Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2014, 21:52   #201
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2014

Hahah, pa ovo je hit.

Nisam znao da si na forumu, kul.

@Mario

Uskoro mi na nišan dolazi Phone Zone, za ove optužbe kasapim tekstove
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (20.10.2014)
Stara 10.11.2014, 13:09   #202
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2014

Par napomena u vezi Acronis True Image 2015 opisanog u ovom broju.

- Backup-ovi napravljeni sa Acronisom (tzv. vault-ovi) već godinama unazad umeju da puknu iz čista mira. Program neće prijaviti nikakvu grešku sve do trenutka kad treba nešto da povratite iz backup-a. To je već poslovičan nedostatak softvera od kad postoji.

- Nepostojanje podrške za SFTP. Niko ozbiljan danas više ne koristi običan FTP za prenos podataka gde se podaci i korisničko ime/lozinka korisnika prenose nezaštićeni.

- Užasna podrška za mrežni backup/restore. Nebitno da li je u pitanju klasičan NAS ili najobičniji Samba share na nekoj UNIX mašini, Acronis će od mrežnog backupa da napravi noćnu moru. Tražiće autentifikaciju za share-ove koji je ne zahtevaju ili će prekinuti backup/restore operaciju iz čista mira.

- Prava podrška za Ext/Reiser/Swap fajl sisteme praktično ne postoji jer program podržava isključivo operacije za backup/restore celih diskova i particija ako na njih naiđe. Rad sa pojedinačnim fajlovima/folderima na Ext/Reiser/Swap particijama nije moguć.

- Tehnička podrška praktično ne postoji. Kad stvari krenu naopako, a krenuće, tehničku podršku je nemoguće dobiti. Jedino čemu možete da se nadate je odgovor na zvaničnim community forumima i to ne od proizvođača već drugih korisnika i klijenata. Ili da iskeširate novac za, pazi sad, premium tehničku podršku.

Prijateljski savet posle godina i godina korišćenja svega i svačega što je vezano za backup u profesionalne svrhe - držite se dalje od Acronis proizvoda. Uštedećete pedesetak dolara i mnogo živaca. Ako ste običan korisnik Windows 7/8 ima ugrađen odličan backup, profesionalci neka gledaju alternative poput Macrium Reflect itd.

Poslednja ispravka: Neutrino (10.11.2014 u 13:18)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (10.11.2014), oluja (12.11.2014), todos (10.11.2014), voodoo_ (10.11.2014)
Stara 11.11.2014, 14:51   #203
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2014

pa sad'... verujem ti da nemas najbolja iskustva sa programom ali stoji cinjenica da je taj program (kao i ostatak Acronis porodice) na vrhu ponude u njihovoj kategoriji. Firma se vec dugo godina odrzava na vrhu i njena produkcija se koristi od strane mnostva profrsionalaca. Veruj mi, da je situacija sa programom toliko losa, davno bi oni stavili katanac na firmu. . Medjutim, svedoci smo da oni u trzisnoj utakmici oni imaju sasvim dobru strategiju. I ja licno mogu da stavim primedbe na ovaj ili onaj program, ali ko sam ja da se po meni meri uspesnost i kvalitet necega? Bog? Nisam, sasvim sigurno. Ukoliko milion profesionalaca bez obzira na sve pluseve i minuse i u velikoj konkurenciji iz godine u godinu kupuje neki proizvod, to samo znaci da taj proizvod ima svoja dostojanstva. Mi mozemo programe da volimo ili mrzimo, sto je stvar nase sujete, ali treba znati da osim nas postoje i drugi ljudi koji su dovoljno relevantni u oblasti o kojoj govorimo. Acronis je firma koja ima preko 700 zaposlenih i ostvaruje prihod od 220 miliona dolara godisnje.Da li bi to uspeli sa proizvodima koji je toliko suplji koliko si ti to opisao? Tesko!

O da... zaboravih da kazem jos jednu stvar. Najveci broj brendiranih racunara koristi njihoov program za bekap operativnog sistema. Zasto bi oni to radili ukoliko imaju kvalitetnija resenja?
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2014, 17:05   #204
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2014

Ne znam ko su ti "milioni" profesionalaca ali recimo u enterprise sferi Acronis kao backup rešenje nećeš naći. Razlog je veoma jednostavan - nijedan sysadmin koji je pri zdravoj svesti neće svesno zarobiti svoj backup u vlasničkom (.tib) formatu koji može da otvori samo Acronis. U toj sferi caruju open source rešenja tipa Bacula, Amanda, Clonezilla itd. I ovo ne pričam napamet - već predugo radim u industriji gde dnevno prođe par terabajta backupa kroz moje ruke svaki dan

Dakle ostaju kućni korisnici i SOHO. Ko osim Acronisa može da tvrdi kako zna tačan broj korisnika njihovog softvera? Poslovna tajna na koju se porizvođači u poslednje vreme prečesto pozivaju zarad svojih interesa.

Na kraju ja ću ponoviti još jednom moje upozorenje a ko hoće može slobodno da ga ignoriše, nije moj novac. Acronis je nepouzdan i nedovršen proizvod koji se krije iza lepe fasade. Kad vam ga uvale i majstori skinu skele pitanje je vremena kad će početi da otpadaju blokovi sa fasade. Da ironija bude veća, ugrađeni backup sistemi u Windows 7/8 sistemima možda nemaju funkcionalnosti koje ima Acronis ali su daleko pouzdaniji od njega. Dok Windows backup bez problema guta sve i svašta Acronis može recimo iz čista mira da zakuca sistem ako naleti na slovo iz proširenog Latin Unicode seta (recimo nemački umlaut).

Sve je pouzdanije od Acronisa Macrium, Paragon, EaseUS možda nemaju podršku za neke opcije u besplatnoj verziji (recimo inkrementalni i diferencijalni backup) ali zato rade kao sat i nikada se neće buniti a povratak podataka iz backupa radi na čak godinama matorom backupu. Probajte to da uradite sa Acronisom... Good luck
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
JohnnyNT (16.11.2014), NjegovaWisost (12.11.2014)
Stara 12.11.2014, 15:33   #205
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2014

Ja sam licno jedno vreme profesionalno koristio taj program do pre nekih 5 godina i mogu da kazem da je sluzio bez ikakvih problema. Ostajem pri tome da razliciti ljudi poseduju razlicite afinitete i animozitete, pa mogu da shvatim da je neko imao dijametralno suprotna iskustva od mene.

Nisam nikakav advokat Acronisa i apsolutno nemam nameru da stupam u diskusiju i da branim njihov proizvod protiv bilo cijeg misljenja, ali sam naveo cifru koju ta firma ostvaruje, sto je mnogo znacajniji pokazatelj od bilo cega drugog. Ono sto si ti napisao je jednostavno nespojivo sa permanento visokom pozicijum na tom segmentu trzista koju dugo vremena zadrzava Acronis. Ili su se mozda svi mazohisti ovog sveta udruzili i kupili True Image da bi uzivali u bolu koji im on donosi
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2014, 17:30   #206
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2014

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Ostajem pri tome da razliciti ljudi poseduju razlicite afinitete i animozitete, pa mogu da shvatim da je neko imao dijametralno suprotna iskustva od mene.
Znači softver mi ne radi dobro zato što ga navodno mrzim? Pa ništa onda od sutra idemo u savetovalište za softversko-korisničke parove
Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Nisam nikakav advokat Acronisa i apsolutno nemam nameru da stupam u diskusiju i da branim njihov proizvod protiv bilo cijeg misljenja, ali sam naveo cifru koju ta firma ostvaruje, sto je mnogo znacajniji pokazatelj od bilo cega drugog.
I opet krilatice tipa "milioni korisnika" i "permanentno visoka pozicija" a nigde izvora.

Korisnici softvera su užasno inertna grupa. Umeju emotivno da se vežu za određen proizvod do te mere da u jednom trenutku postanu slepi za njegove nedostatke i potpuno prestanu da razmatraju alternative. Proizvođači to dobro znaju i onda iz godine u godine svoj opstanak baziraju na psihologiji i agresivnom marketingu. Nove verzije proizvoda su često samo reskinovane verzije iz prethodne godine koje su zadržale sve (ili bar većinu) nedostataka stare verzije. Acronis True Image 2015 se čak potrudio da izbaci gomilu korisnih stvari. Da ne komentarišem kako se izdavač osilio do te mere da korisnicima pruža tehničku pomoć samo 30 dana od kupovine licence.

Citat:
Standard Support 24 x 7* via email and chat within 30 days after the purchase.

Pay Per Incident - An expanded program that allows customers to purchase a single priority support incident, handled by one of Acronis’ dedicated support professionals, later 30 days after purchase.

*Please note that phone and chat support is only provided in English during non-business hours.
Da stvar bude crnja, backup softver spada u veoma osetljivu grupu iz prostog razloga što njegovi nedostaci često ne mogu odmah da se uoče. Ako Winamp krene da puca korisnik će znati istog trenutka da nešto nije u redu. Međutim, ako backup softver krene da brljavi posledice mogu često da se vide tek kasnije kad se desi katastrofa i backup podaci moraju da se povrate. I tu backup rešenje mora da blista. Ako backup rešenje zabrlja makar u jednom od hiljadu slučajeva onda je to nepouzdan proizvod jer svoju osnovnu funkciju ne radi kako treba.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com