Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2014, 18:00   #1
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Nova grafička, artefakti i reklamacija?

Moja devojka je uzela R9 270x grafičku pre neko vreme i primetila da ima crne kvadratiće po nekim prozorima.
Igre su joj radile čak sporije nego na prošloj grafičkoj (HD 5770) a isprobala je reinstalaciju sistema i 3 različita drajvera.

Jednim drajverom je rešila crne kvadratiće ali je slika na monitoru nekad "poskakivala" a YouTube snimci su često izgledali kao da su im desinhronizovane boje, kao na starim VHS kasetama kada se pojavljuju one čudne boje.

Uglavnom, ona je reklamirala karticu u radnji na e (odakle je i kupila), napisala izveštaj, poslala kopiju računa (to su joj rekli da uradi) i zahtevala zamenu grafičke jer je smatrala da je grafička neispravna. I kao što je pročitala u reklamacionom listu, ima pravo da ili traži popravku ili zamenu.

Sutradan su joj javili da je zahtev za zamenu odbijen i da je grafička poslata u servis. Ona se malo cima da joj vraćaju repariranu grafičku, a ja se cimam oko toga da li je ovo ispravno.

Ako potrošač ima pravo na zamenu ILI servis, da li prodavci imaju pravo da tek tako odbiju zamenu?
Nisu dali nikakvo obrazloženje, samo su poslali SMS u fazonu "tako je kako je".

Šta sad ovde raditi, da li je to normalno, ili treba urgirati na neki način, možda se obratiti inspekciji?
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 18:32   #2
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Nova grafička, artefakti i reklamacija?

Mozes, po novom zakonu, mozes da trazis da li zelis povracaj novca, novu graficku ili popravku. Obrati se inspekciji oni ce videti da li si u pravu i ako (procene da) si u pravu stace iza tebe, cak iako ispadne da ne dopiju spor protiv doticne firme ti ces dobiti svoje pare.
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobi98 na korisnoj poruci:
Palitreks (27.7.2014)
Stara 27.7.2014, 18:36   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nova grafička, artefakti i reklamacija?

opet neki novi zakon? Mislim da može da se vrati ili traži zamena 15 dana ako je kupljeno online a 7 dana u prodavnici, tj ako kupac nije zadovoljan proizvodom čak i da sve radi kako treba.. posle toga ide valjda reklamacija i servis, verovatno će da ti zamene grafičku ako je neispravna samo moraš da čekaš da prođe rok od 40 radnih dana za servis
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 18:53   #4
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nova grafička, artefakti i reklamacija?

I eto, ona je tražila zamenu i odbijena je tek tako. A pošto ja već imam iskustva sa istim dobavljačem i sa tim zakonima i glupostima, mesec dana sam bio bez kompjutera jer sam takodje dobio faličnu grafičku. Na kraju (posle 29 dana) sam im poslao jedan kritičan mejl i rekli su da mogu da dobijem zamenu. Gle čuda, nisu više imali takve kartice pa sam tražio svoje pare nazad i uzeo grafičku u drugoj prodavnici.

E sad ti sporovi, da li se to plaća, da li se tu ide na sud, zna li neko kako to teče? Kome tačno da se obratimo, imate li neki kontakt telefon ili mejl adresu?
Kao da nije dovoljno što silne pare lebde u vazduhu, sad da još treba da plaća dodatne troškove zbog jedne firme koja ne poštuje jedini zakon koji štiti potrošača, ili da čeka 40 dana kao da ne znam šta rade...

Kartica je kupljena 10. jula a vraćena 24. jula. Poručena je online i kurirskom službom je vraćena na reklamaciju.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 19:10   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nova grafička, artefakti i reklamacija?

valjda treba da se žališ tržišnoj inspekciji mislim da se ne plaća ništa možda neka taksa... to ako može da prođe to da je vraćena u roku od 15 dana, mislim to ako ne prođe onda moraš da čekaš da prođe rok za servis da odluče šta će da rade da li da ti zamene grafičku ili da je poprave... pa tek kad istekne taj rok onda opet možeš da se žališ...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Palitreks (27.7.2014)
Stara 27.7.2014, 19:19   #6
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nova grafička, artefakti i reklamacija?

Kako je to apsurdno. Treba da dobiju karticu, da je ubodu i vide šta je problem, pa da je zamene ili poprave.
Razumem ja da oni imaju tu posla i tako toga, ali 40 dana po proizvodu?

Sutra ću nazvati odsek za zaštitu potrošača pa da vidim da li se išta može ispraviti.

Hvala svima!
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2014, 19:52   #7
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nova grafička, artefakti i reklamacija?

Po novom zakonu u prvih 6 meseci ako nešto nije u redu imaš pravo da tražiš zamenu, povratak novca ili ako se dogovoriš sa prodavcem da se pošalje u servis. Zakon je skoro usvojen. Odgovor na reklamacije je smanjen sa 15 na 8 dana. Ako je taj dobavljač A... poznati su po tome što vole da se prave ludi. Ja sam imao muke sa njima pre oko jednog monitora koji su držali skoro 2 meseca i na kraju mi ga vratili ogrebanog sa svih strana kao da su ga šutirali po podu. Inače po starom zakonu rok za popravku nije ni 40 ni 45 dana, već razuman rok koji određuje sam prodavac ili serviser. To je jedan od najvećih debilizma prošlog zakona. Ne znam da li su sad to promenili i naveli koliki je rok za popravku ili je i dalje to ostavljeno prodavcu na volju.

Poslednja ispravka: Wolfstain (27.7.2014 u 19:56) Razlog: Dodata rečenica
Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova grafička! buzzer ŠDK - Grafika 17 19.2.2009 15:07
Nova grafička za P4P800 vuka13mv Grafika 37 17.6.2008 19:36
stara plocha i relativno nova grafichka... marko-marko Osnovne komponente 12 23.2.2008 9:43
Nova grafička DobroslaV ŠDK - Grafika 7 3.8.2007 12:00
Novi moderatori i nova organizacija Chivan Forum o forumu 2 21.2.2007 20:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com