Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.5.2009, 21:01   #21
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

odlicne slike x factor, posebno ova sa radnjom satova, jedna od onih situacija kad gejbriel stupidno ponavlja kuku kloks, kuku kloks, jer si zaglavljen pa klikces po njima

inace, sa obzirom na ondasnju sierinu predanost kada je produkcija u pitanju, ne cudi autenticnost lokacija jer su i one digitalizovane, pored velike kolicine filma koji je koriscen kada su medjuanimacije u pitanju. sto se mene tice, fmv nije prevazidjen vec samo malo napusten. a sto se Din Eriksona tice, ja njega dozivljavam kao pravog Gabriel Knighta iz prostog razloga sto sam prvo igrao drugi deo, ili jos bolje sto mi je to jedna i od prvih avantura uopste, tako da mi verovatno zbog toga izgovor uopste nije smetao / ne smeta

zanimljivo je da sam pre neki dan naleteo i na jos jedan slican poduhvat, jednog gk fanatika koji je takodje obisao tu turu iz igre i postavio u video nastavcima, uz malo australijanskog humora, tako da vredi videti, ovo je prvi deo

http://www.youtube.com/watch?v=QRUWqO9H8cM

Poslednja ispravka: dijego_ (28.5.2009 u 21:16)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2009, 23:28   #22
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Posto nikada nisam probao ovu igru, resih danas konacno da je instaliram. Koristio sam onaj instaler koji sve baci na hard, a ima i mali config da se filmovi gledaju normalno, a ne u interlaced modu koji mi jako smeta.

Odigrah prvi chapter i utisci su mi nekako izmesani. Nisam se toliko primio kao kada sam prvi put igrao (po meni) Gabrielove najopasnije konkurente, Phantu 2 i Rippera. Nisam siguran da li su izabrali dobrog glavnog glumca, ali necu puno ni da sudim posle 1/6 igre. Prica kako je pocela, deluje mi interesantno. Nazalost morao sam dva puta da konsultujem walk, jer sam se bas bas bio zaglavio. Prvi put jednostavno nisam otkrio nesto sto mi otkljucava da uradim nesto drugo, a drugi put nije mi ni na kraj pameti bilo da slice-ujem kasete. Sistem skripti je bas bas zeznut, par puta sam pixel-hountovao i dolazio u situaciju da predjem iznova sve lokacije i da klikcem okolo ko manijak, da pricam opet sa svima misleci da mi je ostao neki nedovrseni dijalog...itd.

Nije lose za pocetak, igra me kupila... videcu sta ce doneti naredni dani igranja
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 12:17   #23
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

I?
Jesi li batalio GK 2 ili naredni dani igranja nisu doneli ništa vredno da se zabeleži i ovde objavi?

Žestok sam protivnik iznošenja "prvih utisaka", naročito kad su avanture u pitanju.
Zašto? Zato što prvi utisak (znamo to svi) oće i da prevari, a pogotovu jer sam mali milion puta sa najvećim zadovoljstvom odigrao (do kraja) i ubeležio u svoju knjižicu "Omiljene avanture" neki naslov koji mi je na samom početku bio dosadan/glup/neinventivan. Hoćete primere? Važi: "Maniac Mansion", "The Case of the Rose Tattoo", "Riddle of the Sphinx", "Lost in Time", "Voyage" su neki od tih naslova koji mi nisu legli od samog starta.

Ne umeju svi da naprave igru (kakve su "Gabriel Knight 1-3", "Morpheus", "Discworld Noir", "AMBER", "Day of the Tentacle", "Still Life", "Grim Fandango", "The Longest Journey", "Sanitarium", "Bad Mojo", "The Dark Eye", itd.) koja vas od prve slike sčepa za gušu i ne pušta dok je ne pređete celu, terajući vas iznova da to uradite u jednom dahu, bez jela, pića, seksa i politike (osnovnih ljudskih potreba).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 13:09   #24
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Verovao ili ne, od onda kada sam objavio prvi post nisam upalio igru... cak sam i pozaboravljao sve pocetne dijaloge iz drugog chaptera, pa cu morati ponovo da ga odigram (nisam bio puno odmakao).

Jednostavno nema se vremena, tada smo poceli kolektivno da igramo i Machinarium, i posle taman kada je sve bilo spremno za pocetak Bad Mojo Redux, ulete mi neki posao sa strane koji ce trajati narednih mesec-dva. Nemam vremena za kontinuiranu igru (a tako najvise volim da igram avanture), vec samo povremeno odigram neko casual ostvarenje. I Gabriel i Bad Mojo stoje instalirani i cekaju neko srecnije vreme.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 1:43   #25
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Taman kad čovek pomisli da je sve video, eto ti ga nešto novo . U sklopu izvesnih vanrednih aktivnosti naleteo sam na jednom popularnom avanturističkom forumu na link za predivno mesto posvećeno igrama iz serije Gabrijel Najt, pa da podelim ovo blago sa ostalima.

Reč je o sajtu The Pendulum of Life na kome, iako je prvenstveno usmeren ka grafičkoj strani igara (slike iz igranja/screenshots, pozadine/wallpapers, omoti/covers,...), možete naći i demo verzije igara, razne alate za pokretanje i prčkanje oko naslova,... i, što mi je u ovom trenutku najzanimljivije (prvo mi je palo u oči), muziku (soundtracks) iz ove tri legendarne igre .

Sajt ne samo da je pun ko oko svega i svačega (još ga nisam u potpunosti istražio), no je i izvanredno dizajniran, pa najtoplije preporučujem da ga posetite.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 17:20   #26
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Super sajt i sjajan dizajn koji se uklapa u celokupnu atmosferu igre. Kao sto sam jednom vec napomenuo, kada sam presao prvi chapter i ostavio igru za kasnije kad budem imao vise slobodnog vremena, tek sam se onda zagrejao za nju. Jos sam se odusevio kada sam odgledao ove filmove sa likom koji je posetio lokacije gde je sniman GK. Danima sam razmisljao o tim zamkovima posto sam ljubitelj istih
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2010, 12:28   #27
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Citat:
The X Factor kaže: Pregled poruke
Meni jedna od omiljenih igara svih vremena. Dovoljno dobra da me je inspirisala da posetim Minhen i zamak Neuschwanstein i mogu reci da je jedan od glavnih aduta (osim verno prenetog zivota Ludviga II) gotovo potpuna AUTENTICNOST lokacija na kojima se igra desava. Izuzetak je jedino Rittersburg i schloss Ritter, kao izmisljeno mesto i dvorac.
Evo sta sam fotkao:
1.Marienplatz sa radnjicama i prodavnicom satova koju je Gabriel posecivao, kao i fontanom gde sviraju ulicni muzicari
2. Prodavnica satova
3. Dienerstrasse - ulicica koja se vidi odmah pored i na prvoj slici, gde je Gabriel isao u postu i gde je lociran misteriozni Hunting Club.
Heheheh, i ja sam bio po prvi put u Minhenu posle igranja ove igre i palo mi je na pamet da malo njuskam:
OK, Marienplatz u Minhenu je glavni trg i cuveni Glockenspiel jeste tu to je opstepoznato. Radnja sa satovima sa kukavicom NIJE vise tu (bio sam poprilicno skoro i dosta cesto idem u Minhen (zivim u De) i sigurno je tako). Inace, satovi sa kukavicom nisu bavarski proizvod vec su poreklom sa Schwarzwalda tj iz Baden Würtemberga koji je zapadno od Bavarske. Bocne ulice koje si snimao tj ulica Dienerstrasse (ulica sluzincadi tj slugu) jesu tamo naravno i sve je kako je i bilo. Zooloski vrt je bas onakav kakav je u igri (ne vidi se doduse puno), ali linije metroa jesu tacne npr. Istorijska pozadina vezana za Ludwiga 2 "der verrückte König" - Ludi kralj je tacna. Istina je ipak da on nije doziveo da vidi zamak Neuschwanstein (na jugu Bavarske nekih 150 km juzno od Minhena) zavrsen jer on ni do dana danasnjeg to nije (prestalo se sa gradnjom tj izradom enterijera 1871 mislim). Zamak zapravo uopste nije star - sa gradnjom se pocelo bas po narudzbini Ludwiga Ludog kralja- poslednjeg kralja Bavarske (malo progooglati za detalje) . Navodno je ubijen ali to nikada nije dokazano. Sve u svemu odlicna igra - mislio sam da sam bio jedini koji se setio nje na Marienplatzu
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 12:20   #28
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Uspeo sam da nadjem oba GK romana u pdf-u. Prvi deo je više kao opismenjeni walkthrough za igru, ali čitao sam na Amazonu da je druga knjiga bogatija u radnji i pozadinskoj priči.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toology na korisnoj poruci:
Juraj (28.7.2010)
Stara 18.8.2010, 19:59   #29
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Krenuo sam igrati keca, grafika je očajna, ali šarm je tu da sve nadoknadi. Za sada ne izgleda loše, iako sam očajan avanturista
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 22:21   #30
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Krenuo sam igrati keca
Er, pogrešio si kupe/vagon/kompoziciju : ovo je dvica (takoreći dvojka). A ima i trica, nemoj ni tamo o jedinici.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Juraj (19.8.2010)
Stara 21.8.2010, 22:44   #31
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Ja ne mogu dočekati da krenem drugi dio, FMV da vidim na što liči.
Imaj u vidu da je igra izašla pre petnaest godina. Ako nisi kao neki (da ih ne imenujemo), tj. ako ne očekuješ ovakvu neku grafiku - možda ti se i dopadne.
Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Krivom govoriš o grafici, ja se još navikavam na 3D igre.
U, onda nema problema: radnja i zagonetke te sigurno neće razočarati .

Poslednja ispravka: zoran845 (21.8.2010 u 23:01)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2010, 22:56   #32
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Imaj u vidu da je igra izašla pre petnaest godina. Ako nisi kao neki (da ih ne imenujemo), tj. ako ne očekuješ ovakvu neku grafiku - možda ti se i dopadne.
Krivom govoriš o grafici, ja se još navikavam na 3D igre. GK rule ;D.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 19:20   #33
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Da sve bude još gore, u igri nema titlova, pa će dodatni enigmatski izazov biti da odgonetnete "what the hell is Gabe mumbling about".
zahvaljujuci Zoranovoj opasci kako Phantasmagoria nema titlove, na brzaka sam potrazio neki, mozda dodatni patch koji omogucava iste, ali umesto njih sam pronasao nesto jednako dobro - fan made titlove za GK2 kako to izgleda u akciji, moze da se vidi ovde
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 23:03   #34
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... sam pronasao ... fan made titlove za GK2
Super. Ja sam tu i ostale zakrpe za GK 2 iskopao ubrzo posle prvog odigravanja, ali ih (kako nisam ponovo igrao The Beast Within) - nikada nisam isprobao. Sećam se da me je oduševila i "zakrpa za peglanje televizorske slike" (No Interlace Patch), pošto je grafika "filmića" (kao što se vidi i na snimku za koji si dao link) poprilično degradirana tankim tamnim horizontalnim linijama.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2016, 11:58   #35
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Dijego otpočeo brzopotezni плејтру na stranom sajtu. Ko bi da odigra Gabrijela 2 za par dana, nek požuri onuda.

Meni lično nije jasna ideja da se igra koju treba gustirati zbrdazdoliše, ali šta pa ja znam.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
dijego_ (11.1.2016)
Stara 11.1.2016, 15:24   #36
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Dijego otpočeo brzopotezni плејтру na stranom sajtu. Ko bi da odigra Gabrijela 2 za par dana, nek požuri onuda.

Meni lično nije jasna ideja da se igra koju treba gustirati zbrdazdoliše, ali šta pa ja znam.

Nova godina, nove navike. (pri tom, ne mislim da je nedelju do 10 dana zbrdozdolisanje, cak i za jednu dugacku avanturu, POSEBNO ne za onu koja najvise podseca na film, od svih )

Postoji samo jedna igra koju cu da igram jos godinama.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2016, 16:11   #37
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Predjoh Gabriel Knighta 2 ponovo posle duzeg vremena... sta da kazem, "plasio" sam se da me igra nece ocarati kao i kad sam je prvi put prelazio ali sam se zestoko zayebao

Ne samo da je igra dobra bas kako je i pamtim, vec sam i jos vise uzivao nakon godina treniranja engleskog jezika, pa JOS i sa ubacenim "fan-made" titlovima kao i sa patchom koji sklanja linije iz FMV animacija. Ne znam sta bih rekao, ovo je najbolja avantura IKADA (mogu da se setim samo jedne igre koja bi joj konkurisala za tu titulu). Razlozi za to su veoma prosti - o pisaniju Dzejn Dzejnsen i vrapci znaju, te to necu ponovo spominjati. Medjutim, dizajn igre je tako "bezobrazno" osmisljen, da ste stalno na granici koja vas vuce napred, a da igra pri tom i dalje nije besmisleno laka. Lokacije se polako otvaraju, prica se postepeno siri, zagonetke su takve da uvek otprilike znate sta treba da radite (osim cuvenog 4. chaptera kada ste vise u ulozi kustosa nego igraca ) a da je ipak ostavljen prostor i "intuiciji", uz jedan "rolerkoster" po chapterima, kada prvo kao Gabriel idete direktno u vucju jazbinu (bukvalno ), a onda sa Grejs natenane istrazujete istorijske podatke, i tako u krug do kulminacije. Drugi, podjednako bitan razlog je to sto je GK2 atipicno uspela kombinacija vise zanrova - misterija je u punom akcentu, ali tu i je istorijske biografije, horora, pa cak i romantike.

Osim svega toga, igra je (uz dva navedena patcha) ostarila kao vino - dok je prvi deo zahtevao ozbiljan fejslift zbog niske rezolucije, a treci deo podseca na spot Dire Straitsa za "Money for Nothing" sa 3D cica-glisama, FMV je, iako "ozloglasen", pokazalo se, najbolje preziveo udar vremena. Glumci nisu iz holivudskog "miljea", ali apsolutno zadovoljavajuce obavljaju svoj posao. "Problem sa glumom", koji neki revieweri apostrofiraju je pogresno povezan sa glumcima - to je reziserski izbor da se prave pauze izmedju recenica, i FMV animacije i upliva igraca, kada se i kamera par sekundi zadrzava na licima glumaca koji ne rade nista, osim sto cekaju - i Robert de Niro bi izgledao kao budala u toj situaciji. (naravno, ovo ume da smeta samo u pocetku, a posle kada se navikne vise se ne obraca paznja na to). Ostalo je jos da napisem nesto sto je meni puno pomoglo: Ukoliko nabavite GOG verziju igre, znajte da je GOG verzija "ispeglala" sve bagove, i ubacila "no-interlace" patch, ali ne i titlove (verujte mi, da bi uzivali u ovoj igri 50% vise, potrebni su titlovi bez obzira na vase znanje engleskog jezika). To se resava jednom par-minutnom, sledecom metodom:

1) Downloadujte Gabriel Knight II English Subtitle Patch. Nemojte da ga pokrecete!

2) Downloadujte 7-zip i instalirajte ga. Pokrenite ga, i kroz program locirajte GK2Subtitles.exe, oznacite ga i pritisnite Extract u gornjem meniju. Idite u folder gde ste extractovali, kopirajte sadrzaj "subpatch" foldera (ne ceo folder, nego njegov sadrzaj), i taj sadrzaj pastujte u folder PATCHES gde je GOG instalirao igru (overwrite). Voila!

Poslednja ispravka: dijego_ (19.1.2016 u 17:22)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Air Jordan (5.1.2017), D.J.Quimby (19.1.2016), Dacko (28.1.2016), Patton (4.7.2016), Srdjan Novitovic (4.7.2016)
Stara 4.7.2016, 12:27   #38
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Iskopah ovaj simpatican post sa YT linkovima kako neke od lokacija gde je sniman GK2 izgledaju danas (tacnije, pre samo par godina):
http://www.adventuregamers.com/forums/viewthread/1428/
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, fmv, gabriel knight, gabriel knight 2, opis igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gabriel Knight: Sins of the Fathers Shrike Avanturističke igre 18 5.5.2015 12:45
AMD Beast Pjanovic ŠDK - Osnovne komponente 3 24.6.2007 20:55
PCM Black Knight UPS-ovi Erdeljan Boris ŠDK - Ostale komponente 6 14.9.2006 1:10
7900gtx/gt PAIN Vesti 27 10.4.2006 13:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com