Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2013, 5:05   #581
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

PS4 nema DRM, omogucava koristene igre, MP vise nije moguc bez pretplate i krece u prodaju krajem godine za 399$/399e/349funti.

Xbox One go home.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 5:06   #582
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: PlayStation 4

100€ jeftiniji od kutije, još su ih isprozivali najstrašnije za DRM i online proveru. Dok su se na Xbox konferenciji prikazivali traileri, na Sonijevoj gameplay (AC4, Watch Dogs). Epic win!
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 5:29   #583
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Kaaaakva dominacija Sonija, ovo je neverovatno.
Ajd' onaj Assassins Creed crash mogu da im oprostim, shit happens

Jos ako se nadje neka veza za inostranstvo, 399$ je smesno. Pa PS3 sad kod nas kosta jedva manje od toga.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 5:35   #584
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Krenuli da lupaju kontru

PS4 Used Games
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Schwabsteiger na korisnoj poruci:
Aelos03 (11.6.2013), Crna_Strela_M93 (11.6.2013)
Stara 11.6.2013, 6:47   #585
Crna_Strela_M93
Član
 
Član od: 15.2.2013.
Poruke: 32
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

www.xboxdone.com

Crna_Strela_M93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 8:15   #586
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Stvarno izgleda da je Sony uradio sve kako treba! Bedak samo za to sto se MP sad naplacuje...

Šta reći sem povratak kralja!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 8:53   #587
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
stvarno izgleda da je sony uradio sve kako treba! bedak samo za to sto se mp sad naplacuje...

Šta reći sem povratak kralja!
Мени је ово горе од ДРМа :/
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 9:02   #588
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

A poceli i oni da naplacuju MP? To je bila najveca prednost koju su imali. Jos Steam da pocne da naplacuje MP i sve super.

Svaka cast sto se tice cene i izgleda konzole. Ali ovo za MP je razocarenje ogromno.

Da li je najavljeno nesto novo od igara?
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 9:02   #589
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

5$ mesecno stvarno i nije neka para, plus se dobija popust ako se pretplatis na godinu dana (i jos se dobijaju neke besplatne igre, cini mi se da je Drive Club u toj prici).

Jeftinije je nego sto je xbox live sada. Ne kazem da je ok s obzirom da ps3 nije imao pretplatu, ali uzevsi u obzir relativno nisku launch cenu konzole, solidan katalog igara i generalno sve sto su uradili kako treba, stvarno nije neki veliki problem.

Spoiler za rear panel:


@Emix
Lista svih najavljenih igara za PS4

Poslednja ispravka: WhenDarknessFalls (11.6.2013 u 9:14)
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
Asmodeus (11.6.2013), Emix (11.6.2013)
Stara 11.6.2013, 9:22   #590
superime
Banned
 
Član od: 15.3.2013.
Poruke: 23
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Svaka cast sto se tice cene i izgleda konzole. Ali ovo za MP je razocarenje ogromno.
Konzola izgleda više nego odvratno, još gore od X1...kao da je neko presovao, pa iskrivio. Čak je i dizajneru bilo jasno da je ružna. Definitivno nema ništa od njihove tvrdnje da se može ponosno postaviti u kući.

Skoro sve igre što se izvođenja tiče liče kao jaje jajetu. Par interesantnih indie naslova (ABE ), verovatno Rain, možda MAD MAX.

Kingdom Hearts će biti kako treba, FF po običaju sve gori.
Džonatan Moris (između redova) reče da nije bitna nova konzola.
Bruka za ona kočenja u igrama.

Bleda konferencija, dosadna...nisu se osetili pravo oduševljenje i entuzijazam publike (vrhunac priče je bila cena i ne šta smo uradili novo i dobro, već šta nismo loše).

Iskreno bih voleo da je ovo poslednja SONY konzola. Kad već hoće da budu PC, neka izbace Playstation PC.
superime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku superime na korisnoj poruci:
Emix (11.6.2013)
Stara 11.6.2013, 9:29   #591
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

^ Hvala za info. Meni konzola nije ruzna. Mislim ruzna je ali u poredjenju sa One ok je.

A sto se cene tice ne zaboravite da uz One ide i Kinect samim tim proizvodnja iste je skuplja.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
superime (11.6.2013)
Stara 11.6.2013, 9:37   #592
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
5$ mesecno stvarno i nije neka para, plus se dobija popust ako se pretplatis na godinu dana (i jos se dobijaju neke besplatne igre, cini mi se da je Drive Club u toj prici).

Jeftinije je nego sto je xbox live sada. Ne kazem da je ok s obzirom da ps3 nije imao pretplatu, ali uzevsi u obzir relativno nisku launch cenu konzole, solidan katalog igara i generalno sve sto su uradili kako treba, stvarno nije neki veliki problem.

Spoiler za rear panel:


@Emix
Lista svih najavljenih igara za PS4
Pa nije, ali prvo 400evra za konzolu, pa 50 evra za igru, pa 5 evra za pretplatu, pa 10 evra za DLC... Otimaju, otimaju do besvjesti.

Što se dizajna tiče, Xbox izgleda nekako skuplje, ako hoćemo već tako da računamo Ovo mi nekako plastikanerski. Ne znam, više volim visok sjaj.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 9:40   #593
superime
Banned
 
Član od: 15.3.2013.
Poruke: 23
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
^ Hvala za info. Meni konzola nije ruzna. Mislim ruzna je ali u poredjenju sa One ok je.
De gustibus non est disputandum
Meni izgleda jeftino i nakaradno...ali to valjda ide tako sa parnim brojevima. PS i PS1 odličan dizajn (PS ipak bolji), PS2 užas, PS3 atraktivan, PS4 .

Ovo za cenu deluje iznuđeno, a može biti xtra...da napravi SONY-ju još veće gubitke, pa da imamo konzole kao iz zlatnog doba gejminga.

Nisu pomenuli povezivanje Vite i PS4, potencijalno najmaštovitije igre su dobile najmanje vremena... MS je imao zanimljiviju konferenciju.
superime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 9:44   #594
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
superime kaže: Pregled poruke
Konzola izgleda više nego odvratno, još gore od X1...kao da je neko presovao, pa iskrivio. Čak je i dizajneru bilo jasno da je ružna. Definitivno nema ništa od njihove tvrdnje da se može ponosno postaviti u kući.

Skoro sve igre što se izvođenja tiče liče kao jaje jajetu. Par interesantnih indie naslova (ABE ), verovatno Rain, možda MAD MAX.

Kingdom Hearts će biti kako treba, FF po običaju sve gori.
Džonatan Moris (između redova) reče da nije bitna nova konzola.
Bruka za ona kočenja u igrama.

Bleda konferencija, dosadna...nisu se osetili pravo oduševljenje i entuzijazam publike (vrhunac priče je bila cena i ne šta smo uradili novo i dobro, već šta nismo loše).

Iskreno bih voleo da je ovo poslednja SONY konzola. Kad već hoće da budu PC, neka izbace Playstation PC.
Sony da je samo izasao i rekao cena konzole 400$, nema DRM-a, vec ima bolju konferenciju od M$-a. Oni su svoje igre prikazali pre par meseci, ovo je sad bilo samo da prikazu konzolu.

Iako se slazem da konzola nije nesto specijalno lepa, izgleda cool. Ne kao Wii U cool, ali cool.

Sto se tice ovoga za PC, i tu mogu donekle da se slozim sa tobom. Ovo je bio direktan napad na PC gaming, ako moze tako da se smatra. Microsoft najavljuje World of Tanks, Ubisoft MMORPG koji se ne razvija za PC (), a Sony krade sve veci deo indi scene i MMO igre. Ubisoft izasao da prica o nekim svetovima koji se non stop menjaju, gde moze ovo-ono da se radi, a na PC-u to moze da se radi vec 10 godina sa pojavom prvih velikih MMO-ova, ali dobro nije to tema price. Ono sto jeste tema price je cena. Iako za 500$ koliko kosta Xbone moze da se uzme PC koji je jaci od Xbona-a skoro pa duplo, za 400$ koliko kosta PS4 ne moze da se uzme PC sa takvim hardverom, tako da samo zbog toga, ako nizbogcega drugog, konzolu vredi uzeti cak i prvi dan. Opet je problem placanje MP-a i skuplje igre, ali ako se za tu pretplatu dobije barem jedna besplatna igra, onda ni to nije mnogo.

Sve u svemu, za razliku od tebe, mislim da ovo nece biti poslednja Sony-eva konzola i da ce ovo biti povratak PS brenda na period od pre par godina. Jes da se nisu dovoljno distancirali od PC-a sa mnogim stvarima, ali za sad izgleda poprilicno ok, pogotovu sto mozes igre da menjas sa drugima (PC nema tu mogucnost vec 15 godina). Od toga da mi PS4 nije bio na radaru u naredne dve godine, dospeli su do toga da cu ga verovatno uzeti za godinu dana, godinu ipo. Veliki mi je problem sto PS4 ne moze da pusta PS3 igre, a propustio sam ih dosta. Da pusta PS3 igre, kupovina bi bila jos laksa.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
superime (11.6.2013)
Stara 11.6.2013, 9:47   #595
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Sve ste u pravu, ali 400$ je u SAD, u Evropi je najavljeno 399 evra... Možda i Xbox krene u proizvodnju bez kinteca
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
WhenDarknessFalls (11.6.2013)
Stara 11.6.2013, 9:48   #596
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ja sam uvek vise za mat i slicno nego za visoki sjaj, em izgleda lepse, em ne mora da se brise (otisci prstiju i slicno), ali slazem se, to je sasvim subjektivno.
Bas zbog toga mi se PS3 sto se izgleda tice ne svidja uopste, ako ne racunamo ovu superslim varijantu koja mi je ok.

A placanje, slazem se da je naravno bolje da ga nema, samo kazem da je relativno podnosljivo. Plus (koliko sam razumeo), vita/ps3/4 dele taj nalog tako da ko ima makar dve od ovih konzola, njemu se skroz isplati.

Jedino ova vecita racunica da je dolar u Americi jednako evro kod nas... Ne ide nikako.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 9:59   #597
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

https://twitter.com/yosp/status/344357778288152576
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 10:02   #598
superime
Banned
 
Član od: 15.3.2013.
Poruke: 23
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Sony da je samo izasao i rekao cena konzole 400$, nema DRM-a, vec ima bolju konferenciju od M$-a. Oni su svoje igre prikazali pre par meseci, ovo je sad bilo samo da prikazu konzolu.
Ako je bilo do toga, onda nisu ni morali da drže konferenciju, samo najave cenu i kraj. Ovako su smarali do kraja.

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Iako se slazem da konzola nije nesto specijalno lepa, izgleda cool. Ne kao Wii U cool, ali cool.
Dok korporacije nisu izbacile svoje konzole, Wii U mi je delovao obično... ali prema ovim frankenštajnovim čudovištima izgleda kao da ga je dizajnirao Apple.

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ubisoft izasao da prica o nekim svetovima koji se non stop menjaju, gde moze ovo-ono da se radi, a na PC-u to moze da se radi vec 10 godina sa pojavom prvih velikih MMO-ova, ali dobro nije to tema price.
Meni je Ubi za sada imao najzanimljiviju prezentaciju u totalu, mada je Project SPARK jedino što mi je bilo iole stvarno zanimljivo.

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ono sto jeste tema price je cena. Iako za 500$ koliko kosta Xbone moze da se uzme PC koji je jaci od Xbona-a skoro pa duplo, za 400$ koliko kosta PS4 ne moze da se uzme PC sa takvim hardverom, tako da samo zbog toga, ako nizbogcega drugog, konzolu vredi uzeti cak i prvi dan. Opet je problem placanje MP-a i skuplje igre, ali ako se za tu pretplatu dobije barem jedna besplatna igra, onda ni to nije mnogo.
I sam znaš da će ti prvi modeli da se kvare, tako da možeš sebi da uštediš i kintu i živce, što verovatno i hoćeš.
superime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 10:07   #599
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
superime kaže: Pregled poruke
Ako je bilo do toga, onda nisu ni morali da drže konferenciju, samo najave cenu i kraj. Ovako su smarali do kraja.


Dok korporacije nisu izbacile svoje konzole, Wii U mi je delovao obično... ali prema ovim frankenštajnovim čudovištima izgleda kao da ga je dizajnirao Apple.


Meni je Ubi za sada imao najzanimljiviju prezentaciju u totalu, mada je Project SPARK jedino što mi je bilo iole stvarno zanimljivo.


I sam znaš da će ti prvi modeli da se kvare, tako da možeš sebi da uštediš i kintu i živce, što verovatno i hoćeš.
Čovjek se zapita kako ne nauče posle 3 konzole i 300 miliona kopija kako da naprave konzolu :P Mada mislim da to nije argument...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
superime (11.6.2013)
Stara 11.6.2013, 10:08   #600
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ozivljavanje PS1 batakpudla Konzole 35 14.9.2015 16:58
Pitanje za Sony Playstation 2 Helldiver ŠDK - Ostale komponente 9 24.2.2014 9:49
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com