kao da ga je pravi Majkl Bej ali mislim da je moglo to i bolje. Sve u svemu efekti su super i dajem mu 6/10.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Godzilla_(2014)_poster.jpg
Viđeno:	23 puta
Veličina:	25,3 KB
ID:	50119  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 10:55   #8243
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Premium Rush

Solidan akcioni triler, da nije Senona film bi kod mene sigurno imao ocenu manje.JGL je odradio solidan posao, ali moram reci da je Senon za klasu bolje odglumio.Zanimljiva ideja i jednostavna prica, mada moglo je to da bude bolje realizovano.Dobro su odradjene scene sa jurnjavama.Sve u svemu, dobar film za razbibrigu.7/10

Poslednja ispravka: Packy (19.9.2014 u 13:09)
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 20:20   #8244
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Transformers: Age of Extinction - Nisam verovao komentarima, ali stvarno, film je uzas u AAA produkciji. Po meni Shaja je odrzavao ovaj serijal zivim, vidim da planiraju sad trilogiju sa Markyjem iako je Bej rekao da je serijal zavrsen trilogijom. Volim ja akciju, da se razumemo, ali ovo je previse, slazem se sa reviewom jednim:

Citat:
Pointless, overlong and not funny
Ocena 4/10
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
pentraksil (19.9.2014)
Stara 19.9.2014, 20:37   #8245
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^Osim odlicnih efekata nista posebno, pa su i oni u vise navrata prenapucani (verovali ili ne). Volim i ja eksplozije i akciju, ipak je ovo takav zanr, ali ono Majklovo aktiviranje eksploziva kada cak i grancica udari u zemlju je vec preterano. Zaista bezveze film, gomila rupa u "prici", supljih i nezanimlivih likova, cak se usudjujem reci da je Megan Fox Meril Strip za ovu glumicu ovde. Sve u svemu, i da preskocite nista strasno. A secam se da me je prvi deo bas prijatno iznenadio, odatle pa na dalje sve gore i gore.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 7:10   #8246
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Sta je covjek u stanju da uradi da bi odbranio ono sto mu je sveto,i sto je cuvano brizljivo generacijama i prenoseno sa koljena na koljeno.Sve se moze izgubiti ali zemlja koja te hrani ni po koju cijenu.Ovaj fantasticni Irski film govori o starcu i njegovoj borbi da odbrani svoj komad zemlje u koji je ulozio citav svoj zivot.Prica je drama koja povezuje Irski folklor,tradiciju,odnose u maloj Irskoj zajednici koji su se malo promjenili od dolaska hriscanstva a i trauma koji su prezivjeli oni koji nisu umrli ili pobjegli u Ameriku od gladi koje su im nametnuli Englezi.Fantasticna atmosfera pabova,prirode,muzike,i gluma glavnih junaka kao i prica o nekim dalekim,gotovo misticnim vremenima,cini ovaj film naslovom koji se MORA ODGLEDATI.
http://www.imdb.com/title/tt0099566/
Film jeste interesantan, jer je svojevrsna hronika teškog života u Irskoj u određenom istorijskom momentu pretpostvljam, što je nedovoljno objašnjeno u filmu, nije mi baš jasno koji je vremenski period pokriven. Scenario je takođe nedorečen i kod sina koji se obesio. Sve pohvale glumi Ričarda Harisa, a sve ostalo je skromno, kakav je valjda i život tada bio. Neko nahvali pejzaž, ne znam šta ga je toliko oduševilo u pretežno stenovitom predelu. Ima sigurno mnogo boljih filmova sa sličnom tematikom, tako da je ovaj prikaz NOTTINGHAM-a, bez uvrede, preteran.

Poslednja ispravka: Suad Novic (20.9.2014 u 7:19)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 11:05   #8247
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da li je neko gledao Zero Theorem?
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 11:30   #8248
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Da li je neko gledao Zero Theorem?
Jesam ja meni se dopao. Ako ti odgovaraju filmovi Terry Giliama svidece ti se i ovaj ne sumljam, zanimljivo, mastovito, vizuelno interesantan, sa odredjenom porukom. U suprotnom mozda ti se film ni malo ne svidi jer znam realcije ljudi kad pogledaju neki njegov film.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
r0nIn (20.9.2014)
Stara 20.9.2014, 11:30   #8249
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^^ what he said... (sa ispravkom na "sumnjam" )
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
r0nIn (20.9.2014), Wolverine (27.9.2014)
Stara 20.9.2014, 11:33   #8250
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Chef (2014)



Simpatičan veseli feel-good film u kom glavni lik pronalazi sebe i zabavu u onome što radi. Dakle klasika ali sa gomilom hrane. Ja sam na 2/3 pauzirao film, otišao po sastojke i napravio sendviče slične onim kubanskim. Može neka 7-ica.

Upozorenje! Nije preporučljivo za ljude koji su na dijeti.

The Fault in Our Stars (2014)



Drama o dvoje tinejdžera koji žive
Spoiler za sic!:
boreći se sa rakom
ali se ipak zabavljaju, zaljubljuju... jednom rečju žive. Priča je takva da će vas terati da se rastužite, smejete, možda i zaplačete. Glumci su simpatični i dodatno čine da uspostave tu emotivnu vezu.
Spoiler za sic!:
Npr. ona sa sobom konstantno vuče bocu kiseonika i cevčice za disanje
ali prosto zrači na svoj način. Vidim da ga mnogi pljuju kao namensku cheesy stvar, što svakako jeste, ali ja na to mogu samo da dodam: so what you fraking romantic haters? Od mene 8.

Poslednja ispravka: Iris (20.9.2014 u 11:43) Razlog: mozda neko ne zeli da zna radnju i detalje filma
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
bokela (20.9.2014), ezenkiel (27.9.2014)
Stara 20.9.2014, 11:47   #8251
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
^^^ what he said... (sa ispravkom na "sumnjam" )
Rekao sam da je film odlican. ALI ako nije gledao neki od njegovih filmova postoji verovatnoca da mu se nece svideti jer su mu filmovi jedinstveni i nisu namenjeni za siru publiku, to je bio neki vid upozorenja.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 12:21   #8252
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Iris: To baš i nisu pravi spoiler-i. Nije da se to dešava u nekom daljem trenutku u filmu već je to osnova od prvog minuta. A detalj iz drugog "spoiler-a" se nalazi na posteru. Sa obzirom na šta sve neko ume da kuka, možda je bolje ovako, ali lično bih preporučio ljudima da bace pogled na njih, čisto da znaju šta mogu da očekuju kroz 2 sata koja odvoje za ovo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 12:28   #8253
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
bela lampa kaže: Pregled poruke
Rekao sam da je film odlican. ALI ako nije gledao neki od njegovih filmova postoji verovatnoca da mu se nece svideti jer su mu filmovi jedinstveni i nisu namenjeni za siru publiku, to je bio neki vid upozorenja.
Slažem se sa izjavom, to nije problem, već sumLJam-sumNJam
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 13:13   #8254
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Slažem se sa izjavom, to nije problem, već sumLJam-sumNJam
A na to mislis znam za to... ne znam gde sam ga pokupio. Nisam te dobro razumeo jer si prvi napisao "^^^ what he said..." sto znaci da se odnosi na ceo komentar, ali vidim da si posle ispravio.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 15:25   #8255
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Sa obzirom na šta sve neko ume da kuka, možda je bolje ovako, ali lično bih preporučio ljudima da bace pogled na njih, čisto da znaju šta mogu da očekuju kroz 2 sata koja odvoje za ovo.
My thoughs exactly
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 17:56   #8256
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
rellik kaže: Pregled poruke
Dobro pa nisi prepricao film
Kod takvih filmova je očigledno šta će da se desi. I trailer pola kaže. Da ne kažem sve. Elysium danas gledam s bratom, nalupali smo ceo plot u prvih pet minuta. Mnogo iznenađenja kriju takvi filmovi.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 21:27   #8257
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Film jeste interesantan, jer je svojevrsna hronika teškog života u Irskoj u određenom istorijskom momentu pretpostvljam, što je nedovoljno objašnjeno u filmu, nije mi baš jasno koji je vremenski period pokriven. Scenario je takođe nedorečen i kod sina koji se obesio. Sve pohvale glumi Ričarda Harisa, a sve ostalo je skromno, kakav je valjda i život tada bio. Neko nahvali pejzaž, ne znam šta ga je toliko oduševilo u pretežno stenovitom predelu. Ima sigurno mnogo boljih filmova sa sličnom tematikom, tako da je ovaj prikaz NOTTINGHAM-a, bez uvrede, preteran.
Bez uvrede naravno,ali i da odgovorim.Prvo priroda jeste lijepa npr prikazi vodopada,polja,malog mjesta po meni jesu lijepi,ne moraju svakom da se i svide,ali su definitivno autenticni za taj dio svijeta.Radnja je smjestena 30-tih godina proslog vijeka.Sin se objesio zbog teskog zivota i oceve opsesije zemljom,sta je nedoreceno tu.Gluma je genijalna i cini glavnu snagu filma to stoji.Koji su to mnogo bolji filmovi na tu temu,ne nadjoh ih bas mnogo. Mozda The Quiet Man (1952) Dzona Forda.Ajde ti preporuci te filmove,bas mi se gleda nesto tako.
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2014, 22:24   #8258
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Under the Skin (2013)



Vrlo spor film koji meša look and feel egzistencijalističke drame i SF-a 70-ih. Vrlo dugi kadrovi, upečatljivi zvučni efekti koji su opet na fazon 70-ih... To bi po meni bila jako fina kombinacija da sama radnja nije dosadna i da se ne vrti u besciljnom krugu. Šta je tačno pisac hteo reći, meni baš i nije najjasnije. Lepo ali dosadno, 3-ka.

Edge of Tomorrow (2014)



Sasvim ok akcioni SF. Nema ničeg posebnog ali nema se šta preterano ni zameriti, što je sve ređe za ovaj žanr. Može da se pogleda, 6 ili 7.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2014, 14:38   #8259
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@NOTTINGHAM
The Field (1990)
Imaju i drugi mišljenje o ovom filmu
http://www.rottentomatoes.com/m/1034131-field/reviews/
upečatljiva je ova kritika
http://www.washingtonpost.com/wp-srv...art_a09ed7.htm
i ako dobro razumem, i on misli da osim glume Ričarda Harisa ovde nema nečeg posebnog.

Ne pada mi na pamet ni jedan drugi film osim "Prohujalo sa vihorom" i reči Skarletinog oca o zemlji, pri kraju filma, ako se dobro sećam. Ono sam rekao samo kao pretpostavku, verovatno postoji i bolji film sa sličnom tematikom. Iskreno, ja ne znam ni za jedan takav.

Poslednja ispravka: Suad Novic (21.9.2014 u 15:02)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2014, 14:55   #8260
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Starred Up



Prica o problematicnom mladicu u jednom britanskom zatvoru. Meni se film jako svideo, odlican gluma i scenario. Poprilicno vulgaran (psovke na svakom koraku), ipak je ovo zatvor pa ko ne voli neka preskoci . Ne bih vise nista otkrivao o prici, nema zapleta i raspleta, ali je bolje gledati "na suvo". Od mene preporuka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
NOTTINGHAM (21.9.2014), zvjer (21.9.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com