Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2005, 16:30   #1
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Zasto razvodnjavate?

Dakle, zasto razvodnjavate forum? Nema potrebe da ima milion soba a vi ste upravo to poceli da radite. Svakog dana zateknem neke nove sobe. Na primer, po meni je potpuno nepotrebno imati 10 (deset!!!) podforuma u forumu IGRE. To samo dovodi do komplikacija, smanjenja funkcionisalnosti foruma itd.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 17:15   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
Ogi kaže:
Dakle, zasto razvodnjavate forum? Nema potrebe da ima milion soba a vi ste upravo to poceli da radite. Svakog dana zateknem neke nove sobe. Na primer, po meni je potpuno nepotrebno imati 10 (deset!!!) podforuma u forumu IGRE. To samo dovodi do komplikacija, smanjenja funkcionisalnosti foruma itd.
Ne, to te tera da se specijalizuješ.

Naprosto nema svrhe čitati sve i odgovarati na sve. To jedan čovek ionako ne može da postigne.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 18:01   #3
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Smile Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
VojaM kaže:
Naprosto nema svrhe čitati sve i odgovarati na sve. To jedan čovek ionako ne može da postigne.
Moze da postigne
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 21:53   #4
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Bas sam hteo da pomenem koliko su konfuzno poredjane sobe, to mozda odgovara casopisu, ali za forum je potpuno druga prica. Da ne bi samo pricao o tome, evo i predloga resenja:


1. kategorija - Svet kompjutera

sobe:
Pravila,
Forum o forumu,
Tekstovi u SK (svi iz svih kategorija),
O SK-u uopste


2. kategorija - Softver i aplikacije

sobe:
Aplikativni softver,
Programi i igre za pametne telefone,
Operativni sistemi,
Programiranje,
Internet tehnologije,
Internet usluge,
Zanimljive Web lokacije,
Primena PC-ja (podforumi: Kompjuterski efekti, Filmovi po igrama),
Igre (podforumi: Mrežne igre, Stare igre, Male igre)
Vasi problemi


3. kategorija - Hardver

sobe:
Komponente (podforumi graficka, procesor, hard i memorija, problemi),
Periferije (podforumi: stampaci, monitori, zvucnici),
Konfiguracije
Samostalni uređaji (podforumi: digitalni foto, DV, mp3 plejeri, samostalni DVD/Divx uredjaji),
Mobilni aparati i oprema

4. kategorija - Cvet kompjutera

sobe: iste kao i sada

Naravno na ovome moze jos da se poredi, ali ovako nesto je mnogo preglednije i lakse za razumeti prosecnom korisniku (tu su sve vase sobe, mada su neke spojene u jednu, a neke su jos dodate).
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 21:58   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
Pantelija kaže:
Moze da postigne
Dobro, mislio sam "običan čovek"
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 0:09   #6
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Vojo brate, da ti kazem ja nesto, mnogo ste tvrdoglavi i ograniceni. Zasto uopste postoje sobe kao sto je ova na primer i tema Primedbe&predlozi (obrisite je) kada sta god vam neko kaze vama je to za*****cija. Lepo sam rekao jednom prilikom, mozemo mi da pricamo sta hocemo ali vi nikada nece uciniti nesto sto vam korisnici sugerisu.

Cinjenica je da ima mali milion soba i to potpuno bespotrebno. Neke od njih ce da zvrje prazne i to cete da vidite. Dosta njih!!! Mogu da ti nabrojim ovog momenta jedno 10-15 soba koje su prazne i bice prazne... ne mora forum da bas u svemu prati casopis, ne mora svaka tema u casopisu da ima i svoju sobu na forumu...
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 0:33   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
Ogi kaže:
Zasto uopste postoje sobe kao sto je ova na primer i tema Primedbe&predlozi (obrisite je) kada sta god vam neko kaze vama je to za*****cija.
na zalost, izgleda da je ovo istina... prilicno sam razocaran odnosom nekih modova i admina (tj. novinara SKa) prema nama, vasim musterijama!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 1:25   #8
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Ma vlast je čudo...
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 2:25   #9
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
Ogi kaže:
Vojo brate, da ti kazem ja nesto, mnogo ste tvrdoglavi i ograniceni. Zasto uopste postoje sobe kao sto je ova na primer i tema Primedbe&predlozi (obrisite je) kada sta god vam neko kaze vama je to za*****cija. Lepo sam rekao jednom prilikom, mozemo mi da pricamo sta hocemo ali vi nikada nece uciniti nesto sto vam korisnici sugerisu.
Cinjenica je da ima mali milion soba i to potpuno bespotrebno. Neke od njih ce da zvrje prazne i to cete da vidite. Dosta njih!!! Mogu da ti nabrojim ovog momenta jedno 10-15 soba koje su prazne i bice prazne... ne mora forum da bas u svemu prati casopis, ne mora svaka tema u casopisu da ima i svoju sobu na forumu...
E Ogi, brate, da ti nesto kazem, ne shvatate ili ne zelite da shvatite, da je ovaj forum rezultat cistog entuzijazma - niko nije placen da ga odrzava. Kritike i predlozi se citaju i razmatraju a to sto nismo u mogucnosti da odmah reagujemo je sasvim druga prica. Imamo vrlo malo vremena da posvetimo forumu pored rada na casopisu i ostalih obaveza. Dobro je i da postoji sa obzirom na situaciju... Forum je zamisljen da prati izgled casopisa i tako ce i ostati. Sobe ce se otvarati po potrebi (broju postova) ili zahtevu moderatora te sobe (ili zatvarati). Sta ti smeta ako ima par praznih soba? Kako znas da se nece vec u sledecem broju pojaviti tema koja ce pokrenuti raspravu bas u tim sobama?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 3:12   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Oluja (brate ), ne nerviraj se toliko.Mislim, hebeš ga, tako ti je to kad izađeš u javnost.Šta god da napraviš naći će se neko kome to ne odgovara.Ovaj bi hteo ovako, onaj bi hteo onako, ovaj hoće avatare, onaj neće avatare, ovaj hoće potpise, onaj neće potpise, ovaj hoće ovu sobu, onaj hoće onu sobu...itd., itd., itd.Znači, možeš ti sto puta da kažeš da se svaki predlog ozbiljno razmatra, uvek će se naći neko da to protumači kao "mazanje očiju".U prevodu "kafana" je vaša, pa kome se ne sviđa nek ide u drugu.Ako vam se neki predlog svidi, iskoristite ga, ukoliko ne, odbacite ga i zdravo, da se ugodi svima ne može ni u ludilu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 12:00   #11
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Oluja, brate, da ti kazem ja nesto , nemoj da mislis da sam imao maliciozne namere. Zaista mislim ono sto napisem. Zaista mislim da vi necete promeniti nista sto neko od nas korisnika kaze. Objektivno, i ja sumnjam da bih nesto promenio na svom forumu kada bih ga imao kada bi mi neki korisnik to rekao da uradim. Jer, ja sam ga zamislio kako sam ga zamislio i tacka.

Uopste mi ne smeta nekoliko praznih soba. Nista mi ne smeta. Sve je super. Samo kazem da smatram da bi bilo bolje da nema ovoliko soba. Posebno u SOBI igre - bas je bezveze da za svaki zanr postoji poebna soba (tako JA mislim sto ne znaci da ostali dele moje misljenje). Po meni je bolje da bude jedna puna soba nego deset praznih.

Pogledaj odeljak o mobilnim telefonima... prazno... zatim stare i male igre... to je tek besmisleno (opet po meni), kompjuteri i film - prazno, vidim da ste malo sredili aplikativni softver (bolje je da bude ovako kako ste sada stavili, kao podforume, barem se lakse prati a ne da moram tri metra da spustam da bih dosao do nekog foruma) mada ce soba u vezi Linuxa biti prazna sto posto, isto i za 2D i 3D, to sve moze da se stavi u zajednicku sobu... Humor i brbljaonica bi trebalo da idu zajedno... itd.

Eto, to su neka moja zapazanja. U svakom slucaju, Voju znam sto godina i osecam se slobodnim da mu malo natrljam nos... dobar je decko... Evo, sada posto strajkuje, taman ima vremena da se malo vise pozabavi forumom...
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 21:11   #12
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Ej, brate, ovo-ono brate, razumes brate, samo da ti nesto kazem brate: skoro svi forumi su rezultati cistog entuzijazma, zato ne bi trebalo da se ljudi koji vec imaju posla preko glave jos dodatno obavezuju da budu admini i modovi, vec da nedju druge "entuzijasticnije" ljude za odzavanje foruma (sto nije tesko naci, s'obzirom na broj ljudi koji prate sk)

Sto se tice teme foruma, naravno da forum treba da prati casopis, on zato i postoji zar ne, ali treba znati da nije ista stvar preglednost sadrzaja na stampanoj strani i preglednost web strane na monitoru
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 0:14   #13
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Meni je forum OK, i svidja mi se ovako, jer kad bacim pogleda na index, vidim da li je post u "Igrama" na temu avanture, pucacine, itd.. A to sto su novinari modovi i admini, to mi je bash EXTRA! Nekako, to mi je u duhu casopisa... A za to da ne reaguju na predloge nije, po meni, tacno... Napravili su nama nekolicini sobu za 3d, i to je veoma lep korak... 2d, 3d grafika... to su korisne teme, i tu ce, po mom misljenju biti sve vishe i vishe ljudi i radova...

Toliko od mene....
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 0:24   #14
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
Elementarna Nepogoda kaže:
nije ista stvar preglednost sadrzaja na stampanoj strani i preglednost web strane na monitoru
Ti gruni 1600x1200 rezoluciju pa ce da bude k'o na papiru
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 9:47   #15
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
Reloader kaže:
Ti gruni 1600x1200 rezoluciju pa ce da bude k'o na papiru :D
Hoce, samo jos da postavim monitor na stranu i rotiram desktop za 90 stepeni (pivot)...
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 13:10   #16
mfritz
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Kakvi sad monitori? Zar niste poceli da pricate o sobama?


Posle se pitajte zasto zvrje prazne sobe. Smeta svima Kuzma, a vamo dodju na forum (koja je bese svrha foruma?) i bleje i zezaju se. Mislim, sve je to okej, ali ajde ili nesto konstruktivno ili idite negde, evo ima subotom neki elektro u Bigzu, ima Dolar da se pije, ima muzike, ima Hari Poter u bioskopu, jel toliko dosadno? Ja vam svima kazem: pametni ste i lepi, i sve vas volim i postujem i da sam zena udao bih se za vas. Ali ajde sad malo da pricamo o forumu ili o onome zbog cega je forum tu.

Jao pitam se sta ce da mi kazu? ... (grickam nokte) nadam se da sam ispao faca, jao jao

Razumete?
mfritz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 13:13   #17
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
Elementarna Nepogoda kaže:
Bas sam hteo da pomenem koliko su konfuzno poredjane sobe, to mozda odgovara casopisu, ali za forum je potpuno druga prica. Da ne bi samo pricao o tome, evo i predloga resenja:
Vidi, možda malko nisam imao vremena da odgovorim, ne bi se ovoliko uzburkale strasti.

I u redakciji su sukobljena mišljenja o rasporedu kategorija i soba na forumu, o tome da li treba razraditi materiju "paralelno" ili "u dubinu" (putem podforuma) i slično.

Neka buduća reorganizacija se nazire, ali to nećemo da radimo bar do Nove godine. Kao prvo, ne valja stalno nešto čačkati i menjati, ljudi će se pogubiti. Kao drugo, bolje da se neke stvari ostave još malo da se izbistre. Kao treće, časopis treba da izađe dva dana pred Novu godinu (pogledajte "događaj" na naslovnoj stranici foruma, u dnu), zbog toga smo dobili nove, kraće rokove za predaju materijala u štampu i zaista nemamo baš mnogo vremena da prepravljamo forum tako generalno.

Inače, kad već pričamo o forumu, čeka nas i likovno-grafička reorganizacija. To je mnogo veći i nezgodniji posao. Razmišljamo o tome da uvedemo nekoliko različitih tema, koliko je to uopšte moguće izvesti a da sve one budu u zajedničkom "fazonu" SK-a.

Dakle, "braćo i sestre", malo strpljenja, uskoro krećemo u "nove radne pobede"
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 13:18   #18
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Citat:
Elementarna Nepogoda kaže:
Ej, brate, ovo-ono brate, razumes brate, samo da ti nesto kazem brate: skoro svi forumi su rezultati cistog entuzijazma, zato ne bi trebalo da se ljudi koji vec imaju posla preko glave jos dodatno obavezuju da budu admini i modovi, vec da nedju druge "entuzijasticnije" ljude za odzavanje foruma (sto nije tesko naci, s'obzirom na broj ljudi koji prate sk)
U pravu si.
Što je najbolje, neke smo već našli
Pojaviće se sigurno još neko.

Naravno, ako se neko tek prijavi, napiše nekoliko "pametnih" poruka i onda mi s puno pompe pošalje LP u stilu "E, je l' su vam potrebni moderatori? Evo, mogu na primer ja ", dobije ljubazan odgovor da mu se zahvaljujemo na lepim željama i namerama i da ćemo ga... ovaj... imati u vidu

Poslednja ispravka: VojaM (15.12.2005 u 13:24)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 14:14   #19
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Jel su vam potrebni moderatori?Evo mogu ja
Šalim se
Slažem se da soba ima malo više nego što je realno potrbno,ali sada mi je lakše da se snađem.A ovaj forum svaki dan raste,tako da će se javiti potreba za moderatorima.u stvari već je.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 14:40   #20
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Zasto razvodnjavate?

Zasto ovoliko nerviranja i frustracije zbog ove teme? Forum je nedavno poceo da radi, a vi odmah: "Hocu ja da budem moderator". Polako, strpite se.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto su zamrle FMV avanture? Patton Avanturističke igre 28 8.4.2016 18:41
33 razloga zasto ne bi trebalo da uploadujete svoju sliku na internet Reloader Cvet kompjutera 18 20.7.2006 0:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com