Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2017, 11:01   #261
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Thumbs up Sony

Odgovoriću na neke poruke u toku dana...

PAŽNJA

Sony KD-49XE7005B za 80k u Tehnomaniji samo danas!

Da li vredi? Cena i niža nego u Nemačkoj + 5 god. garancije. Bilo kakva ušteda od preko je besmislena:
1) Imate rok od 14 dana da bezuslovno vratite artikal.
2) 5 godina garancije!

Panel je S-IPS tako da nije za gledanje u mraku.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2017, 11:13   #262
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

izvunjavam se za dupli post

@DukeofSerbia

imam neku staru staru lg plazmu 42pq3000 koje je pocela da valjda riknjava,pre nego sto se zagreje na beloj boji se vide crveni pikseli. posle kad se zagreje sve ok.

e sad pitanje za neku preporuku tv 40-46 incha tv,uglavnom se gleda u vecernjim satima posle posla (18h),malo digitalna kablovska,vecinom android box kodi serije,filmovi i anime a ima i na kompu sherovano par foldera sa filmovima i serijama veceg bitrate-a. ne patim od 4k,hdr i 3d. za igre imam 120hz monitor.

budget do 60k din koja crvena gore ili dole

hvala
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2017, 15:18   #263
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
nightflier kaže: Pregled poruke
Ne mora baš u Komtrejdu, ali bih kupio negde gde mogu na rate
VOX 55SWB472B za manje od 53k. Treba proveriti da li model iz Turske, ali bi trebao pošto nema Y u nazivu.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2017, 23:47   #264
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Ljudi, ovi LG i Samsung TV od Madjara, postoji li neki sa internacionalnom garancijom? Ili mora sve preko njih...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 12:50   #265
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Da li neko ovde ima Skyworth tv? Interesuju me iskustva sa njima.
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 13:32   #266
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Meni bi takodje trebao savet za TV.

Naime, do skoro smo žena i ja koristili komp kao media centar, medjutim pošto smo zbog novog razmeštaja morali da pomerimo i komp sad nam nije baš pristupačan u te svrhe kao i ranije pa smo počeli da razmisljamo o kupovini TVa.
TV ne gledam praktično uopste, toliko da mi je pre više godina brat dok sam bio na odmoru odstranio LCD i uvalio njegov CRT TV koji sad služi kao nosač za slike.

Dakle TV bi se koristio skoro isključivo za puštanje sadržaja sa USBa i interneta. Nemamo pretstavu šta nam treba počev od dijagonale, pa do ostalih stvari, jako je bitna funkcija puštanja sadržaja sa USB a ako na TV može da se instalira i nešto poput popcorna još bolje(mada u sličnim temama vidim da dosta ljudi koristi i TV box-ove).

Ne postoji neki okviran budžet ali recimo da bismo mogli da damo oko 500e, sa tim da su sve varijante u opticaju(i madjari-KP i domaće radnje).
Evo i nekih konkretnih informacija koje išćitavajući ostale teme zapazio da su bitne:

Daljina od TV-a: 2,5-3m - to je ujedno i maksimalno rastojanje ali i rastojanje sa kojeg će se uglavnom gledati.

Uglovi gledanja: Uglavnom frontalno sa neznatnim odstupanjem sa obe strane ose, sa tim da je komoda na kojoj treba da bude TV nesto visa(90cm) pa će TV biti na nešto višoj tački u odnosu na gledaoca ali verujem da je sve ovo zanemarljivo i ne zahtevno.

Osvetljenost: Soba je gotovo uvek solidno osvetljena, praktično se ne sećam kada smo zadnji put nešto gledali u mraku, tako da IPSoliki paneli valjda ne bi trebali da prave problem

Povezivao bi se preko WiFi konekcije, Trenutno nemam konzolu za igranje ali postoji mogućnost da bi i ona mogla da se nakači u budućnosti.
Komp bi se povezivao sa TVom isključivo zbog multimedije a neki ozbiljniji rad ili igranje preko TVa sa računarom kao izvorom nisu i verovatno nikad neće biti u planu.
Imam SBB kablovsku i net ako ta informacija nešto znači.

Ako sam nešto zaboravio tu sam da pojasnim ili dopunim informacije.
Znam da pitanje nije baš konkretizovano, ali i ranije sam dobijao jako dobre predloge i uputstva u različitim sekcijama foruma pa pretpostavljam da će i ovde biti dobrih saveta.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 16:52   #267
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Ono što mogu da ti preporučim na osnovu informacija koje si dao je da svakako gledaš da uzmeš tv sa minimum 3 hdmi ulaza (1x sbb, 1x računar i 1x android box isl.) i da ne planiraš smart tv zbog samog smarta već bez obzira koji je tv da uz njega uzmeš i android box (neuporedivo bolje android iskustvo od onog na samom tv-u).

Ja sam npr. pre 2 godine uzeo LG tv sa 3xhdmi i 3xusb ulazima i vrlo sam zadovoljan sa puštanjem filmova preko usb-a. Do sada mi se nije desilo da neki neće da pusti i podržava titlove što je pretpostavljam još jedna važna stavka.

Na android box sam spakovao Kodi i nekoliko android aplikacija za gledanje filmova i televizije uživo, tako da mi sam kompjuter i nije potreban osim za igranje igrica preko PC-ja.
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 20:45   #268
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Iskreno da ti kazem, čitajući ostale slične teme i sam sam počeo da razmisljam o nabavci box-a. Već merkam par komada pa ću naručiti verovatno već danas ili sutra jedan od njih.

Što se tiče broja HDMI, više je uvek bolje, ali čini mi se da mi oni neće biti presudni. D3go uredjaj je kod brata na spratu ispod, gde se ujedno nalazi i ruter za WiFi, a budući da i ne gledam TV program ne planiramo da nabavljamo drugi. Sa druge strane nakon razmeštaja komp takodje nije blizu, što je i razlog nabavke novog TVa, tako da će se medjusobno povezivati uglavnom preko WiFi.

Znam da sam time ograničen protokom mreže, ali nažalost provlačenje kablova nije opcija, a za kvalitetniji sadržaj poslužiće i USB.

Hvala na sugestijama svakako, imam ih u vidu.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 12:31   #269
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

U međuvremenu poručen je android box tako da smart funkcije apsolutno nisu neophodne.

Nisam ograničen prostorom tako da sve dijagonale i postolja televizora dolaze u obzir, a po potrebi ako baš vredi može i budžet malo da se probije. Takođe mi je totalno nebitno šta piše na TVu i da li je LG, Sony ili Vox ako imate pouzdanu informaciju da je u pitanju dobar uređaj. Dolaze u obzir i domaće radnje i mađari sa KP.

Ponavljam svaka sugestija je dobrodošla, a preporuka za konkretan model bi baš značila.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 17:06   #270
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Niko ništa?
Ne deluje mi kao da sam zahtevan korisnik...

U drugoj temi neko je spomenuo Samsung 50mu6172. Probija zamisljeni budzet ali ako vredi nategnućemo. Da li ići na njega ili ima još neka dobra/bolja opcija?

Malopre sam dobio i mail od Gigatrona da imaju popust na televizore, pa ako nije velika razlika u odnosu na KP, kupio bih mozda kod njih jer nije loše imati domaću garanciju, ali bi mi značila bar neka preporuka.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 23:44   #271
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Posle dugog traganja, čitanja bezbroj tema, foruma, recenzija, odlazaka u prodavnice, gledanja mnogih video snimaka, baš za taj televizor sam se odlučio. Nisam ga još naručio jer i dalje štedim novac, ali trenutno mi je izbor upravo Samsung UE50MU61xx (xx mogu biti razne cifre, ali takoreći isti je model).

Zašto baš taj? Pa, deluje kao najbolji odnos cene i kvaliteta u toj klasi. Korisnici vrlo zadovoljni, razgovarao sam sa nekima. Ima VA panel, dobar kontrast (odličan za filmove), dobar input lag (za igranje). Kao što rekoh, za sada mi je favorit. Ali dok skupim novac, možda se stvari promene i neki drugi model bude best buy.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku star-duster na korisnoj poruci:
Rolle (20.2.2018)
Stara 20.2.2018, 8:32   #272
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Ja imam taj, top je. Pročitaj postove što sam pisao po forumu.
malo blesav je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2018, 17:57   #273
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Kontaktiram prodavca na KP za baš ove Samsunge i kaže ima MU6122 nema MU6102 ali je razlika samo u daljinskom upravljaču. Da li neko može da potvrdi?
I da li biste prednost dali klasičnom daljincu (sa mnogo dugmića) ili onom malom novom (što nema obične dugmiće nego neki krug i svega nekoliko tastera), koji je bolji po vama?
Koristio sam samo obične daljince do sad, nisam ove "pametne".
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2018, 19:06   #274
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom LCD tv?

Šta god da je razlika, to su praktično identični modeli a ovaj sa višim brojem kao ima neki dodatak... Možda je to baš taj daljinac, možda i neki ulaz više i sl.

Što se daljinca tiče, ja sam dobio oba uz svoj tv, više mi se sviđa osećaj dugmića na malom ali on nema brojeve pa nije pogodan za brzo menjanje tv kanala i zato koristim klasični.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
star-duster (22.2.2018)
Stara 22.2.2018, 19:15   #275
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Baš kod MU6122 varijante je klasični daljinac, a kod MU6102 pametni.
Logično bi bilo da je onaj sa većim brojem nešto opremljeniji, ali izgleda da nije. Čitao sam forume gde Britanci raspravljaju o razlikama između MU6100 i MU6120 i ovaj drugi je slabiji sa funkcijama, tj. nema npr. bluetooth!
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2018, 20:18   #276
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Gledam sada specifikacije i u pravu si. Uglavnom, trebalo bi da su potpuno isti paneli i kvalitet slike u pitanju, te ostale varijacije i sam vidi da li ti je bitno. Lično se ne bih previše opterećivao ni daljincem ni bluetooth-om, smatram da su to sporedne sitnice. Npr. ne pada mi na pamet čemu korisnom može da služi taj Bluetooth pored WiFi ili LAN konekcije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2018, 23:15   #277
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Npr. ne pada mi na pamet čemu korisnom može da služi taj Bluetooth pored WiFi ili LAN konekcije.
Za priključenje bežičnih BT slušalica i ostalih periferija tipa tastatura, miš itd.

Jako korisna stvar, posebno za slušalice.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2018, 0:42   #278
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Eto vidiš. A ja već par dana razvlačim devojci produžni za slušalice da gleda olimpijske igre dok ja radim... a mislim da imam bluetooth na TV-u. Znači idem odmah da kupim bt slušalice.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2018, 8:27   #279
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Ja imam onaj magic remote i ne svidja mi se . Mnogo nedostaju brojevi. Naravno, i sa ovim malim se mogu "otkucati" brojevi, ali dosta komplikovanije.
malo blesav je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2018, 13:28   #280
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Što više biram, to sam manje siguran šta da kupim...
Ponovo sam (po ko zna koji put) premeravao prostor u svom skučenom stanu i mislim da sam odustao od ideje za 49-50 inča. Verujem da je tačno da bih se navikao i da to nije preveliko, ali ipak sad verovatno uzimam 43".
Razlozi su i ograničen prostor, i malo dete u sobi (nemirno, naravno), i neki kućni dogovor, a ruku-na-srce i novac (već sad imam za manji tv, a za veći bi trebalo da prištedim još, kredit nije opcija).

I onda šta od 43" do max 500e? Da je Samsung MU61 sa VA panelom i u toj veličini, uzeo bih njega (znam da 40" jeste, ali ne bih tu veličinu).
S obzirom da mi je izbor obrni-okreni samo IPS, najbliži sam odluci za LG 43UJ670v.
Vidim da su korisnici u mnogim zemljama vrlo zadovoljni, zatim tu je i pozitivna recenzija u Svetu kompjutera 8/2017 (znam da je za 49", ali LG valjda iste panele stavlja u sve dijagonale jednog modela).
I dobro izgleda, ima odličan smart sistem, a i bitno mi je što garancija za LG sa oglasa može da se ostvari kod nas.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, televizor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com