Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2005, 13:00   #1
iska
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 110
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku iska
Određen forumom WiFi ili kabl

Pa posto ste rekli da ovde mozemo da diskutujemo o mrezama ja cu pokusati da iznesem svoj problem, ukratko. Naime imam ADSL liniju koja je prikacena na komp i ruter za umrezavanje ali imam jos jedan komp koji se nalazi nekih 50ak metara od rutera, tj. na spratu pa "niz hodnik" a ja sam otprilike izracunao da je to 50ak metara. E sad ja pitam nekoga ko zna, kako ja da nakacim taj komp na ADSL!? Da li kablom kojeg bi mi trebalo oko 70m, da nisu veliki gubitci!? ili, sto se meni cini kao bolje resenje mada sam totalni laik u ovome WiFi?! pa me sa tim interesuje koji je domet APNa i da li bi ja mogao da uhvatim signal na mom kompu ako je razdaljina koju sam naveo a jos da kazem da me izmedju deli samo ploca izmedju spratova i vrata!? Ako bi neko mogao ovo malo podrobnije da objasni mislim da ce to biti korisno i drugima na ovom forumu?
iska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 13:43   #2
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: WiFi ili kabl

Moj savet bi bio ipak LAN kabl. Kod mene u zgradi je razvucen LAN, i imamo maksimalni protok oko 8mb/s. Duzina kabla je 80m od mog switch-a do drugog na kome su nakaceni jos neki korisnici. A sa tog drugog switch-a ide jos 120m kabla do jednog ortaka (znaci on je udaljen od mene prakticno 200m samo sto je na pola tog kabla switch). Kao sto rekoh... 8mb/s.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 14:11   #3
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: WiFi ili kabl

Takodje bih preporucio LAN. Pogotovo sto duzina i nije neka, pa mozes da odradis i direktno povezivanje od rutera do racunara.U nekim normalnim uslovima, direktna veza mreznim kablom moze da ide oko 100-ak metara.Uostalom, ako se plasis gubitaka, uvek mozes da cusnes i jedan hub izmedju 2 kabla od po 35 metara i ne mislis.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 13:43   #4
bofi
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 151
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: WiFi ili kabl

Ajde sad necu da se hvalim da sam u Pupinu bio na praksi ali jesam. Imali smo tamo predavanja i o umrezavanju. Oni ljudi rade za nejvece svetske firme i lepo kazu do 100 metara je u redu a vise ne. Tako bar oni kazu, tako da i ja mislim da je kabal najbolja stvar.
Ne 'moz to bez kabla
bofi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com