![]() |
![]() |
|
|||||||
| Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Član
|
Pomoc , treba mi neki program koji pravi avatare od slika... Moze li to photoshop?
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
|
naravno da moze PS... moze i ACDSee, IrfanView, XnView... prakticno, bilo koji program za pregled i/ili obradu slika...
|
|
|
|
|
|
#3 | |
|
eat, sleep & blink
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Starosedelac
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
|
Kao da je sad velika filozofija resizeovati ili cropovati sliku. Šta će mu photoshop za takvav bezazleni posao? Jednostavno koristi bilo koji iole napredniji editor za slike. Čak i windowsov deafultni picture manager, koji dolazi uz office, to može da ti obavi.
|
|
|
|
|
|
#5 | |
|
eat, sleep & blink
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
|
Vidi racuna samo kad kropujes da ti slicica bude istih proporcija u originalu.
Moj ti je predlog da otvoris novu praznu slicicu u photoshop-u (file->new) i ukucas joj rezoluciju 100x100, zatim prostip prevlacenjem iz pozora gde ti je druga slika previces u ovaj novi prozor. Sada samo lupis ctrl-t, drzis shif (da bi ostala istih proporcija) i razvuces je da pasuje u novom omanjem prozoru. Snimis kao jpg. I to ti je to. |
|
|
|
|
|
#7 | |
|
Starosedelac
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Član
|
Ok! Hvala vam svima !
Pozdrav!
|
|
|
|
|
|
#9 | |
|
Starosedelac
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#10 |
|
Novi član
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Cao svima. Da li ima neko, malo preciznije objasnjenje,kako se pravi avatar od slika u jpg formatu,imam adobe photoshop program.Hvala unapred
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Starosedelac
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
|
Pa već ti je rečeno... Nikakva posebna filozofija. Samo otvoriš novi dokumenat da ti bude u dimenzijama kao što je već rečeno otprilike 100x100 piksela, prevučeš željenu sliku do novog dokumenta, a zatim je proporcionalno smanjiš tj. transformišeš (edit-free transform ili jednostavnije: ctrl+t). Već je objašnjeno proporcionalno transformisanje slike. Kada je lepo smanjiš i smestiš, save as... (ili save for web).jpg i to je to. Prosto.
|
|
|
|
|
|
#12 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
|
A jel zna neko zasto gif avatar kada ga iz rez od recimo 100x100 smanjim na 60x60 prestane sa "slideingom"? Iako ostane u gif formatu. Radio sam edit>resize u acd see-u 8.
Edit: evo resenja Poslednja ispravka: Nicolas (10.10.2006 u 5:19) |
|
|
|
|
|
#13 | |
|
Veteran
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#14 | |
|
Banned
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Član
|
Irfan Wiew dušu dao za avatare
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Koji P2P program? | arsa | Internet tehnologije | 32 | 11.1.2008 23:45 |
| Koji program??? (CD prezentacije) | U-SERB | Aplikativni softver | 4 | 13.7.2006 1:26 |
| koji se program koristi? | Alex82 | Programi za mobilne telefone | 1 | 15.6.2006 9:19 |
| Potreban TV program | Reloader | Video/TV softver | 37 | 10.5.2006 3:26 |
| Koji se program koristi? | Alex82 | Nosači podataka | 2 | 9.2.2006 23:51 |