Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2021, 11:44   #221
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne, pravio sam duze pauze u vise navrata zato sto me sami naslovi nisu puno privlacili.

Mozda same pauze nisu trebale da budu toliko duge. Pravio sam i dosta ruki gresaka pri prelasku neke igre(ne bas u samoj igri), pa onda nisam imao snage nista drugo da pokrenem u sledeca 3-4 meseca. Desavalo mi se u poslednjih pet godina da neku igru pokrenem pocetak koji me ne uvuce, pa nastavim godinu dana kasnije.

Tek ova i prosla godina su me podsetile koji su me svi elementi ometali u prelazenju. Kada su igre van mog zivota, stvori se disbalans a i moje procene postanu za moje standarde lose. Najbitnije je podvuci crtu, ne treba biti ni previse izolovan, a ni previse u kontaktu sa ljudima bilo to online/RL. I neke kancerogene teme koje se stalno potezu, ili limitirati takav sadrzaj da ne dolazi puno stvari do tebe ili samo preseci to dok nije kasno. Previse se nakupi negativne energije koju ne generisem generalno ja, pa sam postanem mrzovoljan i moji zivci postanu tanji. Brzo dignem ruke od nekih stvari.

Definitivno sam trebao neke igre da prelazim u periodu 2012-2014, ali malo sta me je privlacilo. Posle sam se ubedacio kada nista nisam mogao da pokrenem od 2014 pa do 2017 dok nisam kupio novu kompjuter.

Koliko god pauzu da napravim, kada se pojavi zanimljiva gaming godina ja nesto prelazim. Ne moraju da budu ni igre iz te godine, ali mi probudi zelju da nesto igram.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2021, 15:29   #222
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nisam, ali su okolnosti sad takve da ne igram ništa.

Novi PES je katastrofalan, Hollow Knight 2 i Cuphead DLC kasne, računar mi nije dovoljno jak da potera DOOM Eternal, RDR2 i Forza Horizon 5, a povrh svega toga od posla nemam ni vremena.

Svakako planiram da nabavim nov računar uskoro i da odigram dosta toga što sam propustio u poslednje 3-4 godine zbog hardverske inferiornosti, ali svakako najviše čekam HK i Cuphead.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2021, 0:02   #223
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Taman sam hteo da napišem post o tome kako je kod mene suša već pola godine... I zaista jeste što se tiče mojih omiljenih SP akcija. RE3 čeka nedovršen negde na pola. Uncharted 4 igrao pa ostao bez sejva... A nagomilalo se obaveza i ličnih problema pa nikako da se opustim i vratim se nečemu. Ali u pola kucanja skontam da me ustvari svako drugo veče devojka natera da okrenemo partiju They Are Billions, konkretno community challanges što se pojavljuju novi svake nedelje novi. To mi je nekako baš relaksirajuće pred spavanje...i ne znam što ga ne doživljavam kao igranje. Valjda kad ne vrtim ništa novo i story driven po prvi put, imam osećaj kao da stojim u mestu.

Tako da eto, igram i kad mi se čini da ne igram.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2021, 21:59   #224
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Pa, to kao ja sto u poslednje vreme igram neke skirmishe u strategijama, 2-4 dnevno, znaci oko pola sata - sat vremenski, a bez da nesto mnogo razmisljam, vise opusteno, pobeda nije imperativ.
Ne mogu nesto, kao ranije, da igram kampanje, da se udubim u pricu, simpatisem likove.
I isto neki osecaj kao da ne igram iako igram.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2021, 12:51   #225
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Iskreno, kod mene se igra kao nikad! Već par godina unazad bukvalno završim jednu i počinjem drugu, a skoro svo slobodno vreme koristim za igranje.Ni ne znam kako bih se nosio sa ovom sumornom svakodnevicom da mi nije igara.Ne biram žanrove (uz par nekih koje nikad nisam ni igrao, niti ću ih sada početi), samo da je dobra igra, pa sam ove godine, čini mi se, odigrao i najviše platformera.Pre 2 godine sam uzeo i Sony pa sam odigrao i sve njihove ekskluzive.Sada kada Sony ima drugačiju politiku prema PCu, a znajući koliko dobro su dosadašnje ekskluzive portovane na PC i kako su radile na mojoj mašini, sve će se to odigrati verovatno ponovo na PC-u (GOW, BloodBorne, Uncharted...).Željno se čeka Elden Ring koji je zakazan za početak sledeće godine i koji će se dugo gustirati, a pojedine najavljene igre (Black Myth!!) izgledaju nestvarno i jedva čekam da izađu, pa ne vidim skoro zasićenje igrama...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2021, 0:00   #226
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja nisam prestao, ali sam drastično smanjio - sa 10 - 15 godišnje, na 2 - 3. Četiri ,,if I am lucky''.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2021, 14:34   #227
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Da li ste planirali da prestanete sa igrama?
Cek da odgovorim na pitanje ako nisam. Kod mene se nista ne planira ide spontano Trenutno vise gledam filmove nego igre koje su se svele na bilijar, poker... rekao bih fb igre.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2021, 18:33   #228
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne moze da se igra od silnih iskljucenja struje
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2021, 18:56   #229
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Ja nisam prestao, ali sam drastično smanjio - sa 10 - 15 godišnje, na 2 - 3. Četiri ,,if I am lucky''.
Zavisi šta se igra. Ako odigraš 3 "čistokrvna" RPG-a i još ih odradiš na 95+% onda to nije malo. Sa druge strane preći isto toliko generičkih pucačina je premalo, pošto bukvalno možeš da ih odradiš za tri dana.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2022, 13:39   #230
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Malik Tintilinic kaže: Pregled poruke
Ne moze da se igra od silnih iskljucenja struje
?

Iz kog si mesta
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2022, 3:02   #231
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne znam da li planiram da to zaista uradim ali svakako razmisljam o tome. Za nekoliko meseci cu biti blizi cetrdesetim nego tridesetim ali sam razlog je adrenalin tokom igranja ili sta vec. Osecao sam taj stres stalno, jos od dana kada smo ubacivali ketridze, medjutim u poslednje vreme sve teze podnosim da odigram nesto bez obzira sto volim i bez obzira sto se citav zivot moje slobodno vreme vezivalo za gejming. Znao sam sa time da se nosim tako sto bi igrao samo sportske simulacije koje sam lakse podnosio ali bi se ipak s vremena na vreme vracao nekim naslovima. Na kraju nisam ni bio svestan problema koji imam, bio sam mlad mislio sam da je to normalna stvar ili prosto nisam ni mario.

Elem, negde pre sedam, osam godina, zena sa detetom otisla kod svojih preko vikenda. Mene povuklo da odigram neki horor, gledao sam i upoznavao se sa japanskom i korejskom kinematografijom (sa filmom nikada nisam imao problem btw) u tom periodu i odlucim da odigram Condemned: Criminal Origins, ne znam ni zasto sam to izabrao, video na nekoj listi na YT-u. Tu igru sam izgurao, ne znam kako, gotovo do kraja, ali ne u potpunosti, do one stale. Meni je srce lupalo kao da sam se nalazio u monitoru u tom okruzenju, ma kakvi gore sam se osecao. Ne mogu ni da opisem, sa jedne strane te radi i vuce a sa druge shvatis da nije dobro, jbt nije zdravo. Imao sam problem i da zaspim. Tada sam mislim prvi put jasno shvatio da imam problem.

Mislio sam da prestanem sa igrama, ali nisam mogao iako sam imao duge pauze. Uvek bi se vratio necemu, birao lakse naslove i slicno. Npr. uzeo bih i pustio na YT da odgledam deo igre koji cu sam uskoro proci i tako se pripremiti na ono sto sledi. Igrao bih na najlaksim tezinama da sebi dozivljaj ucinim sto manje stresnim ili uvek bivao overpowered u odnosu na ono sa cime se sukobljavam. Najbolji primer je Pray gde sam koristio onaj glitch da kraftujem sto vise materijala i maltene se prosetam kroz igru do kraja. U igri mi je potrebno da sebe prevashodno ubedim da sam jaci od protivnika da bih mogao da odigram bez bilo kakve bojazni. Tako da ima nacina kojima sebi i dalje uspevam da prisutim to zadovoljstvo kroz igre ali i mnogo naslova koje bi rado odigrao ali ne smem da se upustim u to. Primer su Sekiro i Elden Ring. To bih voleo da odigram ali jednostavno ne smem. Probao sam DS1 i obrisao cim sam dosao do onog zmaja na samom pocetku. Ima jos dosta naslova od kojih sam odustao na samom pocetku. MGS5 sam npr. stigao do polovine igre pre nego sto sam rekao sebi deinstaliraj covece.

Zato, da se vratim na samo pitanje, uvek razmisljam da prestanem ali sam previse dugo u igrama da me lako uvuce nazad.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2022, 6:04   #232
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Razumem te. Ja sam se sa iscimavajucih FPS igara polako prebacivao na RTS i CB.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
Zli Zoe (17.8.2022)
Stara 16.8.2022, 11:09   #233
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

@Zli Zoe - Gari, to su ti zivci otisli, nisi jedini. Nisu krive igre za to (bar mislim), vec svakodnevno bombardovanje negativnosti preko tv-a, vesti, itd. Nije to od juce, to traje godinama. Pogledaj sada samo naslove...I tako svaki dan se kljukas time i nisi ni svestan da postajes anksiozan. K'o zaba kada se kuva polako. Jos ako imas decu, pa se brines sta njih ceka u buducnosti...
Resenje je bataliti vesti koliko god mozes, druziti se sa tebi dragim ljudima, sto vise boraviti u prirodi... Nije lako
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
player1 (16.8.2022)
Stara 16.8.2022, 11:37   #234
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

tv napolje
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2022, 20:31   #235
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nisam planirao ali jako retko igram. Prvo sto nemam vise vremena kao pre plus sto te uzme zivot pod svoje pa onda gledas sto vise da zaradis, da se druzis sa ljudima u slobodno vreme, budes sa zenom/devojkom itd.
Druga stvar je sto mi malo sta drzi paznju. Pre je moglo skoro sve i svasta a sada tesko. IZgubilo mi je tu car kao pre sto je imala neka igra.
Danas igram Warzone samo zato sto je free i tako malo KAO taktiziram sa drustvom, sprdamo se itd ali nova mapa je uzas pa i to slabo igramo.

Valjda je to ono, menjaju se afiniteti i prioriteti.
Ali i dalje volim da procitam o nekoj igri, pogledam na yt ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2022, 9:46   #236
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Treba uzeti u obzir i igracko iskustvo iza sebe. Nije isto kada imas 7 godina i prvi put igras igricu na kompjuteru. Za mene je River Raid ('85, Atari 800XL)
bio ultimativna zabava, a posle 37 godina i odigranih par stotina igara i ko zna koliko sati igranja, malo sta impresionira

Ne mogu ni da zamislim kakav je sad haos sa igrama za danasnje klince. Ogromna ponuda i instant dostupnost, ne znas sta bi pre a sve bi
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2022, 10:04   #237
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Moguće da sam premator, ali kad vidim da neko koristi termin “igrica” za igre, kontam da nije gejmer.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
player1 (17.8.2022), Skenderevo (17.8.2022)
Stara 17.8.2022, 10:14   #238
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ma hajde, objasni mi...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2022, 12:01   #239
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Meni se čini da termin "igrice" smeta samo onima koji imaju negativna iskustva sa mišljenjem okoline da je to nešto za decu. Svi u mom okruženju su ih 90ih zvali "igrice", uključujući mog burazera i mene. A mi smo bukvalno živeli za njih, radili letnje poslove da zaradimo original kertridže u ekonomiji 90ih, igraonice nam bila druga kuća a burazer se čak i zaposlio u jednoj kad je napunio dovoljno godina.

Sada ih zovem "igre" jer je takva struja odavno, a nisam zadrt da održavam termine iz detinjstva i pritom nerviram osetljive gejmere. Ali termin kao termin je korišćen i među pasionirsnim igračima koji igraju već više decenija. Baš skoro otišao u rodni grad i čovek koji ima 45+ a kog sam upoznao baš u igraonici i ostali smo trajni prijatelji me pita šta vrtim od igrica u poslednje vreme. A on u kući pored kompa ima još gomilu konzola i posebno voli nešto retro da okrene.

Ne treba suditi knjizi po koricama. 😊
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
galebns (17.8.2022)
Stara 17.8.2022, 18:16   #240
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne znam, meni je uvek to bio termin koji koriste babe i dede.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Relja (18.8.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa igrama gunners Kvarovi 11 15.4.2009 14:19
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
Problem sa grafikom u igrama Baalzamon Kvarovi 18 15.2.2008 0:02
Problem sa kurzorom u igrama Rinswind O igrama uopšte 9 29.9.2007 0:11
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com