Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2009, 4:50   #381
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Gamer je imao 2 perioda, zlatni period u kojem su radile, ako se ne varam, dve redakcije, tj. dva urednika, i crni period, sa dolaskom 3.urednika - Urosa Jojica (50 i neki broj cini mi se). To vise nije bio Gamer.

Dakle, pravi Gamer je bio pre 2004 godine, tada su najbolji opisivaci/review-eri u Srbiji radili u njemu, originalni opisi, autenticni, prepoznatljivi.
Pravi igraci su tada kupovali iskljucivo Gamer, prosto SK tada nije ni bio alternativa.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Dekip (2.9.2009), Evergreen94 (27.6.2009)
Stara 27.6.2009, 2:11   #382
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Gamer je imao 2 perioda, zlatni period u kojem su radile, ako se ne varam, dve redakcije, tj. dva urednika, i crni period, sa dolaskom 3.urednika - Urosa Jojica (50 i neki broj cini mi se). To vise nije bio Gamer.

Dakle, pravi Gamer je bio pre 2004 godine, tada su najbolji opisivaci/review-eri u Srbiji radili u njemu, originalni opisi, autenticni, prepoznatljivi.
Pravi igraci su tada kupovali iskljucivo Gamer, prosto SK tada nije ni bio alternativa.
Ehm, sto se tice prvog dela tvog posta, verovatno si u pravu, plagijati & bezobrazni (kao i nezakoniti) copy/paste-ovi koje sam pomenuo u mom predjasnjem postu su iz perioda kada je Uros Jojic bio urednik!!!

Ali, zivo me zanima, kada, kako, i prema kome SK nije bio alternativa? Ne branim SK (dovoljno sam ga kudio pre par dana), ali, hvala Bogu, njega jos uvek ima na trafikama svakog meseca, a razni kvazi-casopisi imaju zivotni vek od svega 2-3 godine, ako ne i krace...

I na kraju, NO OFFENSE, please, interesuje me zasto su samo 'pravi igraci' kupovali iskljucivo Gamer? Ja recimo, bez imalo irelevantne lazne skromnosti, za sebe mislim da sam 'pravi igrac', pocevsi od fudbala sa eprom-modula koji se dobijao uz C-64, doktoriranja stelovanja glave azimuta, preko genijalnih Creaturesa, prijateljicine (koja je bila komp ispred svog vremena barem par decenija, hmmm, multitasking since 1987, kako to lepo zvuci) Shadow of the beast trilogije, celog repertoara Teama 17, pa do trenutno aktuelnih naslova, a ipak nikad nisam kupovao Gamer???

To summarize, iako sam vec rekao da je degradacija kvaliteta textova u istom vise nego ocigledna, SK je i dalje, barem po mom skromnom misljenju, najbolji IT casopis na ovim prostorima (jos samo da objave reprint Intro-servisa za Commodore 64)...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 8:10   #383
Evergreen94
Banned
 
Član od: 31.5.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla,bicu ja na mom tronu od oblaka
Poruke: 64
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Gamer je imao 2 perioda, zlatni period u kojem su radile, ako se ne varam, dve redakcije, tj. dva urednika, i crni period, sa dolaskom 3.urednika - Urosa Jojica (50 i neki broj cini mi se). To vise nije bio Gamer.

Dakle, pravi Gamer je bio pre 2004 godine, tada su najbolji opisivaci/review-eri u Srbiji radili u njemu, originalni opisi, autenticni, prepoznatljivi.
Pravi igraci su tada kupovali iskljucivo Gamer, prosto SK tada nije ni bio alternativa.
To isto i ja pokusavam da kazem,samo sto me niko ne slusa
Evergreen94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 12:18   #384
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Hmm.... od 2004 koliko se secam... 2/2004... mac je valjda na naslovnoj strani... Ma, tako neshto A prvi put sam ga kupio 2002...broj u kome je opisan Hitman 2...mada ga posle nisam kupovao do 2/2004 A od tog broja nisam nijedan propustio
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 13:10   #385
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Gamer je imao 2 perioda, zlatni period u kojem su radile, ako se ne varam, dve redakcije, tj. dva urednika, i crni period, sa dolaskom 3.urednika - Urosa Jojica (50 i neki broj cini mi se). To vise nije bio Gamer.

Dakle, pravi Gamer je bio pre 2004 godine, tada su najbolji opisivaci/review-eri u Srbiji radili u njemu, originalni opisi, autenticni, prepoznatljivi.
Pravi igraci su tada kupovali iskljucivo Gamer, prosto SK tada nije ni bio alternativa.
Da, Pantelić, Trifković, Gaši, Popović, Nešić, Nogo, Pisodorov () i ekipa... Uvek se setim one prvoaprilske šale da je izašao Warcraft 3 jedno pola godine pre stvarnog izlaska... I masa se upecala, redakcija primila stotine pisama
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Pjanovic (27.6.2009)
Stara 27.6.2009, 16:56   #386
duxxxx
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Poruke: 146
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku duxxxx Slanje poruke preko Skypea korisniku duxxxx
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

hehehe čitam ga mnogo dugo, ne sećam se ali znam da jedva dočekam novi broj..prvog odem i koji dan ranije da proverim da nije stigao slučajno ..najbolji časopis za najbolju cenu....sadržaj je odličan
duxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2009, 22:25   #387
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

citam SK negde 2006/2007 godina (tuda negdje) ...
A STO STE IZBACILI SVET IGARA ?
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 10:44   #388
Ramboban
Novi član
 
Član od: 1.7.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Uh, od polovine '80ih. Mislim da sam '85 dobio Commodore64, i to vreme krenuo da čitam SK, kako bih bio "upućen" u računare i objasnio ćaletu da C64 nije napravljen samo za za*ebanciju... Naravno, svaki trenutak sam koristio za Manic Minera, Falcon Patrol, Jet set Willy-a...
Inače, u to vreme su neke igrice napr. za ZX Spectrim mogle da se snime sa radija. Pilot Z.Modli je u "Ventilatoru" (stariji čitaoci SKa i slušaoci bg202 se sećaju te emisije) puštao ono "zujanje i pištanje" u "živi program" tako da je svako na svom kasetofonu mogao da pritisne play+record i snimi igricu... Uz malo sreće, ako nema "load errora" eto zanimacije za celu nedelju....
Ramboban je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 21:38   #389
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
citam SK negde 2006/2007 godina (tuda negdje) ...
A STO STE IZBACILI SVET IGARA ?
Nismo, ima ga u svakom broju
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Djordje Turjacanin (5.7.2009)
Stara 5.7.2009, 21:52   #390
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Ali, sta drugo i ocekivati kada je GLOD Dusan Stojicevic, covek kome nikad (i slovima nikad) necu oprostiti sto je pre mnogo godina objavio u SK recenziju simulacije poker aparata od nekog lika iz Risna i od one dvojice brace iz Arilja, sto su pravili i igricu Hooligan (obe radjene u Simon's basicu), a moju, prvu, jedinu i poslednju srpsku simulaciju poker aparata za C-64 radjenu u potpunosti u Turbo assembleru, sa crtanom grafikom i rippovanom muzikom od, valjda, Jch-a, iz nekog cini mi se Fairlightovog introa, NIJE, iako je bila uredno poslata na adresu redakcije i to na extra kvalitetnoj TDK kaseti??? Vengeance will be sweet, kad tad!!!
Prisećanja su zanimljiva stvar, ali je problem u tome što ponekad zavaraju. U vreme kad si ti radio tako nešto za C-64, Dušan Stojičević je bio učenik srednje škole i teško da je mogao da uređuje bilo šta. U to vreme, ako se dobro sećam, poslao je jedan od svojih prvih radova, humoristički tekst "Dušanov zakonik".

Glavni urednik tada je bio Zoran Mošorinski, nešto sam se i ja oko toga pitao, ali što se tiče tvog programa na TDK kaseti, mislim da čak ni on nije imao mnogo veze s tim šta će se objaviti. U stvari, čak se i ne sećam ko je i kako birao programe za objavljivanje. Moguće da je na odluku uticala (ne)originalnost teme, a možda ta kaseta nije ni stigla do nas... zaista se ne sećam. U svakom slučaju, davno je bilo.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Oggy (5.7.2009)
Stara 6.7.2009, 15:11   #391
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

^^^

Al' da vidiš čuda, ispade da Dule Stojičević i ima veze sa celom stvari. Kako mi malopre reče, on je u to doba radio kao recenzent (dakle ne urednik, nego kao neko ko proba programe iz "Domaće scene" i piše o njima). Kaže da se ne seća Vazqezovog programa za poker, mada se i priseća da je u kratkom preriodu objavljena recenzija čak tri programa za poker, poslednji za PC. Ne mogu da se setim šta je tačno bilo u pitanju (bile su to ratne godine, pa sam jedno vreme bio "opravdano odsutan" iz redakcije), mogu samo da pretpostavljam da je neko u jednom trenutku rekao "Dosta više sa tim pokerima", pa je tako tvoj program ispao iz konkurencije, iako bi, možda, po kvalitetu zaslužio da se o njemu piše. Izvinjavam se, Vasqez, bio si u pravu.

Eto, kad me neko podseti na ta stara (ne znam mogu li reći dobra... mada i mogu, svako vreme dobro je na svoj način) vremena obično me podseti i na to koliko godina imam, koliko sam ih proveo u SK-u i koliko pamtim od svega toga...

U to ime, aj' na LP da se ispričamo
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 16:58   #392
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

februar 2000.
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 23:50   #393
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
^^^

Al' da vidiš čuda, ispade da Dule Stojičević i ima veze sa celom stvari. Kako mi malopre reče, on je u to doba radio kao recenzent (dakle ne urednik, nego kao neko ko proba programe iz "Domaće scene" i piše o njima). Kaže da se ne seća Vazqezovog programa za poker, mada se i priseća da je u kratkom preriodu objavljena recenzija čak tri programa za poker, poslednji za PC. Ne mogu da se setim šta je tačno bilo u pitanju (bile su to ratne godine, pa sam jedno vreme bio "opravdano odsutan" iz redakcije), mogu samo da pretpostavljam da je neko u jednom trenutku rekao "Dosta više sa tim pokerima", pa je tako tvoj program ispao iz konkurencije, iako bi, možda, po kvalitetu zaslužio da se o njemu piše. Izvinjavam se, Vasqez, bio si u pravu.

Eto, kad me neko podseti na ta stara (ne znam mogu li reći dobra... mada i mogu, svako vreme dobro je na svoj način) vremena obično me podseti i na to koliko godina imam, koliko sam ih proveo u SK-u i koliko pamtim od svega toga...

U to ime, aj' na LP da se ispričamo
Muhahaha, taman sam hteo da pojasnim kako je DS tada bio urednik rubrike "Domaca scena", al' Voja me preduhitri!!! Kako god, prihvatam navedeno objasnjenje, i eto, s teskom mukom, posle nekih skoro 15 godina, prihvatam poziv na LP (cim banem u BGD, eto mene do redakcije), i zakopavam ratne sekire izmedju sebe i SK-a!!!

A sto se vremena tice, ehm, pa danas prosecan igrac mora da lupa glavu sa kojekakvim nebuloznim pojmovima, kao sto su RAM, drajveri, jezgra and frekvencije, lag, STEAM, SafeDisc, GPU, SecuROM, patch, torrent, Rapid, ..., i ko zna sta jos, a u pomenuto vreme - kvalitetan & robustan AIWA or Technics dupli dek, i umnozavanje binarnih podataka moze da fercera do besvesti...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vazquez na korisnoj poruci:
Pjanovic (8.7.2009)
Stara 2.9.2009, 16:00   #394
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

SK čitam od prvog broja, da sećam se kao da je juče bilo, oktobar 1984. Ja u petom osnovne. Drugar i ja kupismo to čudo za tadašnjih 100 kinti.
Sada je SK na boljem papiru, ima više strana... ali reklama. Tada se mnogo toga moglo naučiti iz časopisa, a sada, hmm... Konkretno meni najvise nedostaju Peđine ilustracije i smešni tekstovi u Cvetu Kompjutera.
Stariji čitaoci i saradnici SK-a će znati o kom je Peđi reč.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
Oggy (2.9.2009), PopMilo (2.9.2009)
Stara 2.9.2009, 19:28   #395
srele70
Novi član
 
Član od: 11.8.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

SK citam od 2.2.2002.Tada sam kupio prvi komp.I iskreno da vam kazem da sam mnogo stvari naucio iz SK.Najbolji ste!!
srele70 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2009, 20:10   #396
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Od davne 1984 godine.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2009, 21:24   #397
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Pratim ga od '97-'98,drugar ga je kupovao.Ja tada nisam ni imao komp,tada mi je jos uvek SNES bio glavna zanimacija.Pocetkom 2000-te periodicno,a od 2004 svaki broj,s tim sto imam brojeve od 2005-te negde...tako nekako,mrzi me da ustajem sa stolice da proverim.
A danas sam ovomesecni broj kupio sa celim danom kasnjenja.Prvi put od kada ga kupujem.Bedak...
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 14:34   #398
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
A danas sam ovomesecni broj kupio sa celim danom kasnjenja.Prvi put od kada ga kupujem.Bedak...
Ne sećam se da me je nešto tako dirnulo još od kad sam čitao "Za kim zvono zvoni"...
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 16:53   #399
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Pratim ga od '97-'98,drugar ga je kupovao.Ja tada nisam ni imao komp,tada mi je jos uvek SNES bio glavna zanimacija.Pocetkom 2000-te periodicno,a od 2004 svaki broj,s tim sto imam brojeve od 2005-te negde...tako nekako,mrzi me da ustajem sa stolice da proverim.
A danas sam ovomesecni broj kupio sa celim danom kasnjenja.Prvi put od kada ga kupujem.Bedak...
Uh onda imaš jako slabo pamćenje, jer se dobro sećam da je u periodu 1999-2002 SK i na kioske u Beogradu stizao sa nekoliko dana zakašnjenja. Znam da ga na Novom Beogradu skoro nigde nije bilo do 3. ili 4. mesecu pa sam često kupovao SK kad skoknem do faksa.

I šta sad? Hoćeš refundaciju za taj dan zakašnjenja?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 20:40   #400
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Malo sale nije na odmet,ili mozda jeste.
Verovatno jeste,cim mi Zoran to nabija na nos u par tema.
@DeCoy
Od polovine 2004-te,ako se ne varam,ili 2005-te,uzimao sam casopis na kiosku ispred opstine N.Bgd,i nikad,ali nikad nije kasnio.Ali to stvarno nema veze.Nisam to postavio da bih cepidlacio.Vrlo vazno da li cu ga uzeti i 15-tog.
Ajd' u zdravlje...
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ajd da izglasamo najbolju 6600GT karticu Erdeljan Boris Grafika 60 18.6.2011 15:32
Svet kompjutera 3/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 76 27.11.2006 0:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com