Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2007, 10:48   #121
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Zašto misliš da sledeći neće biti bolji?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 10:51   #122
Ajvan
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Druze, cekam bolji broj zadnjih par godina...pojavi se neki u naznakama tu i tamo...Kako neki momak rece u zadnjem I/O port-u, u januarskom broju je od 150-tak stranica bilo 60 i kusur strana oglasa!!!! Ja vec dobijam telefonoteku..i to dzabe...a u njoj mogu da nadjem i vodoinstalatera...
Ajvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 13:14   #123
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 2/2007

A jel' imaš ti neke konkretne zamerke ili samo pokušavaš da se istakneš na forumu na negativan način? Reci konkretno koji text(ovi) i zbog čega. Odgovori tipa "mrzi me da tražim" i "u principu svi" ne piju vodu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 14:02   #124
Ajvan
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Daj, nemoj me zezati..da se istaknem na forumu???
Prvo, koncept casopisa je isti zadnjih 100 godina...malo hardvera, malo softvera, malo igara...a izmedju 3 tone reklama..dalje, vec sam to pominjao negde ovde na forumu...nema nikakvih tema koje se bave programiranjem...ali ne ono mala skola php-a i slicne budalastine...bilo bi lepo da krene neka rubrika u vezi sa programiranjem u Javi recimo, sa osloncem na Eclipse ili NetBeans kao razvojnim okruzenjem...korak po korak...ili Visual Studio, ili Borland Delphi ili sva tri, sto da ne...ili neki tutorial vezano za Photoshop, 3ds Max, (navodim stvari koje su meni interesantne, prosirite/promenite spisak po zelji)...to je mnogo bolje nego da opisujete AcdSee u svim svojim verzijama...ko` Kasandra...koga je briga za to
U vezi odabira igara mislim da nema potrebe da komentarisem bilo sta, ko god je pogledao poslednji broj jasno mu je, a propagiranje WoW-a u svim svojim verzijama je smesno...
U I/O portu bi mogli da postavite nekog strucnog saradnika umesto doticnog MK, mada, mozda ga ipak zadrzite, s`obzirom na kolicinu gluposti koju procitam bar se nasmejem svaki put...eto jednog plusa...
Ovo su samo moja zapazanja, nemam nikakvu losu nameru..samo sam odlucio da se malo odmorim od SK-a i predjem na nesto drugo..i opet ponavljam, ovo nije samo moje misljenje...
srecno
Ajvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 14:23   #125
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Ajvan kaže:
Daj, nemoj me zezati..da se istaknem na forumu???
Prvo, koncept casopisa je isti zadnjih 100 godina...malo hardvera, malo softvera, malo igara...a izmedju 3 tone reklama..dalje, vec sam to pominjao negde ovde na forumu...nema nikakvih tema koje se bave programiranjem...ali ne ono mala skola php-a i slicne budalastine...bilo bi lepo da krene neka rubrika u vezi sa programiranjem u Javi recimo, sa osloncem na Eclipse ili NetBeans kao razvojnim okruzenjem...korak po korak...ili Visual Studio, ili Borland Delphi ili sva tri, sto da ne...ili neki tutorial vezano za Photoshop, 3ds Max, (navodim stvari koje su meni interesantne, prosirite/promenite spisak po zelji)...to je mnogo bolje nego da opisujete AcdSee u svim svojim verzijama...ko` Kasandra...koga je briga za to
U vezi odabira igara mislim da nema potrebe da komentarisem bilo sta, ko god je pogledao poslednji broj jasno mu je, a propagiranje WoW-a u svim svojim verzijama je smesno...
U I/O portu bi mogli da postavite nekog strucnog saradnika umesto doticnog MK, mada, mozda ga ipak zadrzite, s`obzirom na kolicinu gluposti koju procitam bar se nasmejem svaki put...eto jednog plusa...
Ovo su samo moja zapazanja, nemam nikakvu losu nameru..samo sam odlucio da se malo odmorim od SK-a i predjem na nesto drugo..i opet ponavljam, ovo nije samo moje misljenje...
srecno
upravo tako .u poslednjih par godina sk je sve gori i gori.koga briga za WoW, nemaju svi para za to i sta ce sk-u toliku reklama? .i poskupeo je da bi (kao) mogli da stave vise reklama
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 14:33   #126
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
AkulM kaže:
i poskupeo je da bi (kao) mogli da stave vise reklama
Ajde sad se lepo razjasni...
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 14:37   #127
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Bojan kaže:
Ajde sad se lepo razjasni...
poskupeo=vise strana=vise reklama
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 14:51   #128
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Ajvan kaže:
Prvo, koncept casopisa je isti zadnjih 100 godina...malo hardvera, malo softvera, malo igara...
Pa časopis se zove Svet Kompjutera. Obuhvata sve IT teme po malo.
Citat:
Ajvan kaže:
nema nikakvih tema koje se bave programiranjem...ali ne ono mala skola php-a i slicne budalastine...bilo bi lepo da krene neka rubrika u vezi sa programiranjem u Javi recimo, sa osloncem na Eclipse ili NetBeans kao razvojnim okruzenjem...korak po korak...ili Visual Studio, ili Borland Delphi ili sva tri, sto da ne...ili neki tutorial vezano za Photoshop, 3ds Max
Stvari koje ti pominješ spadaju u profesionalne programe a SK nije stručan časopis koji se bavi samo programiranjem ili dizajnom. Za takve stvari postoje (ne kod nas doduše) stručni časopisi namenjeni mnogo užem krugu čitalaca/profesionalaca koji se time bave pa im dođu kao sredstvo da ostanu up-to-date u svojoj struci. Uostalom, onda bi svako mogao s pravom da traži po jednu rubriku o svim mogućim uskostručnim sferama bavljanja kompjuterima. Tad bi SK bio enciklopedija a ne časopis a ko je još ispekao zanat čitajući časopis?
Citat:
Ajvan kaže:
U vezi odabira igara mislim da nema potrebe da komentarisem bilo sta, ko god je pogledao poslednji broj jasno mu je, a propagiranje WoW-a u svim svojim verzijama je smesno...
A koje je to propagiranje. Opis na jednoj strani novog mission pack-a i besplatan dodatak u vidu Sveta Igara? Da, baš jaka propaganda.
Citat:
Ajvan kaže:
U I/O portu bi mogli da postavite nekog strucnog saradnika umesto doticnog MK, mada, mozda ga ipak zadrzite, s`obzirom na kolicinu gluposti koju procitam bar se nasmejem svaki put...eto jednog plusa...
Ljudi koji postavljaju pitanja u I/O portu su uglavnom početnici pa im neko stručniji od Kuzme i nije potreban a i on sasvim solidno obavlja taj posao. Za sve teže probleme, ljudi imaju ovaj forum pa nek' izvole. Ima nas gomila ovde koji se podosta razumemo u tematiku i radi smo da pomognemo.
Citat:
Ajvan kaže:
samo sam odlucio da se malo odmorim od SK-a i predjem na nesto drugo
Izvoli, vidi, vratićeš se ti!
Citat:
Ajvan kaže:
i opet ponavljam, ovo nije samo moje misljenje...
Nisi advokat pa da zastupaš neki sindikat (a i da jesi, na forumu si individua i govoriš u svoje ime). Mogu i ja da kažem da ovo nije samo moje mišljenje (a nije), pa opet nemam prava da govorim u ime drugih nego samo za sebe.
Citat:
Ajvan kaže:
srecno
U2!
Citat:
AkulM kaže:
sta ce sk-u toliku reklama?
Ako si dobar ekonomista i imaš plan kako da SK ostane po ovoj ceni, izbaci reklame i podmiri sve troškove, a ti otiđi do redakcije pa im iznesi svoj predlog. Bićemo svi srećni i zadovoljni!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 15:05   #129
Ajvan
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Ja ne govorim ni u cije ime osim u svoje, a to sto kazem da ima i drugih ljudi samo konstatujem da nisam usamljen u svojim stavovima. Nemam ambiciju da osnivam sindikat, a i nisam advokat nego dolazim iz IT sektora...no sve to i nije bitno..stvar je da kad god vam se da neki predlog vi krenete zestoko da branite svoje stavove. Malo konstruktivnosti ne bi skodilo, jer ne vidim onda smisao foruma

Citat:
Stvari koje ti pominješ spadaju u profesionalne programe a SK nije stručan časopis koji se bavi samo programiranjem ili dizajnom. Za takve stvari postoje (ne kod nas doduše) stručni časopisi namenjeni mnogo užem krugu čitalaca/profesionalaca koji se time bave pa im dođu kao sredstvo da ostanu up-to-date u svojoj struci. Uostalom, onda bi svako mogao s pravom da traži po jednu rubriku o svim mogućim uskostručnim sferama bavljanja kompjuterima. Tad bi SK bio enciklopedija a ne časopis a ko je još ispekao zanat čitajući časopis?
SK se UOPSTE ne bavi programiranjem i dizajnom!!
...u stvari...znas sta...nemam volje da polemisem...sta god da kazem ti ces mi reci kontra razlog...na kraju cemo se toliko pokaciti da cu ja napisati neku glupost, pa ces ti da me banujes, pa cu ja da se registrujem pod drugim imenom, preko anonymus proxy-ija, pa ....
ajd uzdravlje!
Ajvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 15:21   #130
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Ajvan kaže:
Ja ne govorim ni u cije ime osim u svoje, a to sto kazem da ima i drugih ljudi samo konstatujem da nisam usamljen u svojim stavovima.
Pa dobro, nek' se jave i ostali, ko im brani?
Citat:
Ajvan kaže:
stvar je da kad god vam se da neki predlog vi krenete zestoko da branite svoje stavove.
Koji to mi? Odgovorio sam ti samo ja (za sad) a ja sa SK nemam ama baš nikakve veze, sem što sam čitalac i poštovalac, kao i moderator jedne sobe na forumu.
Citat:
Ajvan kaže:
Malo konstruktivnosti ne bi skodilo, jer ne vidim onda smisao foruma
Naravno, zato smo ove, ali treba imati mere. Ne mogu ja kao neko koga veoma zanima hardver da zahtevam stručne textove o strukturi integrisanih kola novog C2D procesora ili nečeg sličnog. 99% ljudi pre svega ne bi razumelo takav text a i ne bi im bio zanimljiv. A takav text traži ozbiljne stručnjake koji se time bave a takvih je u ovoj zemlji koliko?
Citat:
Ajvan kaže:
...u stvari...znas sta...nemam volje da polemisem...sta god da kazem ti ces mi reci kontra razlog...
Pa zar treba da se složim s svojim mišljenjem iako se ne slažem? Naravno da ću izneti kontra argument ako smatram da je ispravan.
Citat:
Ajvan kaže:
na kraju cemo se toliko pokaciti da cu ja napisati neku glupost
Što bi se kačili? Sasvim normalno raspravljamo.
Citat:
Ajvan kaže:
pa ces ti da me banujes!
Neću a ne mogu i da hoću, jer nisam admin ili super mod.
Citat:
Ajvan kaže:
pa cu ja da se registrujem pod drugim imenom, preko anonymus proxy-ija, pa
A što bi to radio? Nije teško biti fin!
Citat:
Ajvan kaže:
ajd uzdravlje!
I tebi!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 15:24   #131
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

@Ajvan

Ja evo ne pojmim u čemu je problem. Najnormalnije se diskutuje, a zato forum i postoji, tj. to mu je smisao koju ne vidiš. Nego ja bih tebe sada pitao zašto uvek kada se na kritiku odgovori, normalno, uljudno i KONSTRUKTIVNO (svi razlozi i objašnjenja uredno postoje) pominju nekakvi banovi, gluposti, nezainteresovanost i odustajanje od svake želje za daljom raspravom... Čemu to? Slobodan si da zastupaš svoje mišljenje i budeš dosledan, istrajan u istom... ali ti brzom brzinom odustaješ i duriš se bez potrebe i povoda.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 15:34   #132
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Istina, slažem se da pomalo preteruju sa opširnim opisima raznih programčića za razgledanje sličica.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 15:38   #133
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

A is opsesijom do Googla a i uvek prisutnim opisom graficnih karti. Moglo se nekad preskocit 273 vrste kartica slicnih performansi pa upotrebiti prostor z bilo sta drugo. I svaku verziju enciklopedije nije potrebno opisati. Bolje metnuti neki korak po korak, igracki ili korisnicki. Kao sto je bilo spomenuto neke photoshop trikove ili stogod.

Neznam dal sam prevideo dal je bio neki test kako radi ADSL. Pa zatim zasto je ADSL2+ bolji a zasto VDSL joss bolji. Malo modulacije signala, sirina spektra, PPPoE vs ethernet.
Dal se nekada pricalo ista o windows domenu.
Dal je ikad opisan rad switcha, zasto je bolji od HUB-a.
Sta je NAT, koji su problemi sa njim, kako funkcionise.
IPTABLES malo u detalje.
Migracija WIN2k3/Win2k servera u domeni.

To sve nije usko strucno, moze se lepo opisati i postati malo poucniji.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 15:56   #134
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Vidiš, to sa tips&tricks uopšte nije loša ideja.
Slažem se da bi tutorijali za 2D/3D programe i programiranje bili zamorni. Pre svega, moralo bi da se ispiše gomila teksta i da se prikaže gomila slika kako bi se tek ušlo u osnove bilo kog programa, a toga ionako na netu ima ko pleve.

Sa druge strane neki hintovi, makar na jednoj stranici po broju bila bi prava stvar. Ali ovde mislim na prave hintove, a ne kako smanjiti rezoluciju slike u PS-u. Taman da uposlimo malo Oluju i pokrademo neke fore.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 15:57   #135
subzero r1
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

znam da je februarski broj jako tesko napisati ali mislim da je ovo najgori broj u posldjne tri godine posle sveckog testa napajanja ovoako nesto
i da sta to bi sa onom ocenom za civil war iz proslog broja
subzero r1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 16:43   #136
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
AkulM kaže:
poskupeo=vise strana=vise reklama
Ti momak ochigledno nemaš pojma o čemu govoriš. Poskupela su SVA izdanja politike, ne samo SK.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 17:50   #137
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Bojan kaže:
Ti momak ochigledno nemaš pojma o čemu govoriš. Poskupela su SVA izdanja politike, ne samo SK.
Koja od ovih jednakosti po tebi nije tacna??
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 18:45   #138
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Posle kad vam ljudi izbrišu postove plačete kao deca. Ajmo polako sada:

7/2006 = 120DIN = 148 Strana
8/2006 = 120DIN = 148 Strana
9/2006 = 120DIN = 148 Strana
10/2006 = 139DIN = 148 Strana
11/2006 = 139DIN = 148 Strana
12/2006 = 139DIN = 164 Strana
1/2007 = 139DIN = 148 Strana
2/2007 = 139DIN = 148 Strana

Ade sad ti meni ogovori koja od ovh dole jednakosti tebi nije tačna:

Ajvan = TheProphecy = Lupetanje
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 20:16   #139
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Stvarno se SK pretvara u prosecan casopis sto ne bi smeo da bude.A ona prica o vodecem casopisu na ovom govornom podrucju ne pije vodu.Siju ga svi hrvatski,a i ovi domaci polako ga gaze.Najveci problem je u lutanju sa temama.U jednom broju jedna,pa se ona izgubi,pa se ponovo pojavi kroz nekoliko brojeva.Ima nekoliko stvari koje ne bi trebalo da izostavljate ni iz jednog broja.Recimo tema o servisiranju,povezivanju,savetu o hardveru i softveru...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 20:36   #140
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Mogli bi npr da se izbace tekstovi o simbijanu jer po mom misljenju tome je mesto u casopisu za mobilne telefone.Tako bi smo dobili jos 1-2 str za neke druge (korisnije)tekstove.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 90 25.12.2013 10:03
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com