Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.1.2006, 13:45   #1
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Thumbs up Neverwinter Nights 2

Evo slicica i nekih vesti od danas i juce.....

Concept Art

Screenshots

Mapa

Renders

Actually, some of those "renders" are actually in engine shots via either the model viewer or in game. Both Baylor shots, the bone spider, the umberhulk, the ogre, and the halloween shots are from "in engine". Also some of those creatures are being revisited. - Brian Lawson, Senior Graphics Programmer, Obsidian Entertainment

Datum izdavanja je za sada 2Q 2006, a tacan datum ce biti objavljen kada dostigne Gold ili bar tako kazu trenutno.

EDIT: Hteo sam da kazem Neverwinter Nights 2
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 14:47   #2
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Nverwinter Nights 2

Ne svidja mi se sto je igra na starom engineu.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2006, 0:31   #3
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Nverwinter Nights 2

ma neki bude stari engine samo neka bude dobra.
Ja bih bio zadovoljan i sa baldurs gate enginom ako je prica dobra i zanimljiva
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 1:51   #4
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Dali znate koliko će biti zahtevna?
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 17:10   #5
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Kao i jedinica, MASU
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 19:34   #6
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

@SFRJ
Sta ti znaci MASU?

Sta fali starom engine-u? Ako bude malo lepsi od KotOR-a, a isto optimizovan, ja cu biti veoma zadovoljan sa grafikom. Ostali aspekti ako budu na mestu, imacemo dobru RPG godinu...

@zorx
A sta znaci "kada dostigne Gold"?
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 20:01   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
darthmajor kaže:
@zorx
A sta znaci "kada dostigne Gold"?
Kad se pošalje na umnožavanje...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 23:16   #8
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Hm, malo sam citao i naisao na interesantne stvari u vezi zahtevnosti:
However in our case we are acutally using the Direct3D component of DX9 and I'd have to say that the chances of getting NWN2 to run on non-DX9 compliant video card pretty much zero.
The minimum estimated spec to run the game outright will likely be a 128 meg shader model 2.0 card. But as we all know, there are plenty of those out there in the NVidia FX5xxx series of cards (mainly 128 meg versions) that are miserably slow in terms of their shader performance.

Interesuje mi da li je SM3.0 zahtevniji od 2.0 ili samo bolji, posto negde pise da ako igra detektuje v3 koristi je, pa kakav ce to uticaj imati na zahtevnost? Da li cemo rucno editovati konfiguracione file-ove da poteramo igru sa 2.0 shaderima?

@Voodoo_NBGD
thanx
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 23:43   #9
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
darthmajor kaže:
Interesuje mi da li je SM3.0 zahtevniji od 2.0 ili samo bolji, posto negde pise da ako igra detektuje v3 koristi je, pa kakav ce to uticaj imati na zahtevnost? Da li cemo rucno editovati konfiguracione file-ove da poteramo igru sa 2.0 shaderima?
Trebalo bi da je zahtevniji, mada uvek možeš preko RivaTunera forsirati verziju pixel shadera koju programi mogu da koriste...
Mada za mene nema zime, opremio sam se PS2.0 karticom i sad ima da igram NWN2, pa makar i u 5 frejmova
U svakom slučaju, za korisnike Radeona je jako dobra vest da koriste Direct3D... NWN (a samim tim KotOR 1 i KotOR 2) je koristio OpenGL i radio kako valja samo na GeForceu...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 1:13   #10
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Pa ne znam sta ce od ovoga da bude na 6200...KotOR je bio iznenadjujuce optimizovan (iako bugovit), i solidno je radio cak i na gf4MX, a NWN nece ni mrdnuti na radeon 8500?!?Da li ce to biti prva igra koja hardverski zahteva DirectX 9 podrsku? A to da koriste D3D je losa vest za druge platforme, a i meni je 'simpaticniji' OpenGL...a i ATI je sada napravio neke mocne OpenGL drivere ne?
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 9:55   #11
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
darthmajor kaže:
a i ATI je sada napravio neke mocne OpenGL drivere ne?
Ne.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 4:22   #12
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

e a po cemu je to NWN1 zahtevan; mislim ja imam ati radeon 9200SE (znaci krs) a danas sam instalirao NWN1 i sve stavio na max na rezoluciji 800x600 i do j*j* radi!?
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 11:06   #13
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
jagodanbg kaže:
e a po cemu je to NWN1 zahtevan; mislim ja imam ati radeon 9200SE (znaci krs) a danas sam instalirao NWN1 i sve stavio na max na rezoluciji 800x600 i do j*j* radi!?
Mze on da radi, ALI upali ti one sve detalje koji nisu navedeni samo na main konfiguration opciji, usput, da bi igrao na max detaljima [mislim sa svim shaderima, efektima] moras imati jacu graficku. Ti upravo igras igru na max detaljima povoljnim za tvoju graficku.

@darthmajor
Sta ti znaci MASU?

Mau ti znaci kada je nesto mnogo, veoma mnogo, u ovom slucaju igra ce biti masu zahtevna, i cudi me da to ne znas do sada.

@darthmajor
A sta znaci "kada dostigne Gold"?

Kada igra dostigne gold status to znaci da je igra gotova i da je poslata na kopiranje odnosno stancovanje [pravljenje kopija igara].

Eto, sve znas, malo vise citaj kompjuterske casopise i znaces vise
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2006, 23:33   #14
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Izasao je neki trailer koji posle pola sata skidanja nisam uspeo dobro da skinem Jel' ga vec neko gledao? Ja cu verovatno sutra pokusati ponovo kada se smirim...ahh jedva cekam igru, mada moram se vec potruditi da zavrsim expanzije keca, mislim sramota bi bila da ih ne odigram pre dvojke

@SFRJ-Forever [CG]
Hvala na informaciji!
Od casopisa citam 'samo' SK, 'samo' na ovom kompjuteraskom forumu visim i jos nisam cuo/citao izraz masu. Izvini sto sam te razocarao :P
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 0:01   #15
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Nemoj zalud trošiti vreme, taj trailer ne kaže ništa što već ne znamo sa screenshotova...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 21:50   #16
Defiant
Novi član
 
Član od: 28.12.2005.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Evo nekih informacija sa Gamespot-ovog sajta:

"...According to lead designer Ferret Boudain, the single-player game will still focus in and around the city of Neverwinter, though this isn't going to be the same city that you saw in the original game. In addition to taking creative license (to avoid seeing the exact same stuff you saw in the first game), the sequel is set sometime after the first game, and Neverwinter is trying to recover from the epic siege and battle that it endured. You will create a completely new character, born in the swamp village of West Harbor, which itself was the site of a cataclysmic battle. One of the main differences in Neverwinter Nights 2 compared to other RPGs is that Obsidian wants the story to feel believable--at least, as believable as a fantasy role-playing game can be. That means that you aren't handed quests by the king when you enter a city, just because you're the "hero" of the game. "We want a certain amount of integrity and believability to the world," Boudain said. "The tale is the rise of your personal power, your responsibility, and all sorts of adventures and mishaps that happen along the way."
Defiant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 21:52   #17
Defiant
Novi član
 
Član od: 28.12.2005.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

"One of the ways that Obsidian will accomplish this will be through companions, the previous henchmen of the original game. The original Neverwinter Nights only let you have one henchman, while the expansions let you have another one later, for a total of two. Neverwinter Nights 2 will let you have three companions, and each one will be far more interesting than any of the henchmen that you encountered before. For example, each companion has his or her own motivations, as well as a detailed history, and your path through the game will vary depending on the companions that you choose to adventure with. You will be able to control companions directly, as well as control their inventory, which is something you couldn't do in the original game. You will also be able to "influence" your companions, much like you could try and influence your companions in Knights of the Old Republic 2. In that game, you could gain or lose influence with your companions depending on what you told them, and that would in turn determine whether they revealed secrets of their past to you. Meanwhile, the conversation system in Neverwinter Nights 2 has been completely overhauled, and now there are cinematic-style camera angles that can zoom in on faces, instead of the static portraits used in the first game."
Defiant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 22:31   #18
Defiant
Novi član
 
Član od: 28.12.2005.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

NWN 1 je imao lose napisanu pricu i dijaloge, i neuverljive likove. NWN2 će sigurno biti bolji po ovim pitanjima.
Negde sam procitao da ce Chris Avellone raditi na dijalozima sa likovima koje mozes primiti u druzinu, i na implementaciji influence sistema i kljucnih mesta gde ce on doci do izrazaja. Ali posto Avellone ne pise pricu ne mozemo ocekivati nista kalibra Planescape Torment-a ili KotOR-a 2.
Defiant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 22:51   #19
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Priča uopšte nije bila loša, štaviše bolja od većine PC RPG-ova...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 23:31   #20
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Prica nije bila losa, ali ni najbolja koju sam ikada video...Po meni HotU ima najjacu pricu (ili mi se samo cini zato sto sam epic character?) Henchmeni su bili interesantni, ali ako ih urade kao u KotOR (ali da urade posao do kraja!) bice fantasticno. Ova 'realnost' o kojoj pricaju ce biti dobrodosla posto je ipak malo glupavo da si 2-og nivoa a vec ceo faerun zavisi od tebe (a pritom je svako oko tebe jaci)...
Citao sam da nece biti jahanja sto i nije velika tragedija, ali ono sto je meni malo razocarenje jeste da nece biti 'face creator'-a. Steta da ako je vec toliko jaka grafika da ce ti lice biti portrait da ga ne mozes cutomize-ovati
Jako bih voleo da vidim neki 'celebrity' u igri (tipa Drizzt, Elminster, Khelben,...) to daje ogroman dozivljaj onima koji znaju ko su.

@Voodoo NBGD
Nisam primetio odgovor tog dana, ne znam ko me zeznuo - forum ili mail server...uglavnom skinuo sam i stvarno su mogli da pokazu nesto vise. Atmosfera je kao da se radi o nekom horroru!?! Ono sto jesmo videli na tenutak je kako se menja senka prolaskom vremena, koliko dobro izgledaju likovi i koliko je velik zmaj (u low-res), ali je ovo vec valjda game engine pa bar nema varanja
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
neverwinter, neverwinter nights, neverwinter nights 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights FiresnakE Role-Play 238 28.5.2021 0:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com