Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2005, 19:58   #1
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Šta bi?

Koliko vidim tema u kojoj su se dva/jedan usera/user žalila da im je hakovan nalog na ovom forumi je obrisana a nema nikakvog zvaničnog objašnjenja. Ta tema je postavljena kao posledica rasprave na ovoj temi http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1220 i predstavljala je upečatljiv primer gluposti i povređene sujete. Kao takva je mogla da služi kao primer drugima, primer kako se ne treba ponašati, ali ajd' sad. Kako je i ova zaključana (Download), a moderator nije dao odgovor ni u njoj, a kako sam lično ''prozvan'' u pomenutoj http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...7&postcount=69, zahtevam razjašnjenje za nastalu situaciju. Šta je bilo sa pomenutim userom/userima? Takođe hoću da se potvrdi da ja i pomenuti SuperG nismo jedna osoba kao što u optužbama stoji.
Te optužbe jesu glupost, ali kako je praksa pokazala da laž ima daleko jači odjek od istine, ja želim taj odjek da ublažim.
Jedini član ovog foruma koga lično poznajem je Dingo, koji je i sam član redakcije SK, sa kojim sam proveo izvestan broj dana (lepih doduše) na odsluženju vojnog roka.
Nisam ''klinac'' da bih se bavio ovakvim glupostima, imam 32 godine, i upravo zbog toga tražim da se sve javno iznese.
Sale KG je offline  
Stara 26.12.2005, 20:31   #2
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Šta bi?

Citat:
Sale KG kaže:
Nisam ''klinac'' da bih se bavio ovakvim glupostima, imam 32 godine, i upravo zbog toga tražim da se sve javno iznese.
Bas zbog toga mislim da treba da se zaboravi na celu stvar.
diablo_ je offline  
Stara 26.12.2005, 20:40   #3
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Šta bi?

Citat:
diablo_ kaže:
Bas zbog toga mislim da treba da se zaboravi na celu stvar.
A zašto???
Da bi bilo sve u duhu pravednosti, iskrenosti, morala itd. ne trba ćutati i ne vidim razlog zašto bi se to zataškavalo. Ima kontra poslovica na onu čuvenu: ''Kad bi pametni ćutali budale bi vladale svetom'' (što možda i nije daleko od istine).

Poslednja ispravka: Sale KG (26.12.2005 u 20:46)
Sale KG je offline  
Stara 26.12.2005, 20:43   #4
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: Šta bi?

Sale nemoj da se nerviras. Evo, samo ja znam koliko je tema zataskano mojih, pa onda i tudjih. A tek koliko je njih otislo a da se posle toga ni rec nije prozborila...

Pojeo vuk magarca. Laku noc.

Nemoj da se nerviras ionako smo krivi sto smo ovde.
sirNemanjapro je offline  
Stara 26.12.2005, 20:48   #5
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Šta bi?

Evo da se oglasim i ja: tematika je verovatno na vecanju administratora i moderatora, objasnjene sam poslao VojiM Ako mislis da je ovaj crveni krug pored mog imena znak za neku kaznu mogu da ti kazem da nije koliko sam ja upoznat, vec sam postavio da se skrijem od ostalih korisnika na forumu, moje prisustvo mogu da vide samo administratori i moderatori. Inace dalje se ecu oglasavati po ovoj temi dok admini i modovi ne donesu odluku vec cu da se potrudim da pomognem koliko god mogu. Geom vam je napustio forum sa tim imenom, a registrovao se pod novim ali sam se dogovorio sa njim da se neoglasava vec cemo se ja i on zajedno oglasiti preko mog usera ako budemo smatrali da treba do tada ja pisem sve poruke u svoje licno ime, a kada budem iznosio stav bivseg. Geoma bice naglaseno. U kontaktu sa administratorima drugih foruma sam obavesten da njihove baze podataka nisu dirane. I obavestenje za sve, dakle i za admine i moderatore, da je upad izvresen preko mail naloga koji samo ja i on koristili za obavestavanje o ideji USPUS-a ( Unije Studenata Privatnih Univerziteta Srbije) i sa tog naloga je za oko 78 min. poslato oko cak 60 000 emali poruka. A zlonamerni korisnika koristio je adresi hakovansi@hotmail.com koja je prema mojim proverama od pre par sati slobodna.
Pantelija je offline  
Stara 26.12.2005, 20:50   #6
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Šta bi?

Ako se pažljivo pročita, vidi se da je hakovan nalog na jednom drugom forumu (gde je isti username i pass) i na gmailu.

A ako se još malo bolje pogleda, postaje sumnjivo je li cela stvar istinita ili je u pitanju mućenje vode (iste IP adrese, isti datumi rodjenja oba korisnika koja su pitanju).

Dakle, po meni, nema dokaza da je ovde išta uhakovano. Pomenuti useri su na stand-byju, čekamo da povuku neki potez i da razjasne stvar.

Ako te je iko prozvao, tu smo da regulišemo stvar. Na prvi pokušaj nekog vredjanja reagovace se. Imaj medjutim u vidu da smo i mi živi ljudi i da nekad moramo i da spavamo.

Inače, nisam ni ja klinac, meni je 44.
VojaM je offline  
Stara 26.12.2005, 20:52   #7
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: Šta bi?

Ne ne ne ne ne!
Meni trebaju cinjenice. Kompletna sintaksa kako se hakuje vBulletin. Jer kao savestan clan foruma moram da ukazem na sigurnosne propuste.

Kakav crven krug?
sirNemanjapro je offline  
Stara 26.12.2005, 21:05   #8
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Šta bi?

Mene mrzi da tražim u history-ju o kojij je još navodno forumima reč, ali koliko sam video dok je tema bila postavljena reč je o nekoliko nazovi-foruma čije članstvo ide oko nekoliko desetina (na jedno je bilo još i manje). Na jednom od njih Geom je urednik, a pomenuti član je danas bio aktivan na Benchmarku (kako ga tamo ne hakovaše nije mi jasno pošto je tamo i najaktivniji). Sve to izgleda veoma neozbiljno i smešno.
@sirNemanjapro :
Ni meni nije jasno o kakvom se krugu radi. A što se tiče edukacije:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread...0014#post20014

Poslednja ispravka: Sale KG (26.12.2005 u 21:14)
Sale KG je offline  
Stara 26.12.2005, 21:07   #9
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: Šta bi?

Da da znam. Cifre ne lazu. Ali sta bi? Ko koga treba da hakuje i zasto? Ko tu koga juri? Ko je Geom?
sirNemanjapro je offline  
Stara 26.12.2005, 21:11   #10
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Šta bi?

Citat:
sirNemanjapro kaže:
Meni trebaju cinjenice. Kompletna sintaksa kako se hakuje vBulletin. Jer kao savestan clan foruma moram da ukazem na sigurnosne propuste.
Ne bih znao. A ne zna ni on.
Citat:
Kakav crven krug?
Kavkaski krug kredom.
VojaM je offline  
Stara 26.12.2005, 21:13   #11
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Šta bi?

Citat:
sirNemanjapro kaže:
Kakav crven krug?
Pošto je namestio da je nevidljiv ostalim korisnicima kad je na forumu, umesto zelene tačkice ispod imena, on vidi ispod svog imena crvenu (a to vide i moderatori i administratori). Međutim, ostali korisnici je ne vide, uostalom, to je i poenta nevidljivosti. Eto ta crvena tačka.
Chivan je offline  
Stara 26.12.2005, 22:32   #12
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Šta bi?

Jel shvatas sad Sale KG!Ovde cak i nema sta da se zaboravi, bezbednost foruma nije ni taknuta i nema nikakve potrebe za panikom a to sto su pomenuta dva korisnika hakovana na nekom drugom forumu nije nadleznost ovog.Valjda sam u pravu?
diablo_ je offline  
Stara 26.12.2005, 23:02   #13
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Šta bi?

Ako si pazljivo procitao moju prvu poruku video bi da je nas zajednicki mail nalog sa kojim smo se ja i moj drug logovali na pojedinim forumima koji su opisanu u onoj prvoj temi koja je na svu srecu obrsana. A kao sto sam napisao u poruci mojoj VojiM od svih administratora foruma samo dobili poruke da baze podataka nisu pretrpele stetu tako da mislimo da je taj napad namerno izveden radi nase diskreditacije.

Molim admine i modove da ako je moguce da javno potvrde da baza foruma nije pretrpela stetu i da zatvore ovu temu, jer se ocigledno vidi da smo zrtve ovog napada nas dvojca. I predlazem da se svi vratimo na pomaganje drugim korisnicima.

Pre neki dan sam dobio pm od jednog korisnika, ne secam se kog i poruku sam obrisao, u kojem mi je trazio neki link ka nekim nedozovoljenim mestima tj. piratskim sajtovima na sta sam mu ja rekao da prosto nemogu da dam takvu informaciju. Nemojte misliti da sad napadam tog korisnika, vec samo obavestavam.

Naravno da cu ako admini i moderatori odluce da me banuju sa foruma da cu to da prihvatim, jer sam delimicno kriv za ovu neugodnu situaciju, samo ih obavestavam da sam u profilu namesti da ne primam nikakve emelove, vec samo pmove pa ako je moguce da me obaveste putem pm-a pre banovanja.

Ja se vracam pomaganju drugim korisnicima.
Pantelija je offline  
Stara 26.12.2005, 23:15   #14
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Šta bi?

Što je imalo da se kaže, rečeno je. Evo i JAVNO: Baze podataka nisu pretrpele nikakvu štetu i priča o hakerisanju je završena. Polako smirujte strasti a ti Pantelija ćeš biti naknadno obavešten o svom statusu naravno, ukoliko za to bude potrebe. Sve u svemu mnogo buke bez pravog povoda.
Magneto je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com