Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2008, 2:29   #81
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Kada sam uzimao hard od 300gb drugovi mi rekli shta ce ti to ima da ti zvrji prazno. A 1Mbit svashta promeni... Ne znam kako li je samo onima u Japanu sa onim astronomskim broadband-om.
Stavrno, jadni oni
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2008, 7:07   #82
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Cak i kopirate croatske tekstove koji su izasli par meseci unazad. Primer cosmos kuciste i slicno. I sad se vadite??? Da vidimo i to cudo!!!
E sad ću ja da ti kažem pošto sam ja opisivao oba Cosmosa, bez da se vadim! Sad si me optužio da sam plagijator i da KOPIRAM TEXTOVE IZ CROATSKIH () časopisa i više nikad! Oba kućišta sam LIČNO rasturao, zagledao i isprobavao! Proveo sam sate dok sam sve lepo isprobao, uslikao detalje i na kraju napisao textove, a ti me optužuješ da sam ih ukrao! Ovo smatram takvim bezobrazlukom i uvredom da si zaslužio ban zbog vređanja, a ti ćeš stvarno videti čudo još jednom li me nazoveš lopovom i plagijatorom!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Pjanovic (25.4.2008), player1 (1.5.2008), sharlo_03 (27.4.2008), todos (26.4.2008)
Stara 25.4.2008, 9:07   #83
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Stvarno bre Todose, ajde prozbori koju u glavi pre nego što postaviš posuku. Kako te bre nije sramota da lažima okrivljuješ ljude ovde. Imaj meru kada želiš da uputiš kritiku, molim te!
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bojan na korisnoj poruci:
todos (26.4.2008)
Stara 25.4.2008, 11:01   #84
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Mislim da Todos nije hteo direktno nekog da uvredi, vec je vise generalno govorio o cinjenici, da nema ekskluzive u SK, vec se sve dosta ranije moze procitati negde na netu.
SK bi trebalo da se ugleda npr na benchmark, mada su i oni daleko od savrsenstva, then again, nema savrsenih .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
todos (26.4.2008)
Stara 25.4.2008, 11:07   #85
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Haha... dobro nisi rekao na ITSvet da se ugledaju
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2008, 11:08   #86
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Mislim da Todos nije hteo direktno nekog da uvredi, vec je vise generalno govorio o cinjenici, da nema ekskluzive u SK, vec se sve dosta ranije moze procitati negde na netu.
Ekskluziva se ne dobija za dve pakle cigara na trafici. Ekskluziva se dobija na poslovnu/kućnu adresu godišnjom pretplatom koja možda pravazilazi i sto evra.

A i kakva vam je draž u čitanju o ekskluzivi ako narednih par godina nećete moći da je priuštite sebi?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2008, 11:25   #87
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Ekskluziva se ne dobija za dve pakle cigara na trafici. Ekskluziva se dobija na poslovnu/kućnu adresu godišnjom pretplatom koja možda pravazilazi i sto evra.

A i kakva vam je draž u čitanju o ekskluzivi ako narednih par godina nećete moći da je priuštite sebi?
Moram da kazem da se ne slazem sa tvojim misljenjem.
Uzmimo za primer automobilske casopise. U gotovo svima se pojavljuju bombasticno najavljivani testovi i prikazi superautomobila cije cene u evrima mnogostruko premasuju broj clanova ovog foruma! Svi citaoci su svesni da ih verovatno nikada nece moci ni voziti, a kamoli priustiti sebi, pa opet vole da citaju o tome, i ne gledaju na to kao na vodic za kupovinu automobila iz snova, vec kao prikaz odnosa snaga u auto industriji, kao i trenutni domet novih tehnologija.
Isto vazi i za SK i testove u njemu. Hocemo ekskluzivu ne zato sto planiramo da povadimo i prodamo bubrege da bismo je priustili, vec da bismo znali sta je najbolje, kao i dokle je racunarska tehnologija dogurala, odnosno njen trenutni domet.
Super je to sto se prave uporedni testovi nama dostupnih komponenti (isto kao sto se prave testovi automobila od ~10.000 evra), ali bi ponekad mogla da se ubaci i malo egzotike!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
crazy_chicken (25.4.2008), Gogi (5.5.2008), M.C. (28.4.2008), todos (26.4.2008), zdravkelja (25.4.2008)
Stara 25.4.2008, 11:51   #88
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Mislim da Todos nije hteo direktno nekog da uvredi, vec je vise generalno govorio o cinjenici, da nema ekskluzive u SK, vec se sve dosta ranije moze procitati negde na netu.
SK bi trebalo da se ugleda npr na benchmark, mada su i oni daleko od savrsenstva, then again, nema savrsenih .
Stišajte strasti.

Kao što sam više puta rekao, može se prikazivati ono što što se može dobiti. I tu je priči kraj. Mislim da ekskluzive ima, kad postoji i kada je na raspolaganju, sasvim dovoljno. Inače, vi to sada tako pričate, a onda sledeći put neko drugi zavapi "šta samo pišete o tim skupim stvarima, dajte nešto što mi možemo da kupimo".

Sledeći put kada jednu budu tražili jedno a drugi potpuno suprotnu stvar, svi će dobiti odgovor da se međusobno dogovore.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
PeTkO (25.4.2008)
Stara 25.4.2008, 16:13   #89
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Mislim da Todos nije hteo direktno nekog da uvredi, vec je vise generalno govorio o cinjenici, da nema ekskluzive u SK, vec se sve dosta ranije moze procitati negde na netu.
SK bi trebalo da se ugleda npr na benchmark, mada su i oni daleko od savrsenstva, then again, nema savrsenih .
treba imati na umu da je SK mesečnik i to u štampanoj formi.

ti i ja damo gotov broj da se štampa i to krene, a kroz par dana se na primer pojavi nova ultra-mega-giga grafika. i kako da ti i ja reagujemo i damo svoj sud istog momenta? možemo jedino da se nadamo da ćemo nabaviti, testirati i stići da objavimo u sledećem broju - sledećeg meseca.

prednost neta je u tome što se može brže reagovati i objaviti (3dgameman, tomshardware, bencmark itd itd ). svi web "testeri" čim dobiju i testiraju, mogu za pola dana da objave i da to bude pristupačno milionu znatiželjnih.

to je prednost novog doba, sve ima svoje dobre i loše strane
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2008, 18:01   #90
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Grickalicama na netu kvarimo SK rucak. Sta ces kad smo alavi.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lijenština na korisnoj poruci:
shrafko (25.4.2008)
Stara 25.4.2008, 18:12   #91
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Sve se svodi na to da treba da se napravi pravi balans. Ali posto zivimo u ovakvom vremenu (ili bolje reci u ovakvoj zemlji) treba ipak da preovladavaju testovi budzetskih komponenti. Sto se tice exkluzive, ne moze SK da izmislja komponente... A vi ako biste nesto novo da procitate u sk-u nemojte da odgledate bas svaki test na netu i da vidite kako ce biti zanimljivih i novih stvari... Ja vise zameram sto nema velikih uporednih testova npr. 20 hard diskova ili 20 laptopova itd. mada ni to ponekad nije potrebno s obzirom da se u skoro svakom broju opisuje bar 2-3 hard diska. Do skora mi je smetalo sto jednom testirana komponenta (recimo graficka kartica) se vise uopste ne testira iako se desava da u medjuvremenu firme promene kuler, dodaju jos memorije, overclockuju je i ostalo... To je sad koliko vidim reseno. For example testiran je Inno3D I-Chill 8800GT koji dosta odstupa od referentne kartice i to cenim. I ono sto je bitnije uvedena je rubrika hardverzije, tako da ja trenutno nekih specijalnih zamerki na sam sadrzaj casopisa nemam. Mozda kad bi malo promenili design onih info boxeva, ali to su vec kozmeticke prepravke...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
yoshida (26.4.2008)
Stara 25.4.2008, 19:36   #92
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Ekskluzive ima, i to ne samo za racunarske komponente, vec i za foto opremu, na primer opis olympus E3 aparata. Em sto je rec o aparatu namenjenog profesionalcima/entuzijastima, em sto je to jedan od prvih testova na srpskom, ako ne i prvi sto se tice stampane forme.
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kinteC na korisnoj poruci:
todos (26.4.2008)
Stara 26.4.2008, 14:25   #93
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Ja ranije nisam kupovao SK,kupujem ga recimo zadnjih oko godinu i po dana možda i više,ali ne smatram da ne treba biti testova ekskluzive...E sada,šta je nekima ta ekskluziva to je već druga priča.Pošto je kod nas u Srbiji prosek plata recimo 300 evra,i neki imaju toliku platu,kućišta CoolerMaster Cosmos ili S koja koštaju oko 200 evra, ili neka iz ThermalTake serije nebitno,itekako predstavljaju luksuz za kupovinu, jer šta-čovek da maltene 70% svoje plate samo za kućište...O kvalitetnim TFT/LCD Plazma televizorima da ne pričam,koje su testirali u PCPress časopisu a cena tih se kreće od oko 800 evra do nekih 2500 evra..Ali ko ima para taj će kupiti,ko neće pročitaće bar test i videti da i tih čuda ima kod nas...
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2008, 18:51   #94
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Ja ranije nisam kupovao SK,kupujem ga recimo zadnjih oko godinu i po dana možda i više,ali ne smatram da ne treba biti testova ekskluzive...E sada,šta je nekima ta ekskluziva to je već druga priča.Pošto je kod nas u Srbiji prosek plata recimo 300 evra,i neki imaju toliku platu,kućišta CoolerMaster Cosmos ili S koja koštaju oko 200 evra, ili neka iz ThermalTake serije nebitno,itekako predstavljaju luksuz za kupovinu, jer šta-čovek da maltene 70% svoje plate samo za kućište...O kvalitetnim TFT/LCD Plazma televizorima da ne pričam,koje su testirali u PCPress časopisu a cena tih se kreće od oko 800 evra do nekih 2500 evra..Ali ko ima para taj će kupiti,ko neće pročitaće bar test i videti da i tih čuda ima kod nas...
Ja sam tako otprilike mislio. Ma nije kuciste cosmos dezurni krivac. Pa mi je jos zao sto je to napisao roker, a ja nesmotreno ga uvredio. Zivot leti, neka zurba je u nama, racunamo da sve treba da bude na dohvat ruke, mislim informacije. Problem je kod mene sto imam bogalja dial-ap. Ali kad se to promeni, lako cu naci na netu ono sto me zanima, i na kraj pameti mi ne bi bilo da tzv. blatim ovakav jeftin casopis kakav je SK. Zao mi je sto se poneko toliko bez potrebe najuti, da ce zbog toga nesto uciniti!? Primer banovati. Pa uradite to!!! I uradite i nesto vise od toga, ako je ljutnja izbila na vrh solitera!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Pjanovic (26.4.2008)
Stara 26.4.2008, 20:40   #95
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 5/2008

Ljutnja nije bila bezrazložna! Znaš, kad iznosiš optužbe onda se očekuje i neki dokaz ili je to obična kleveta. Pošto dokaza nemaš (jer ne postoje), to je onda laž a samim tim i uvreda. Svuda ima nepravde, ali neka posebno ume da zaboli kao što je mene ova. I ovde završavam sa ovom raspravom, rekao sam šta sam imao i neću više da offujem, ali morao sam da reagujem na tvoju izjavu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 1:28   #96
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

U jbt, Bojan ljakse, turbo folker, Rocker plagijator...sram vas bilo šljamu

Lepa naslovna, pohvala još jednom za devojku
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 8:06   #97
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
U jbt, Bojan ljakse, turbo folker, Rocker plagijator...sram vas bilo šljamu

Lepa naslovna, pohvala još jednom za devojku
Tako je, reci im
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 9:09   #98
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Čini mi se, drugari, da u SK ima dovoljno ekskluzive koja je dostupna kod nas.

Da je SK plagijatorski mesečnik u kome se objavljuju prepisani tekstovi, verovatno bi već juče čitali o multimedijalnim boxovima koji puštaju MKV i BluRay a signal šalju preko WiFija na plazma televizore. Al' pošto se u SK objavljuje samo ono što autori recenzija lično testiraju, a da bi testirali moraju da imaju u rukama, a da bi dobili u ruke neko to prvo mora da uveze u Srbiju, onda nema dovoljno egzotične ekskluzive.

OffTopic: Nego, Boki, će mi daš autogram na tange za prijateljicu na „nezgodno mesto“?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 10:39   #99
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Može
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 11:14   #100
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2008

Citat:
Bojan kaže: Pregled poruke
Može
za autogram na tangicama treba rapidograf 0.3, ne može neki debeli marker za GSP žvrljotine
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku yoshida na korisnoj poruci:
M.C. (27.4.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 8/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 180 20.8.2007 13:19
PayPal i Svet kompjutera, pomozite vuki_ns O SK-u uopšte 41 18.8.2007 13:09
Svet kompjutera 7/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 87 13.8.2007 14:16
Svet kompjutera 1/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 153 24.1.2007 12:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com