Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2018, 13:31   #21
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom 18:9 ekrani

Odavno Apple nije trendseter u industriji, naprotiv, sada oni gledaju konkurenciju.. Cak ni "notch" nije njihov, Essential Phone je izasao pre X, inace jednog od najruznijeg telefona kojeg sam video. Ja bih pre kupio 8 nego X.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 15:28   #22
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Ni notch, ni face ID, ni gestures za upravljanje se nisu proslavili. Sveukupno verovatno najnedovršeniji telefon koji je Apple do sada napravio. Koga zanima da pročita Apple iPhone X long-term review od strane dvojice recenzanata koji su ga kupili čim se pojavio, videće da je telefon pun nedovršenih i nepromišljenih rešenja.

Ovo je već stvar ukusa ali taj notch na pola ekrana je meni najružnija stvar koju sam ikada video i bukvalno svaki drugi 18:9 telefon mi je lepšti od X jabuke. Ako već mora da bude "Bazel-Less" mnogo mi je prirodnija postavka nocha u ugao.

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 18:48   #23
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Neko je ovde pomenuo 16:10 monitore, naravno da su daleko bolji od ovih 16:9, jesu skuplji, ali vrede svaki euro, dolar, marku, oops.
Zašto su bolji? Mislim, ne kažem da nisu (niti da jesu), samo ne vidim šta je to bolje. Ok, za neke specifične namene verovatno jesu bolji (ili lošiji), ali za gro* korisnika, uopšte nije bitan odnos strana, osim možda da crne linije prilikom gledanja filmova budu što manje

______
* mislim da ovu reč nikada do sada nisam napisao
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 19:43   #24
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Заправо су на 16:10 веће И мени се више допадају, али пошто доста гледам филмове/серије, ту је 16:9 закон.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 21:07   #25
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Zašto su bolji? Mislim, ne kažem da nisu (niti da jesu), samo ne vidim šta je to bolje. Ok, za neke specifične namene verovatno jesu bolji (ili lošiji), ali za gro* korisnika, uopšte nije bitan odnos strana, osim možda da crne linije prilikom gledanja filmova budu što manje

______
* mislim da ovu reč nikada do sada nisam napisao
Jednostavno imaš više ekrana/veću površinu, a pri tom je manje "spljoštena". Meni je to takođe prednost/prirodnije u svakodnevnoj upotrebi, nije svakako razlika nebo i zemlja, ali ako bih bio u prilici da biram 16:10, ne bih se razmišljao. Nažalost, osim par Dell-ovih modela skoro da se ne može ništa naći.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 21:54   #26
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Zavisi od sfere upotrebe. Meni dodatan vertikalni prostor na 16:10 zapravo smeta zato što oduzima od širine ekrana koja mi mnogo više znači kod deljenja ekrana ili uporednog postavljanja dokumenata jedan pored drugog.

Kada malo bolje razmislim ne mogu da se setim kada sam poslednji put video bilo koga da piše kod na 16:10 ekranu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 0:32   #27
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

meni je ovaj novi format totalno smeće, ne znam samo kome je palo napamet ovo da izmisli.

najkorisniji i najlakši za baratanje pristima po ekranu je bio onaj stari format, recimo kod starih lg G, samsug S i htc ONE serija, gde je ekran lepo bio širok.

ja sad ne mogu čestito poruku otkucati, ovaj format možda jedino deci odgovara.

uglavnom, da sumiram - smeće neviđeno. sreća pa ima brendova koji i dalje furaju stari provereni format.
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 0:44   #28
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Zavisi od sfere upotrebe. Meni dodatan vertikalni prostor na 16:10 zapravo smeta zato što oduzima od širine ekrana koja mi mnogo više znači kod deljenja ekrana ili uporednog postavljanja dokumenata jedan pored drugog.

Kada malo bolje razmislim ne mogu da se setim kada sam poslednji put video bilo koga da piše kod na 16:10 ekranu.
Kako to oduzima, iste su širine, samo je kod ovog veća visina?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 0:55   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Pa nisu baš iste širine, ne bi onda mogla biti ista dijagonala. Evo poređenja - http://www.displaywars.com/24-inch-1...-24-inch-16x10 Meni je to u vreme 19" i 22" bilo vrlo značajno, odbijao sam da uzmem 16:9 (koji su ustvari najčešće bili 18.5" i 21.5") ali od 24+ inča mi više ne fali visine pa mi nije toliko bitno koji je format.

@ kapetan_Miki

To je bio 5:3 format. I ja sam isto mislio u to vreme kada su ekrani bili 4" ali sada kada su 5+ teško da će da zafali širine na ekranu. Zapravo ovaj format 18:9 se primejuje uglavnom od 5.7" pa na više, cela poenta i jeste da uređaj zadrži koliko toliko prihvaltjivu širinu za jednu ruku. Evo ga odnos ekrana na S1 i S8 npr. http://www.displaywars.com/4-inch-5x...nch-d%7B2x1%7D Teško da fali prostora za kucanje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 1:53   #30
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Kako to oduzima, iste su širine, samo je kod ovog veća visina?
Pa kako može duža kateta pravougaonog trougla da bude ista ako je za istu hipotenuzu drugačiji odnos kateta?

Ukoliko se poveća visina ekrana širina mora automatski da se smanji da bi se održala ista dijagonala.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 2:51   #31
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa kako može duža kateta pravougaonog trougla da bude ista ako je za istu hipotenuzu drugačiji odnos kateta?

Ukoliko se poveća visina ekrana širina mora automatski da se smanji da bi se održala ista dijagonala.
Ima smisla. Mada na primeru dva Dell monitora od 24" (u2412m vs p2414h), razlika u širini je 9 mm, a u visini 28 mm, rekao bih da ćeš pre primetiti dobitak u visini nego gubitak u širini.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 3:34   #32
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Mada na primeru dva Dell monitora od 24" (u2412m vs p2414h), razlika u širini je 9 mm, a u visini 28 mm, rekao bih da ćeš pre primetiti dobitak u visini nego gubitak u širini.
Pa neću iz prostog razloga što je vertikalno skrolovanje neuporedivo lakše od horizontalnog. Drugim rečima ako mi treba da pogledam liniju ispod ili iznad onoga što trenutno vidim imam bar nekoliko načina da to brzo uradim (up/down, Page up/down, Ctrl+up/down). Međutim, ako mi zafali par karaktera u horizontalnom pravcu mogu da biram samo između skoka na kraj linije (end) ili da se ručno dovučem do tražene kolone sa left/right.

U prevodu, dodatan vertikalni prostor koderima praktično ništa ne znači ali 1cm širine može da pravi razliku između gledanja kompletnog koda u split/screen režimu i konstantnog pritiskanja end tastera. U stvari široki ekrani su toliko dobri za kodiranje da sve veći broj kolega zamenjuje višestruke ekrane sa ultra-wide monitorima (21:9 itd.) Meni je moj vrat ipak draži

Poslednja ispravka: Neutrino (19.2.2018 u 3:41)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2018, 4:55   #33
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: 18:9 ekrani

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke

Neko je ovde pomenuo 16:10 monitore, naravno da su daleko bolji od ovih 16:9, jesu skuplji, ali vrede svaki euro, dolar, marku, oops. Zato ja i dalje čuvam ko oči u glavi stari dobri Samsung T220, jeste da mu je rezolucija samo 1680:1050, jeste da je CCFL, jeste da je TN, ali je 16:10 i za ono vreme je bio baba roga. Zameniće ga ili Dell 24, naravno 16:10 ili Benq 24 opet naravno 16:10. Nikakve zakrivljene izdužene novotarije ne idu na moje kompove.
Ja sam skoro prešao sa jednog takvog NEC monitora od 22" istih takvih specifikacija na Dell IPS panel na 27" FHD i ne bih se vratio na NEC pa makar me tukli. Oči se manje naprežu i rad na paralelno otvorenim dokumentima i pri kodiranju je mnogo lakši. PPI je nizak ali sam se navikao da se odlepim od ekrana. Filmovi I serije izgledaju sjajno.
Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Pa neću iz prostog razloga što je vertikalno skrolovanje neuporedivo lakše od horizontalnog. Drugim rečima ako mi treba da pogledam liniju ispod ili iznad onoga što trenutno vidim imam bar nekoliko načina da to brzo uradim (up/down, Page up/down, Ctrl+up/down). Međutim, ako mi zafali par karaktera u horizontalnom pravcu mogu da biram samo između skoka na kraj linije (end) ili da se ručno dovučem do tražene kolone sa left/right.

U prevodu, dodatan vertikalni prostor koderima praktično ništa ne znači ali 1cm širine može da pravi razliku između gledanja kompletnog koda u split/screen režimu i konstantnog pritiskanja end tastera. U stvari široki ekrani su toliko dobri za kodiranje da sve veći broj kolega zamenjuje višestruke ekrane sa ultra-wide monitorima (21:9 itd.) Meni je moj vrat ipak draži
U centar.
Ultrawide je keva ali samo ako se ide na 35+ inča na 1440p, sve ispod toga nema smisla.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LED Ekrani Schnak3 Grafika 14 17.6.2011 10:52
Crni ekrani u igrama... DobroslaV Kvarovi 4 3.7.2009 3:36
Modem i Creative X-Fi Xtreme audio. Plavi ekrani? C\/!y@ Kvarovi 3 29.1.2008 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com