Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2007, 18:05   #41
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Mislim da se varas. Ako bi blic prvo opalio onda bi lik bio mutan, osim ako ne stoji na mestu i aparat ne stoji na mestu. Jesi li siguran da ti blic ne puca na kraju ekspozicije.
Moram napravit dva snimka sa blicom pre i na kraju da vidimo razliku, samo da nadjem neku scenu

Pogledaj malo:

http://digital-photography-school.co...ow-sync-flash/

A mozda je i isto, moram probat
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2007, 19:22   #42
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

hehe, u pravu sam...evo ovako:
Slika je sa cak expozicijom od 4 sekunde, i otvorom blende F11 (najmanje)
I blic...Blic je okinuo na samom pocetku expozicije.



Sledecu sliku nisam ja slikao, vec ova devojka sa moje slike
Slikana je sa canon powershot A75 (starudija koja je i sada odlicna)
F2.8, ekspozicija 1sekunda, blic je okinuo na pocetku.



slika je relativno ostra, a bila bi i ostrija da je manji otvor blende. (ali u tom slucaju bi trebao jaci blic, sto taj aparat nema)

ps: to sam ja na slici
edit:...i jos jedna slika



isto podesavanje kao na prethodnoj slici...
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2007, 20:22   #43
PHANTOM
Član
 
Član od: 6.7.2006.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 114
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Stvarno dobra fora.

A jel znate mozda kako se "hvata" pokret, da pozadina bude mutna a objekat koji se krece ostar? Jel mozda sa slicnim parametrima kao ovo samo da se prati objekat tokom slikanja?
PHANTOM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2007, 21:49   #44
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

@PHANTOM: Ma samo slikas i pratis objekt, naravno sa brzom ekspozicijom.

@KinteC:

Evo izveo sam pokus.

Prva slika je normalan flash na prvoj zavesi, vidi se da je objekat, znaci ruka mutna jer se mice. Recimo lik plese u diskoteci:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	prva.jpg
Viđeno:	87 puta
Veličina:	96,0 KB
ID:	5834

Druga slika je flesh sinhronizacija na kraju ekspozicije, u obe je vr3eme 4 sec., blenda 9 ISO 200. mrak u sobi:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	druga.jpg
Viđeno:	76 puta
Veličina:	91,2 KB
ID:	5835

Upotrebio sam vanjski flash.

Zakljucak samo upotrebom sinhronizacije sa zadnjom zavesom dobijes stvarno ostar subjekt, inace je i on delimicno mutan na delovima koje mice. Naravno preterivao sam sa 4 sec ekspozicije, 1 je dosta
Inace vrlo poucna debata, bravo.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 15:35   #45
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Sada me interesuje...da li je neko slikao ptice? Ptice, ali u letu. Danas sam nesto probao, i ide veoma tesko. Prvo, dok ptica dodje u "domet" objektiva, zatim, najveci problem, kako fokusirati pticu. Golub obicno bude daleko (barem kada sam slikao sa terase) Isto tako, napravio sam gresku, stavio sam iso na 1600, a ispostavilo se da i na 400 fotka ispada ostra, iako je prilicno oblacno.

evo jede moje slike, crop je u pitanju, iso 1600 (radjena je reduckija suma..ali avaj)

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	golub.jpg
Viđeno:	108 puta
Veličina:	50,6 KB
ID:	5892

Poslednja ispravka: kinteC (1.2.2007 u 19:18)
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 13:05   #46
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Vrlo interesantna tema.Moze cak i nesto da se nauci.Evo moje jedno amatersko misljenje da bez stalka fotografija ne moze da bude odlicna,pa makar je slikao sa nekim skupljim ili jeftinijim digitalcem.E sad jedno pitanje za iskusne korisnike digitalaca.Da li je stabilnija slika kad se aparat stavi na obraz ili drzi u rukama i nisani iz daljine?Pitanje sam malo sklepo ali mislim da znate sta zelim.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 17:02   #47
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Ruke su stabilnje ako imaš oslonac. Tako je kod nišanjenja, ne vidim zašto bi se razlikovalo kod fotografisanja. Kad nema u bilizini nekog oslonca, skupljanje laktova uz telo može da posluži.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 20:09   #48
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ruke su stabilnje ako imaš oslonac. Tako je kod nišanjenja, ne vidim zašto bi se razlikovalo kod fotografisanja. Kad nema u bilizini nekog oslonca, skupljanje laktova uz telo može da posluži.
Vidis,to nije lose.To su cake koje se dosta dugo uce. Bravo
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 0:44   #49
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Question Re: Vaše fotografije - obrađene fotografije

@ Katmay

OK,mada mi bas nije i najjasnije citavo objasnjenje ali uzet cu za gotovo.
Naime u vezi kinteCovog fotoaparata.Jel dslr nije,a nije ni slr .
Jasno mi je da njegova dk nije kompaktni mada kao i sto sam kazes po fizionomiji spada u to(tj.nema mogucnost nadogradzivanja/mijenjanja objektiva).E sad pitanje za tebe i kinteCa sto mene zanima.
Jel DKa(kinteC) ima lens reflexs(socivo i hemijsku prevlaku preko objektiva) na sebi i dali je mehanika kao u npr Canon 400D(bas ono sto si spominjao u vezi ogledala pod uglom od 45 stepeni)???
Mozda izgleda da te pitam isto po 2gi put ali se nadam cu ovim dobiti konkretnije objasnjenje,hocu reci odgovore na moja pitanja.

Pitas koje objektive trosim,uuuuu nisam ti ja jos dotle stigao.Zapravo nisam ni 10% presao a ima toliko toga da se prijedze.Jedino sto sam "po-trosio"do sada jeste HP photo smart 320-2mp
Poslije ove kamere sam ciljao na Kodaka takodze kompaktnog od 4-5-6MP.
Ali kako je vrijeme prolazilo i nove kamere sa novim cijenama i na savjet Olujnog ucario sam ovu po reklamnoj cijeni i zaista sam happy.
Uz kameru sam dobio EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6II .
Objektiv je OK i daje po dnevnoj svjetlosti jako ostru sliku.Takodze se osjeti da vuce na crvenu i nesto manje na svijetlo plavu boju ali samo u slucajevima kad se radi o stofu odnosno materijalima za odjecu i presvlake na namestaju.Drugi objektiv sam dobio od brata jer kad je on kupio svoju analognu Canon EOS pored kratkog objektiva dobio je i
Tamron 80-210mm 1:4.5-5.6 fi52 &-1.5m.Ovaj objegtiv je susta suprotnost prvo spomenutom objektivu ne zbog zuma nego zbog boja.Takoreci "konzervatino" . Takodze mi ne ide bas najbolje slikanje na veliku udaljenost ,valjda zbog ruku.Ali lijepo je imati i ovako nesto bas zbog te razlicitosti.

Be continued,

Poslednja ispravka: Nillaith (12.4.2007 u 1:24) Razlog: Prebaceno iz druge teme posto ovoj vise pripada :D
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 0:45   #50
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Question Re: Vaše fotografije - obrađene fotografije

Imao sam jedno "lijepo iskustvo" kad sam familijarno isao na bazen gdje je cerka od bog brata polagala diplomu za plivanje.Nikad u zivotu nisam imao gori dan.Bar sto se fotografije tice.Ako sam napravio 100 slika manje od 30 slika je bilo polu upotrebljivo.Zamucenje je bilo prosto ocaravajuce.Da u tom dijelu bazena se voda grijala i vazduh je bio prosto heliumski(bukvalno su se osjecali oblaci toplog vazduha) . Cak sam i objektiv skidao da utvrdim dali se mozda zamaglio ali o tome nije bilo ni govora.
Ni sam ne kontam o cemu se radilo do sada,sem sto ima veze sa temperaturom ili necim drugim.Steta sto nisam ponio kompaktni i dali bi rezultat bio drugaciji.Jos da dodam sve je slikano Tamronom.Kratki objektiv sam bio ostavio kuci i ne nisam nosio stativ,fatalna greska?????


Sad sam se sjetio jos neceg ali me je mrzilo da postavim kao osobni post.
A i pitanje je malo glupo,naime primjetio sam da kamera za objektiv ima dvije grupe pinova od 3 i 5.A Tamron ima od prve grupe 2 stim da jedan pokriva povrsinu 2 pina i druga grupa od 5 pinova.Sorry pogresno sam se izrazio na kameri se nalaze pinovi a na objektivima kontakti jel????!
Jeli u vezi Tamrona ovo OK posto u knjizici od Canona navode da se koriste samo njihovi objetivi,razumijem ja da ne zele da se lova ne sliva i od drugih dzep.Ali kad sam procitao knjizicu kad vazi samo garancija "oblio me je hladan znoj".

Do svidanja i ctamo se uskoro!
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 21:07   #51
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

posto planiram da uskoro kupim digitalca, zeleo bih pre toga da se malo informisem, znaci prvo oko nekih osnova digitalne fotografije, a kasnije i malo vise, treba mi kao neka ''skola fotografije''. mogu ja cas da izgooglam neki sajt ali kako da znam jel valja to kad nista ne znam? pa ako bi neko mogao da mi preporuci neki sajt? posto vidim da stvarno znate dosta o tome pa ste verovatno posetili neki sajt. nije bitno da li je sajt na srpskom ili engleskom...
ps. tema je odlicna steta sto niste nastavili diskusiju dalje
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 21:25   #52
BlackNeo
Član
 
Član od: 9.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 134
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 19 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Idi ovdje: http://jarac.net/foto/?nid=140 - odlican tutorial na hrvatskom.
BlackNeo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BlackNeo na korisnoj poruci:
steve89 (26.7.2007)
Stara 26.7.2007, 21:36   #53
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Citat:
BlackNeo kaže: Pregled poruke
Idi ovdje: http://jarac.net/foto/?nid=140 - odlican tutorial na hrvatskom.
skinuo sam to, slucajno sam na nekom forumu naisao na link ka tom sajtu, svejedno hvala... znaci to je ok, jel predlaze neko jos nesto?

Poslednja ispravka: steve89 (26.7.2007 u 21:46)
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 23:27   #54
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Nisam našao prikladniju temu za ovo pa sam postovao ovde...

Dakle kako sam uopšte mogao da dobijem ovakvu sliku??? Ovo sam slikao ortaka na prosloj proslavi nove godine sa nekim pozajmljenim digitalcem... Ovo nije photoshop.... dakle jedno 10 puta se vidi miroslav ilić koji je bio na tv-u koji je pritom bio iza mene... a i ove linije... nista mi nije jasno....



DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 23:37   #55
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Au jbt!
Reflection spell mora da je u pitanju
Veoma cudno ako je TV bio iza tebe kako to da nema tvog odraza u slici???
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 23:51   #56
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Nisam našao prikladniju temu za ovo pa sam postovao ovde...

Dakle kako sam uopšte mogao da dobijem ovakvu sliku??? Ovo sam slikao ortaka na prosloj proslavi nove godine sa nekim pozajmljenim digitalcem... Ovo nije photoshop.... dakle jedno 10 puta se vidi miroslav ilić koji je bio na tv-u koji je pritom bio iza mene... a i ove linije... nista mi nije jasno....



To si se ti verovatno okrenuo oko svoje ose pa si dobio taj "efekat". A te linije su sigurno neke lampice od nekog uredjaja, tipa, DVD plejer i sl., koji stoji na TV-u.

Sta mislis? Jel to?
Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2007, 0:08   #57
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Citat:
Katmay kaže: Pregled poruke
To si se ti verovatno okrenuo oko svoje ose pa si dobio taj "efekat". A te linije su sigurno neke lampice od nekog uredjaja, tipa, DVD plejer i sl., koji stoji na TV-u.

Sta mislis? Jel to?
Moguće je... a i bili smo malo hkmh.... ovaj.... al je cool efekat...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 15:14   #58
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Nekoliko pitanja za sve koji znaju odgovore :

1. Zanima me koja je razlika izmedju efektivnih megapixela i "onoga sto pise na kutiji"?

2. Da li mi je bolje da kupim fotoaparat koji je deklarisan na 10 mpx ili aparat koji daje 7.2 efektivnih megapixela?
Znam da je pitanje zaista krajnje uopsteno,nisam naveo ni brendove fotoaparata upravo iz razloga sto ne znam razliku izmedju efektivnih i "fabricki deklarisanih" megapixela.

3. Jos dva pitanja (mnogo pitanja,jelte)
Znam da nije tema Photoshop savjeti,ali veliki broj vas koristi Photoshop.
Naime,zanima me kako da podesim nivoe svjetlosti u Photoshopu kod nocnih snimaka (da povijetlim snimak bez velikog gubitka kvaliteta).
Na Levels dijalogu u Photoshopu uvijek mi se pri pokusaju korekcije svjetlosti javljaju artefakti kod boja (prejaka crvena,zuta ili zelena).

4. Postoji li neki plugin koji bi mogao elegantno da mi popravi nocne snimke?
Koristim krajnji krsh od fotoaparata (KODAK EasyShare C300,3.2 megapixela) pa zato nemam mogucnost da pravim dobre snimke po noci.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 21:15   #59
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Da krenem sa odgovorima u rikverc:

Photoshop sve popravlja, osim noisa, za sta treba koristiti neki plugin. Preporucujem noiseware plugin http://imagenomic.com/

Za korigovanje slika probaj ovo: Image> mode> Lab color. Zatim se igraj sa curves ctrl+M. Tako korigovanoj slici se ne menja kolorit. Kasnije vrati na RGB

Bitnije je kakva je optika na aparatu, a ne da li ima 10megapixela ili 6. Realno, nisam jos nisam video kompak aparat koji stvarno moze kvalitetom da izvuce 10 mega pixela
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2007, 17:32   #60
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

U 50om postu postavio sam pitanje u vezi objektiva Tamron.
Buduci da odgovor nisam dobio ovdje prilazem link na jedan drugi forum,
kako bi mozda drugima bio od koristi.

http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...d.php?t=145512
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fotografija, slike

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com