Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2011, 23:19   #101
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Priložio sam kratak review.
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=284
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
acinic (1.7.2011)
Stara 3.7.2011, 9:12   #102
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Sad nesto gledam, od svih FPSova sto sam igrao ove godine ovaj mi se najvise svideo.

Fear3 > Crysis > Bulletstor > DNF

Tacno je, prva dva nivoa su slabija sto se tice atmosfere i dizajna, ali ih vadi pristojan AI protivnika (ako izuzmemo njihovo pucanje u zidove od resetki), sto ih cini zabavnim.

Takodje je jedan od retkih FPS-ova sto zna da stvarno bude tezak u trenucima. Na primer, deonice sa phase casterima sto spawnuju pojacanja dok ih ne ubijes.

Sto jes jes, prvi Fear je neprevazidjen, ali ovaj je itekako kvalitetan FPS. Pozitivno iznenjadjenje sto se tice mene. Pre nego sto sam ga nabavio moja su ocekivanja bila skoro na nuli (ocekivao sam da bude veoma losa, u najboljem slucaju nizi prosek od igre).

Takodje, deluje mi da je igra prilicno zabavna u multiju. Nazalost, ja to ne igram.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
doctor (4.7.2011)
Stara 3.7.2011, 21:25   #103
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sad nesto gledam, od svih FPSova sto sam igrao ove godine ovaj mi se najvise svideo.

Fear3 > Crysis > Bulletstor > DNF

Tacno je, prva dva nivoa su slabija sto se tice atmosfere i dizajna, ali ih vadi pristojan AI protivnika (ako izuzmemo njihovo pucanje u zidove od resetki), sto ih cini zabavnim.

Takodje je jedan od retkih FPS-ova sto zna da stvarno bude tezak u trenucima. Na primer, deonice sa phase casterima sto spawnuju pojacanja dok ih ne ubijes.

Sto jes jes, prvi Fear je neprevazidjen, ali ovaj je itekako kvalitetan FPS. Pozitivno iznenjadjenje sto se tice mene. Pre nego sto sam ga nabavio moja su ocekivanja bila skoro na nuli (ocekivao sam da bude veoma losa, u najboljem slucaju nizi prosek od igre).

Takodje, deluje mi da je igra prilicno zabavna u multiju. Nazalost, ja to ne igram.
Igra se sa lekicem (cak i coop) ali mene mrzi da se bakcem....
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2011, 1:22   #104
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
...
Moja i tvoja mišljenja se, što se igara tiče, često poklapaju, i nadam se da se ni ovaj put neću ispaliti, uticao si na mene da je nabavim (samo da predjem DeusEx )
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2011, 11:40   #105
99miki
Član
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 43
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Da li neko zna odakle moze da se preuzme patch za FEAR 3, a da nije preko steam/a?
99miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2011, 16:20   #106
juice
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Poruke: 43
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Igra je sr*nje u odnosu na prvi dio. FOV je uzasan, izbor oruzja nije nesto, a strasnih i napetih scena uopste nema. Ni f od fear-a...
juice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2011, 15:10   #107
pancevac8888
Član
 
Član od: 13.3.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 21 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

presao sam je malo pre, sve u svemu nije losa igra, malo je kratka ali ajd' sad.Jedina mi je zamerka sto nema puno pravih "scary momenata", nisam se cak ni jednom strecno, nema onog prepoznatljivog sivila koji je krasio prethodne delove, sve mi nekako sljasti.Jako slab izbor oruzja i oni zombiji su me mnogo nervirali (na trenutak sam pomislio da igram left for dead ).Ali sve u svemu moze da prodje, jednom da se obrne i to je to, nije *****e ali nije ni extra, neka sredina po meni.
pancevac8888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2011, 20:04   #108
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Presao,solidna igra...ni priblizna Fear-u,imam utisak da su se malo pogubili u pogledu price.Mnogo hteli,mnogo zapoceli.... Kada sam procitao da moze da se igra i sa Point Man-om i Fetelom,mislio sam da ce to biti bolje reseno,a ne ovako bzvz....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2011, 21:02   #109
Indijanac95
Član
 
Član od: 8.6.2010.
Poruke: 160
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Presao pre 10 min sa Point-man-om.... Sad cu sa Fettelom.... Igrica nije ni upola strasna kao prethodna 2 dela ..... 2x sam se samo strecnuo kad je se Alma pojavila.....
Indijanac95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2011, 2:28   #110
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Meni je jako dosadna igra, i nisam mogao sebe da nateram da je zavrsim. Igrao sam je na foru, cim me ubiju brisem je, i stigao sam do cetvrtog chaptera i kad su me ubili smorio sam se, ugasio je i obrisao .
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2011, 16:36   #111
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

samo jedno me zanima,nema quick save-a???checkpointi jel tako???
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2011, 21:18   #112
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Izvinjavam se sto vampirim temu al' sticajem okolnosti tek danas dohvatih da zavrsim FEAR 3. S obzirom da sam igrao sve do sad delove, valja baciti koju rec o ovom nastavku:

Ko god da je igrao prethodne delove zna da je prica FEAR-a razvucena kao spanska serija od 250 epizoda, al' tako to biva kad se pronadje "krava muzara" u gaming industriji. Posle odlicnog prvog dela usledile su jos 2 expanzije (Extraction Point i Perseus Mandate) koje su linearno opadajuce po kvalitetu u odnosu na original al' bile ok dodaci, interesovala me je prica.

Drugi deo aka FEAR 2 Project Origin je odbio mnoge fanove jer se dosta gameplay promenio u odnosu na keca, bilo je mnogo vise otvorenih nivoa manji FEAR factor, itd ali sve u svemu bio je solidan.

Ovaj deo je bio potreban zbog zavrsetka price i iskljucivo zato sam ga i odigrao. Gameplay izgleda kao vanbracno dete CoD-a i L4D, idete, pucate, napadaju vas horde vojnika, zombija, zapaljenih monstruma i baja sa razvaljenom vilicom. Ono sto je najgluplje sto su ubacili RANK UP! sistem i poencice koje dobijate kad uradite nesto awesome zadovoljavajuci vas internet warrior ego. Potpuno nepotrebna i glupa stvar u igri ovakvog tipa.

Strah... Ocigledno su mislili da ce strah u kosti uterivati povremenia pojava Alme i scary muzika, sto bi cak moglo upaliti (upalilo je u F.E.A.R. 1, zar ne?) da dizajn nivoa nije totalna katastrofa. Sve je isuvise osvetljeno, nema onih mracnih zatvorenih hodinka iz keca (cak i dvojke) pa upalite lampu, pa ima "rok trajanja" itd. A i sami nivoi su lose osmisljeni, primer, na onom aerodromu (interval 07) izlazim kroz otvorena vrata, istog momenta me sasiju sa obe strane vojnici ja krenem nazad kad ono vrata zatvorena i ne mogu da se otvore, naravno poginem, i mean, wtf. AI vojnika je doduse, kvalitetan, standardno za FEAR igre.

Grafika je bljutava i podesavanja su siromasna, cak nema ni podrske za 4:3 (port, khm...) generalno, mislim da je i u F2 bila bolja grafika.

Jedino sto valja u ovom nastavku je prica, doduse malo izmuckana ali je bilo zanimljivo pratiti. Vas mrtvi brat Fetel sa metkom u celu vas prati kroz igru i pomaze (sto je tupavost, i ubaceno je samo zbog COOP-a, jos jedne nepotrebne stvari u igri ovakvog tipa).

Sve u svemu, moje misljenje je da je ova igra jako siromasan nastavak F.E.A.R.-a i da ga vredi odigrati samo zbog zavrsetka price (nadam se...). Nije da sam nesto frustriran i ljut, nisam ni morao da igram ovo, niti sam platio nesto pa da se sad nerviram, niti cu da pljujem onog k'o kaze da je extra (sto se jako cesto desava na ovom forumu). Malo sam se zabavio 2 popodneva i to je to.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
doctor (12.9.2011), Rockstar (5.6.2012)
Stara 5.6.2012, 6:55   #113
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Ево, такође се извињавам на "буђењу" теме, али некоме ће сигурно значити.. Након генијалног и одличног првог дела, сасвим солидне "двојке" (невероватан завршетак, заиста) коначно кренух и на овај трећи део, али нисам сигуран коју игру тачно играм, ви млади вероватно знате... Ово мени изгледа као мод за CoD MW, што не би било лоше да игра не понавља потпуно исте selling pts-e као и "праотац" - кад сам видео да се интервал зове "Slums", без обзира што се почиње у канализацији, тачно сам знао шта ћу да видим, и наравно, нисам се преварио.

Дакле, ако сте алергични на CoD игре (то је и један од разлога што би уопште играли FEAR) обавезно прескочите овај део.. Тачано се види да је промењен developer, који је направио оно што се од њега тражило, али игра је срамна копије, плус болује од конзолитиса. СК је много строжији био према другом делу, трећи је чак и игра месеца, срамота.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2012, 14:50   #114
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Zna li neko resenje za kocenje igre. Igra radi glatko sa konstantnim 59-60 fps na max podesavanja ali na svakih par minuta igra zamrzne i nakon 2 min otkoci i nastavi da radi.
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2014, 14:57   #115
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Odigrah i ja danas ovo cudo, doduse sa ogromnim zakasnjenjem i sta reci? Sta se desilo? FEAR je bio jedna od najboljih pucacina u svoje vreme i umesto da pokaze CoD baljezgariji kako pravi FPS izgleda, on se pretvorio u njega OK, kec je bio sjajan, dvojka mi se licno vrlo dopala, posebno zato sto se preklapa sa desavanjima iz keca, a trojka me je debelo razocarala Pricu necu ni da komentarisem, umesto smislenog kalemljenja na dvojku/kec i epskog zavrsetka, dobismo random tvorza i jedan od najglupljih krajeva u istoriji, gde nismo saznali motivaciju glavnog zloce i gde taj isti zloca nije dobio sansu da kaze nijedan red teksta. Bedno Bilo bi jako lepo da se FEAR projekat otkotrlja nekako opet u ruke Monolith-a, sada kada su zavrsili Shadow of Mordor, i da se ispravi ova nepravda. FEAR online ne vredi ni komentarisati
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
filpan (30.10.2014)
Stara 13.9.2017, 12:32   #116
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Dižem temu jer sam nedavno dao šansu F3AR koji je solidan šuter ocena 7, akcija i samo rokanje te grafika i igranje sa Fetelom je plus, sve ostalo je veliki minus nula. Priča nikada nije ni bila jaka strana FEAR igara ali ovde dostiže toliki nivo nebuloze i gluposti da nemam reči, toliko puta sam želeo da prekinem igru zbog toga, moje neko rešenje je bilo da igram po dve misije minimum kako bi prešao igru kraju igranje sa Fetelom produžava igrivost same igre ali nisam imao više strpljena za to. Za razliku od keca ovo mi je delovalo kao da sam igrao Call of Duty ili neki mod za njega, vidi se da su želeli da udju u klinč sa tom igrom ali su samo sebi napravili štetu, kad god se pojave medjusekvence u kome vidimo nemog PointMana glavom i bradom izazivaju samo podsmeh jer su očajne mislim pa nije ovo ljudi Half-Life i Gordon Freman. Iako je kec previše hvaljen i precenjen ipak je klasa u poredjenju sa tricom.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2017, 16:44   #117
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Kao da si na spidu nekom i nisi spavao dve noći pre kucanja tog posta, čitanje me umorilo.

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Iako je kec previše hvaljen i precenjen ipak je klasa u poredjenju sa tricom.
Jedino što u kecu nije valjalo je dosta ponavljanja što se nivoa tiče: konstantno krljanje u jednolikim enterijerima je znalo da dosadi. Sve ostalo je bilo top-notch i vredelo je progledati dizajnerima nivoa kroz prste zbog fantastičnog napucavanja. Ekspanzije su isto veoma dobre, posebno Extraction Point. I dan danas se vraćam toj igri i Max Payneu kada mi je do dobre akcije.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2017, 16:57   #118
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

A da nivoi u kecu su sve u fazonu poslovni prostori, magacini, garaže
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2017, 19:57   #119
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Fear je bila ozbiljna igra u svoje vreme sa svim svojim nastavcima.
Pored svega ostalog sto mi je bilo vrh, ostecenja na zidovima od metaka su mi ostali upecatljivi.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2017, 20:42   #120
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: F.3.A.R.

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
A da nivoi u kecu su sve u fazonu poslovni prostori, magacini, garaže
Што је све имало смисла у контексту приче. Мени је то било далеко боље од "туристичког" принципа F3AR-e где имаш нивоа каквих хоћеш. Мада, мени је и "тројка" ОК игра у принципу а двојка можда и омиљени део.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fear, fps

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com