Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2006, 23:35   #21
aleksandar macedonian II
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Sombor City where girls are pretty , "neka pravda bude izvrsena makar se nebo srusilo"
Poruke: 289
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 19 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku aleksandar macedonian II
Određen forumom Re: Horror avantura

Citat:
crossover kaže:
E da, možeš i to da probaš, ali preporučujem ti Alone in the Dark 4: The New Nightmare, jer su prva tri mnoogo stare igre


jel to isti kao za sony 1-cu?
aleksandar macedonian II je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2006, 1:24   #22
crossover
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 174
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku crossover Slanje poruke preko MSN-a korisniku crossover Slanje poruke preko Skypea korisniku crossover
Određen forumom Re: Horror avantura

Ne bih znao, ja sam samo na PC-u video, izašla je pre par godina.
crossover je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2006, 17:02   #23
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 177
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

Krenes Silent Hill od 1-4 i uzivas.
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2006, 21:38   #24
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Horror avantura

Jos jedna preporuka za Sillent Hill.Treci deo se meni najvise dopao.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2006, 21:59   #25
Rene
Banned
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Šid
Poruke: 321
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

I meni se 4. deo najviše dopao!!!
Rene je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2006, 22:35   #26
deksi10
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 489
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 38 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

Citat:
Rene kaže:
I meni se 4. deo najviše dopao!!!
MA svaki deo je dobar na svoj nacin, i sto je najbitnije, svi su nekako povezani pricom, tako da ako mozes najbolje je da krenes od prvog! Jednostavno, ceo serijal je genijalan!
deksi10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2006, 23:42   #27
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

Citat:
Rene kaže:
I meni se 4. deo najviše dopao!!!
Verovatno si prvo cetvri igrao ili ti je grafika br 1. Inace 1 i drugi su legende stim sto se ipak odlucujem za prvi, treci je odlican ali je nekako sektaski i kratko traje i nema mnogo krajeva, cetvrti je prica za sebe.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 13:50   #28
seizmos
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Poruke: 74
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Horror avantura

od starih definitivno undying,a od novijih the room ili resident evil 4.
seizmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 14:47   #29
crossover
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 174
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku crossover Slanje poruke preko MSN-a korisniku crossover Slanje poruke preko Skypea korisniku crossover
Određen forumom Re: Horror avantura

Zaboravih da pomenem Project Zero za PS2, sva tri nastavka...nije za ljude sa slabim srcem
crossover je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 16:24   #30
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Horror avantura

resident evil,silent hill
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 23:42   #31
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

Eh,eh....
Silent Hill vamo Silent Hill tamo
Dobra je igra,ali vi kao da niste culi za nista drugo....
Blago meni probaj ti Blair Witch epizode 1-Rustin Parr i Blair Witch episode 3-Kelly's Edward Tale pa ces da vidis sta se zove jeza
Po mome misljenju Silent Hill im nije ni do kolena...
Takodje preporucio bi ti i Resident Evil 1&2 i to verzije za PS1-nikako budjave konverzije za PC koje ne vrede ni pisljiva boba...
Ajd poz!
P.S. Naravno da ne zaboravim i Undying-pod stavku obavezno....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 1:07   #32
markoca
Član
 
Član od: 9.5.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 204
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku markoca
Određen forumom Re: Horror avantura

Silent Hill definitivno.
Cetvorka mi se ne svidja, Hocemo da budemo u Silent Hillu a ne u Ashfieldu!
Kec je najbolji, pa dvojka, pa trojka, pa cetvorka. Ali dvojka me je najvise odusevila.
markoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 12:38   #33
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

Citat:
Covenant kaže:
Po mome misljenju Silent Hill im nije ni do kolena...
LOL

Citat:
Covenant kaže:
Takodje preporucio bi ti i Resident Evil 1&2
Svakao bi dodao da posle keca i dvojke odigras i trojku, Codename Veronica i cetvorku, ali za ova dva zadnja ce ti trebati ili dreamcast ili ps2, posto ih jos nema na pc-u
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 12:53   #34
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Horror avantura

Resident Evil 1&2
Silent Hill
po stoti put
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 23:02   #35
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Horor avanture

Otvorio sam ovu temu pre svega zato sto mi treba preporuka za neku dobru horor avanturu; mada sto ne bi iskoristili moju potrebu i diskutovali malo o ovom zanru avanturistickih igara. Zanima me koja je po vama most scary avantura koju ste igrali u bilo kom smislu. Sto ljudi, sto cudi, strah i uzbudjenje kod igraca se moze izazvati na hiljadu nacina, pa me isto interesuje zasto vam je neka avantura toliko strasna? Da li zbog "mrkli je mrak i neko *****e iskoci ispred vas" efekta ili ta avantura ima toliko "poremecenu" pricu da vam posle nje treba par seansi kod obliznjeg psihijatra. Pored kraceg opisa bilo bi lepo da navedete isto i kakvo je izvodjenje (FMV, PnC, moderni PnC iz treceg lica, kvazi 3d vrteska, fps... nesto sedmo).

Guglanjem sam nabasao na ovaj tekst. Njihovog favorita sam skinuo odavno medjutim nikada da nadjem vremena za igru; sad cu da je instaliram caskom
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 23:52   #36
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Horor avanture

Što se mene tiče, lista sa linka je ok, s obzirom kakve liste mogu da budu. Ja bih postavio drugačiji redosled, ali to nije toliko ni bitno.
Neke igre sa liste sam odigrao, neke sam igrao (ne do kraja) , a nisam igrao The Dark Eye i Downfall (a koliko vidim u opšte nije velika za nabaviti - oko 150mb, a i izgleda zanimljivo.Malo i ovako.).
Spoiler za Downfall Game info::
Game Downfall was in production for more than four years and is a quest in a cartoon-style horror movies. This game describes the story of Joe and Lucy Davis, couples, stopped for one night at the hotel. Lucy covers fear, and it is somewhere to disappear, and the morning transformed the hotel itself. Joe is left alone, locked somewhere Intermedia normal world and the nightmares. And then everything changes again, and the world becomes black and white. Only the blood is red. And it is everywhere ... Meanwhile, the hotel is far from empty ...
In the game there are more than 70 hand-drawn locations, on the dark background which sounds grim sanudtrek original style of classic horror films. Fans of the genre will appreciate the hundreds of branches of the dialogues, a great number of original characters and plot is not cruel for the faint-hearted players. The game also will be many different endings, which will again play inDownfall with the same interest as the first time. Wonderful gift for New Year horror fans!

Quiet Haven Hotel was supposed to be just a one night shelter for Joe and Lucy Davis. But things soon start to go wrong. Lucy's panic attacks get worse and soon she disappears. And in the morning hotel changes too. Nothing is what it seems anymore. Joe is left alone, trying to understand what is happening, trapped between reality and the nightmare. Theneverything changes again and the world turns black and white. Only the colour of blood is still red ... And it's all around him.
While the raging storm outside gets worse by the minute it turns out the hotel isn't completely abandoned. There's a party on the third floor ... but the birthday girl surrounded by her silent guests just keeps crying ... The doctor in room 202 is hearing voices coming from the walls telling him to perform a certain experiment ... And one girl who is asleep in her bedroom is dreaming a strange dream that soon turns into her worst nightmare ...
Downfall is a point & click adventure game featuring:
• 70 hand-drawn locations;
• original soundtrack;
• hundreds of lines of dialogue;
• multiple playable characters;
• mature storyline;
• multiple endings
PLEASE NOTE: Game contains scenes of violence and gore, sexual content and strong language and it is suitable only for persons of 18 years and over.

Poslednja ispravka: draske73 (3.4.2010 u 0:26) Razlog: link
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 23:53   #37
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Horor avanture

Heh, za vecunu ovih igara sam samo chuo ali ih nisam igrao, sem Sanitariuma koji preporucujem btw. Bas cu da ih potrazim da ih isprobam.

Omiljene horor avanture, off the top of my mind:

Penumbra (FP P&C sa blagim akcionim elementima) - Najstrashnija i najjezivija igra koju sam igrao, bukvalni izaziva paranoju kog igracha.

Quest for glory 4 (P&C avantura sa elementima RPGa) - Iako je ova igra chak i dobrim delom komichna, strashni elementi umeju da budu bas strashni. Idesh sam kroz mrachnu shumu, vidis kako se iz gomile kamenja izdize nekakva izmaglica, pocinje jeziva muzika, i ti bezis, ne znas od cega, ne smes ni da stanes da pogledas jer su ti (pogotovo na pocetku igre) shanse za prezivljavanje jako male..

Dark Seed (P&C) - Od ove igre sam imao koshmare i bilo mi je muka. Toliko mi je bila strashna da je nikad nisam ni zavrsio. Probao sam i dvojku jednom, i ona je dobra.

Nastavice se.. kad me ne bude mrzelo da pishem josh
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 0:13   #38
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Horor avanture

Prema mom iskustvu najbolja horror avantura je Scratches, a zatim Darkness Within. U oba slucaja ove igre pozicioniram ovako visoko zbog kombinacije interesantne price i prave horror atmosfere.

Od igara sa ove top 10 horror liste koja se nalazi na Just Adventures izdvojio bih jos Sanitarium, mada je vise rijec o nekoj mystery a ne pravoj horror avanturi. U svakom slucaju najaca strana Sanitariuma je prica i uvrnut seting. U slicnu kategoriju bih svrstao Gabriel Knight 2 i Dark Seed 2 kojeg nema na top 10 listi (nezasluzeno). Od ostalih horror avantura pohvalio bih eventualno Barrow Hill.

Od drugih igara sa ove liste nedavno sam probao Amber, ali jednostavno zbog tehnicke strane (dosta zastarjela grafika) nisam se mogao ufurati, sto ne mora znaciti da je igra losa. Takodjer, igrao sam i I Have no Mouth..., ali opet dalo bi se diskutovati je li ovo istinski horror (iako je rijec o izvrsnoj avanturi).

Meni jednostavno nisu "legle" The Lost Crown, iako je zauzela visoko prvo mjesto na ovoj top 10 listi i Dark Fall 3. Za ove posljednje dvije znam da se mnogi nece sloziti ali to je stvar subjektivnih preferencija.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 0:20   #39
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Horor avanture

Citat:
Emx77 kaže: Pregled poruke
....Meni jednostavno nisu "legle" The Lost Crown, iako je zauzela visoko prvo mjesto na ovoj top 10 listi ....
Nije ni meni. Igrao sam je, ali nisam mogao da je odigram do kraja. Nisam mogao da "uskočim" u tu njenu atmosferu i bila mi je baš dosadna.
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2010, 0:26   #40
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Horor avanture

Od strašnih avantura sa ove liste Rendija Sluganskog odigrao sam Sanitarium, Scratches, AMBER, The Dark Eye, IHNMAIMS. AMBER mi je nekako "најспуки" - ...
Spoiler za zašto:
... stalno očekuješ da se desi neki đavo (ne znaš kakav, ali slutiš to jer jeziva atmosfera ti šapuće da je "đavo" tu negde, iza ćoška, gleda te, kezi ti se i samo što te nije zaskočio ).
AMBER je jedina igra koja kao da je u meni pobudila sećanja na neke strahove iz detinjstva i jeziva mi je, ali to ne mora da bude i vaš utisak kad je budete igrali.
IHNMAIMS je sigurno najmanje strašna igra od navedenih (uostalom i nije horor), a Sanitarium najbolja avantura kao avantura (u celini). Opet mislim na igre sa Rendijeve liste koje sam prešao.

Da dodam i da The Dark Eye ima izvanrednu (jezivu ) atmosferu i (verovatno) najjači "umjetnički dojam" od nabrojanih avantura, što i nije neko čudo ako se zna na čemu se bazira i ko u njoj kolo vodi/glumi/čita Poove redove .

Dijego me sad nešto podseti: ako volite horore od one mehaničke sorte, po sistemu "prst u oko" (istrči ala odjednom iz mraka, iskezi se zombi iznebuha i istera vas iz pameti,...), obavezno odigrajte Alone in the Dark: The New Nightmare. Ta igra ima bolje zagonetke od mnogih drugih avantura koje sam prešao i šteta je (ako ne volite "prepadačine", kao ja) što vam horde živih mrtvaca ne daju mira da se glavolomkama natenane bavite, mada i za to ima leka u vidu varanja. Ja sam jednostavno na neku foru (zaboravio sam kako) isključio opasnost od avetinja te sam istinski uživao u čarima ove igre kao prave avanture .

Poslednja ispravka: zoran845 (3.4.2010 u 1:02)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, horor, horror, predlozite mi avanturu, preporuka avantura, preporuka igara

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com