Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2005, 23:47   #1
wizzard
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Thumbs down Moja zapažanja

Nov sam korisnik foruma, al' rekoh da i ja iznesem svoja zapažanja.
Kao prvo, ovo je list sa veoma lepom tradicijom. Zar niste mogli da platite nekom profesionalcu da vam odradi neki originalni forum, nego koristite vBulletin?
Kad već niste mogli ili niste hteli da platite za nešto originalno, zašto niste našli nekog iskusnog php programera koji bi prilagodio forum vašim potrebama?
Nije mi jasno da niste znali kako da isključite, odnosno da podesite koja su polja obavezna prilikom registracije, a koja nisu(?)
Npr. datum rođenja nije naznačen kao obavezan, a nemoguće je registrovati se bez njega. Mislim, jedna linija u php kodu...
Zatim, kao ulogovani korisnik pišem poruku, posle klika na dugme šalji, pošalji, kako god... pojavljuje mi se nov prozor gde treba da se registrujem.
Stvarno vrlo vrlo loše. Za ispravljanje svih tih grešaka ne treba više od par sati, aj' da kažemo više od jednog dana, tako da vam priča o test fazi "pada u vodu".
Nije mi poenta neki flame ili slično, samo mislim da ste ovaj plan veoma loše realizovali.
Očekivali smo mnogo više.
pOz
wizzard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 23:51   #2
Do@ OldSchool
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 231
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Do@ OldSchool Slanje poruke preko Yahooa korisniku Do@ OldSchool
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Prvo da ti pojasnim da je sada vBulletin najbolji board sto se foruma tice, phpBB ima mnoooogo bug-ova i mogu da se UHAKUJU preko eXploita ...

VBulletin moze da se podesi kako Administratoru odgovara, ali polako tek se forum otvorio ima vremena za sve da se podesi . ...
Do@ OldSchool je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 0:09   #3
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Ne znam ko je to toliko ocekivao... Nikakav flame Ali da li si video CGNetwork? Oni su na vBulletinu.. pogledaj kako to izgleda... Ja mislim da je forum veoma dobar... a drugo, za test fazu... ja se ne bavim ovime, ali mi par meseci deluje ok za test bilo kakvog veceg projekta...
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 0:19   #4
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Citat:
wizzard kaže:
kao ulogovani korisnik pišem poruku, posle klika na dugme šalji, pošalji, kako god... pojavljuje mi se nov prozor gde treba da se registrujem.
Predugo si pisao poruku
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 0:53   #5
wizzard
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moja zapažanja


Nigde nisam pomenuo phpbb forum. Rekao sam nešto originalno i da sami naprave forum u stilu SK-a. Kad kažem sami, ne mislim da urednici kodiraju u php-u nego da angažuju nekog ko će to odraditi.
Citat:
Do@ OldSchool kaže:
Prvo da ti pojasnim da je sada vBulletin najbolji board sto se foruma tice, phpBB ima mnoooogo bug-ova i mogu da se UHAKUJU preko eXploita ...
Da, vBulletin je savršen i ne može da se hakne. Za njega ne postoje propusti, exploiti, sql injections, etc. Svaka čast na zaključku.
Citat:
Do@ OldSchool kaže:
VBulletin moze da se podesi kako Administratoru odgovara, ali polako tek se forum otvorio ima vremena za sve da se podesi . ...
Svaki, ali svaki forum može da se podesi onako kako administratou odgovara, pa zvao se on phpbb, vBulletin ili neki treći.

Ne znam, pomalo sam razočaran. To je naravno moje mišljenje i korisnici foruma ne bi trebalo da se uzbuđuju zbog toga

pOz
wizzard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 1:13   #6
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Citat:
Nigde nisam pomenuo phpbb forum. Rekao sam nešto originalno i da sami naprave forum u stilu SK-a. Kad kažem sami, ne mislim da urednici kodiraju u php-u nego da angažuju nekog ko će to odraditi.
Čekaj, ti stvarno misliš da to tako ide, uzmeš pare iz budžeta i trošiš kako ti se sviđa ? Angažovanje profesionalca koji bi izradio novi forum ispočetka je nekoliko desetina puta skuplje, nego vbulletin, koji uopšte nije loš forum, i ko je po tebi trebao da plati to ? Lepo je rečeno da je ovaj forum entuzijazijski projekat, jednog dela ljudi iz SK-a, koji uopšte nije bio obavezan, jer kontakt sa čitaocima je postojao i ranije (preko mejlova recimo) i zašto bi neko sad bio obavezan da izvadi iz džepa 4000-5000 evra za tako nešto ? Samo da bi forum bio originalan ? Uostalom ono što forume čini dobrim ili lošim jesu diskusije koje se na njemu vode i članovi, a sam izgled je manje bitan.Funkcionalnost vbulletin-a je, po meni sasvim ok, i mislim da je napravljen dobar izbor.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 12:02   #7
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Ti mora da si advokat SK-a. Priznaj!
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 12:50   #8
Opeth
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Citat:
Do@ OldSchool kaže:
Prvo da ti pojasnim da je sada vBulletin najbolji board sto se foruma tice, phpBB ima mnoooogo bug-ova i mogu da se UHAKUJU preko eXploita ...

VBulletin moze da se podesi kako Administratoru odgovara, ali polako tek se forum otvorio ima vremena za sve da se podesi . ...
Preko exploita kazes
Opeth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 9:50   #9
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Citat:
Ogi kaže:
Ti mora da si advokat SK-a. Priznaj!
Ne, nisam, ali imam jednu manu (neki to smatraju i vrlinom ), a to je da ponekad ne mogu da se suzdržim da ne kažem ljudima gde greše, pogotovo kada neko ko očigledno nikada nije radio neki posao pokušava da uči druge kako se radi taj posao.Kao kada mi je jednom prilikom jedan klijent rekao "Šta bre 200 evra za program ? Pa ti samo sediš i kuckaš".Pa što on ne sedne i kucka, ako je to tako.Taj isti vidi kako ja sedim i kuckam, a što sam ja 15+ godina učio i probdeo barem 1000 neprospavanih noći da bih umeo da "kuckam", to nema veze.E ista situacija je i ovde, samo kritike "Što niste uradili ovo, što niste uradili ono ?", a što taj što kritikuje ne uzme pa napravi tako nešto, što se ne zapita koliko to košta i ko će to da plati.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 10:16   #10
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Stavio sam vBulletin kod mene na server pre par dana i prezadovoljan sam A preko torrenta sam naisao na toliko skinova i zezalica za isti; da je neko iz SK-a nabudzio te skinove ovde, ljudi ne bi ni prepoznali da je ovo vBulletin i sve bi bilo cool i originalno E da, i pitali bi ljudi kome ste platili 5000 zlatnika da vam ovako strava odradi forum

PS: Inace kako da namestim na vB-u da postovi budu u formatu levo info o korisniku, desno post....(kao sto je ovde na SK-u)? Po defaultu mi je nabudzeno da info bude gore, a post dole, a ne znam gde se nalazi ta opcija da to promenim
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 15:19   #11
wizzard
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moja zapažanja

@Marko_L
Ti sinak koliko se nerviraš... džabe gubiš svoje živce zbog raznoraznih komentara na forumima. Život je surov, navikni se. A možda si stvarno advokat SK-a
Pa pazi ovako. Dizajaner neće uzeti preko 100 evra. Šta ima, par dugmića, logo... Zna se kakav se izgled očekuje tako da nema tu šta preterano da mozga. Projektovanje baze neće biti više od 100 evra. I sad kažeš da treba 4800 evra nekom da se plati da iskodira forum. Ma šta kažeš... Mislim, ti si pričao o ceni 5000 evra.

Ma za hiljadarku je moglo da se napravi cakum pakum forum. Šta kao ovaj ima neke napredne opcije? Da nije možda TOP forum što se tiče sigurnosti ili slično?
Ja znam šta sam pričao. A firma koja nema da da 1000-2000 jervreja zbog lične promocije i sigurne investicije, onda...
Ne pravi forum neko od nas ili neka neproftina organizacija, pa da mu troškovi izrade foruma budu samo iz čistog besa.

To je bila poenta mog posta, a ne da se ti toliko uzbuđuješ i nerviraš.
wizzard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 15:32   #12
wizzard
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moja zapažanja

I uvek će se naći ljudi koji će reći što ti to nisi napravio, u pravu si , nisi u pravu...
Kad bi svi mislili jednako, Svet ne bi bio ovako zanimljiv kakav je sada.
Smatram da je Forum idealan marketinški potez. Internet je postao osnovno sredstvo komunikacije među ljudima. Treba to iskoristiti. Postavljanje foruma je pravi potez. Ukoliko forum postane vrlo popularan, a može postati jedinstvenim izgledom, obiljem korinih informacija i kvalitetnih postova, siguran sam da će na taj način povećati tiraž časopisa. Pa zamislite ljude koji nikad do sad nisu kupovali SK jer šta će im to. Ili kupuju Mikro ili PC Magazin ili... Čitajući text-ove na ovom forumu, čitajući koji je Qzma lik, poželeće da kupe SK, da čitaju Qzmu i onda im nema povratka
Plus, kada bi se uključile neke nagradne igre i šta ja znam...
Ulaganje u forum je sigurna investicija i to treba uvideti na vreme. Govorio sam dobronamerno, a ne zato da bih se hvalio da ja znam bolje ili da ne znam nikako da uradim.
Od mene za sad toliko.
wizzard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 15:55   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Citat:
Dizajaner neće uzeti preko 100 evra. Šta ima, par dugmića, logo... Zna se kakav se izgled očekuje tako da nema tu šta preterano da mozga.
Mozda kod "malog iz komsiluka", profesionalni dizajner kosta mnogo vise.Isto vazi i za projektovanje baze.
Citat:
Šta ima, par dugmića, logo...
Ti upravo spadas u onu grupu ljudi o kojoj sam pricao, znaci ono "Ma sta je to, sednes i kuckas...".Sto ne uzmes pa napravis tako nesto, ako je to tek tako.
Citat:
I sad kažeš da treba 4800 evra nekom da se plati da iskodira forum. Ma šta kažeš... Mislim, ti si pričao o ceni 5000 evra.
Pored toga sto si cifre za dizajn i projektovanje baze lupio proizvoljno ili su uzete iz cenovnika "malog iz komsiluka", plus sto potcenjujes programiranje, zaboravio si na to da taj novi forum treba da se istestira, da se pronadju bagovi i potencijalne rupe.Niko to nece dzabe da radi, a za to bi trebalo najmanje 6 meseci (nek bude da to kosta nekih 300-400 evra mesecno eti ti 2000 evra).I sta bi uradili ? Cekali bi forum godinu dana i pukli oko 4000-5000 evra kao sto rekoh, a ovako su za nekoliko desetina puta manje para dobili funkcionalan i istestiran forum.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 16:43   #14
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Ljudi sto se svadjate Forum je napravljen da bi pomogli jedni drugima onaj kome se ne svidja ne mora da ga koristi
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 17:02   #15
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Joj, shto nisam moderator, pa da vam saljem poruke-bombe kad pocnete da se rokate ovako! (sa malim virusima u attachmentu )

Marko, zashto uvek ulecesh u linch? Nishta lichno, svidja mi se shto imash cvrst stav, ali daj se ponekad suzdrzi... Shto napadash toliko ljude? ja sam pre tako uletao dok drugi ne popusti i prizna da sam upravu... A onda sam shvatio da nije uvek poenta razgovora da budesh pametniji, ili da se slozis sa sagovornikom.... Lakse malo.... Pozz svima, i peace
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2005, 18:29   #16
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Nit ga napadam, nit pokusavam da ispadnem pametniji.Samo pokusavam na kulturan nacin da mu objasnim gde gresi.Mislim da nikoga nisam uvredio i ne znam zasto nekima izgleda kao svadja i "posao za moderatore".Ovo je po meni jedna konstruktivna diskusija koja nekome moze i da koristi (ako zeli da napravi svoj forum recimo, pa da se informise kako to ide i koliko kosta gotov, a koliko forum pisan od nule...itd.).Ako neko smatra da sam ga uvredio, evo ja se iskreno izvinjavam unapred, jer mi to nikako nije bila namera, ni u kom trenutku.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 0:32   #17
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Moja zapažanja

ok Inach, da ne udaram off-topic, slazem se sa tobom Marko i sa tim da je odnos cena/kvalitet ovog foruma na nivou: forum po meni sve uslove zadovoljava. I slazem se sa tim da me strasno nervira tip ljudi "JA TO MOGU BOLJE". A konstruktivno jeste, to se slazem. Samo mi je ovo zagrebalo oko:

"...Ti upravo spadas u onu grupu ljudi o kojoj sam pricao, znaci ono "Ma sta je to, sednes i kuckas...".Sto ne uzmes pa napravis tako nesto, ako je to tek tako...." Eto. Nije strashno, naravno, ali mi je delovalo malo grubo
Ziveo Forum Sveta kompjutera!!
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 22:00   #18
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.130
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.349 puta na 691 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Moja zapažanja

Marko je stvarno u pravu.I ovaj forum je bas cool!Ne znam na kakve si ti bagove nasao ali se meni u dosaddasnjem korishcenju nije nista izbagovalo.I vBulletin je veooooooma dobar.Ako si toliko pametan reci sta bi promenio?Ja ne bih nista.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com