Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2011, 14:56   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Precursors

Izgleda da je konačno izašla ova igra i u engleskoj verziji. Sa gameplaya se vidi da je dinamična (spoj vožnje, FPS-a, rata u svemiru, delimično RPG-a...). Teška je ~5.2GB.

Precursors gameplay
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Tommy (5.1.2011)
Stara 3.1.2011, 15:13   #2
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Izgleda dobro, zabavno u najmanju ruku

Mada me nervirak GTA IV-oliko osvetljenje.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 15:42   #3
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Coming 2007 Malo su zakasnili.

Zvukovi k'o sa flipera nekog, grafika nista spec... jedino privlaci slobodno kretanje i raznolikost sto moze biti dovoljno za dobru zabavu
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 16:06   #4
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Al su ovi zagrizli veliki zalogaj!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 22:43   #5
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Precursors

Od autora Boiling Pointa (ukrajinski tim Deep Shadows), izasla je engleska verzija Precursors-a.

U pitanju je hybrid FPS, RPG i svemirsko istrazivackog zanra.

Igra koristi isti endzine kao i Xenus 2, jos jedna igra iz iste kompanije

Nazalost, kao i druga doticna igra, igra pati od problema lokalizacije. Skoro sav neesencijalni voice-over je izbacen da bi se ustedelo na lokalizaciji na engleski. Igra se pojavila 2009 na Ruskom trzistu, a tek je sad stigla engleska verzija.


sajt distibutera:
http://www.gamersgate.com/DD-PREC/precursors

wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Precurs...8video_game%29

Spoiler za slike:














player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2011, 4:45   #6
Tommy
Član
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 489
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 110 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Ja ću ovo definitivno probati, izgleda mi interesantno!
Tommy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2011, 23:05   #7
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Ko nema zivaca i strpljenja na kilo, neka ne pocinje ovu igru.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2011, 23:07   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Meni najvise smetaju bagovi sa zvukom (gube se neki efekti, sa vremena na vreme), ali sam pomalo oguglao.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2011, 0:46   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Evo predjoh prvi segment igre (pustinjska planeta). Igra je ok, ako se svare tehnicki problemi. I dalje mi smeta zvuk, al jbga.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 13:06   #10
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Ako neko zeli za ozbiljno da proba ovu igru, nekao pod obavezno nadje voice-over falove sa ruske verzije i ubaci ih u englesku. Povecava kvalitetet bar dva puta (bar meni). Likovi koji vise nisu mutni u dijalozima, radio chatter, svemirske luke gde se cuju ljudi, protivnici za poklicima itd. Tek sad vidim koliko je verzija lokalizovana na engleski kastrirana u odnosu na rusku verziju.

Koriscenjem ruskih voice-over fajlova, titlovi ostaju engleski. Takodje, cak nestaje i onaj bag sa zvukovima, koji sam ranije pominjao, tako da izgleda da su se nesto zeznuli ovi sto su radili "lokalizaciju" na engleski.

Link ka fajlovima se moze naci u ovoj temi na zvanicnom forumu:
http://board.deep-shadows.com/index....pic=1568&st=20


P.S.
Inace, jedina mana ovakvog resenja je sto ce i cutscene da budu na ruskom, a tu nema titlova. Mada... postoji resenje i za to (vidi istu temu na forumu). Treba koristi neki utility i otpakovati sve grp fajlove (ukljucujuci engleske zvukove), a onda samo one foldere sa fajlovima vezanim za cutscene (sounds\cutscenes) prekopirati tako otpakovane u folder igre. Na taj nacin, zapakovani ruski fajlovi ce biti korisceni za sav voice-over, sem za cutscene (gde prioritet preuzimaju otpakovani engleski fajlovi).


Precursors modified to include both English and Russian sound files.

^mozda se ne cuje najbolje, jer ko god je ovo snimio je ostavio veoma tihe voice i music stavke u podesavanjima za zvuk

Poslednja ispravka: player1 (10.1.2011 u 13:41)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Wolverine (12.2.2011)
Stara 13.1.2011, 11:13   #11
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Link ka fajlovima se moze naci u ovoj temi na zvanicnom forumu:
http://board.deep-shadows.com/index....pic=1568&st=20

Inace, jedina mana ovakvog resenja je sto ce i cutscene da budu na ruskom, a tu nema titlova. Mada... postoji resenje i za to (vidi istu temu na forumu). Treba koristi neki utility i otpakovati sve grp fajlove (ukljucujuci engleske zvukove), a onda samo one foldere sa fajlovima vezanim za cutscene (sounds\cutscenes) prekopirati tako otpakovane u folder igre. Na taj nacin, zapakovani ruski fajlovi ce biti korisceni za sav voice-over, sem za cutscene (gde prioritet preuzimaju otpakovani engleski fajlovi).
Inace, sad se tamo mogu i naci gotovi engleski fajlovi za cutscene, pa je lakse uraditi kombinovanje ruskom voice-overa sa njima (nema potrebe za zamornim raspakivanjem grp falova).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 11:41   #12
Tommy
Član
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 489
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 110 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Isprobao sam i ne paše mi obrisaću je upravo, a primetio sam i ja taj problem sa zvukom kada zapišti nešto! Sve je previše primitivno za moj ukus, kretanje, pucanje, okruženje...
Tommy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 11:49   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Ja igram i ne stajem. Mada je igra vise RPG nego pucacina.

A mislio sam da ce januar da bude susa, sto se tice igara...


P.S.
I da, obavezno sa ruskim voice-overom. Ne samo zbog atmosfere, nego zato sto u tom slucau nema baga kad nestaju zvuci za oruzija i razne druge efekte (koja je jedina stvar u igri koja me je zestoko nervirala).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2011, 16:36   #14
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Završio... vreme je za utiske:

Igra je tipičan primer kako lokalizacija moze da upropasti igru. Engleska verzija, za razliku od ruske ima izbačen sav voice-over, sem u "filmskim scenama", gde je neophodan jer podrška za titlove tu ne postoji (slično važi i za STALKER). E na tim mestima, ladno su unajmili jednog lika da im uradi sav voice-over. Sto na momente deluje il komično (kada isti covek glumi i protagonistu i ženskog lika u istoj sceni, boze sačuvaj!), il konfuzno (ne zna se ko sta prica), ali u svakom slučaju neprofesionalno i jeftino. Kao sinhronizacija filmova u nekim siromašnim zemljama, ako ste ikad imali prilike da to vidite.

Ipak, da ne grešim dušu, više je to problem distributera, nego tvoraca igra. Igra se jos krajem 2009 pojavila na ruskom tržištu, i trebalo je preko godinu dana da se dođe na svetsko tržište, gde se pojavila kao naslov od 30$ nabavljiv samo na od strane GamersGate-a, kao digitalni download. Stvarno žalosno za jedan prilično ambiciozni projekat. Takođe je i rad na planiranoj XBOX verziji obustavljen. Sve u svemu, imamo sreće da se igra uopšte pojavila na engleskom.

Da se razumemo, kada budem davao moj sveopšti utisak, ja ću ignorisati ovu činjenicu.

Zašto?

Zato sto sam celu igru prešao sa ruskim voice-overom, što povećava kvalitet igre na kvadrat.

Slučajno sam nabasao na njega, kad sam hteo da rešim jedan tehnički problem. Igra je stalno gubila zvuk nekih efekata posle nekog vremena, što je činilo skoro neigrivom na duže staze (ne čuješ, na primer, da te neko upucava). Na kraju je ispalo da to hvata samo igrače engleske, a ne i one sa ruskom verzijom. Rešenje je bilo kopiranje ruskih sound fajlova, i igra više nije bagovala. I još više od toga, cela igra se probudila i oživela. Likovi koji pričaju u dijalozima (sve sa lip synch-om), ratni povici protivnika u borbi, govor preko radija, itd... Igra je naizad bila u obliku "how it's ment to be played".

Jedino sam morao, da bi bilo u mogućnosti da pohvatam priču, da vratim engleski u "filmskim scenama" (moguće je prekopirati neke fajlove, pa da ruski bude svuda, sem u tim scenama). Ipak, svakome bi preporučio, ako je moguće bar jednom da ih pusti u izvornom ruskom.


Kad već pomenu nestajanje zvuka, igra ima jos nekih tehničkih problema. Radeon kartice od 4000 serije pa nadalje se loše nose sa igrom: dolazi do treperenja slike. Srećom ima nekoliko workaround-a da se to stanje popravi: atiumdag.dll fix za 4000 kartice, zatim prostprocess fix (za 4000/5000) da umanji simptome, i limit na frejm rate od 29fps, kao još jedan workaround.

Takođe, posle dužeg igranja, dešava se da odjedanput debelo padne frejm-rate. Srećom, izlazak pa ulazak u igru popravlja to stanje. Uz sve to, korišćenje AA-a debelo obara performanse, ako je uključena lampa, pa sam istu opciju držao isključenom.


Ovim završavam tehničku stranu mojeg utiska, i u sledećoj poruci ću da pričam o samoj igri.

Poslednja ispravka: player1 (15.1.2011 u 16:55)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Wolverine (12.2.2011)
Stara 15.1.2011, 17:10   #15
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Precursors

Ajde pricaj bre
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
Wolverine (12.2.2011)
Stara 15.1.2011, 18:30   #16
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Precursors je hybridna igra. U pitanju je FPS RPG sa elementima svemirskih borbi i voznje na povrsini.

Vecina igre se desava na 3 planete:
-preščanoj planeti Goldyn-u, gde rešavate sukobe između lokalnog stanovništva i bandita
-džunglenoj planeti Gli, gde je nastanjena pticolika rasa Clatz, koja je u građanskom ratu, i losim odnosom sa kolonijalno nastrojenim Demoktratskim savezom
-i mesecu Reandore, koji je ratna zona između Imerije i Saveza slobodnih trgovaca

Precursors - Official Trailer



Glavna priča igre?
Pa ne bi da ulazim u to, zbog spoilera naravno, samo ću reći da je prilično površna i nerazvijena. Prosto, previše malo toga se izdešava u igri po pitanju glavne "kampanje", tako da ista više ima funkciju "poveza" izmedju avantura na dotičnim planetama, nego što je sama fokus igre. Uz to, postoji bezobrazni cliff-hanger na kraju.

Kao sto se vidi iz prethodnih pasusa, u igri ima nekoliko frakcija koje su u sukobu. Tokom igranja, igrač se opredeljuje za stranu na svakoj od njih, da bi napredovao dalje. Igra ima reputacioni sistem, gde se prate odnosi igrača prema frakcijama. Kao zamerku bi stavio da čim za jednu frakciju dobiješ negativnih -5, to je put bez povratka. Naoružani pripadnici te frakcije će biti "hostile" (čijim ubijanjem se dobija još negativnih poena), a ostali neće više davati kvestove (pa nije moguće popraviti je).


Što se tiće RPG-olikih elemenata, levelovanjem igrača dobijaju se perkovi, čime je moguće kastomizovati lika. Jedinu zamerku što bi naveo ovde je da su neki perkovi must-have u kasnom delu igre. Na primer, ako ne nabavite perk koji vam daje trening da koristite raketni lanser, biće prilično tesko završiti kvest gde treba da srediti velikog robota.

Igra podržava inventar u kome može da se nosi sva kupljena ili "skupljena" oprema. Sem klasičnog naoružanja postoji i nekoliko tipova "živog" oružija, uglavnom poreklom sa planete Gli. Inventar je prilično limitiran po količini opreme, ali uvek su tu pri ruci kola, koja možete da koristite kao dodatno skladište opreme (sem ako ne eksplodiraju i unište sve unutra). Sem kola, u kasnijoj fazi biće prisutno još nekoliko vozila, kao i jahaća životinja sa Gli-a.

Pošto završite prvi deo igre na planeti Goldyn, igrač će dobiti očev brod i moći če da ide na razne planete, kao i da vrši misije u svemiru. Borbeni sistem je relativno jednostavan, ali treba vreme da se ukapira. Moguće je posećivati i razne svemirske stanice, koje poseduju različite frakcije (još jedna mana: sve stanice iznutra liče ko jaje jajetu). Brod je moguće u unapređivati sa boljim oružijem, oklopom i opremom. Takođe je moguće trgovati robom na tim stanicama (i zarađivati laki keš, pošto su cene fiksne po svakom sistemu). Samo letenje ima Elite-feel, sve sa sudarom ako ste previše blizu planete, i brzim "hyper" pogonom unutar samog sistema.

Sem 3 glavne planete, moguće je posetiti još i 3 sporedne u sklopu nekoliko opcionih misija:
-plantaža planeta Sunax, najveći izvoznik začina
-ratom razrušeni Yarnet, koji su ljudi odavno napustili (sem bandi pljačkaša)
-ni po čemu poseban Morento

Ako išta ima da zamerim kod nih, to je sto su ekskurzije na ovim svetovima previše kratke. Dok Sunax ima razloga posetiti bar dvaput, druge dve imaju samo po jednu misiju. Lično, šteta za Yarnet, zbog njegove "stalkerolike" atmosfere. Dok je Morento baš plitak (otprilike: idi do baze, pobij pauke usput, natrag do broda).

.

Uz sve rečeno, glavna mana igre je što pokušava da uradi što više stvari u jednoj igri. To dovodi do toga da ništa neće biti sjajno, ako gledamo zasebno. Nit je u pitanju sjajna pucačina, nit su FPS/RPG elementi na nivou STALKERa, nit odličan klon Elite-a, a ni "duboki" RPG sa odličnom pričom.

Ipak, u pitanju je jedna neobična igra, koju vredi probati (bar u vreme kad je suša RPG naslova sa FPS izvođenjem), ako možete da oguglate na tehničke nedostatke, i ako ste naoružani odgovarajucim ruskim voiceover-om.

Moja lična ocena: 80/100. Odbiti još 20 poena ako se igra čista engleska verzija.



P.S.
I ne, do sada mi ni jednom nisu isparila kola, kao na primer u Boiling Pointu, mada sam primetio da mi jahaća životinja sa Gli-a nestane/umre, ako odem u orbitu.

Precursors gameplay

Poslednja ispravka: player1 (15.1.2011 u 23:08)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
doctor (16.1.2011), Partybreaker (15.1.2011), Wolverine (12.2.2011), _Grotesque_ (3.3.2011)
Stara 12.2.2011, 13:21   #17
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Precursors

U moru nekreativnih igara ovo je monolit koji moram da skinem.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 12:32   #18
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Evo unofficial 1.3 patcha, ispravlja sledece stvari:

Changelog:

v1.3 04.02.2011
----
Included English cutscene voice-overs, thanks jorgamesh and badmofo.
Corrected BKK drinker, Darkon race organizer and Norman quest bugs.
Added Postprocess folder to avoid ATI flickering, thanks sq_paradox.
Fixed merchants interaction window bugs and some money check typos.
Removed 5th ship engine and added flashlight, binoculars, smartlink.
Swapped HUD drug and medicine addictions and fixed perk conditions.
Fixed cargo merchants exploit and unlocked belongings box at prison.
Added infos for non-definable controls to appropriate help windows.
Corrected loading and menu videos that slowed loading and menu down.
Continued improving translation, names and similar inconsistencies.
Fixed Ridinger bandit faction change and improved the BBK mediators.
Merged with 1.1 patch and enhanced the phrasing, thanks to badmofo.
Changed Soothsayer quest line and fixed damaged ship mission issues.
Restored some unused music pieces when in space, thanks to player1.

izvor:
http://board.deep-shadows.com/index.php?showtopic=3827

download (verzija sa fixom za lokalizaciju, pre toga je pravilo neke probleme):
http://www.filefront.com/17909104/tpup13.exe

Takodje, ovde ima dll fix za ATI kartice i jos nekih korisnih stvari:
http://www.moddb.com/games/the-precursors

Ziveli!
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _Grotesque_ na korisnoj poruci:
fisfikus (3.3.2011)
Stara 3.3.2011, 20:48   #19
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Precursors

Inace, svidja mi se u opisu igre u ovomesecnom SK, sto je pomenut postupak koriscenja ruskog voice-overa, da bi se ispravili bagovi sa zvukom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2012, 18:30   #20
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Precursors

OK, probao bih ovo ali ne razumem neke stvari: Znači treba mi engleska verzija kao prvo, ruski voice-over i ovaj patch, jel to sve?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
deep shadows, fps, precursors, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com