Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Pregled rezultata glasanja: Koji deo je po vama bolji
Max Payne 1 177 54,13%
Max Payne 2 ''The Fall of Max Payne'' 150 45,87%
Glasova: 327. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2014, 14:23   #241
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
To svakako, posto je u igri 80% sinematika a 20% gejmpleja.
Igra traje oko 12 sati, a od toga ukupno 3 sata cine filmici (imate klipove na yt gde je sve to spojeno).

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Izvini molim te ali prve 2 igre su imale 85% gameplay 20% stripske scene izmedju svakog chaptera/epizode.
Tako je u kecu, sto dovodi do najvece mane igre, a to je da u jednom trenutku (u pojedinim nivoima) napucavanje pocinje malo da smara zbog repetitivnosti, pa se stice utisak da se igra vestacki produzava. MP2 je imao veci udeo stripskih sekvenci- mozda manje nego trojka, ali relativno blizu. Ja ne volim cut scene, ali kod ovakvih igara, koje teze da pruze neko sinematicno iskustvo, ispricaju pricu.. one imaju smisla. Dok kod FPS-ova, RPG-ova.. to nije slucaj IMO.

Poslednja ispravka: nameless1 (1.11.2014 u 14:31)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2014, 15:12   #242
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Igra traje oko 12 sati, a od toga ukupno 3 sata cine filmici (imate klipove na yt gde je sve to spojeno).
Sve zavisi od igraca, moze to mnogo brze da se predje.

Meni su cinematics upropastili igru skroz, non stop prekidaju gejmplej i ne mogu da se prekinu (makar na mojoj konfiguraciji). Taman krenem da igram kad ono fimic koji taje taman tolikio da te smori, igras 5 min. pa filmic od skoro isto toliko minuta i tako non stop. Uzas.

Da su te nesretne filmske GTA sekvence izbacili i pricu prezentovali u stipskom maniru bilo bi vrh! A treba li su, da makar ispostuju taj dio po kome je Maks Pejn postao prepoznatljiv - a ne samo po bullet time-u.

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Sto uopste nije bio slucaj sa prve dve igre.
Ne znam bas. Uostalom, strip sekvence su neuporedivo ljepse od ******* GTolikih fimskih sekvenci! I sto je najbitnije postavljene su na pravim mjestima, ne pojavljuju se na svakih dva tri minuta i ne remete gameplay.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2014, 15:36   #243
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Da su te nesretne filmske GTA sekvence izbacili i pricu prezentovali u stipskom maniru bilo bi vrh! A treba li su, da makar ispostuju taj dio po kome je Maks Pejn postao prepoznatljiv - a ne samo po bullet time
E tek bi tad u.rali motku....onda bi bila jos veca galama, od strane onih koji vole noir Maksu, njima bi ovo sigurno bilo jos odbojnije i kritikovali bi igru jos vise...jednostavno, preselili su Maksica, okruzenje je drugacije, stvarno ne znam kako bi te stripove (mracni i tmurni) uklopili u ovu igru i zasto moraju da budu deo nje...
I da dodam...
Dramite oko tih filmskih sekvenci, a nije nista strasno, ne traju toliko dugo, a i ne remete u tolikoj meri igranje...a veci deo njih moze i da se preskoci, naravno...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2015, 0:18   #244
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

The past is a gaping hole. You try to run from it, but the more you run, the deeper, more terrible it grows behind you, its edges yawning at your heels. Your only chance is to turn around and face it. But it's like looking down into the grave of your love, or kissing the mouth of a gun, a bullet trembling in its dark nest, ready to blow your head off.


Krenuo sam opet da igram MP2 (keca sam presao brdo puta, znam ga vec napamet). Neverovatna kakva igra. Atmosfera, prica, soundtrack i sjajni Maksovi monolozi... I sa tehnicke strane je i dan danas odlicna.

Ne volim da glumim nekog old skul nostalgicara, ali zaista se vise ne prave ovakve igre...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
ezenkiel (3.2.2015), sale94 (3.2.2015), simke85 (24.7.2016)
Stara 3.2.2015, 2:06   #245
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Ne volim da glumim nekog old skul nostalgicara, ali zaista se vise ne prave ovakve igre...
Remedy drži isti kurs, bar što se mene tiče. Alan Wake je i više nego dobar, a verujem da će slično biti i sa Quantum Break.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
caine (3.2.2015)
Stara 3.2.2015, 6:33   #246
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Jedino što zameram MP2 je to što je kratka igra, barem za moj ukus. Fali tu još nivoa, još šibanja, još protivnika... Ali noir element igre je top-notch i dan danas. Kec je već dosta zastareo po pitanju tehnikalija ali se i on dobro drži.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2015, 18:21   #247
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Nije kriv.

...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2016, 17:54   #248
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Max Payne 15th Anniversary
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
code master (23.7.2016)
Stara 23.7.2016, 19:25   #249
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Au godisnjica 15 godina! a kao da je bilo juce srecan rodjendan Max. Prvi deo je promenio moj pogled na video igre zauvek, jedino sto mi malo bode oci kod keca je nazalost sto zbog ogranicenog budzeta developeri se pojavljuju u onim stripskim sekvencama i izgledaju komicno pa i Sem Lejkova faca mi deluje kao da lik imitira Klint Instvuda tj prljavog Harija i pravi grimase da sam se u par navrata zasmejao ali i pored toga svaka cast. Dvojka mi se takodje svidja bukvalno sam gutao knedle od neizvesnosti sta ce se desiti, e sad nekima se svidja i trojka meni iskreno ne, izostanak stripskih sekvenci te previse akcije po meni ubija igru do te mere da nemam zelju da je igram ponovo, da li zelim Max Payne 4 u skorijoj buducnosti? da budem iskren ne dosta je bilo bola za Maksa.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2016, 19:39   #250
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
jedino sto mi malo bode oci kod keca je nazalost sto zbog ogranicenog budzeta developeri se pojavljuju u onim stripskim sekvencama i izgledaju komicno pa i Sem Lejkova faca mi deluje kao da lik imitira Klint Instvuda tj prljavog Harija i pravi grimase da sam se u par navrata zasmejao ali i pored toga svaka cast.
Zasto ti to smeta? Pa to je bas jedna od glavnih zanimljivosti keca, koja se i dan danas pominje; jos Sam Lake-a stalno teraju da pravi Max Payne facu gde god da se pojavi, a ti gif-ovi i slike se posle kace po forumima.

Iskreno, stripske sekvence su mi bolje u kecu nego u dvojci, a Semova faca memorabilnija..

face
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Skenderevo (24.7.2016)
Stara 23.7.2016, 21:19   #251
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Zasto ti to smeta? Pa to je bas jedna od glavnih zanimljivosti keca, koja se i dan danas pominje; jos Sam Lake-a stalno teraju da pravi Max Payne facu gde god da se pojavi, a ti gif-ovi i slike se posle kace po forumima.

Iskreno, stripske sekvence su mi bolje u kecu nego u dvojci, a Semova faca memorabilnija..

face
Ne kazem da mi smeta kad sam prvi put igrao keca sve mi je bilo vrh ali godine su ucinile svoje, mislim kada gledam te sekvence kao da ti likovi ne pripadaju tom svetu, ali to je ono sto me nervira kod nekih izdavaca koji diktiraju male razvojne studije u principu prvo sa malim budzetom napravite sta znate ako se igra dobro pokaze dobicete veci budzet za nastavak, izem ti kapitalizam.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2016, 19:30   #252
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
MAX PAYNE: Retribution is a non profit FAN FILM, based on the computer game "MAX PAYNE" created by Sam Lake and developed by Remedy, Rockstar Games, 3DRealms, Take 2 and Gathering of Developers.
Max Payne Retribution - Teaser Trailer 2016


Kratki film, coming soon.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2016, 21:33   #253
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Max Hitler

code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2016, 18:27   #254
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Igram keca i dvojku na svakih nekoliko godina, ne znam koliko sam ih puta prešao.

Te dve igre su mi odmah ispod GTA IV i Vice City na spisku omiljenih, neverovatne su. Trojka nije ni blizu, nisam mogao ni da je odigram do kraja.

Ako bih morao da biram, odlučio bih se za prvi deo. I sad osećam teskobu kad igram.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2016, 18:08   #255
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Ja sam 3. deo jedva odigrao, u početku je bio zabavan ali tamo pri kraju već toliko monoton da sam se samo čudio sa koje strane će sad da mi iskoče kad uđem u prostoriju.

Ono je na silu napravljen nastvak, kec i dvojka su remek dela.

Prevashodno priča, atmosfera i napucavanje je zabavano.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2017, 12:15   #256
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Max Payne: Retribution je izasao. Sta znam, za toliko ogranicen budzet, dobro su ga odradili. Bolji mi je od onog Holivudskog smeca od filma.
Naravno McCaffrey-ev glas zesce fali kako bi upotpunio dozivljaj, al jbg.
Sve u svemu ako imate 40-ak minuta zivota na to da odvojite, preporucujem.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2017, 9:33   #257
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Posle svog ovog vremena kec i dvojka su i dalje nešto najbolje što sam iskusio. Prosto se naježim yebote.
Inače, skoro sam nešto ružno sanjao i posle vrtim u glavi zašto nisam uradio ovo ili ono, bilo bi pametnije, imao bih veće šanse da se spasem i tako dalje. Onda se setim jedne rečenice i nasmejem se sam sebi, nisam prvo mogao da provalim gde sam je prvo čuo i jutros se setim da je iz Max Payne igre - In a nightmare, every choice you make is a wrong one.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku mentolbrebombona na korisnoj poruci:
Danilo023 (7.9.2017), NIx Car (6.9.2017), zokocx (6.9.2017)
Stara 6.9.2017, 12:22   #258
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
mentolbrebombona kaže: Pregled poruke
Posle svog ovog vremena kec i dvojka su i dalje nešto najbolje što sam iskusio. Prosto se naježim yebote.
Inače, skoro sam nešto ružno sanjao i posle vrtim u glavi zašto nisam uradio ovo ili ono, bilo bi pametnije, imao bih veće šanse da se spasem i tako dalje. Onda se setim jedne rečenice i nasmejem se sam sebi, nisam prvo mogao da provalim gde sam je prvo čuo i jutros se setim da je iz Max Payne igre - In a nightmare, every choice you make is a wrong one.
Ja sam im slao predlog za 3 deo kada su tek pocele price da ce da se radi trojka i dosta pre nego se Rockstar docepao da ga radi, a moj predlog je bio da naprave da u trecem na kraju daju samo dve mogucnosti da se Max upuca u glavu ili da ubrizga ogromnu kolicinu heroina u venu i zavrsi u kadi i to sve da igrac moze da te dve stvari odradi i da tu zavrse sa Maxom kako i dolikuje, jer ionako je nosio prokletstvo sopstvenog postojanja. Ali docepa se Rockstar i *****a sa trojkom. Odgovorili su mi na mail, zahvalili se na predlogu i stavili smajli. Bar je sve ostalo na lepom pokusaju.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2017, 14:32   #259
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Nisu us*ali sa trojkom, trojka je odlicna igra koju sam vise puta igrao.
Kec je svojevremeno bio revolucionaran, ako si ti ocekivao da bude opet tako,to je nesto drugo. Trojka je super igra, a ne us*ana.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2017, 14:49   #260
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Nisu us*ali sa trojkom, trojka je odlicna igra koju sam vise puta igrao.
Kec je svojevremeno bio revolucionaran, ako si ti ocekivao da bude opet tako,to je nesto drugo. Trojka je super igra, a ne us*ana.
Atmosfera iz keca i dvojke se nije ponovila u trojci. Prica je trebala da bude mracnija od prva dva (ako je to bilo moguce da se napravi), kraj za Maxa i za igru.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
max payne

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com